Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już kupisz tego szajsunga to koniecznie dopytaj o darmową taśmę dwustronną :jaro:Powinni ją w gratisie wrzucać do kartonu z TV :pazura:

 

Jeśli zależy Ci na jakości wykonania (niekiedy kosztem jakości obrazu) to naprawdę odpuść szajsunga...

Ból dupy że inni mają a Ty dalej na jakimś starym crt siedzisz ? Znam kilka osób co mają ks7000 i nigdzie się nic nie rozkleja

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nikkor napisał:

Ból dupy że inni mają a Ty dalej na jakimś starym crt siedzisz ? Znam kilka osób co mają ks7000 i nigdzie się nic nie rozkleja

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

KS7000 miałem na oku ale niestety nie mieści się w budżecie a dwa czy warto kupować taki tv pod zwykłą PS4? Przy okazji czy ktoś posiada tv z tej serii

SONY 4K KD-55XD8505B ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sony ma matryce IPS co oznacza szarą czerń i słaby efekt hdr.

 

Samsung KS700 to tv ze świetnym obrazem lecz fatalnym wykończeniem. Bad pixele, rozklejająca sie obudowa, problemów jest sporo. Identycznym tv pod względem parametrów jest Panasonic DX750 lecz ciężko go już dostać. To są jedyne tv 55" godne uwagi z modeli 2016r.

 

Z tegorocznych modeli narazie bdb wyglądają Sony XE90 i XE93. Samsung Q7 wyglada na nastepny fail tej firmy (niska jasność hdr, słabsza niż w ks700)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Patrykos napisał:

Dlatego pytam jak się sprawują te telewizory bo jednak to nie są tanie zabawki a szkoda, żeby padło po roku. Zawsze grałem na monitorach dlatego kompletnie nie wiem na które tv warto zwrócić uwagę a na które nie.

 

Przede wszystkim poczytaj sobie fora związane z TV (nie same recenzje konkretnych TV - większość sponsorowana, ale opinie użytkowników).

Sam 4 miesiące temu miałem taki dylemat jak Ty. Przeczytałem mnóstwo wątków i opinii o różnych TV.

Dla mnie tak samo ważna jest jakość obrazu jak i jakość wykonania. Dla tego mimo świetnej jakości obrazu musiałem skreślć KS7000 - nawet po pół roku obudowa może zacząć się rozklejać, więc sprawdzenie przy kupnie nic tak naprawdę nie daje.

A co najlepsze na gwarancji raz wymieniają szajsungową obudowę, a raz przyłazi kolo z taśmą dwustronną i ją po prostu skleja... Do tego bad pixele... No ludzie TV za 5k...

Mój wybór po wielu bojach padł na Sonego XD80 - wykonanie bajka, istny majstersztyk. Każdy detal zgrany idealnie. Nie ma tu żadnych niedociągnięć czy oszczędności.

Jakość obrazu może nie świetna, ale bardzo bardzo dobra - tutaj lekko ustępuje szajsungowi...

Ale ten kompromis świadomie zaakceptowałem. 4K + PRO i naprawdę jest mega efekt :)

Oczywiście wcześniej łaziłem po sklepach z penem testowałem kilka modeli. Zrób to samo, nic to nie kosztuje, a może pomóc ;)

 

 

BTW @Grecky ma właśnie szajsunga KS7000 i też mu się rozłazi od nowości... :30vm3cw:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja powiem tak.

 

Owszem rozłazi się, zamieściłem nawet zdjęcie. Widziałem zdecydowanie gorsze przypadki, ludzie mogli podziwiać matrycę od wewnątrz. U mnie jest to delikatne rozchylenie, od zakupu mniej więcej ten sam poziom spierdolenia, chociaż jak raz docisnąłem tak trzyma. Telewizor będę oczywiście reklamował, bo boję się, że powieszenie go na ścianie spowoduje tylko pogorszenie efektu. No nie brzmi to zachęcająco, wiem. Czy gdybym miał cofnąć czas to bym go brał? I tak i nie. Z jednej strony widząc testy Sony XE90, chyba bym poczekał i dołożył te 2 tysiące i miał spokój. Z drugiej jakość wyświetlanego obrazu jest absolutnie bardzo dobra. 

