Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja odbywa się etapowo co by nie zamulić serwerów, jeśli chcesz już zaktualizować to pobierz sobie ze strony SONY nowego androida na swój TV, wgraj na dysk przenośny i zaktualizuj przez USB w TV.

Zapomniałem ze można a czytałem o tym jak ikonka mi wyskoczyła, zrobione i jak na razie zmian dużo gołym okiem nie widzę oprócz ze szybciej wszystko działa. Czy te całe youview czy jak to się nazywa dziala już w Polsce ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce raczej nie działa.

Wczoraj włączyłem Wildlands i mi się TV zresetował po tej nowej aktualizacji androida, a jak już się włączył to nie mógł sygnału złapać z konsoli, mam nadzieje, że to się już nie powtórzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Polsce raczej nie działa.

Wczoraj włączyłem Wildlands i mi się TV zresetował po tej nowej aktualizacji androida, a jak już się włączył to nie mógł sygnału złapać z konsoli, mam nadzieje, że to się już nie powtórzy.

Mój potrafił raz na tydzień się uruchomić ponownie w różnych aplikacjach wiec raczej błąd softu. Czytałem na forum Sony ze taki sam błąd jak Tobie się zdarzył miał miejsce u kilku osób.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamillo napisał:

W Polsce raczej nie działa.

Wczoraj włączyłem Wildlands i mi się TV zresetował po tej nowej aktualizacji androida, a jak już się włączył to nie mógł sygnału złapać z konsoli, mam nadzieje, że to się już nie powtórzy.

Masakra ten cały android w TV od Sony. Po aktualizacji mam zaniki obrazu z konsoli na hdmi rozszerzonym. Połowa obrazu ciemna się robi. Po resecie wraca do normy. Miałem tak już dwa razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Boomstick1983 napisał:

Masakra ten cały android w TV od Sony. Po aktualizacji mam zaniki obrazu z konsoli na hdmi rozszerzonym. Połowa obrazu ciemna się robi. Po resecie wraca do normy. Miałem tak już dwa razy. 

Po resecie konsoli czy TV ?.

Czytałem też, że po aktualizacji TV najlepiej przywrócić ustawienia fabryczne TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Kamillo napisał:

Po resecie konsoli czy TV ?.

Czytałem też, że po aktualizacji TV najlepiej przywrócić ustawienia fabryczne TV.

Przywracałem ustawienia fabryczne. Robiłem reset tv i konsolę uruchamiałem ponownie. 

Edytowane przez Boomstick1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakim tv. W tych z jesieni są mocniejsze procki i Android śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy w jakim tv. W tych z jesieni są mocniejsze procki i Android śmiga.

Ja mam W805C i w kodi możesz zobaczyć obciążenie procka i pamięci itd nigdy nie było ponad 60% obciążenia a używam kodi yt i do ps4 wiec nic nie powinno z tego powodu obciążać aż tak ale tez jestem takiego samego zdania jak kolega wyżej android w tv za wcześnie zdecydowanie bo ani to nie wyglada ani nie użyteczne jest a pokusiłem się aby obsługa kodi i tv byla pod jednym pilotem, fakt ze obraz jest świetny jak za pieniądze które wydałem ponad rok temu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Veezo napisał:

Ja mam W805C i w kodi możesz zobaczyć obciążenie procka i pamięci itd nigdy nie było ponad 60% obciążenia a używam kodi yt i do ps4 wiec nic nie powinno z tego powodu obciążać aż tak ale tez jestem takiego samego zdania jak kolega wyżej android w tv za wcześnie zdecydowanie bo ani to nie wyglada ani nie użyteczne jest a pokusiłem się aby obsługa kodi i tv byla pod jednym pilotem, fakt ze obraz jest świetny jak za pieniądze które wydałem ponad rok temu

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja mam xd8505 i ogólnie jest słabo z tym androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o płynność to jest dużo lepiej niż wcześniej, tylko w KODI jak zapodaje jakiś mecz w wysokiej rozdzielczości to buforuje długo, wcześniej tak nie było.

Denerwuje mnie jedna rzecz w KODI, jak oglądam jakiś film i chcę jednocześnie grzebać w ustawieniach obrazu to mnie wywala z filmu, da się to gdzieś ustawić czy to tak ma już być w tym programie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o płynność to jest dużo lepiej niż wcześniej, tylko w KODI jak zapodaje jakiś mecz w wysokiej rozdzielczości to buforuje długo, wcześniej tak nie było.

Denerwuje mnie jedna rzecz w KODI, jak oglądam jakiś film i chcę jednocześnie grzebać w ustawieniach obrazu to mnie wywala z filmu, da się to gdzieś ustawić czy to tak ma już być w tym programie ?.

