Skocz do zawartości
tprudzic

Mała Liga LTE - BMW 2002 Turbo (start 08.01.2017)

Rekomendowane odpowiedzi

Super. Rozumiem ze startuje w niedziele w grupie B bo jestem 16?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja jeszcze nie podjeta. Wiecej info w okolicach srody.

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. To akurat wroce do domu z wojazy i sie dowiem co i jak

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig z mojej perspektywy

Miłego oglądania

R1

R2

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy filmik więc proszę o wyrozumiałość jeśli jest coś nie tak. Jak w tytule. Nie było by sprawy gdyby nie kara jaką po tym dostałam i chyba z osiem pozycji do tylu.Ukończyłam 13 a mogło być dużo lepiej gdyby nie to.

Edytowane przez Marta__PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw!! Do dzialania. Wg mnie kara.. Martusia traci z 7 pozycji... Koti no nie mozna tak....:/ uderzyles nalezy jej oddac miejce!

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko dwie sprawy już na wokandzie sędziowskiej ,

film oki nic więcej nie potrzeba Marta 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie powinniśmy kar wyłączyć skoro i tak podchodzimy "analogowo" do oceny np. ścinek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączysz kary to nie będzie wyświetlać niebieskiej flagi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Uwazam ze to moze wzmoc opcje a moze sie uda. Czasami ktos niedopatrzy albo cus..

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to sztuczne dość ograniczenie. Niebieska flaga też nie działa idealnie a poza tym mamy chyba metody "detekcji" zbliżającego się dubla. Mi to generalnie rybka ale wydaje mi się, że jak w przypadku Marty chociażby stała się niesprawiedliwość bo gdyby darować sobie takie kagańce to dostałaby strzała, przejechała legalnie na skróty i jechała dalej bez znacznych strat pozycji (a tutaj nic jej kara dla Kotiego nie da specjalnie). Pytanie co ważniejsze i zdarza się częściej/powoduje problemy.

 

Argument z "a może się uda" bym raczej pominął bo przecież wcześniej czy później oszusta się odkrywa a skoro idziemy w kierunku zaufania uczestnikom (i zakładamy, że środowisko się poniekąd samo oczyści) - standardowe metody weryfikacji przejazdów powinny wystarczyć. Tak sobie tylko rozmyślam.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tez dobra sugestia na troche pozniej.

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam że na jakiś wyścig wyłączyłem kary w grze i pózniej się polała fala krytyki i hejtu że nie było niebieskich flag. Ja ogólnie jestem za tym żeby np. wyłączyć kary,zablokować tuning wymusić obowiązkowy PIT ale gra ma tyle błędów że nie pozwala na to,dla tego jest jak jest

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podoba ten zestaw zasad Sieniu :) Ciekawy jestem - tak już abstrahując od PCars - czy w ogóle będzie nam dane jechać w przyszłości w lidze z takim setupem zawodów. Zakładam, że GTSport może mieć takie ficzery ale już Asseto Corsa (zakładam, że private rooms są za rogiem) nie jestem pewny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cieglo napisał:

Tak ale to sztuczne dość ograniczenie. Niebieska flaga też nie działa idealnie a poza tym mamy chyba metody "detekcji" zbliżającego się dubla. Mi to generalnie rybka ale wydaje mi się, że jak w przypadku Marty chociażby stała się niesprawiedliwość bo gdyby darować sobie takie kagańce to dostałaby strzała, przejechała legalnie na skróty i jechała dalej bez znacznych strat pozycji (a tutaj nic jej kara dla Kotiego nie da specjalnie). Pytanie co ważniejsze i zdarza się częściej/powoduje problemy.

 

Argument z "a może się uda" bym raczej pominął bo przecież wcześniej czy później oszusta się odkrywa a skoro idziemy w kierunku zaufania uczestnikom (i zakładamy, że środowisko się poniekąd samo oczyści) - standardowe metody weryfikacji przejazdów powinny wystarczyć. Tak sobie tylko rozmyślam.

 

6 godzin temu, sieniu napisał:

A ja pamiętam że na jakiś wyścig wyłączyłem kary w grze i pózniej się polała fala krytyki i hejtu że nie było niebieskich flag. Ja ogólnie jestem za tym żeby np. wyłączyć kary,zablokować tuning wymusić obowiązkowy PIT ale gra ma tyle błędów że nie pozwala na to,dla tego jest jak jest

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

w monaco bylo tak ze niebieskich flag nie bylo i dublowanie nie ogarniali ze sa dublowani.

Tymi samochodami sie ciezko wyprzedza, jak ktos kogos nie pusci, to dublujacy baaaardzo duzo straci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat sędziowski : 

 

Koti 321 vs Marta - Koti - 8 PKT

Gelunino vs Catani - Gelunino - 8 PKT

YasiekB DSQ za ostatni weekend. Za używanie linii! Co jest Zabronione!

