Skocz do zawartości
Patricko

Wipeout: Omega Collection

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie się jarali bo myśleli, że oglądają nowego Wipeouta, a tutaj taki wałek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 Pro otrzyma wsparcie dla 4K, ale co z FHD? Bo ja osobiscie nie widze ZADNEJ roznicy z tym w co gralem na PS3 w 2008-09, a pazerne $ony jak zwykle zyczy sobie placic drugi raz za to samo. Zamiast bezsensownie zamykac studio w Liverpoolu powinni im dac stworzenie nowego Wipeouta na start PS4 i mieliby mega hiciora, a tak to tylko niepotrzebie wku***** ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten trailer to było takie "fuck you" wymierzone w fanów, że szok... Jeden z najlepszych exów nie doczeka się nawet nowej części na kolejnej generacji, tylko jakiś remaster... Wstyd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowością jest jedynie Wipeout 2048 gdyż nie mam Vity, ale po tylu latach naprawdę lepiej byłoby wydać coś nowego, trasy i muzykę z Wipeouta na PS3 znam na pamięć. : ( Gdy kupię kiedyś PS4 wolałbym już kupić samo 2048 zamiast całego pakietu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Eeee tam narzekacie. Dobrze ze cokolwiek będzie. Szkoda Liverpoolu No ale trudno. Nie ma nowego to stare tez będą fajne. Ograłem je włącznie z 2048 które mam wciąż i czasem pykam na vicie ale i tak kupię omege

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT: szczególnie ze bez przeceny kosztuje to 140 zł?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra już zamówiona, nadzieja że dobrze się sprzeda i dostaniemy pełnoprawną następna część.

Na amazon uk gra jest na 6 miejscu w kategorii PS4 więc jest nadzieja że sprzedaż będzie na zadowalającym poziomie.

Szkoda że tak słabo z marketingiem, nie znalazłem gry nigdzie w sklepach stacjonarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta gra w ogóle wyjdzie w Polsce? Na Allegro tylko kilka ofert, na ceneo cisza, a premiera tuż za rogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce możesz zamówić w muve, konsoleigry, ultima. Chociaż bardziej się opłaca w base.com - niecałe 130zł. https://www.base.com/buy/product/wipeout-omega-collection-ps4/dgc-weocps4.htm?awc=2694_1496559837_b2a542689cd8aab4b12a8de989b156c4

Lub jak chcesz wersję ze steelbookiem to np game.co.uk za 30 funtów. 

 

Edit. Jednak game.co.uk nie ma steelbook'a, a jak zamawiałem to był na zdjęciu. Ciekawe czy dam radę jakoś to wyjaśnić przed wysyłką....

Edytowane przez Grandy111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówłem z uk. Shopto ma wersję ze steelbookiem i tą klasyczną nakładką. Po prostu byłem zdziwiony, że nikt u nas o tej grze nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O grze jest cicho i praktycznie zawsze było z tego względu, że jest to pozycja to konkretnej grupy ludzi - zawodowych nakuriwaczy, którzy odznaczają się małpią zwinnością, a palcami potrafią zrobić dobrze każdej babie na świecie bo wbicie platyny w tych grach jest w zasięgu tylko kilku osób na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś gdzieś znalazł wersję ze steelbookiem to możecie dać znać. W game.co.uk mieli zdjęcia edycji steelbok, a teraz się okazało że to zwykła wersja. :dry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ograłem WipeOuta HD na PS3 i mi wystarczy... Platyna do dzisiaj jedna z najtrudniejszych jakie robiłem, chyba tylko Vanquish może się z nią równać.

Do dzisiaj czuję, że ubyło mi parę lat życia przy jej wbijaniu :24_stuck_out_tongue:

 

Z tego co czytałem to tutaj będzie jeszcze trudniejsza, ponieważ dochodzi WipeOut 2048, a mistrzostwa Elite wymagają złota w każdym wyścigu... Życzę powodzenia :) 

Zico i Zony to jest banał w porównaniu z tym. Przy Elite trzeba mieć obcykaną grę i maszynę w 110%, a i tak losowość w postaci napieprzającego kompa potrafi zniszczyć cały wyścig na ostatnim kółku. 

 

No, ale jeśli ktoś nie grał, platyna go nie interesuje to mimo wszystko warto spróbować, ale jak stanieje. Dobra muza, dynamiczne wyścigi i wspomnienia starych czasów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja grałem w wiele wersji ale i tak kupiłem omegę :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

EDIT: ost jest na Spotify od jakiegoś czasu i kopie pupę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem recenzję, dla tych co już ograli wipeouta na ps3, ta omega jest warta góra 20-30zl. Poza odsłoną 2048 to dodali tylko parę utworów muzycznych. Nawet graficzne nie ma szału bo jedynie rozdzielczość podbili do 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Metacritic średnia 84 więc jest dobrze, grałem tylko chwilę w HD Fury więc tym bardziej się cieszę że nie wypuścili gniota.

