Skocz do zawartości
DeeS

Crew Chief and pCars dash APPS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !

 

Pytanie do używających  takich aplikacji albo kto używa  Crew Chief  ? Jak to się sprawdza z PS4 ? 

Jeśli chodzi o pCars Dash które kosztuje około 30 pln teraz- używam tej aplikacji i uważam że jest świetna i pomocna. ( Co prawda przydał by sie tablet no ale  da rade i na smartfonie )

 

 

Zachęcam do dyskusji odnośnie fajnych aplikacji do project cars lub innych simów.

 

Kto co używa ?

 

 

 

https://www.facebook.com/crewchiefapp/

 

WIęcej info odnośnie samej appki :

 

This app is an alternative race engineer for Project Cars which contains more accurate and detailed radio messages than the built in race engineer. It knows many of the AI drivers' names which will be included in messages where appropriate, and can also be extended to include real drivers' names. It's also a spotter, and will tell you when there's a car along side. The app includes voice recognition with a set of phrases you can use to request updates from the race engineer.

The app runs in the background and continues to play messages when the screen is off or another application is being used.

This version is the full app and includes some bad language, which can be disabled with the 'use sweary messages' setting.

To use the app, your phone / tablet must be connected to via Wi-Fi to the same network that the console / PC is on. The app needs a good quality connection to work properly. In the in-game options you need enable the UDP option (in the Gameplay settings). The app works best with this option set to 1, 2, or 3.


There's more detailed documentation here:
https://docs.google.com/document/d/1ryrklDiNB64LdlPeuNy-gf6ingAG1g1Gy-fY5OLZXtM/edit?usp=sharing

Voice commands

The app will respond to lots of voice commands. Using this functionality isn't necessary to get the best out of the app - it will automatically play messages it considers important without needing to be prompted - but some additional information can be obtained by using voice commands. The commands the app understands include:

How's my [engine / brakes / suspension / body work / aero] - gives a damage assessment
How's my [fuel / tyre wear] - gives an assessment of your current fuel level or tyre condition
What's fuel level - reports your fuel level (in litres)
What's my [best lap time / last lap time / position] - reports your best / last lap time (if it was a valid lap) or your position
What's my [gap in front / gap behind] - reports the time gap to the car in front / behind in the race
What's the [car in front / car behind]'s [best lap time / last lap time] - reports opponent best / last lap times
What's the [car in front / car behind / the leader]'s [best lap time / last lap time] - reports opponent best / last lap times
What's the [car in P 10]'s [best lap time / last lap time] - reports opponent best / last lap times for the specified opponent race position
What's the [air temperature / track temperature] - reports the air or track temperature
Spot / don't spot - toggles the spotter function on / off
Keep quiet / shut up / I know what I'm doing / no more updates - temporarily switches off radio messages (note that the spotter messages will continue to play)
Keep me informed / talk to me - switches radio messages back on
Repeat last message / say again / repeat please - replay the last radio message


There are other messages the app understands and this is a part of the app that will continue to grow and improve.

To use voice commands, you need to assign a button to the 'Open radio channel' action. Start Project Cars and ensure your controller is plugged in and the app's UDP option is enabled. Click the Open radio channel action in the Assign buttons screen, then click the Assign button. Then press the controller button you want to assign to this action. It the 'Hold button while talking' checkbox is selected, you must hold the button down while talking and the app will process the voice command once the button's released. If this checkbox isn't selected you can just press and release the button, make your voice command, and the app will process the command as soon as it's recognised it.

 

To wygląda naprawdę rewelacyjnie !

Przetestuje w niedziele !

 

@mataman używasz tej aplikacji ? Defualtowa generalnie bardzo  mało nam mówi..

