Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zakrzywiony tv i o ile dla jednej osoby, to fajny patent tak dla większej ilości ludzi już niekoniecznie. Teraz potaniały ks9090 wiec  olej poprzednie serie i bierz 9, bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywiony to genialna sprawa, ojciec ma 65 cali i gra się na tym wybornie. Jakbym brał teraz tv to tylko zakrzywiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywiony to mam nadzieję chwilowa moda. Jakbym brał teraz, to tylko klasyczna prostota. 

 

 

Ale obawiam się, że wzorem telefonów pójdzie w drugą stronę. Galaxy S8 jest już tylko zakrzywiony :ExHPnhn: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Grecky napisał:

Zakrzywiony to mam nadzieję chwilowa moda. Jakbym brał teraz, to tylko klasyczna prostota. 

 

 

Ale obawiam się, że wzorem telefonów pójdzie w drugą stronę. Galaxy S8 jest już tylko zakrzywiony :ExHPnhn: 

 

A ja obstawiam, że zakrzywione tv będą takim samym sukcesem jak 3d w telewizorach.  Co innego  stopniowe zwiększanie rozdzielczości. To jest krok ewolucyjny, którego nie unikniemy. Natomiast te wszystkie  dodatkowe  ficzery, to tak jak piszesz, chwilowa moda przeważnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywiony ekran będzie się sprawdzał tam gdzie siedzimy sami blisko odbiornika, czyli np monitor gracza czy grafika. W salonie , gdzie mamy kanapę i pięć różnych miejsc z których można oglądać film, do tego cztery czy pięć metrów do tv, efekt jest zbędny. Opowiadał mi o tym kumpel dobre dwa lata temu, który pracuje w LG, już wtedy wiedzieli że technologia jest mało przydatna i szybko umrze, ale modele sprzedawali, bo ludzie lubią technowinki. 

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zachowuje optymalną odległość od ekranu. Zgodnie z wytycznymi HDTV. :darthvaderplz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sLk napisał:

Dobrze, że zachowuje optymalną odległość od ekranu. Zgodnie z wytycznymi HDTV. :darthvaderplz:

może normalnie nosi okulary, jest krótkowidzem i nie chce mu się ich zakładać.:rydzy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was oglądał wstawki z filmami od visionplushdr ?, w sieci jest Rogue One A Star Wars Story od nich, ale jak odpalam na TV to zielone paski tylko widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung KS7000 wersja 55 calowa - krótka historia o zgłoszeniu reklamacyjnym, część I

 

W piątek za pośrednictwem strony internetowej Samsunga wysłałem maila z zapytaniem, co robić w zaistniałej sytuacji. Opisałem wszystkie usterki (bad pixele, łącznie 4, po dwa w górnych rogach i rozklejona obudowa) oraz załączyłem zdjęcia owych usterek. Nie minęła doba, kiedy otrzymałem maila

 

Cytuj

Dziękuję bardzo za przesłaną przez Pana dokumentację zdjęciową potwierdzającą opisywane przez Pana objawy. W ciągu dwóch dni roboczych nasze wsparcie techniczne zajmujące się kwestiami zgłoszeń gwarancyjnych skontaktuje się z Panem w celu weryfikacji zgłoszenia i ewentualnego przyjęcia naprawy w ramach gwarancji.

 

W poniedziałek w godzinach popołudniowych dostałem już telefon, kilka minut, potwierdzenie zgłoszenia i miałem zamówioną wizytę techników na najbliższy czwartek. No dobra, fajnie, pomyślałem. Nagle wczoraj około godziny 18 kolejny telefon. Jakiś miły Pan poinformował mnie, że wizyta musi zostać odwołana, bo czekają jeszcze na części, ale to kwestia maksymalnie pięciu dni roboczych, kiedy je otrzymają. Upewniłem się, czy dobrze się zrozumieliśmy i o dziwo tak. Samsung bez wcześniejszych oględzin stwierdził, że przeprowadzi na miejscu wymianę. Pan po drugiej stronie słuchawki nie był tylko pewien, czy chodzi o wymianę matrycy, czy matrycy wraz z obudową. No w każdym razie nie będę musiał się żegnać z TV i wszystko zostanie (mam nadzieję) naprawione w domowym zaciszu. 

 

Dam znać co z tego wynikło 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą naprawić Ci TV na miejscu? No w sumie ciekawe że chce im się w to bawić :Gmoch:

Moim zdaniem przywiozą Ci nowy TV, a stary zabiorą. Inaczej kazali by Ci go wysłać na naprawę.

 

Np. w Sony wygląda to w ten sposób właśnie, sam miałem wymieniany tak TV po kilku dniach z powodu czerwonych pikseli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mam zagwozdke. Jakiś czas temu wyskoczył mi bad pixel w samsungu, ale tylko 1 i prawdę mówiąc, przy 75 calach tak bardzo nie rzuca się w oczy ;) Jest sens to zgłaszać, czy jest jakieś minimum/obostrzenia gwarancyjne, co do ilości i rozmieszczenia BP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniają matryce to tylko z obudowa ,inaczej się tego nie da. Gdy ja zgłaszałem swój problem z matryca która była do wymiany to z początku gdy technik oglądał pierwszy raz w domu to też mówił że zrobimy to Panu w domu lecz gdy mieli już części czyli cała matryce zdecydowali się go zabrać ze soba. Na drugi dzień tv był sponsorem jako nowy gdyż tylko nóżka była od tego wcześniejszego a tak wszystko na nowo w foliach

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was posiada może philips pus7101? wygląda całkiem spoko ale z tego co czytałem ma spory input lag w 4K i HDR więc pytanie czy ktoś miał z nim doświadczenie i mu przeszkadzał?

