Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

zmiana zdania o 180. Decyduje sie jednak na monitor FHD. Technologia HDR dopiero raczkuje. Przy obecnej generacji trzeba isc na kompromisy i jesli chodzi o kwestie plynnosc/rozdzielczosc to stawiam na plynnosc bo gram glownie w strzelanki multi. Chce monitor 27cali+ i koniecznie zakrzywiony ekran bo mam takie widzimisie. 

Co myslicie o tym modelu: 


SAMSUNG 27F591

zakrzywiona matryca VA 27cali FHD
60hz
czas reakcji 4ms
kontrast 3000:1
jasnosc 250
freesync - nie wiem czy to cos wnosi jesli chodzi o konsole?
cena 1150zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar kupować Scorpio, to FreeSync coś wnosi.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Wszebor napisał:

Jak masz zamiar kupować Scorpio, to FreeSync coś wnosi.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

miało być stałe 60fps na scorpio :krysia:, monitor kupiony. Z kolejną generacją kupię 4k z HDR jak będą konkrety i ceny spadną. Zdam relacje na dniach jakie wrażenia na zakrzywionym ekranie...

 

 

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 12.04.2017 o 10:04, Grecky napisał:

Samsung KS7000 wersja 55 calowa - krótka historia o zgłoszeniu reklamacyjnym, część I

 

(...)

 

Dam znać co z tego wynikło 

 

12 dni później mogę napisać, że jak do tej pory gówno wynikło. Znaczy wynikło tyle, że telewizor zaczął rozklejać się z drugiej strony :misio:  

 

Samsung z kolei milczy i wysyła jedynie pierdoły typu 

 

Cytuj

Proszę więc o cierpliwość i oczekiwanie na kontakt ze strony serwisanta.

 

No tak czekać to ja mogę pewnie i do śmierci. 

 

Żeby dopełnić obrazu nędzy i rozpaczy dodam, że bad pixele zaczęły pojawiać się też na moim Galaxy S6 Edge :ronnie:    Dobrze, że następnym moim telefonikiem będzie LG G6. Daj panie jezu jeszcze pieniążki na OLEDa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 24.04.2017 o 09:21, Grecky napisał:

 

12 dni później mogę napisać, że jak do tej pory gówno wynikło. Znaczy wynikło tyle, że telewizor zaczął rozklejać się z drugiej strony :misio:  

 

Samsung z kolei milczy i wysyła jedynie pierdoły typu 

 

 

No tak czekać to ja mogę pewnie i do śmierci. 

 

Żeby dopełnić obrazu nędzy i rozpaczy dodam, że bad pixele zaczęły pojawiać się też na moim Galaxy S6 Edge :ronnie:    Dobrze, że następnym moim telefonikiem będzie LG G6. Daj panie jezu jeszcze pieniążki na OLEDa 

W moim g4 po 7 miesiącach pojawiły się powidoki i bootloop 3 razy w ciągu dwóch tygodni. LG wymienił mi na nową v10. Po kilku tygodniach pojawiły się plamy na wyświetlaczu, który został wymieniony, a po 5 miesiącach pojawiły się powidoki. Takie babole występują też w g5, v20. Także, żebyś nie trafił z deszczu pod rynnę. LG to były goldstar, który nie grzeszył jakością. Jak widać, nic się nie zmieniło. Poza tym ,na europejski rynek ,wchodzi okrojona wersja g6-brak bezprzewodowego ładowania i DAC. Poza koreą, tylko australia ma dostęp do pełnej wersji. Gdyby lg zdecydowało się na wprowadzenie pełnej wersji na nasz rynek, to trzeba by dopłacić około 580zł. Za lg g6 3,900?! hahaha

Edytowane przez Labeo2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZAKY1G1.jpg

 

Z TV na monitor

Zdecydowalem sie na przesiadke z TV FHD 43‘‘ na monitor FHD 27 ‘‘ curved.  Rozwazalem kupno nowego TV 4K Z HDR ale stwierdzilem ze poczekam do kolejnej generacji bo HDR dopiero raczkuje i rzadko ktora gra wykorzystuje natywne 4k, poza tym gram glownie w shootery multiplayer a w shooterach rozdzialka jest i tak nizsza niz w singlach.


Dodam ze jestem graczem konsolowym i PCMR mnie nie interesowalo i nie interesuje na dzien dzisiejszy.

 

Teraz kilka spostrzeżeń po tygodniu grania, glownie w bf1. Roznica w wielkosci miedzy tv i monitorem jest spora i zaraz po wlaczeniu konsoli czulem sie niekomfortowo. Wczesniej gralem na 43‘‘ z odleglosci 1,5-2m, teraz  27‘‘ z odleglosci 50-70cm. Wszystko bylo mniejsze i zastanawialem sie czy bede w stanie wypatrzec wrogow z dalszej odleglosci w bf1. Po odpaleniu gry potrzebowalem godzine-poltorej zeby sie jako tako przyzwyczaic, dobrac odpowiednia odleglosc od ekranu.