 

Piszcie co chcecie, ale HDR to jest zdecydowanie rzecz, na którą będę zwracał w pierwszej kolejności uwagę przy kolejnym zakupie. Gdy grałem w Final Fantasy XV i byłem zmuszony podłączyć Xboxa pod 3-letniego LG w sypialni, to przeżyłem niemałe zaskoczenie, widząc jak wielki wpływ na jakość grafiki może mieć ekran. Nie ma nawet co porównywać. Słońce, księżyc, efekty świetle w technologii HDR robią, a ten KS7000 wyciąga ledwo 500-600 nitów. Co to będzie jak postawię kiedyś w salonie oczojebne 1500? Albo więcej? O matko, no nie mogę się doczekać. 

 

Oczywiście można mieć szczęście i trafić na model absolutnie pozbawiony wad. Biorąc pod uwagę ilość sprzedanych egzemplarzy to 10 czy 20 negatywnych opinii na necie to nie jest dużo. Zwróćcie uwagę, że najwięcej w necie jest krzykaczy. Jeżeli coś działa, to generalnie nic się na ten temat nie pisze. Tylko no właśnie. Telewizor za 5 tysięcy złotych i loteria czy plecki nie odpadną albo czy pół ekranu nie będzie bad pixelem. To już kwestia jak najbardziej indywidualnego podejścia do priorytetów przy zakupie sprzętu. Ja jestem takim trochę masochistą, gram w Mass Effect Andromeda na Xboxie podłączonym do Samsunga KS7000 :obama: Zaryzykowałem i mam świetną jakość obrazu, ale kosztem odstającej delikatnie obudowy. Jest gwarancja, więc śpię spokojnie, ale rozumiem, że to nie jest sprawa, którą można bagatelizować, bo w przeciwnym razie za 10 lat producenci będą nam przyklejać matrycę do plasteliny. 

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się bierze budżetowego bubla :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też od 2 tygodni posiadam i testuje 65" KS 8000. Nie mam wad o których wszyscy piszą a szukając tv byłem tego świadom. Panas DX 750 praktycznie nie dostępny. Alternatywa to nowy SonyXE9005. Ale Samsunga kupiłem w dobrej cenie i nie widziałem sensu by do nowego Sony dopłacać ponad 2,5 tyś. Dla mnie obraz rewelacja HDR super a to tylko średnia półka. Różnica kolosalna na plus a przesiadałem się z Samsunga 65 h6400. Jak się znajdzie dobry egzemplarz to wydaje mi się, że warto. Ja nie żałuję a wtym przedziale cenowym wyboru za dużego to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam stary tv lcd z ery dinozaurów i chciałem wymienić na nowy. Jaki polecacie tv do około 3 tyś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym rożni sie samsung KS7000 od KS8000 jesli chodzi o zastosowane technologie, obraz czy jakosc wykonania? Z tego co widzie to ks8000 ma jedna nóżkę a ks7000 2 kikuty. Jesli jakosc wykonu ks8000 bylaby na wyzszym poziomie niz ks7000 to rozwaze kupno...

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie ten sam, klejony na ślinę telewizor. Różni go nóżka w zasadzie, pozostałe różnice nie do zauważenia w codziennym użytkowaniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Grecky napisał:

To w zasadzie ten sam, klejony na ślinę telewizor. Różni go nóżka w zasadzie, pozostałe różnice nie do zauważenia w codziennym użytkowaniu. 

ciekawe skad taka roznica w cenie :14bqqmb: bo jesli nie widac roznicy to po co przeplacac :krysia:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest troszeczkę lepszy, np. 

 

Optymalizacja obrazu

PQI (Picture Quality Index) 2300 vs PQI (Picture Quality Index) 2100

 

Moc głośników [W]

60 vs 40
 
No, ale tak jak pisałem. To są za małe wartości do wychwycenia. 
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra jeszcze jedno pytanko... kurwed czy flat? Plusy, minusy (glownie gejming + netflix)

 

ps. cos kiedys mi sie obilo o oczy ze hdr moze byc troche ograniczane przez zakrzywiony bo pixle sa skierowane pod katem i swiatlo na siebie nachodzi czy cos w ten desen... (nie potwierdzone info)

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bany4KHDR napisał:

dobra jeszcze jedno pytanko... kurwed czy flat? Plusy, minusy (glownie gejming + netflix)

 

ps. cos kiedys mi sie obilo o oczy ze hdr moze byc troche ograniczane przez zakrzywiony bo pixle sa skierowane pod katem i swiatlo na siebie nachodzi czy cos w ten desen... (nie sprawdzone info)

 

Telewizory Curved to zwykły marketingowy bajer.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, toreso napisał:

 

Telewizory Curved to zwykły marketingowy bajer.