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez DeeS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się sprawdza. Szczególnie Crew Chief, który jest znacznie lepszy od wbudowanego w grę szajsu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie umocowane te tablety / telefony? Jakieś foty / linki do holderow? Trochę inny temat ale zastanawiałem się nad mała klawiatura numeryczna do przypisania kilku opcji. Tutaj https://www.gtplanet.net/forum/threads/this-is-how-you-move-the-camera-adjust-fov-whilst-driving-etc-etc.340842/ link to całego tematu Tylko jakoś to trzeba umocowac do playseat

Co do aplikacji to mam teraz na telefonie 'vHud for Project Cars'. Cos tam pokazuje (uszkodzenia, temperaturę wody / oleju / opon / hamulcy). Na razie jednak zauważyłem że jestem tak zaabsorbowany tym co na ekranie że nie pamiętam nawet żeby sprawdzać apke... Musze jakiś holder kupić i przymocować to przy kierownicy. Inaczej to nie ma sensu.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego dzieki za ten wpis. Nie mialem pojecia ze taka aplikacja istnieje! Wystarczy zainstalowac i juz? Bedzie ot tak dzialac z PS4 i iPhonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w App store iPhone to działa od razu. W Project Cars wybiera się UDP... Ale ja też nic nie zmieniałem. Wystartowała aplikacje i wszystko chodzi

Ps. Nie wiem jak to jest jak się ma dwie aplikacje uruchomione? Coś trzeba z tym UDP zmieniać wtedy? Chyba też nie bo w Project Cars można ustawić tylko jedno...wiec zakładam że w aplikacjach też to samo.

Ps2

Juz znalazłem, to opis z Crew Chief:

The app runs in the background and continues to play messages when the screen is off or another application is being used.

Czyli nic nie trzeba kombinować ;)

Sent from my HTC One using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak lipa to nie kupuje.

Na andrka jest wersja demo. Może na ios też można przetestować.

Sent from my HTC One using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widze dema tylko wersja platna ale jak Cyber mowi ze bida to mu wierze a Andka nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie wiem jak z ios. Ja osobiscie bede mogl przetestować w niedziele na wyscigu.

Z tego co wyczytalem to chyba najlepiej UDP ustawic na 5 w aplikacji ? Ale sprawdze to jeszcze .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Szczerze mowiac nie wiem jak z ios. Ja osobiscie bede mogl przetestować w niedziele na wyscigu.

Z tego co wyczytalem to chyba najlepiej UDP ustawic na 5 w aplikacji ? Ale sprawdze to jeszcze .

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Test kilku aplikacji.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie mam ten pc dash i za żadne skarby nie mogę sparować telefonu z ps4 czego to wina samego tel.czy coś źle może robię ps4 widzi mój tel ale jak klikam x to wyskakuje mi jakiś błąd przez apk ps także nie mogę nic zrobić myślę że źle coś robię albo tel mam do dupy s5neo dodam tylko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z kolei jeszcze pytanie o telemetrie. Czy istnieje cos takiego do pcarsa abym na kompie /aplikacji uruchomil i przeanalizowal tor jazdy ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupiłem wczoraj crew chief i zrobiłem male testy. Jest fajnie. Rzeczywiście pomagają te informacje 'Car on your right / left' 'clear on your right / left'. Wydawało mi się jakbym dostawał te informacje trochę za późno...ale myślę że muszę więcej protestować.

 

Aplikacja ma mnóstwo ustawień. Czy są jakieś "zalecane" przez was zmiany ustawień tej aplikacji. Co powinienem wyłączyć (które komendy) a które może włączyć? Czy używacie tego sterowania glosowego (bo można przypisać do przycisku na kierownicy taka opcje)?

 

Dzieki za wskazówki.

 

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość dostawania informacji możesz dostroić w opcjach jak i mnóstwo innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szybkość dostawania informacji możesz dostroić w opcjach jak i mnóstwo innych rzeczy.

No co ty? Naprawdę ;).

Yarek ja wiem ze mogę tam zmienić 100 różnych ustawień... ale czy ty coś tam zmieniłeś? To jest pytanie. A jak zmieniales to co i jak? Czy jest potrzeba według ciebie coś tam zmieniać... Thx

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×