Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie zakupionego 65xd8505

]Mozliwe ze przesadzam , moze to kwestia ustawień ale jakos jakosc obrazu mnie nie powala. Pod ps4 pro w trybie obrazu gra kolory sa strasznie smutne. W filmach jak ktos mi mowil ze tryb kino pro robi robote to z koleji u mnie tez nie za ciekawie wyglada to wszystko. Czy nazwy tych trybow obrazu to sa tylko nazwy z odpowiednio ustawionymi suwakami czy maja w sobie cos mimo tego ze warto na tym oglądać czy moge sobie recznie ustawić i tak kazdy z tych trybow? Druga kwestia to chodzi o filmy chocby z netflixa. Domyślam sie ze kazdy film moze byc krecony inaczej ale np taki marco polo w 4k juz pomijam hdr to obtaz byl bardzo jasny w tym trybue. breaking bed to w przypadku tego drugiego jakosc 4k wyglada mi jakby to bylo FHD. Wracajac do filmow w 4k ktore maja po 60 gb i odpalam je z dysku i lubie efekt jakby teatru to w opcjach plynnosci mam do wyboru true cinema oraz własny i tylko te dwa. Czasem obraz jest płynny a czasem potrafi szarpac. Jeszcze odnośnie troche cloudingu czy brandingu nie wiem które określenie ma tutaj zastosotwanie ale bardzo mnie denerwuja dwie podswiaty u dolu

93ef79a4cce8c137c220680ed1ae247e.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy jeżeli podłączę PS4 Pro do monitora Full HD, to czy skorzystam z dobrodziejstw downsamplingu z 4K?

Edytowane przez Marcossik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, nikkor napisał:

 

Odnośnie zakupionego 65xd8505

 

]Mozliwe ze przesadzam , moze to kwestia ustawień ale jakos jakosc obrazu mnie nie powala. Pod ps4 pro w trybie obrazu gra kolory sa strasznie smutne. W filmach jak ktos mi mowil ze tryb kino pro robi robote to z koleji u mnie tez nie za ciekawie wyglada to wszystko. Czy nazwy tych trybow obrazu to sa tylko nazwy z odpowiednio ustawionymi suwakami czy maja w sobie cos mimo tego ze warto na tym oglądać czy moge sobie recznie ustawić i tak kazdy z tych trybow? Druga kwestia to chodzi o filmy chocby z netflixa. Domyślam sie ze kazdy film moze byc krecony inaczej ale np taki marco polo w 4k juz pomijam hdr to obtaz byl bardzo jasny w tym trybue. breaking bed to w przypadku tego drugiego jakosc 4k wyglada mi jakby to bylo FHD. Wracajac do filmow w 4k ktore maja po 60 gb i odpalam je z dysku i lubie efekt jakby teatru to w opcjach plynnosci mam do wyboru true cinema oraz własny i tylko te dwa. Czasem obraz jest płynny a czasem potrafi szarpac. Jeszcze odnośnie troche cloudingu czy brandingu nie wiem które określenie ma tutaj zastosotwanie ale bardzo mnie denerwuja dwie podswiaty u dolu

93ef79a4cce8c137c220680ed1ae247e.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Kurcze,rzeczywiście bardzo mocno świeci na dole.Co do netflixa, to  potrafią tam być ogromne róznice ,nawet pomiędzy serialami oznaczonym jakością 4K i HDR.To akurat nie wina twojego tv,tylko na razie tak to u nich technicznie wyglada. Myśle,że będzie sie to zmieniac na lepsze  i w ciągu kilku miesięcy jakośc się bardzo poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zakupionego 65xd8505

]Mozliwe ze przesadzam , moze to kwestia ustawień ale jakos jakosc obrazu mnie nie powala. Pod ps4 pro w trybie obrazu gra kolory sa strasznie smutne. W filmach jak ktos mi mowil ze tryb kino pro robi robote to z koleji u mnie tez nie za ciekawie wyglada to wszystko. Czy nazwy tych trybow obrazu to sa tylko nazwy z odpowiednio ustawionymi suwakami czy maja w sobie cos mimo tego ze warto na tym oglądać czy moge sobie recznie ustawić i tak kazdy z tych trybow? Druga kwestia to chodzi o filmy chocby z netflixa. Domyślam sie ze kazdy film moze byc krecony inaczej ale np taki marco polo w 4k juz pomijam hdr to obtaz byl bardzo jasny w tym trybue. breaking bed to w przypadku tego drugiego jakosc 4k wyglada mi jakby to bylo FHD. Wracajac do filmow w 4k ktore maja po 60 gb i odpalam je z dysku i lubie efekt jakby teatru to w opcjach plynnosci mam do wyboru true cinema oraz własny i tylko te dwa. Czasem obraz jest płynny a czasem potrafi szarpac. Jeszcze odnośnie troche cloudingu czy brandingu nie wiem które określenie ma tutaj zastosotwanie ale bardzo mnie denerwuja dwie podswiaty u dolu

