Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że poprzedni temat zniknął w czeluściach internetów, to zakładamy świeżutki, prosto z pieca.

Możecie go zapełnić swoimi mądrościami i innymi dyrdymałami, jak to macie w zwyczaju.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za przywrócenie tego tematu.
Mam pytanie do właścicieli telewizorów 4K (bez HDR lub z HDR słabiutkim na poziomie 250 cd). Czy grając na PRO w gry połatane pod 4K,zobaczę sporą różnicę w porównaniu do zwykłego FHD ? Przez sporą rozumiem,że jak odpalę taką grę to będzie efekt wow.
Pytam się dlatego,że rozważam dwie opcje. Albo poczekać kilka miesiecy ,aż dozbieram kasę na jakis lepszy telewizor z 4K i porzadnym HDR-em. Lub kupić teraz jakiś niezły,budżetowy(do 2,5K) telewizor z porżadnym 4K i z HDR na poziomie 250 cd- taki np. Samsung 50KU6000 i przeczekac z 2 lata,aż hdr stanie się powszechny i dopracowany, a dobre telewizory mocno stanieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej poczekać na PS5, Pro nie jest w stanie zapewnić płynnej rozgrywki w 4K w dużych tytułach, jeden czy dwa exy wiosny nie czynią... Jak już kupować to głównie przez lepsze detale w 1080p czy 60 klatek, zresztą jak się nie ma przynajmniej 65" TV to 4K i tak daje tak minimalną różnicę, że szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, posiada ktoś może tego Panasa TX58DX780? W weekend byłem u kumpla, opijaliśmy jego nowy tv. Fajne cacko, jednak problem w tym że czarny na tym tv, dość mocno uciekał mu w szary. Tak jakby ten czarny był mocno podświetlony. to już w moim rocznym soniaku czarny ( przyznaję, po kilku godxinach prób amatorskiej kalibracji) wygląda jak smoła. Patrzyliśmy w ustawienia jego tv i nie było tam żadnych typu sklep czy demo. Dajcie info , jeśli ktoś przechodził podobne zjawisko i dał sobie z nim radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minut temu, okoni napisał:

Pany, posiada ktoś może tego Panasa TX58DX780? W weekend byłem u kumpla, opijaliśmy jego nowy tv. Fajne cacko, jednak problem w tym że czarny na tym tv, dość mocno uciekał mu w szary. Tak jakby ten czarny był mocno podświetlony. to już w moim rocznym soniaku czarny ( przyznaję, po kilku godxinach prób amatorskiej kalibracji) wygląda jak smoła. Patrzyliśmy w ustawienia jego tv i nie było tam żadnych typu sklep czy demo. Dajcie info , jeśli ktoś przechodził podobne zjawisko i dał sobie z nim radę.

 

Może warto jak już się kupi taki TV, zamówić profesjonalną kalibrację w domu. Z tego co czytałem to ten Tv ma b.dobrą czerń. Więc może jest rozregulowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dalej dylemat . W gre wchodza XD8505

Ks7000

No i chyba tyle..

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego dorzuciłbym Panasa dx750/780.

zresztą jak się nie ma przynajmniej 65" TV to 4K i tak daje tak minimalną różnicę, że szkoda zachodu.

No nie jest tak do końca. Wszystkie szczegóły w 4K zobaczysz jeżeli siedzisz odpowiedni blisko, lecz różnice zobaczysz znaczną bez żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten panas owssem ale troszke ten soft mnie przeraża. Mial ktos stycznosc?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mataman napisał:

Do tego dorzuciłbym Panasa dx750/780.

 

 

No nie jest tak do końca. Wszystkie szczegóły w 4K zobaczysz jeżeli siedzisz odpowiedni blisko, lecz różnice zobaczysz znaczną bez żadnego problemu.

No właśnie ja mam game room :-) prostokątny i siedzę od telewizora w odległości 170 -180 cm, więc chyba 49 cali wystarcza. Kolego mataman według Ciebie różnica w obrazie będzie jednak wyraźnie zauważalna? . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zrobili w ps4 pro czyli upscale do 4K działa tak dobrze, że serio trzeba się mocno przyglądać aby odróżnić to od natywnego 4K.