Byłbym wdzięczny jakby ktoś podał jakąś alternatywę do 5k. Niestety ks7000 odpada ze względu na awaryjność :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was posiada może philips pus7101? wygląda całkiem spoko ale z tego co czytałem ma spory input lag w 4K i HDR więc pytanie czy ktoś miał z nim doświadczenie i mu przeszkadzał?

 

Byłbym wdzięczny jakby ktoś podał jakąś alternatywę do 5k. Niestety ks7000 odpada ze względu na awaryjność :/

 

 

Nie ma alternatywy. Czekaj aż stanieją sony xe90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mataman napisał:

 

 

Nie ma alternatywy. Czekaj aż stanieją sony xe90.


Widziałem właśnie, że xe90 w 49' kosztuje 5999 zł. Gdyby tak spadło do 5k to by było idealnie. Mam nadzieje, że stanieje wcześniej niż na święta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na telewizor opłaca się wydać nawet większą sumę, akurat telewizor to nie jest sprzęt który powinno się wymieniać jak rękawiczki od razu po pojawieniu się jakiegoś nowego modelu, technologia wyświetlania obrazu jest w tym momencie w takim punkcie, że nie opłaca się wymieniać TV częściej niż raz na 4-5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od czasu do czasu zastanawiam sie nad kupnem tv/monitora. Poczatkowo chcialem monitor fhd z dorbym panelem ale jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia i zaczalem sie rozgladac za monitorami qhd i 4k. Po jakims czasie stwierdzilem ze musi byc HDR i moze jednak tv, jakis samsung ks7000. No ale z tego co zaobsorwowalem producenci planuja na ten rok wydanie kilku monitorow ze wsparciem HDR i wydaje mi sie ze kupie jednak monitor i zrobie sobie pokój do grania gdzie mi nikt nie bedzie przeszkadzal. Poza tym troche mnie przeraza granie na 50calowym tv z odleglosci 1,5-2 metra :30vm3cw:. Jak juz wczesniej wspominalem producenci planuja wypuscic w tym roku na rynek kilka monitorow:

 

Asus PG27UQ
27 inch
4K
144Hz
HDR10
IPS DCI-P3 color space
GSYNC

Acer-Predator-XB272
27 inch
4K
144Hz
HDR10
IPS DCI-P3 color space
GSYNC

LG 32UD99
32 inch
4K
60Hz
HDR10
IPS DCI-P3 color space
Price will be around $1000


Samsung CHG70
27 inch / 31.5 inch
2560x1440
144Hz
HDR10
FreeSync 2
Quantum Dot VA 125% sRGB


Samsung CHG75
27 inch / 31.5 inch
2560x1440
144Hz
HDR10
G-SYNC
Quantum Dot VA 125% sRGB

I w zaleznosci od stosunku ceny do jakosci na jakis sie zdecyduje. Mysle ze LG 32UD99 bylby wystarczajacy jesli chodzi o konsole. Przekatna 32, 60hz, lag4-5ms tylko HDR ma jasnosc 550 kandeli a w samsungu czy asusie jest 1000 co bije wiekszosc obecnych tv w tej kwestii. Nie chcialbym tez wydac wiecej 4-4.5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawać 4tys za 32" w dodatku na IPS gdzie hdr będzie wyglądał delikatnie mówiąc słabo?

Przy 2m tv 50" będzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej mi się gra jak postawie taki spory fotel biurowy przed tv. Mam obecnie 40cali i przyznam szczerze że męczę się bardziej niż na poprzednim tv 32cale. Głównie wzrok, bóle głowy po dłuższych sesjach. Gram głównie w strzelanki multi i niski lag to też jakaś tam korzyść monitora. Poza tym monitor postawie sobie na biurku w innym pokoju gdzie mnie nikt nie będzie terroryzowal. Jeśli chodzi o hdr w tym konkretnym modelu to dupy nie urywa te 550 kandeli jasności i jak na obecne standardy to średnia polka dlatego poczekam na jakieś konkrety odnośnie samsunga z quantum dot lub Asusa. Czemu uważasz że ips nie nadaje się do hdr. To jest chyba kwestia jasności matrycy i jeśli ips da rady wygenerować 1000 kandeli czy tam NIT jak w przypadku Asusa to powinno być bardzo dobrze w tej kwestii @mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HDR bardzo ważny jest też kontrast, a ten matryce IPS maja bardzo słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mataman jaki kontrast jest zadowalający? Widzę że ten LG ma 1300:1. Zakładam że samsung chg70 z quantum dot wypadnie znacznie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×