Skocz do zawartości
tprudzic

Mała Liga LTE - BMW 2002 Turbo (start 08.01.2017)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też apelowałem o rozgrzewkę. Skończyło się kreceniem w boskie i dodatkową stratą 4 sekund.   Chyba wiem gdzie bo mnie zaraz zassala tarka hehe.  Super Czysta walka z chłopakami ;)

A tu jeszcze start do R 2 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też dla mnie jest nieporozumienie, że z uwagi na poślizg zmieniamy założenia - jak by nie było - procedury startowej. Ja osobiście improwizowałem w boksie, nigdy tego nie robiłem i rozumiem, że ktoś mógł czuć się zdenerwowany idąc w niewiadome (a potencjalnie w sumie ryzykując dsq czy inną karę). Myślę, że nikogo 5 dodatkowych minut by nie zbawiło, tak czy inaczej. Z jednej strony mamy regulaminy a przy takiej okazji jak wczoraj nastąpiło jakieś rozprężenie i improwizacja na wolno. Myślę, że powinniśmy zapewnić naszym eventom maksymalną powtarzalność by nie było dodatkowego stresu organizacyjnego i każdy mógł się skupić wyłącznie na jeździe. To, że gra ma bugi było wiadomo - czasami trafi jednostkę a czasami dotknie cały pokój. Mówi się trudno ale procedurę trzeba mieć i się jej trzymać.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem poprawic kolejnosc bo widze ze masakra jakas sie zrobila.

dodalem w naszej tabelce tabke " Kolejnosc w wyscigach na Silverstone" z kolejnoscia jaka jest aktualnie wpowadzona do generalki.

zainteresowanych, ktorzy uwazaja, ze jest cos zle, prosze o info co ma byc zmienione. bo aktualnie to takie gdybanie widze i przepychanie.

albo moze sedziowie niech napisza jaka jest oficjalna kolejnosc.

przy 64 danych do wprowadzenia robi sie to troche ciezkie i latwo o bledy wiec prosze mnie poprawic jak cos zauwazycie.

 

moze dobrym pomyslem byloby ustalenie liczby okrazen zamiast czasu wyscigu, moze to pomoze uniknac takich problemow. sieniu co myslisz o tym?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge slowko. 

Pela jak dla mnie DSQ. Jednak to sedziowie decyduja. 

Co do tych cholernych strategii pitowych. Ja zawsze mam ustawione tak samo. i zawsze nie wazne jaki pokoj jaki host jakie grono zawsze tak samo. Dlatego tez no dziwi mnie ze to ustawienie strategii caly czas tyle problemow sprawia. Wszystko ogarniam przy kwali i jakos dziala. Naprawde wg mnie troche za duzo kombinujecie.  Jednak znowu to co sie dzieje i jak ustala Sieniak. Ja tylko nie potrafie zrozumiec gdzie jest ten ciagly problem pitow. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala jak w ramach jednej sesji modyfikujesz. Co z tego ze mam setup aktywny, zapisany pod dedykowana nazwa. Jak Sieniu odpalil nowy pokoj bo go wywalilo to gra w strategii pitow ustawia aktywny setup domyslny a nie ten co byl ostatnio aktywny. A ze rozgrzewki nie bylo bo restartow bylo sztuk dwie i uznano ze odpuszczamy rozgrzewke po raz trzeci, to musisz to ogarnac w czasie zjazdu bo pitu. Tez musialem przeklikac caly setup na dojezdzie bo ktos mowil na chacie ze niby sie da przelaczyc miedzy zapisanymi ustawieniami ale ja tego nie zauwazylem w tak krotkim czasie. A po wyscigu gdy temu komus powiedziano ze nie dalo sie zmienic tak jak mowil, to okazalo sie ze mozna ale jakos inaczej trzeba klikac niz pierwotnie powiedzial ;)

Stad zamieszanie sie zrobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error ja mam dwa pistopy zapisane.  Jeden jakiś stary z wcześniejszego zapisu gry.  Później mi zapis gry padł musiałem odnowa wszystko wgrywać ale pistopy tam mam teraz dwa.  I za każdym razem muszę to zmieniać przed wyścigiem.  jak dla mnie z brak zmiany opon powinna być DSQ.  Dlatego straciłem ponad 5 sec w boksie bo dwa razy patrzyłem czy włączyłem zmiany opon i dolalem paliwo.  z jednej strony zmienił bym na okrążenia ale Drugiej ten czas jest fajny bo jak przyspieszam pit trzeba pomyśleć troszkę ile zalać paliwa.  sprawa do przemyślenia jeśli wychodzą takie jaja :)