Przy takiej wielkości tv i odległości zobaczysz 4K w pełnej krasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same telewizory tutaj omawiacie, a ja mogę polecić projektor FullHD, jezeli ktoś szuka, ja korzystam z Optoma HD141X, bardzo dobrze sprawuje się w grach, obraz jest ostry, a kolory dobrze oddane mimo trybu eco na którym żywotność lampy przewidziana jest w tym modelu na 6 tyś. godzin, czyli w moim przypadku jakieś 8 lat grania i oglądania seriali i filmów. Z 4.5m mam 100 cali mniej się nie dało, a mogę mieć 110 przekręcając tylko soczęwkę na plus. Max ponoć 300 cali. Jasność ponad 3000 lumenów, można przy świetle oglądać. Cena obecnie to 2300 około za taki model. Mogę zainteresowanym polecić czym pomalować ścianę by było tanio i dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Model 65ks7000 z ps4 pro w saturnie wychodzi 8560 zl. Dobra opcja?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam KS7000 miałem zamiar kupić ale z tego co sie naczytałem to dużo problemów jest z odstajacymi ramkami oraz bad pixelami :/ Nie mam zamiaru dac za tv 7-8 tys i latac co chwile z nim do serwisu. Teraz jak bym mial kupic TV to bym wybral SONY XD93 ale jeszcze mam 6 miesiecy na zastanowienie sie :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nikkor napisał:

Panowie Model 65ks7000 z ps4 pro w saturnie wychodzi 8560 zl. Dobra opcja?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Dołóż trochę kasy ,lub wybierz trochę mniejszy rozmiar i kup KS8000. W nim jest znacznie mniej problemów z obudową i pixelami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung odpada. Bylem napalony na xd85 ale słyszę ze to ips ze gowniany kontrast 1000:1 , ze hdr znikomy efekt i najlepiej xd93. Wiadomo najlepiej dx900 albo sony zd.. Wydawało mi sie ze xd85 beddzie dobra opcja ale co opiniw to inna

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6657961920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 25.12.2016 o 20:25, nikkor napisał:

 

Samsung odpada. Bylem napalony na xd85 ale słyszę ze to ips ze gowniany kontrast 1000:1 , ze hdr znikomy efekt i najlepiej xd93. Wiadomo najlepiej dx900 albo sony zd.. Wydawało mi sie ze xd85 beddzie dobra opcja ale co opiniw to inna

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6657961920

 

Już pisałem gdzieś, że z Samsungami tak właśnie jest. Wszędzie ich pełno i ponoć są najpopularniejsze w rankingu (sklepów internetowych?) - http://www.strefa-zakupowa.pl/rankingi/sprzet-rtv/telewizor-led/ jednak jak się poczyta recenzje i opinie to już bywa z nimi różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem 65xd8505

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nikkor napisał:

Jednak kupiłem 65xd8505

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Jak już wszystko poustawiasz i się trochę pobawisz nową zabawką,to skrobnij jak się sprawuje . Głownie z grami,jak tam działa hdr,jak funkcje smart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was mega prośbę. Mianowicie :

Posiadam TV 39 cale Samsung UE39F5000 i mam okazje kupić od szwagra plazme Panasonic 42 cale TX-P42vt30e

Bajery typu 3d czy wifi mnie nie interesuja. Chodzi mi tylko i wylacznie o obraz w grach na PS4. Czy uzyskam lepszy obraz i bedzie na tyle zauwazalna rosnica zr oplaca sie dac 500 zl ? Bo tyle sobie za niego zyczy.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, plazmy Panasa to dobry sprzęt,  jeśli telewizor nie jest zaorany i daje obraz bez żadnych poświat i duszków to za cenę 500 zl jest godny zakupu. Tym bardziej że z pięć lat temu , te modele chodziły w okolicach czterech tysi.

Ps.

Nie możesz zabrać do szwagra konsoli i przetestować jakiejś gierki? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bede mogl bo sie wlasnie dowiedzialem ze wstrzymuje sie on z kupnem tv na jakis czas ;) tak sie sklada ze jego syn ma ps4 takze nie bede musial brac swojej ;) wynegocjowalem do 400 wiec chyba grzech nie wziac. Model bodajze z 2011/2012 wtedy kosztowal w okolicach 4500. Tylko tak sie zastanawiam bo plazmy maja ten taki dziwny efekt smuzenia a ja siedze dosc blisko tv i czy nie bedzie to zbyt widoczne. Ale to juz zobacze ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×