93ef79a4cce8c137c220680ed1ae247e.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Przede wszystkim jeśli chcesz sprawdzić prawdziwe HD czy 4K to na pewno nie z jakiegoś śmiesznego Netflixa czy innego YouTubea. Materiały dostają tam tak masakryczną kompresję obrazu, że dostajesz papkę, która nie ma nic wspólnego z prawdziwym 4K. Żeby oglądać natywne 4K musiałbyś lecieć chyba na necie minimum 100mb albo 200mb i to pełnym łączem, a do tego dochodzi kwestia serwerów... Nie wiem co za super komputer by tam musiał być, żeby obsłużyć natywne 4k dla tylu ludzi...

Jak chcesz zobaczyć prawdziwą żylete obraz to kup sobie jakiś film na Blu Ray, najlepiej w 4k. Możesz też ściągnąć pliki MKV, pamiętaj tylko żeby unikać wszelkich RIPów. Ostatnio oglądałem Warcrafta w 4k, ale waży ponad 50 GB.

Na chwilę obecną śmieje się słysząc, że ktoś ogląda stream w 4k i myśli, że to tak ma wyglądać w rzeczywistości... Tylko oryginalny materiał jeśli chodzi o filmy, jakieś seriale to sobie tam można streamować, ale filmy typu Star Wars, Matrix, itd. chcę oglądać z minimalnymi stratami, a to gwarantuje tylko materiał z Blu Raya obecnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj juz troche lepiej po zmianie ustawień

61894cc396a5f43b715f097952285959.jpgfb32b0cbfb5ed573edf1570139d4620f.jpg7f98baabd0381bcb43fe8e38ae1d4fd7.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gitarka :)

Zawsze tak jest że trzeba trochu w ustawieniach pogrzebać, ja jak kupiłem tv też do końca z obrazu zadowolony nie byłem. Ale wizyta na jakimś fachowym forum i zabawa suwakami na moje oko, i wszystko działa jak należy. 

Co do tych poświat, współczuję, gwarancja tego nie obejmuje, ale wiedz że to tylko będzie widać przy skrajnie ciemnych scenach. Przy oglądaniu tv, gdzie ogólnie przeważa jasne tło , nawet tego nie zauważysz. Niestety im wieksza matryca, tym wieksza szansa na takie niespodzianki. Mi na szczęście udało się trafić model który ma prawie perfekcyjnie naciągniętą matrycę,  gdzieś w jednym rogu jest delikatne przyciemnienie którego trzeba z lupą szukać. Przed kupnem tv mocno przeszukałem neta odnośnie tej dolegliwości,  akurat w czasie mojego zakupu, telewizory Sony miały najmniej skarg w tym temacie.

Popróbuj może delikatnie ponaciskać ramkę w tych miejscach, podobno w niektórych przypadkach pomaga, bo jest źle spasowana,  ale sam tego nie testowałem,  więc nie wiem czy to patent sprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby gitarka ale slysze opinie jaki to jest sredni tv i jakie to slabe hdr w nim jest.. sam juz nie wiem co myslec. Mam jeszcze poltora tyg na zwrot bo.bylo droga internetowa

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to jeśli fotki, które wstawiłeś sporo oddają jak obraz wygląda w rzeczywistości to masz zły kontrast czerni. Fakt ładnie to wygląda ale tracisz mnóstwo szczegółów.

Ogólnie ustawienia fabryczne takie jak film, kino to najbardziej trafne ustawienia, wiadomo profesjonalna kalibracja sprawi, że obraz będzie zbliżony bardziej do tego jak to powinno wyglądać ale kiedy nie mamy możliwości aby skorzystać z dobrodziejstw kalibracji to rozsądne jest aby zostawić na fabrycznym bądź lekko je zmodyfikować.

Ogólnie, praktycznie na każdym z profili można ustawić to samo co na trybie film, tryb film po prostu ustawia pewne wartości z automatu.