Trzeba prosiaka kupować bo coraz więcej gier w 4k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie jest wątek zbiorczy z recenzjami i poza paroma 7/10 przeważają raczej wysokie oceny.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, shemaforash napisał:

Trzeba prosiaka kupować bo coraz więcej gier w 4k :)

 

no faktycznie w hooy gier, z najwyższej półki... Na PROsiaku to bedo takie kotleciory/indyczory co najwyżej w 4k oooo :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

no faktycznie w hooy gier, z najwyższej półki... Na PROsiaku to bedo takie kotleciory/indyczory co najwyżej w 4k oooo :24_stuck_out_tongue:

No faktycznie znów błysnąłeś... to 4K i tak dużo daje. Kotlet jest smaczniejszy przez to.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CePeeN napisał:

No faktycznie znów błysnąłeś... to 4K i tak dużo daje. Kotlet jest smaczniejszy przez to.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Moja opinie, jak się Tobie nie podoba to zluzuj majty i wracaj do pokoju ale już!

 

Chcesz to się zachwycaj, ale każdy wie, że TRU 4kej to na prosiaku w tłustych produkcjach nie ma prawa bytu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne ciasne majty to chyba są twoje bo masz co drugi twój post to żale. True 4K czy nie i tak robi różnice a nie napisalem nigdzie ze sprzęt za 1,7k ma wyświetlać w pełnym 4K. Napisałem ze nawet 1440p robi różnice.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DigitalMan_PL napisał:

 

no faktycznie w hooy gier, z najwyższej półki... Na PROsiaku to bedo takie kotleciory/indyczory co najwyżej w 4k oooo :24_stuck_out_tongue:

Nie wiem o co masz ból dupy, przeciez nikt nikogo nie zmusza zeby wydawac kase na prosiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, CePeeN napisał:

True 4K czy nie i tak robi różnice a nie napisalem nigdzie ze sprzęt za 1,7k ma wyświetlać w pełnym 4K. Napisałem ze nawet 1440p robi różnice.

 

Różnice? Owszem, pod warunkiem że siedzisz 40 cm od 32 calowego monitora. Siedząc 2 metry od 50 calowego telewizora nie ma fizycznej możliwości abyś dostrzegł różnice. Fizyczna możliwości naszego wzroku w kwestii odróżnienia jakości obrazu np Full HD od 4K czy nawet Ultra HD zaczynają się dopiero przy znacznie mniejszych odległościach. Prawda jest taka że 4K jest bezsensownym wydatkiem jeśli siedzimy w typowej, salonowej odległości, wynoszącej od 2 do 3.5 metra. Jedyną faktyczną różnicą jaką możemy dostrzec tkwi w określonych warunkach i szczególnych przypadkach są skośne krawędzie. Problem w tym  że w PS4 PRO z pełnego 4K mamy połowę albo jedną czwartą pikseli, reszta jest dorobiona kosztem detali na powierzchniach obiektów, albo kosztem odwzorowania ruchu przy zastosowaniu przeplotu.

 

PS: Siema, kopę lat :pazura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Różnice? Owszem, pod warunkiem że siedzisz 40 cm od 32 calowego monitora. Siedząc 2 metry od 50 calowego telewizora nie ma fizycznej możliwości abyś dostrzegł różnice. Fizyczna możliwości naszego wzroku w kwestii odróżnienia jakości obrazu np Full HD od 4K czy nawet Ultra HD zaczynają się dopiero przy znacznie mniejszych odległościach. Prawda jest taka że 4K jest bezsensownym wydatkiem jeśli siedzimy w typowej, salonowej odległości, wynoszącej od 2 do 3.5 metra. Jedyną faktyczną różnicą jaką możemy dostrzec tkwi w określonych warunkach i szczególnych przypadkach są skośne krawędzie. Problem w tym  że w PS4 PRO z pełnego 4K mamy połowę albo jedną czwartą pikseli, reszta jest dorobiona kosztem detali na powierzchniach obiektów, albo kosztem odwzorowania ruchu przy zastosowaniu przeplotu.

 

PS: Siema, kopę lat :pazura:

 

Sam sobie odpowiedziałeś. Antyaliasingiem i downsampling. Jak twierdzisz ze nie ma różnicy np w bf1 to polecam okulistę. Artefaktów przy ruchu tez nie ma. Akurat tryb rendereingu jest bardzo fajnie zrobiony i różnica jest widoczna gołym okiem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, CePeeN napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś. Antyaliasingiem i downsampling. Jak twierdzisz ze nie ma różnicy np w bf1 to polecam okulistę. Artefaktów przy ruchu tez nie ma. Akurat tryb rendereingu jest bardzo fajnie zrobiony i różnica jest widoczna gołym okiem.

 

Raczej Ty sobie dopowiedziałeś :FailFish:

 

Jedyną faktyczną różnicą jaką możemy dostrzec tkwi w określonych warunkach i szczególnych przypadkach są skośne krawędzie. Tutaj bardzo wiele zależy od samej gry. Dalej, biorąc pod uwagę to że w PS4 PRO z pełnego 4K mamy tylko połowę albo jedną czwartą pikseli (bo reszta jest dorobiona kosztem detali na powierzchniach obiektów) fizyczne możliwości dostrzegania tych różnić zacierają się jeszcze bardziej. W już tym bardziej gdy siedzimy te 2 metry od telewizora. Ja wiem że teraz każdy żyd chwali swój towar ale z faktami nie ma co dyskutować.

 

PS: Nie musisz mi wysyłać prywatnych wiadomości. To siema, kopę lat było do całej społeczności tego forum  :listek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×