Skocz do zawartości
Karaluch69

Torment: Tides of Numenera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem nigdzie wątku to zakładam. Premiera 28 luty 2017. Must have dla fanów staroszkolnych RPGów.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w jakiś 70% przekonany, że wezmę tego rpga na premierę. W końcu Torment to chyba najlepszy rpg w jakiego grałem (tak, lepszy niż wiesiek) i gra, na której wyrosłem.

Do zakupu na 100% przekonały mnie dwa słowa.

Piotr Fronczewski

 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda w miarę ale nie lubię rpgów z 4 bohaterów jakoś :< ale dubbing wygląda albo brzmi też spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu jakaś gra która dorówna mistrzom z baldurs gate 1,2 I planescape torment...  oczywiście day 1 a jak chociaż delikatnie zbliży się do miłości mojego growego życia jak w/w to goty 2017 już znam ;)

 

Mogę się jedynie pochwalić że baldurs 1 I 2 rozpykalem do tego stopnia ze na liczniku miałem tysiące godzin, po dyskietkach pokitrane postacie każdej klasy na 25 statsow oraz solowalem na very hard każda klasa obie części... bawiłem się nawet nie boga w tej grze robiąc z niej totalny rozpyzdziel... kto grał ten skuma ;) 

 

Byłem freakiem tych gier...

Edytowane przez zdun
zapomniana mysl
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna BG ma młodość! Pamiętam jak kolega miał wersję na DVD! (tak dvd a nie cd!!) i NIKT nie miał napędu dvd tylko on i chodziliśmy do Niego grać i to w wersję ENG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałbym jeszcze Icewind Dale 1 i 2 do tych wspominek. Piękne czasy. Za nowy Torment zabiorę się zaraz po Ni-Oh, Horizon i Nier będą musiały poczekać na swoją kolei.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icewind grałem tylko w jedynkę. Jakoś mnie nie przekonała do siebie na tyle, żeby sięgać po dwójkę. Też najmniej w nią grałem, o ile pamiętam był tam bardzo fajny klimat ale trochę za dużo walenia w stosunku do historii. Oba Baldury, pierwsze 2 Fallouty (tactics też mi się bardzo podobał, ale to zupełnie inna gra) i Planescape Torment - jeżeli do tych gier zblizy się ten nowy torment chociaż w połowie to będzie hit dupę urywający dla starych zgredów jak ja :)

Starego Tormenta i fallout przeszedłem po jakieś 5-6 razy każdą... jeżeli w tą będzie mi się chciało zagrać chociaż drugi raz to już będzie dobrze :)

editL jeszcze pierwszy Neverwinter Nights też był dobry, ale już nieco nowocześniejszy jak na tamte czasy, dzisiaj to też oldschool :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, xavris napisał:

Icewind grałem tylko w jedynkę. Jakoś mnie nie przekonała do siebie na tyle, żeby sięgać po dwójkę. Też najmniej w nią grałem, o ile pamiętam był tam bardzo fajny klimat ale trochę za dużo walenia w stosunku do historii. Oba Baldury, pierwsze 2 Fallouty (tactics też mi się bardzo podobał, ale to zupełnie inna gra) i Planescape Torment - jeżeli do tych gier zblizy się ten nowy torment chociaż w połowie to będzie hit dupę urywający dla starych zgredów jak ja :)

Starego Tormenta i fallout przeszedłem po jakieś 5-6 razy każdą... jeżeli w tą będzie mi się chciało zagrać chociaż drugi raz to już będzie dobrze :)

editL jeszcze pierwszy Neverwinter Nights też był dobry, ale już nieco nowocześniejszy jak na tamte czasy, dzisiaj to też oldschool :24_stuck_out_tongue:

 

A się pochwalę : w ciągu życia w latach 2000-2005 skończyłem baldury każdego w okolicy 100-110 razy z wybrzeżem mieczy I tronem bhaala . Wiedziałem na pamięć gdzie po świecie w jedynce znajdowały się księgi plus 1 do statsow I poza tą setka robiłem speed runy po książki aby dobić postaciami metoda "import / eksport " postaci 25 d wszystkich etatów, potem importowalem tych koksow do dwójki, znalazłem błąd gry przy okazji I bez cheatow parę tygodni robiłem postaciami po 2000/3000 hp zamiast standardowych 150 ;) oj się rozwalao system. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matkobosko... Kurde, ja na prawde kochałem te rpgi, ale wiedziałem też o istnieniu innych :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xavris napisał:

Matkobosko... Kurde, ja na prawde kochałem te rpgi, ale wiedziałem też o istnieniu innych :24_stuck_out_tongue:

 

Zabijalem bogów tego uniwersum czyli drizzta I elminstera dla frajdy (twórcy tak ich wykoksili aby gracz nie mógł ich zabić a ja to robiłem w 2 sekundy dla scimitarow I szaty starszego maga) 

 

Miałem własną drużynę zamiast jednej postaci oszukując grę I udając że gram w multi ale bez multi :) 

 

1spomnienia wracają :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W IWD był błąd z poziomem gry. Questy robiłem na normalu ale gdy szedłem do NPC go oddać przełączałem na hard. Gra zaliczała mi go na hard dzięki czemu dostawałem więcej XP. Skończyłem kilka razy BG1, BG2, ICW z dodatkami, ICW2 dojechałem do połowy (to już nie to samo co jedynka), F1 też kilka razy, F2 nie skończyłem z powodu glitcha przed wejściem do kopalni. Jedynie nie grałem w Tormenta czego żałuję po dziś dzień. Mam go w wydaniu premierowym: genialne pudełko, podkładka pod mysz itd. Za każdym razem gdy formatuję HD i zakładam system Torment i Faraon są pierwszymi grami które instaluję, obie w wersji full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty Zdun to zwykły lamerski cziter pokroju musiola oooo

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem z Tormentem jaki mam, to to, że praktycznie w tym samym czasie wychodzi Horizon: Zero Dawn... Któraś gra na początku będzie smutnie leżała na półce, bo nie lubię ogrywać dwóch tytułów jednocześnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 19 lutego 2017 o 13:31, Karaluch69 napisał:

Będzie grane.

 

 

 

 

:fsg:. Jeszcze parę dni... po latach wracam... ciekawe jak z takim systemem będzie się grało na padzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zdun napisał:

 

 

:fsg:. Jeszcze parę dni... po latach wracam... ciekawe jak z takim systemem będzie się grało na padzie... 

Nie mogę tego teraz znaleźć, ale gdzieś czytałem, że na którymś pokazie grali na padach i było spoko.

To nie rts, ogarnie się bez problemu :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dragon Age na konsolach a dragon Age na pc były zupełnie innymi systemowo grami np. I jak na konsoli grało mi się spoko miałem wrażenie że gram w action rpg natomiast jak kumpel pokazał mi grę na pc miałem wrażenie że pokazał mi baldura w 3d :24_stuck_out_tongue: mam nadzieję że tak tego nie splyca.  

 

Dziwi mnie niska cena tytułu, czyżby naprawdę fani oldschool rpg oparte np na systemie d&d wygineli? Aby namawiać do zakupu takiego kolosa na dziesiątki godzin o 100zl mniej na premierę od takiego np horizona? Nie to abym narzekał ale dziwi mnie tendencja. Dziś izometryczny I bardzo rozbudowany rpg to nisza?  

 

W sumie emo ff15 to 64585655 stron a torment jeszcze nie przebił pierwszej. Ciekawe ilu z nas (poza mna) leci 28 do sklepu jak na skrzydłach?  

Edytowane przez zdun
zapomniana mysl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zdun napisał:

W sumie emo ff15 to 64585655 stron a torment jeszcze nie przebił pierwszej. Ciekawe ilu z nas (poza mna) leci 28 do sklepu jak na skrzydłach?  

Ja mam nadzieję tego dnia dostać maila z muve, że paczka już czeka w paczkomacie;p zamówiłem praktycznie jak tylko się pojawiło w przedsprzedaży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że uda się kupić już 27.02?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minut temu, Qdlaty91 napisał:

Myślicie, że uda się kupić już 27.02?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Całkiem możliwe, nie jest to wielka I rozdmuchana premiera aaa typu horizon, halo, Zelda itp więc myślę że sklepom osiedlowym ktore zamowily tytuł w poniedziałek będzie dostępna (spore prawdopodobieństwo) . 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często widywałem w MM towar normalnie na półce przed premierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra cały czas siedzi u mnie na liście, niestety zerowy marketing i chyba najgorszy okres na wydanie gry jaki mogli sobie wybrać (Switch i Horizon) nie zapowiada najlepszej sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wynika z tego, że w sumie to gra do dość wąskiego grona odbiorów, czyli ludzi, którzy znają tormenty, baldury itp. Chyba mała szansa przyciągnąć do takiego tytułu młodych graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Knapik w tym trailerze brzmi jak Czubówna w filmie przyrodniczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×