Skocz do zawartości
kosmatyczarodziej

PlayStation Plus na dwoch kontach

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!
Niedawno zakupilem PS4. Osoba od ktorej ja kupowalem, zostawila na niej swoje konto na ktorym jest wykupiony PS+ do konca wrzesnia 2017. Ja z kolei posiadalem kiedys PS3 i mialem przez dlugi czas PS+, dodalem kilka gier (w tym na PS4) do konta.

Wiec mamy:
-konto A z PS+

-konto B bez plus

Teraz moje pytanie. Przez ten rok bede dodawal gry z plusa do biblioteki konta A. Plus sie skonczy i jesli aktywuje go na koncie B, bede mogl sciagnac i grac w gry z konta A? Czy musze plus wykupic dla konta A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykupić Plusa z konta A, bo to do niego są przypisane gry. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Cebulic to cza umić ooo emoji14.png

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

nie chce cebulic, tylko wolalbym kupowac ps+ na swoje wlasne konto, ale skoro mam juz ps+ wykupiony na prawie rok to po co mam teraz kupowac na drugie konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej na to i kupuj na razie na 1 konto z plusem, pozniej na swoje...

W plusie i tak takie gówno dają że nie żal nie mieć na swoim koncie...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kosmatyczarodziej napisał:

Siemanko!
Niedawno zakupilem PS4. Osoba od ktorej ja kupowalem, zostawila na niej swoje konto na ktorym jest wykupiony PS+ do konca wrzesnia 2017. Ja z kolei posiadalem kiedys PS3 i mialem przez dlugi czas PS+, dodalem kilka gier (w tym na PS4) do konta.

Wiec mamy:
-konto A z PS+

-konto B bez plus

Teraz moje pytanie. Przez ten rok bede dodawal gry z plusa do biblioteki konta A. Plus sie skonczy i jesli aktywuje go na koncie B, bede mogl sciagnac i grac w gry z konta A? Czy musze plus wykupic dla konta A?

Jeśli konto A zostanie na konsoli i będzie miało połączenie z PSN to nowy Plus na koncie B umożliwi Ci granie w gry pobrane wcześniej w ramach subskrypcji z poziomu konta A. W takiej sytuacji jednak może wystąpić konieczność jednorazowego odpalenia każdej plusowej gry na koncie A po tym jak już kupisz abonament na koncie B.

Edytowane przez szparagu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będzie działać na koncie b. Żeby grać w poprzednie ściągnięte gry musisz przedłużyć plusa na tym koncie a. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Siudak83 napisał:

Nic nie będzie działać na koncie b. Żeby grać w poprzednie ściągnięte gry musisz przedłużyć plusa na tym koncie a. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 

Wystarczy jeden Plus na jedną konsolę, aby wszyscy użytkownicy mogli grać w plusowe gry. Konto z Plusem musi być jednak ustawione jako podstawowe. Mam dwa konta na konsoli i tylko jedno ma Plusa, a mimo to z obu kont można grać w pobrane gry. Tylko w momencie kiedy abonament się kończy i kupuję nowy to na koncie, które ma licencje do plusowych gier muszę je jednorazowo odpalić żeby się "odblokowały" u tego drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać możesz ale jak kupisz plusa na nowym koncie tracisz dostęp do gier z poprzedniego konta. Przeczytaj pytanie dokładnie bo mylisz pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat:


Mam pytanie odnośnie grania na 2 konsolach.
Kupiłem sobie Ps4 pro a starą konsole podarowałem znajomemu.
Ps Pro zapytalo mnie czy chce żeby to była moja główna konsola - nacisnąłem "tak".
Na starej konsoli zostawiłem moje stare konto i założyłem nowe dla znajomego.
Ozywiście na grach z PSN są kłódki... z tego co czytałem jest jakiś sposób żeby korzystać z jednego konta (ps plus i grania sieciowego też się to tyczy?) na 2 rożnych konsolach.
Z góry dziękuje za instrukcje krok po kroku.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie zdezaktywuj konsole pro a tam aktywuje swój profil jako podstawowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy dwóch konsolach: PS4 i PS4 Pro nie jest już tak różowo z dzieleniem się Plusem - w moim przypadku z dziećmi.

Dotychczas miałem dwie konsole: córka PS3 ja natomiast PS4 na którym także grał syn (na swoim koncie). Na PS3 miałem więc ustawione swoje konto jako główne dzięki czemu córka miała mojego Plusa i dostęp do moich gier z PSN. Na PS4 aktywowałem konsolę na swoim profilu więc syn także miał dostęp do mojego Plusa i gier.

Kupiłem PS4 Pro więc córka dostała PS4 która była aktywna na moim profilu, dodałem jej konto i miała dalej mojego Plusa.

Okazało się jednak, że przy próbie aktywowania PS4 Pro dostaję komunikat, że inny system PS4 jest już aktywny i muszę najpierw jego z dezaktywować . Wygląda na to, że tylko jedną konsolę mogę na swoim profilu aktywować: PS4 albo PS4 Pro. Teraz albo córka ma dostęp do Plusa gdy jej konsola jest aktywowana albo syn gdy jest aktywowane PS4 Pro. Nie pomogło (miałem taką nadzieję) założenie jej konta na mojej konsoli dalej to samo.

Jest jakieś wyjście z sytuacji czy będę zmuszony dodatkowo płacić Plusa córce lub synowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×