 

 

a lepsza imersja, wrazenie otaczajacego i szerszego obrazu niz jest w rzeczywistosci, ekran bardziej dopasowany do galek ocznych przez co mozna bardziej komfortowo skupiac wzrok na obrazie (ostrzej na brzegach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bany4KHDR napisał:

a lepsza imersja, wrazenie otaczajacego i szerszego obrazu niz jest w rzeczywistosci, ekran bardziej dopasowany do galek ocznych przez co mozna bardziej komfortowo skupiac wzrok na obrazie (ostrzej na brzegach)?

 

Weź sobie taki TV to się przekonasz, najlepiej Samsunga, biorąc pod uwagę jakość wykonania tych TV, to jeśli nie będzie żadnej różnicy bez problemu sobie go wyprostujesz bez użycia jakiejś specjalnej siły.

 

Że się ktoś gurwa jeszcze łapie na takie rzeczy to ja nie wiem :vxoAZzf:

 

 

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja powiem tak:

 

Problem z zakrzywionymi ekranami jest taki, że musisz siedzieć centralnie przed nim. Ja to przeniosę na sytuację z telefonem.

 

Mam Edge'a z zakrzywionym ekranem. Dopłaciłem, bo myślałem, że wow fajny bajer. I teraz Wam powiem, że mój kolejny telefon to na bank będzie zwykły płaski. Może i fajnie wygląda, ale nie ma żadnego ciekawego zastosowania, a dodatkowo czasami wkurwia. No.

 

Jak chcesz to bierz zakrzywiony, ale moim zdaniem klasyczny, płaski ekran zawsze będzie lepszy. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale smieszek z tego toresa :jaro: wracajac do tematu corved czy niecurved to na minus na pewno mniejsze katy widzenia no i podobno efekt jest najlepszy przy przekatnych powyzej 65 cali po zajeciu centralnej pozycji

 

Z innej beczki to mam obecnie 40cali fhd i gram na fotelu tak 1,5 - 2m od tv glownie w strzelanki multi i przyzwyczailem sie do tej odleglosci. Swego czasu rozwazalem zakup monitora bo slyszalem wiele pozytywnych opini jesli chodzi o gry multi w kompilacji konsola+monitor. Mimo troche nizszego laga to szczerze mowiac nie rozumiem fenomenu. Teraz rozwazam zakup tv 50-55 cali. Z jakiej odleglosci gra sie na takim tv, skok z 40 na 55 jest relatywnie duzy. Na 40tce nie wybobrazam sobie grania w fpsy multi z wiekszej odleglosci niz te 2m. Zakladam ze przy 55 ta odleglosci sie zwiekszy. Zastanawiam sie czy bedzie to naturalny proporcjonalny wzrost, ktory nie odbije sie na komforcie gry. 

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Grecky napisał:

no wlasnie wg tego kalkulatora to odleglosc przy fhd 40 wynosi 1,63m, a 4k 55 wynosi 1.16-2.31 czyli porownywalnie co mnie troche martwi bo jest 15 cali wiecej (chodzi mi glownie o pole widzenia galki ocznej i ewentualne wymuszone ruchy glowy bo wiadomo ze w fpsach multi wazne jest zeby objac wzrokiem jak najwiekszy fragment obrazu)

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram z odległości 2,5m na 65" i jest super a nawet nie pogardził bym 75". Nie ma za dużych tv. Różnice pomiędzy KS7 a KS8 to poza kosmetycznymi jak lepsza jakość wykonania tv jak i pilota (ale plecy też potrafią się rozkleić) to głównie: Supreme UHD Dimmming i lepszy Motion oraz podwójny tuner satelitarny. Czy klejone na ślinę czy nie to obraz na nim jest super a to chyba najważniejsze w tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wojcik_dan napisał:

 Czy klejone na ślinę czy nie to obraz na nim jest super a to chyba najważniejsze w tv.

chyba ze przez to klejenie jakis syf sie dostanie za matryce  :siara:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W brew pozorom matryca nie jest bezpośrednio za odklejającymi się plecami.Nie ma co demonizować. Poza tym u mnie jest dobrze spasowane i trzeba po prostu taki kupić. Ja też na początku odrzuciłem Samsunga ale w tym przedziale cenowym nie było dla mnie alternatywy i nie żałuje.

Edytowane przez wojcik_dan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojcik_dan no, ale z racji, iż tył jest sklejony to w każdym momencie może zacząć się rozchodzić. Więc nie chwal dnia przed zachodem słońca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 No trudno. Jest gwarancja.

W przeciwieństwie do wypalonych pixeli na odklejane plecy serwis interwniuje. Jak przez dwa lata nie odejdą to powinno być dobrze-chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×