Skocz do zawartości
Patricko

The Last of Us: Part II

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Przemek_07 napisał:

 

Uważaną przez wielu za najlepszą jak do tej pory mimikę twarzy w grach nazywasz poprawieniem co nieco?? LOL :good:

 

To nie jest dla mnie element, który w jakiś poważny sposób wpłynął na odbiór U4, ale to tylko moje zdanie. Nawet i bez tego gra osiągnęłaby mega duży sukces, bo to po prostu bardzo silna marka w portfolio Naughty Dog. I mimo, że gra jest niemal taka sama przez pięć części, mam tu na myśli mechanikę i fabułę (która za każdym razem jest budowana wg tego samego schematu), to i tak zebrała bardzo dobre oceny i wcale się nie dziwię, bo jest świetna. Poczucie brania udziału w niezwykłej przygodzie, skarby, efektowne sceny rodem z filmów, wszystko polane bardzo dobrym gameplayem i okraszone składną historią, która nie jest jakaś odkrywcza i porywająca, ale nie musi, bo gra broni się sama. Dla mnie nie ma większej różnicy między U2 a U4, przykładowo. Większe poziomy, jeep, linka i postęp graficzny. To wszystko.

 

A co mamy w przypadku The Last of Us? Poza znakomitą fabułą, gra była jedynie dobra i niewyróżniająca się niczym na tle konkurencji, jeśli chodzi o rozgrywkę. Udawany survival, gdzie nawet na najwyższym poziomie trudności nie było aż tak trudno, noszenie drabin i pchanie wózków oraz palet, skradanie wśród ślepych wrogów. Mimo, że gra mnie zafascynowała, to dostrzegam jej bolączki i słabe strony. I tak jak mówiłem, w przypadku Uncharted można było sprzedać pięć razy niemal to samo. Jeśli chodzi o The Last of Us, tutaj chyba nie mamy do czynienia z taką sytuacją. Nie wiem czy gracze będą szczęśliwi, pchając palety podczas pływania, jeśli historia będzie denna i sztampowa. Oczywiście liczę, że tak się nie stanie i scenarzyści staną na wysokości zadania :)

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak czytam o tych minusach w postaci pchannia palet czy noszenia drabiny... Bez kitu gdyby nie to forum to w życiu bym o tym nie pomyślał, że to może być w jakikolwiek sposób minus albo jak co niektórzy wyłapują dropy o 5 fps, na szczęście moje "oko" ma wyje... na tego typu kwiatki i mogę się cieszyć graniem. A co TLoU 2 to zamiast wróżyć z fusów co do gameplayu i fabuły to lepiej zamknąć ten temat bo w niedługim czasie będzie tu burdel jak w temacie o prosiaku

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bartek_Red napisał:

A co mamy w przypadku The Last of Us? Poza znakomitą fabułą, gra była jedynie dobra i niewyróżniająca się niczym na tle konkurencji, jeśli chodzi o rozgrywkę. Udawany survival, gdzie nawet na najwyższym poziomie trudności nie było aż tak trudno, noszenie drabin i pchanie wózków oraz palet, skradanie wśród ślepych wrogów.

 

Akurat skradanie wśród ślepych wrogów na większą skalę niż w TLoU występowało we chwalonym przez Ciebie U4. Pamiętam gdy Elena centralnie wisiała w oknie w którym stał strażnik. Nawet się nie zająknął że coś zasłania mu widok.

W TLoU pchanie palet czy noszenie drabin miało na celu maskowanie wczytywania kolejnego etapu. Podobnie było w U1-U3 gdy Nathan przeciskał się przez wąskie szczeliny, podsadzał inną postać lub podnosił belkę w wąskim przejściu.

Zgadzam się że fabuła była świetna natomiast nie podzielam Twojego zdania gdy piszesz że gra była jedynie dobra. Robotę robił scenariusz i gra aktorów, z kolei scenografia i oszczędna muzyka robiły kapitalny klimat dzięki czemu te drobne niedociągnięcia rozgrywki nie wpływały aż tak mocno na całość.

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 12/4/2016 o 11:29, kovacs napisał:

 (zaraz Mag wyskoczy jeszcze z ząbkami).

O ja przepraszam :1_grinning: zjepsute cienie to tylko detal, gra miala ciut wiecej bolaczek.

TLOU bylo w mojej opnii dobre, nie rewelacyjne, nie swietne a dobre no dobra moze z plusem. 

 

Teraz nie oceniam nic - bo TLOU part2 jak wyjdzie to sie oceni. Trailer - swietnie zrobiony, ale to tylko trailer.... (i nie umniejszam tu ND, ale wiele innych studiow mialo rewelacyjne trailery do takich se gier). 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekanko jak na żadną inna grę ! :) i chyba najbardziej ze względu na multi :)   no może jeszcze Horizon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynkę skończyłem 2 x i obok Heavy Rain najmocniejsza fabularnie produkcja tamtej generacji, realcje bohaterów, przemiana, generalnie mroczna podróż ... mechanika składała się z kilku czynności, ale były losowe animacje finiszerów, oraz dużo eksploracji i za mało amunicji, przez te wszystkie elementy ta gra miała genialnie wykorzystane potęgowanie strachu u gracza, by nie zginąć. Dwójka wskakuje dla mnie obok GoW oraz RDR2 na podpium gier które kupię na premierę :) ... i w zasadzie olewam całe to Horizon, oraz inne pasztety Andromedy ... no i czyżby flagowce omijały VR? :24_stuck_out_tongue: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bliżej do E3, ciekawe czy ND pokażą coś z gry... a sama premiera gry pewnie nie prędzej niż koniec 2018/2019.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i dziewczynki wleciał nam nowy zwiastun "The Last of Us Part II". Bardzo klimatyczny, mroczny, brutalny i naturalistyczny. A więc całe nasze kochane Tlou od ND. Po głosie poznałem oczywiście Ellie. Wygląda na to, że dziewczyna dużo przeszła. Jak oceniacie? Mnie na samą myśl, że ta gra wychodzi dostaje erekcji. Oczywiście data wydania gry jeszcze nieznana. Więc pewnie sobie zaczekamy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellie? Nie ma tam Ellie stary a glos nalezy do Laury Bailey (Nadine z Uncharted).