Co do ustawiania obrazu dźwięku itd to już było tak od samego początku wywala do menu kodi i koniec. Buffrowanie wydłużyło się od nowej wersji kodi v17 takie wrażenie sam mam i ta nowa skórka mimo ze jest ładna to powolna tu nie wina podzespołów na mbp tak samo chodzi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji nie działa też wyszukiwanie głosowe, parowanie mikrofonu w pilocie nic nie daje...pozostaje mi reset TV do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogło wejście w ustawienia bluetooth i zresetowałem pilota a następnie w pilot głosowy i sparowanie na nowo według instrukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem do TV Samsung KS7500 mam podpięty  premiumbox dekoder NC+ z dyskiem i ps4, oczywiście uruchomione automatyczne wykrywanie HDMI-CEC, uruchamiam TV i od razu startuje nc+. W momencie jak uruchamiam ps4 sygnał przepina się na konsole i po chwili wraca obraz nc+. Kolejny raz wymuszam pilotem źródło sygnału z ps4 i tak jak poprzednio po chwili obraz sam przeskakuje na nc+, dopiero wyłączenie dekodera rozwiązuje sytuację. Wcześniej wszystko funkcjonowało prawidłowo kosola się uruchamiała a dekoder przechodził w stan czuwania. Wyłączenie opcji HDMI CEC w dekoderze nc+ powoduje że jak gaszę TV to dekoder nie gaśnie tylko nadal pracuje.

Ps. zmiana wejść hdmi nic nie daje , resetowanie urządzeń i zapisywanie ich od nowa również nic nie zmienia.

Może ktoś ma podobną konfigurację i może sprawdzić jak wygląda to u niego, pasuje mi używanie tylko jednego pilota do wszystkich urządzeń podpiętych do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany problem stwarzała opcja HDMI UHD COLOR wszystko miałem włączone, po wyłączeniu wszystko działa prawidłowo.Pytanie tylko czy ta opcja nie jest potrzebna żeby w pełni wykorzystać Ps4 Pro które daje 4k i hdr?

Jak tylko włączę tę opcję tam gdzie mam podpięte PS4 to wraca wcześniejszy problem pomimo że wszystkie inne źródła mają opcję wyłączoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja jest niezbędna żeby działał szeroki gamut kolorów i HDR.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno co lepiej wybrać YUV420 czy RGB?

Ps. już rozwiązane ;-)

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do tego dlaczego obraz mi się krzaczył w sony xd8505. Ps4 pro miałem podpięty do TV, kino domowe ze złączem arc do tv i ustawione dzwięk przez hdmi oraz priorytet na dts. Po zmianie na linear wszytsko działało poprawnie, ale kino nie puszczało dźwięku przestrzennego tylko stereo. Dopiero po ustawieniu na priorytet dolby albo dts, ale wtedy dziwne rzeczy się działy przy zmianie rozdzielczości- trzaski w głosnikach a przy dts obraz zaczął się zniekształcać. Dopiero jak podłączyłem kablem optycznym do kina i puściłem dźwięk na optical i priorytet dolby wszytsko działa dobrze. Zbytnio nie wiem dlaczego przez puszczony dźwięk na hdmi takie cuda się dzieją? Rozumiem jakby tv nie obsługiwał dolby i dts, ale ten obsługuje. Może coś źle ustawiałem ale wydaje mi się, że powinno być wszytsko dobrze, również przez hdmi. Czy może się mylę? Może ktoś coś bardziej ogarnia? Może ktoś ma podobną specyfikację i może coś powiedzieć? Może sprzęt jest wadliwy tv albo ps4? Kabel wykluczam, ponieważ sprawdzałem na innym.   

Edytowane przez Boomstick1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARC ma to do siebie że czasem nie działa lub działa nieprawidłowo. Ten typ tak ma i nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kinie domowym/amplitunerze konsolę radze zawsze podpinać bezpośrednio pod TV. I Wtedy dopiero TV ARC-iem z amplitunerem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toreso napisał:

Przy kinie domowym/amplitunerze konsolę radze zawsze podpinać bezpośrednio pod TV. I Wtedy dopiero TV ARC-iem z amplitunerem.

 

 

Tak właśnie mam podłączone.

25 minut temu, mataman napisał:

ARC ma to do siebie że czasem nie działa lub działa nieprawidłowo. Ten typ tak ma i nic z tym nie zrobisz.

Ok tylko dlaczego są zakłócenia przy puszczeniu całości przez hdmi? Czy to z włączonym kinem czy na samym Tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sony pokazuje TV dedykowane pod PS4. Ciekawe jak tam z parametrami i ceną

 

Z HDR ale tylko fullHD. Wcześniej czegoś takiego nie było na rynku i aktualizacja PS4 o HDR nie działała na niczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś, jaki symbol ma ten TV? To może być fajny sprzęt do PS4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RE4. będzie w 40 i 32.   Nawet do pro może być fajne bo można mieć HDR i podbite efekty i 60 klatek. 

 

tu są wszystkie modele 2017 od SONY. 

SONY BRAVIA 2017 TVS – ULTRA HD / 4K MODELS
A1 OLED – 75, 65 and 55 inches
ZD9 – 100, 75 and 65 inches (late 2016 model, continues into 2017)
XE94 – 75 inches
XE93 – 65 and 55 inches
XE90 – 75, 65, 55 and 49 inches
XE85 – 75, 65, and 55 inches
XE80 – 55, 49 and 43 inches
SONY BRAVIA 2017 TVS – FULL HD AND HD-READY MODELS
WE75 – 49 and 43 inches
WE66 – 49 and 40 inches
WE61 – 32 inches
RE4 – 40 and 32 inches

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×