 Poza tym mialem wrazenie ze gralo mi sie zdecydowanie dynamiczniej, jakbym zwiekszyl czulosc drazka w ustawieniach gry do tego stopnia ze mialem male trudnosci w opanowaniu sterowania. W miare uplywu czasu bylo tylko lepiej.

 

 4ms inputlaga ku mojemu zaskoczeniu robi kolosalna roznice (w  tv bylo 20ms). Sczerze to myslalem ze roznica nie bedzie az tak odczowalna, hitmarki wchodza zdecydowania czesciej szczegolnie zauwazalne grajac snajperem. W Bf1 ratio w tydzien podskoczylo mi z 1,55 do 1,65 (przy 11k zabic). Moj najdluzszy killstrike wynosil na tv  12killi a obecnie udalo mi sie wykrecic ponad 20 (nie gram pojazdami). Jesli gracie snajperem i czesto zdaza wam sie sytuacja ze strzelacie do kogosc na sredni badz dlugi dystans i sie irytujecie ze hitmark nie wszedl a powinien to jest to w znacznym stopniu  wina inputlaga. Wiadomo ze sklada sie na to wiecej czynnikow (polaczenie internetowe, infrastruktura sieciowa, serwer gry) ale zredukowanie laga zdecydowanie pomoze…

 

Komfort grania jak najbardziej na plus. Podziwiam graczy ktorzy grajac w shootery multi potrafia rozyebac sie wygodnie na kanapie czy fotelu i grac sobie na chilloucie, ja do nich nie naleze.  Fotel biurowy z odchylem  z pelnym oparciem i oparciami na przedramiona sprawdza sie idealnie. W miare wyprostowana pozycja pozwala chyba na lepsze skupienie. Oprocz tego na biurku moge sobie postawic laptopa, kawe, smartfona i co mi sie tam jeszcze podoba i zawsze zostaje troche miejsca, obrotowy fotel sprawia ze mam do wszystkiego latwy dostep bez ruszania tylka, brakuje mi tylko jakiejs malej lodowki na alko i kabanosy.

 

Zakres widzenia jest wiekszy, tak jak sie spodziewalem ogarniam wzrokiem wiekszosc ekranu bez zbednych rochow glowy, galek ocznych co przeklada sie na mniejsze zmeczenie. Grajac na monitorze wytrzymuje zdecydowanie dluzej niz na tv. Wczesniej miewalem bole glowy jak zaliczylem 2-3 dni grania pod rzad po 5godzin, przekrwione oczy itp. Obecnie jest zdecydowanie lepiej. Poczatkowe obawy ze nie bede widzial przeciwnikow z dalszej odleglosci okazaly sie bledne. Obraz jest ostry i siedzi sie blizej.

Na dzien dzisiejszy wiem ze wraz z kolejna generacja konsol nie kupie TV, kupie monitor 4k z HDR. W tym roku wychodza pierwsze modele od samsunga, dell, asus, acer ale sa jeszcze stosunkowo drogie. Licze ze w przeciagu 2 lat ceny troche spadna i specyfikacja sie poprawi. (glownie kontrast czy jasnosc zeby efekt hdr byl na dobrym poziomie)

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, wojcik_dan napisał:

No ja jak bym miał siedzieć przy biurku to tylko pc. Konsola to tylko wielki tv i kanapa ;-)


u mnie taki setup nie zdal egzaminu... kwestia preferencji i ogrywanych gier. Pewnie podepne konsole pod tv raz na kilka miesiecy jak mnie najdzie ochota na jakiegos singla...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że trochę Ci zazdroszczę, że nie masz problemów przy zamianie tv na monitor bo z chęcią bym pograł na PC bo mam kilka gier ale nie mogę długo przy biurku posiedzieć. Przy becie Quake Champions trochę pograłem ale nie ukrywam, że nie było mi za wygodnie. I żeby nie było miałem w swoim życiu trochę pc-tów i trochę się na nich grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara go pewnie z salonu pogoniła, to mu gra na monitorze została tylko. Dziwne, że taboretu na zdjęciu nie widać. 