Gdzie ta tabelka z Silverstone nie mogę znaleźć :)

Już widzę.  Jeszcze raz pokazuje mój film.  W R2  byłem na 6 na 3 min przez końcem.  Spadlem na 8 po walce a później zwiecha gry.  Później spadlem o jeszcze jedno miejsce widać na filmie.  Finalnie byłem 9 

O to mój film i apeluje o poprawę wyniku mojego końcowego ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam jedna strategie wiec zawsze jest aktywna.

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Sir Siekier napisał:

No ja mam jedna strategie wiec zawsze jest aktywna.

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Ja też miałem tak ale od kad mam nowy profil ( tam miałem błąd pliku zapisu)  nie wiem czemu mam dwa.  Dziś zobaczę czy da się usunąć.  powinniśmy ustawić rozgrzewkę jednak.  Jak jest w regulaminie.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że nie zmieniłem opon bo zobaczyłem na czacie psn że ktoś napisał że niezmienienie opon to wykroczenie regulaminowe (bo też tak zrobił w grupie B). Wcześniej o tym nie wiedziałem. Gdybym wiedział to bym zjechał drugi raz a nie katowal się wolną jazdą przez połowę dystansu w R2. Napisałem bo skoro to jest niezgodne z regulaminem to powinno być rozpoznane przez sędziów. Ja jak zmieniam ustawienia domyślne pit stop to gra automatycznie zapisuje to pod nazwą auta a nie jako default I dlatego mam dwie strategie. A nie dlatego że sobie życie chcę komplikować. Nie z powodu moich problemów z połączeniem restartowalisny pokój dwa razy. To raz. Dwa można było jak ktoś sugerował ustawić 15 min i jak każdy sobie ustawi wszystko to pominąć dalszą część rozgrzewki. Tyle w obronie sobie samego. Pokornie przyjmę werdykt grona sędziowskiego;)

PS seba

No to byłeś szczęściarzem że straciłeś tylko 5 sec. Ja traciłem po ok 2 sec na każdym okrążeniu przez ostatnie 5 - 7 okrążeń ;)

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Edytowane przez pela222
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gustaw napisał:

Witam robi się bałagan i płacze i proszę jak ktoś ma wnioski pisać je na forum nie na czatach na PSN.

I OD sędziowania i rozpatrywania są sędziowie żeby bałaganu nie było i nerwów. jest 48 i rozpatrzymy wszystko. 

Proszę samemu się tam nie liczyć nie obrażać jeden na drugiego nie rezygnować z eventu.

I wnioski z video kierować na forum.

PSN jest tylko do info. przed i w trakcie  trwania wyścigu plus luźne gadki.

Np Arsenal vs catani czekam na forum zegar tyka wnioski nie długo tracą świeżość.  

Jutro będą konsultacje kary i inne.

 

Ps miejsca w wyścigach są poustalane ?

 

13 godzin temu, Gustaw napisał:

 

 

Zgłaszam Gustaw, zgłaszam Cataniego. Muszę obejrzeć teraz jeszcze 32 powtórki i policzyć wyjazdy poza tor. Nie kwapi się nikt do pomocy w pokoju B

Edytowane przez Yarek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarek weź obejrzyj czołówkę z 2 zawodników i tyle.  Usniesz tyłu ich oglądać haha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sir Siekier napisał:

Naprawde wg mnie troche za duzo kombinujecie.  Jednak znowu to co sie dzieje i jak ustala Sieniak. Ja tylko nie potrafie zrozumiec gdzie jest ten ciagly problem pitow. :/