 

 

 

 https://twitter.com/naughty_dog/status/925058760120320002

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwie sie jak graficznie przebije U4. Japierdole dawac mi to juz! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko trailer, poczekajmy na jakiś gameplay. Mnie osobiście jedynka jakoś za serce nie złapała, ale kto wie może dwójka złapie

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahh can't wait, shut up and take my money. W trailerze wystepuje mama Ellie a Druckmann mówił, że w grze beda flashbacki cos jak w U4 gdy gralismy mlodym Nathanem i Samem.

 

" At its core, The Last of Us Part II is still very much about Ellie and Joel, but for this reveal, we wanted to showcase several new characters that are integral to their next journey. We’re sure you have many questions after watching this scene. We’re also pretty sure that we’re going to see all sorts of theories about whom these characters are, where and when this scene takes place, and how all of this fits into Ellie and Joel’s next story. For now we’re keeping mum, but we’re excited to see what y’all make of this piece of the puzzle."

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienormalny ten trailer. Dziwne, że taką brutalną, wyrwaną z kontekstu scenkę zdecydowali się pokazać szerszej publice ot tak, fotorealistyczna grafika też nie pomaga w wyzbyciu się uczucia doliny niesamowitości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie z tyłka wzięta scena na zasadzie "Chłopaki musimy coś pokazać może weźmy to ze sobą".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tej trailer nie podobał. Pozbawiony klimatu, jakby był zrobiony na siłę przez zewnętrze studio na odczepnego. Jakością też nie zachwyca. Po trailerach U4 zbierałem szczękę z podłogi a ten taki se. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer lipa. Ode mnie 3/10 bo nie ma murzyna :down: Ta dziewczyna co ją próbują wieszać to Ellie? Jeśli tak to strasznie brzydką ją "zrobili" w porównaniu do pierwowzoru. Nie spodziewałem się, że wyrośnie na Larę Croft ale bez przesady, że to ma być taka wiejska dziewucha. Premiera pewnie coś koło wiosny 2019.  A tak żeby ostudzić wasze graficzne zapały to pragnę przypomnieć poniższe wideo: 

 

 

 

Edytowane przez Przemek_07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek_07

@SkibaPL pisal powyzej ze to nie Ellie. 

 

 

Co do samego trailera widze podzielil nieco forumowa spolecznosc. 

TLOU1 ogralem jako remaster i owszem dobra gra dobra z plusem ale zachwytow (w stylu 11/10) nie podzielam. 

 

Trailer 1 i ten z PGW uwazam za udane, pierwszy nie pokazywal za wiele (poza glownymi postaciami) mial wzbudzac zainteresowanie. Drugi moim zdaniem nie piorkuje sie w tancu. Wyrwany z konsekstu, oderwany od glownych postaci, moze rodzic domysly jak to wplota w historie. Jest ciemno, brudno i brutalnie. 

Mnie taki bardziej from the dark side trailer pasuje. 

 

Jedyne co mi mniej pasowalo to przykokszona pani, ja rozumiem ze sa kobiety o bardziej meskiej budowie ciala ktore do tego cwicza ale widok zza jej plecow i wygladala jak chlop. Ale zdaje sobie sprawe ze moze to ja sie czepiam, w koncu jak naturalizm i realizm to moze tak mialo byc. 

 

Ale wiadomo nie ocenia sie gry po zwiastunie. Poczekamy zobaczymy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna , która podwiesili to nie Ellie. Rozumiem , ze trailer mógł się nie spodobać ze względu na brak Joela i Ellie lub przynajmniej jednego z nich jednak określenie go słabym jest chyba nie na miejscu. To ze produkt finalny będzie się różnił od tego co widzimy w zapowiedziach jest pewne tyle tylko , ze na odbiór gry w przypadku TLoU główny wpływ ma fabuła i mnie osobiście zaintrygowało to co zobaczyliśmy. Nie mówcie , ze nie macie żadnych pytań po obejrzeniu trailera i ze nie próbujecie domyśleć się kim jest podwieszana kobieta oraz kim są jej wybawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, saintgb1972 napisał:

kim są jej wybawcy.

Azjatami w mysl politycznej poprawnosci 

:24_stuck_out_tongue::24_stuck_out_tongue::24_stuck_out_tongue::24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

Jedyne co mi mniej pasowalo to przykokszona pani, ja rozumiem ze sa kobiety o bardziej meskiej budowie ciala ktore do tego cwicza ale widok zza jej plecow i wygladala jak chlop. Ale zdaje sobie sprawe ze moze to ja sie czepiam, w koncu jak naturalizm i realizm to moze tak mialo byc.

Duzo osob pisze co to za lesbo robocop ale pamietajcie jaki jest swiat tej gry... to jest survival, wieczna ucieczka i walka o przetrwanie wiec to normalne, ze baby sa wysportowane. Nie oczekujcie panienek w sukience z przypudrowanym noskiem. Ja wiem tyle, ze ND nigdy nie odwala lipy i bedziemy zbierac szczeny z podlogi. TLOU to moja jak i setki tysiecy graczy ulubiona gra a 2 moze byc tylko lepsza :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×