 

Nic nie zastąpi połączenia wielkiego TV z wygodną kanapą :obama:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko zastanawia jakim cudem bany wszystko widzi mniejsze siedząc 50-70cm od 27'', a wcześniej siedział 1,5-2m od 43'' i niby widział więcej. Magia :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez w FPSy gra sie lepiej na monitorze ale juz single przygodowe itd to juz wole rozwalic sie na kanapie i na duzym tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Geble napisał:

Mnie tylko zastanawia jakim cudem bany wszystko widzi mniejsze siedząc 50-70cm od 27'', a wcześniej siedział 1,5-2m od 43'' i niby widział więcej. Magia :30vm3cw:

Nie wiem jak się skaluje wielkość ekranu w stosunku do odległości ale obraz jest zdecydowanie mniejszy i mam większe pole widzenia. Potwierdzone info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję fachowej pomocy

 

Moim TV ma się zająć firma zwana PROSERWIS GDAŃSK. Dzisiaj zadzwonił Pan, że przyjedzie po telewizor. No niestety chcieli to zrobić w takich godzinach, że ja będę w pracy, więc słabo. No, ale to dobrze, bo mam kilka pytań. 

 

Panowie z serwisu chcą mój telewizor zabrać. W zamian mam otrzymać kwit, który upoważni mnie niby do odbioru innego TV w miejscu zakupu. Z tego co wiem, to mój model, czyli KS7000 jest już w zasadzie niedostępny, a gówna z ekspozycji na pewno nie wezmę. Co w tej sytuacji? Mogą mi zwrócić gotówkę? Z tym, że ja go brałem w promocji i wyszedł mnie 4500 zł. W tej kwocie nie dostanę nic zbliżonego parametrami, a dopłacać 3 tysiące do XE90 średnio mi się widzi.... Jak to najlepiej rozwiązać? 

 

Pan z serwisu średnio pomocny, bo na pytanie, co w sytuacji, gdy nie będą mogli mi zaoferować mojego Samsunga odpowiedział "to już Pan musi się na miejscu dogadać". No i co? Mantę mi dadzą? 

 

Ech :misio:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciales zaoszczędzić i wdupiles grecki, ciemna strona promocji...  Bierz hajc w sklepie jak się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było żyć z odklejoną obudową :30vm3cw: Tym bardziej, że wiedziałeś o wadach szajsunga w momencie zakupu ...

Sam sobie zgotowałeś problem :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Grecky napisał:

Potrzebuję fachowej pomocy

 

Moim TV ma się zająć firma zwana PROSERWIS GDAŃSK. Dzisiaj zadzwonił Pan, że przyjedzie po telewizor. No niestety chcieli to zrobić w takich godzinach, że ja będę w pracy, więc słabo. No, ale to dobrze, bo mam kilka pytań. 

 

Panowie z serwisu chcą mój telewizor zabrać. W zamian mam otrzymać kwit, który upoważni mnie niby do odbioru innego TV w miejscu zakupu. Z tego co wiem, to mój model, czyli KS7000 jest już w zasadzie niedostępny, a gówna z ekspozycji na pewno nie wezmę. Co w tej sytuacji? Mogą mi zwrócić gotówkę? Z tym, że ja go brałem w promocji i wyszedł mnie 4500 zł. W tej kwocie nie dostanę nic zbliżonego parametrami, a dopłacać 3 tysiące do XE90 średnio mi się widzi.... Jak to najlepiej rozwiązać? 

 

Pan z serwisu średnio pomocny, bo na pytanie, co w sytuacji, gdy nie będą mogli mi zaoferować mojego Samsunga odpowiedział "to już Pan musi się na miejscu dogadać". No i co? Mantę mi dadzą? 

 

Ech :misio:

 

Trza było brać Soniacza, jakby coś się stało to by Ci nowy TV w zębach przywieźli :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będziesz miał do dyspozycji tyle kasy ile dałeś pierwotnie za TV. Więc wyjdziesz na zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się właśnie zdziwiłem, że lekko odstająca obudowa plus 3 bad pixele w rogu, a oni chcą mi TV zabrać i nara :ronnie:  Tym bardziej, że jeszcze kilka dni temu czekali na części (pewnie taśmę albo ślinę) a tu nagle taka akcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że szajsung tak zjebał. Inaczej ten telewizor by rządził w tym przedziale cenowym.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 16.04.2017 o 23:48, bany4KHDR napisał:

zmiana zdania o 180. Decyduje sie jednak na monitor FHD. Technologia HDR dopiero raczkuje. Przy obecnej generacji trzeba isc na kompromisy i jesli chodzi o kwestie plynnosc/rozdzielczosc to stawiam na plynnosc bo gram glownie w strzelanki multi. Chce monitor 27cali+ i koniecznie zakrzywiony ekran bo mam takie widzimisie. 

Co myslicie o tym modelu: 


SAMSUNG 27F591

zakrzywiona matryca VA 27cali FHD
60hz
czas reakcji 4ms
kontrast 3000:1
jasnosc 250
freesync - nie wiem czy to cos wnosi jesli chodzi o konsole?
cena 1150zl

Gdzie można kupić ten monitor w takiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, adasiulko napisał:

Gdzie można kupić ten monitor w takiej cenie?

w mm byla promka na monitory tydzien temu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×