Ale kto tu kombinuje i zmienia utarty schemat? Od kiedy pamiętam mieliśmy rozgrzewkę przed wyścigiem zasadniczym. Trzeba ustawić wstępną ilość paliwa, trzeba ustawić domyślną strategię i jest to coś moim zdaniem nieodzownego. Jeśli nastawiamy się na to, że taki punkt programu istnieje to nie można zmieniać podejścia za pięć dwunasta. Część zamotki wyścigowej to jak widzę konsekwencja decyzji by startować bez rozgrzewki i dla mnie absurdem będzie by karać za jakieś wynikające z tego fuckupy w picie. Serio, bądźmy poważni, chociaż w aspektach organizacyjnych. Rozumiem gdyby choćby słówkiem ktoś w ogóle wspomniał, że taka możliwość (start bez rozgrzewki) istnieje - ludzie zmuszeni by byli żeby np. uporządkować zapisane strategie (ja mam osiem, dlatego, że mogę :) ) czy ogarnąć ich wybór podczas wjazdu do boksu i niespodzianek by nie było (ewentualnie zaniedbanie zainteresowanych ale to już na własne życzenie). 5 straconych minut nikt by teraz nie pamiętał a w zamian mamy jakieś nieścisłości związane z obsługą stopów, z którymi trzeba się teraz gimnastykować. Za dużo kombinacji to jest teraz, powiedział bym ;) 

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, seba87 napisał:

Yarek weź obejrzyj czołówkę z 2 zawodników i tyle.  Usniesz tyłu ich oglądać haha 

Nie no może ogarnę. 

W grupie 2 była rozgrzewka.

 

Jak nie ma ustalonej strategii postoju to ją sobie można ustawić podczas wjazdu do pit-stop. Można i 5 minut zmieniać, wybierać jak ktoś chce. Z reguły kilka sekund wystarczy i spokojnie się to ogarnie przed zatrzymaniem.

 Serio Cienglarz, dla mnie to żadne usprawiedliwienie, że nie mam strategii zrobionej przed wyścigiem to nie robię czegoś w pit-stopie bo nie umiem. Grając w grę systematycznie ponad rok czasami.  

Zaraz się okaże, że połowa z nas nie stosuje się/nie zna wszystkich zasad jakie sobie ta Liga założyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to niektórzy tutaj są głusi. Jak pisałem że strategie miałem ustawioną to miałem 21 litrów i symetryczną zmianę opon, ale błąd gry spowodował że opon mi nie zmienili. W założeniu miał trwać 18 sekund, ale z tego co piszecie trwał 8. Robiłem czasy rzędu 1.25.5 na okrążeniu więc ta rzekoma moja przewaga została zniwelowana już po 3 okr. , a do końca jeszcze było sporo.To co wy tam robiliście z tylu.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Yarek napisał:

Jak nie ma ustalonej strategii postoju to ją sobie można ustawić podczas wjazdu do pit-stop. Można i 5 minut zmieniać, wybierać jak ktoś chce. Z reguły kilka sekund wystarczy i spokojnie się to ogarnie przed zatrzymaniem.

 Serio Cienglarz, dla mnie to żadne usprawiedliwienie, że nie mam strategii zrobionej przed wyścigiem to nie robię czegoś w pit-stopie bo nie umiem. Grając w grę systematycznie ponad rok czasami.  

Zaraz się okaże, że połowa z nas nie stosuje się/nie zna wszystkich zasad jakie sobie ta Liga założyła.

Chodzi o to, żeby mieć komfortowy schemat co tydzień. Po to masz preset żeby nie kombinować i nie skupiać się na dodatkowej czynności kiedy wpadasz do pitu. I jeśli robiliśmy tak od zarania dziejów to nie widzę powodów by wprowadzać zamęt i odchodzić od tego modelu na spontanie. Dla marnych 5 minut. Wychodzi na to, że przez te wszystkie eventy straciliśmy na zbędnej sesji n razy 5 minut więc niektórzy dopiero muszą się czuć oszukani ;) Dla mnie to ogólnie problem pierwszego świata bardziej ale fakt, że nie lubię jak mnie ktoś ze strefy komfortu wybija więc podnoszę :) Tym bardziej, że widzę jak aptekarsko podchodzicie do karania przewinień, które totalnie nie mają znaczenia. 

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś nie ogarnę sędziowania mam urwanie w pracy a wieczorem mam małą pod opieką proszę resztę grona sędziowskiego o rozpatrzenie wniosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cienglo co masz na myśli pisząc „jak aptekarsko podchodzicie do przewinień,które totalnie nie maja znaczenia" proszę cie rozwiń ta myśl. Z tymi PIT stopami jest prosta sprawa ja mam 4 zapisane w trakcje treningu w tygodni ustawiam odpowiedni jako aktywny i w niedziele podczas rozgrzewki nic nie robie bo mam go aktywny ten który potrzebuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o wydarzenia jak z Catem. Stop zaliczony, totalny brak wpływu gracza na efekt tego stopu. W sumie kary chyba jeszcze nie padły, może się pospieszyłem z wnioskami ale dmucham na zimne ;)