 

koniec bierzemy sie na powżnie za następny wyścig 

 

Komunikat sędziowski:  Hockenheim-krótki

 

A)na pierwszym zakręcie dozwolone of track, jazda poza białą linią toru , ale nie ma róży bez kolcy uwaga na krawężnik bo robi takie podbicie że może obrócić auto

B)i to że można wyjechać poza to nie znaczy że nie wracacie jak leci na tor z poza niego , musicie ustąpić pierwszeństwa będącym na torze  

C)i uwaga na wyjazd z pitu bo biała ciągła linia nie przekraczalna jest bardzo długą prawię ciągnie do zakrętu będę na to zwracał uwagę!!!

 

Chodzi no NORDKURVE dla jasności 

20140215215642!Hockenheim_Short_track_map.png

Edytowane przez Gustaw
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelka zaaktualizowana.

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YasiekB Dsq za ostatni weekend. Za uzywanie linii! Co jest Zabronione!

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gustaw napisał:

A)na pierwszym zakręcie dozwolone of track, jazda poza białą linią toru , ale nie ma róży bez kolcy uwaga na krawężnik bo robi takie podbicie że może obrócić auto

Gus a dlaczego tutaj dopuszczamy off-track? Niech się ludziska gimnastykują i mieszczą w torze - na Silver przecież też był zakręt, który prowokował do wyjazdów ale i tak należało uszanować limity toru. Czym ta biała linia różni się od linii na innych torach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienglasz a jechales tam? Nie zmiescisz sie to cie ta tarka wpierdzieli w bande.. Wyrzuca z niej dziwnie.. Zatem co tam mozna to przedewszystkim stracic. :)

via Xiaomi Mi5 ver Karramba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czasem tak jest i tak pozwala się kierowniką na brefingu przed samym wyścigiem 

 

patrz np jak jeździ f1 na monza na jednej z szykan (variante de rettefillo) jest tam dozwolone off track i nikt nie ma pretensji 

 

bo też iżbo nie ma u nas sędziowania ad hoc i chcemy też czasem unikać mozolnego przeglądania powtórek i kto ile ścina i gdzie 

 

i tu też na tej ścinie nic a nic nie korzystasz tylko może ciebie na krawężniku wystrzelić w kosmos

 

i przypominam robiąc tam off tracka włączasz się do ruchu czyli puszczasz tych co jadą zgodnie z przepisem  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, jechałem tam i mimo, że były to w ogóle moje pierwsze chwile na tym torze - nie miałem absolutnie żadnego problemu na 1. zakręcie. Zwrócę na to uwagę przy ponownym przejeździe ale generalnie uważam, że powinno się jednak doskonalić technikę by w tym torze się mieścić, na tym sztuka polega przecież. Myślę też, że można tam mocno skorzystać przy wyjeździe bo ja np. muszę mocniej dohamować, złożyć auto, przejechać środkiem prawego czubka zakrętu by się w linii na wyjściu zmieścić. Jeśli zrobię to samo ale mniej dohamuję - nie zmieszczę się w linii, pójdę większą prędkością i mocno zyskam. Zagrożenia w takiej jeździe nie widzę, wystarczy gaz odpuścić i krawężnik nam może podskoczyć. I najgorsze jest to, że to wprowadza niekonsekwencję bo zyskają np. w pościgach Ci, którzy na nikogo z tyłu nie muszą uważać. Z kolei ci, którzy jadą w tłoku dostaną po tyłku bo nie będą mogli sobie pozwolić na wyjazdy. Trochę nie fair. Poza tym skoro stosujemy taką logikę to równie dobrze można ją przyjąć dla ostatniego zakrętu przed S/M - jest niemal identyczny (nie wiem czy jeden wcześniej też, nie pamiętam). To tak na gorąco, z tego co zapamiętałem z przejazdów.

 

PS. Nie sądzę też, że intencje z wyjątków na Monza są identyczne jak tutaj :) Pewny nie jestem ale analogii tak łatwo chyba nie można zakładać. Wy mi na to pytanie odpowiedzcie, ja się nie znam :)

PS2. Nie sądzę też, żeby wystarczającą przesłanką do zmiany zasad była wygoda sędziów ;)

 

 

Macie tutaj jakiś przykładowy przejazd. Kolejne miejsce to ten fragment z płaskimi szykanami i na wyjściu żółtą linią - aż się prosi, żeby tam jechać szeroko. Tam ryzyka żadnego nie będzie do tego. Nie rozumiem dlaczego wyjątek ma obowiązywać na 1. zakręcie a na pozostałych już nie.

Edytowane przez cieglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i może masz rację i może się trochę z tym zgadzać mogę ,

ale tak wczoraj przedyskutowaliśmy i jest to chyba wyścig

od 20 kilku innych pierwszy gdzie taki komunikat został wystosowany

i już nie będziemy mącili z tym tematem zostaje tak jak w komunikacie.

 

Dziękuję za uwagę.

 

nie gniewaj się C. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×