Powiem tak, prawie każdy, kto nie korzysta z trybu kino, film bądź ustawień zbliżonych do tych fabrycznych to po przybyciu Pana kalibratora, jego ustawienia z początku będą wydawać się nie dopuszczalne dla naszego oka ale spokojnie to tylko pierwsze wrażenie i potrzeba chwili aby oko się przyzwyczailio.

Dla lepszego zrozumienia jak obraz powinien wyglądać to proponuje udać się do kina, tam obraz również wydaje się mdły, wpadający w żółć itp.

HTC 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co panas dx750 o klase lepiej niz xd85 a nie duzo gorzej niz xd93 ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panas jest na matrycy VA co już daje skok jakościowy, dodatkowo ma trochę lepszy HDR. XD93 to już inna klasa telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, nikt nie ma podłączonej PS4 Pro do monitora Full HD? Bo ciekawi mnie czy spatchowane gry będą wyglądać na takim monitorze lepiej dzięki downsamplingowi.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co panas dx750 o klase lepiej niz xd85 a nie duzo gorzej niz xd93 ?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Dużo gorzej niż XD93, bierz go nawet w 55 calach,zapewniam, że nie będziesz żałował.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 55KS7000 jest już do wyrwania za 4900. Myślicie, że da radę jeszcze zlecieć do 4500, czy nie zawracać sobie tym głowy i brać już teraz? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu odpuścił tego Samsunga K7000 i poszukal czegoś innego. To bardzo problematyczny i wadliwy model który może kusi parametrami i ceną ale schody się zaczynają po zakupie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o to pytałem, więc nie licz na plusa randomie 

 

Tak jakbym nie wertował neta i nie wiedział nic o tym TV....  pytanie nadal aktualne 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jeszcze z rok, wyrwiesz za cztery tysie.

Cieszę się że pomogłem, plusik wręcz wskazany.

Edytowane przez okoni
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tv pod ps4 pro. Mam na uwadze sony kd-55xd8505, kd-55xd8005 lub samsung ue55ks7000s. Czy ktoś posiada któryś z powyższych modeli? Możecie coś doradzić? Z góry dziękuję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung lepszy jeśli chodzi o obraz i lepszy ma też HDR,ale gorsze wykonanie, Sony na odwrót. Oczywiście piszę tylko o tych modelach co podałeś.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę ja se po Media Markt i nagle widzę, że promocja na TV. 55 cali KS7000 za 4500 złotówek. No za taką cenę to może mi obudowa sobie z tyłu odstawać  :jSQVeJ4:Jakość obrazu w połączeniu z HDR robi robotę, coś pięknego :obama:

 

IbzS9gWh.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 2.01.2017 o 15:29, nikkor napisał:

 

Odnośnie zakupionego 65xd8505

 

]Mozliwe ze przesadzam , moze to kwestia ustawień ale jakos jakosc obrazu mnie nie powala. Pod ps4 pro w trybie obrazu gra kolory sa strasznie smutne. W filmach jak ktos mi mowil ze tryb kino pro robi robote to z koleji u mnie tez nie za ciekawie wyglada to wszystko. Czy nazwy tych trybow obrazu to sa tylko nazwy z odpowiednio ustawionymi suwakami czy maja w sobie cos mimo tego ze warto na tym oglądać czy moge sobie recznie ustawić i tak kazdy z tych trybow? Druga kwestia to chodzi o filmy chocby z netflixa. Domyślam sie ze kazdy film moze byc krecony inaczej ale np taki marco polo w 4k juz pomijam hdr to obtaz byl bardzo jasny w tym trybue. breaking bed to w przypadku tego drugiego jakosc 4k wyglada mi jakby to bylo FHD. Wracajac do filmow w 4k ktore maja po 60 gb i odpalam je z dysku i lubie efekt jakby teatru to w opcjach plynnosci mam do wyboru true cinema oraz własny i tylko te dwa. Czasem obraz jest płynny a czasem potrafi szarpac. Jeszcze odnośnie troche cloudingu czy brandingu nie wiem które określenie ma tutaj zastosotwanie ale bardzo mnie denerwuja dwie podswiaty u dolu

93ef79a4cce8c137c220680ed1ae247e.jpg

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ustawiłeś w TV tryb hdmi rozszerzony? W konsoli wtedy pokazuje się ostatnie ustawienie 2180 rgb czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad 65xd, ale w końcu doszedłem do wniosku, że jeszcze za wcześnie na 4k, hadeery, bajery i kupiłem 75h6400 - w myśl zasady "wielkość ma znaczenie" ;) Jak już przyjdzie i potestuje, to zdam relacje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×