 

Co do presetu to u mnie niestety przy starcie każdej sesji mam to wyzerowane. Musze wejść i potraktować trójkątem ten właściwy. Jasne, że jak jest jeden to nie ma co zmieniać, wpada sam ale jeśli jest więcej to trzeba wachlować. Zresztą jest jeszcze jeden czynnik tj. ilość paliwa na starcie drugiego wyścigu. Jedyna opcja by to ustawić w wariancie bez rozgrzewki do R2 to setup do R1. Problem w tym, że liczba litrów na R2 nie musi być zgodna z tym co ustawiamy na R1. Ja przykładowo zalałem chyba nieco więcej by pojechać w razie potrzeby nieco dłuższy pierwszy stint. Jeśli jest inna metoda na ustawienie tych dwóch parametrów - podrzućcie info, może gapa jestem po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kar jeszcze nie było i jeśli chodzi o pokój A to raczej ich nie będzie bo nie było rozgrzewki(moja opinia),pokój B to już inna bajka tam rozgrzewka była i można było w 5 minut wszytko sprawdzić i zapisać nawet kilka razy dla lepszego samopoczucia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pamietaj jednak Cienglasz przyjacielu ze rozgrzewek przed R2 byly w sumie 2wie... Zatem pytanie powstaje czy nie zdarzyli wszyscy ustawic wciagu 10min. Czy tez to wszystko wam sie zeruje za kazdziusienkim razem?

Pozatym zawsze mowie i powtarzam w grze jest opcja gotowy! Ten durny kciuk. My mozemy ustawic rozgrzewke na i 3 godz. Ale wtedy kazdy klika kciuka i wowczas sesja przyspiesza.. Generalnie do 3 minut.. Zatem moze to jest sposob... Tylko naucz tego wszystkich... Bo niektorzy wyjezdzaja i swiruja na warmupie... Hmm??

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz, że mi się to zeruje. Za każdym razem kiedy np. Sieniu musiał sesję stawiać na nowo (z jakiegoś powodu) - zawsze pożądana strategia była wyłączona i trzeba ją było na nowo aktywować. Nie podoba mi się to ale cóż począć :) O kciuku trzeba pisać, mówić kiedy tylko jest okazja ale przy okazji przerwać także rozgrzewkę np. w 3 min. To wystarczająco dużo czasu by ustawić. Jeśli wcześniej będzie komplet kciuków - dobra nasza i jedziemy nieco wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglarz ja się nie gniewam na nikogo tylko jestem rozczarowany. Mamy przecież mikrofony i wystarczy zapytać:"Zjechałem ale mi nie wymienili, co mam robić teraz". Albo zaraz po wyścigu jeśli nie używacie headseta w czasie jazdy. Ja nie przypominam sobie takich informacji w czasie i zaraz po wyścigu. Zawsze w szerszym gronie można wtedy to obadać.

Biorę oczywiście poprawkę ma to, że coś przegapiłem. Wiadomo, że w skupieniu można niedosłyszeć więc może ktoś coś pamięta. Niech napisze.

No a tak to ja mam odczucie takie, że liczymy a "nuż nikt nie zauważy" siedzimy cicho i jedziemy dalej. Trochę to nie fair moim zdaniem.

Pamiętam, że Tomaszan coś tam z hamulcami miał i zjechał chyba drugi raz do pit-stopu. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to się zgadza, że każdy kij ma dwa końce. Moim zdaniem właśnie powinniśmy zbudować sobie taką paczkę, co do której wątpliwości mieć nie będziemy. Jestem zdania, że musimy sobie wzajemnie ufać i nie wymagać dowodów absolutnie w każdej sytuacji kiedy są wątpliwości. Pewnie to jeszcze nie ten etap.

 

Co do hs to ja osobiście po starcie odkładam go na bok. Zwyczajnie mnie rozprasza. Poza tym nie wydaje mi się, że to najlepszy pomysł obarczać kogoś własnymi rozterkami kiedy inni są być może w ogniu walki i albo nie odpowiedzą albo ich zdekoncentrujemy i będzie bójka ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz ty musisz zresetowac gre. Ustawienia zapisz i restart.

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Staramy sie zrobic zgrana paczke... No ale nas jest duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×