Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna zgoda, każdy ma definicję wygody w innym miejscu ;)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra zakładam że większość z was potrafi posługiwać się przeglądarka internetowa. Poszukajcie relacji osób które przesiadły się z tv na monitor i dajcie znać kto z nich wrócił do telewizora. Zróbcie mały research Obojętnie czy na Reddit czy Youtube czy skąd tam czerpiecie informacje. Nie twierdzę że nie można grać na telewizorku, sam grałem przez 7lat ale fakty są jakie są i trzeba je zaakceptować a nie iść w zaparte że telewizor plus kanapa to optymalne rozwiązanie pod konsole. Jeszcze singielek ok jak ktoś lubi tak jak pisałem ale granie w multi na tv to niedzielna rozrywka albo marnowanie swojego potencjału niezależnie od skilla. Owszem można robić dobre wyniki na tv ale to nie zmienia faktu że na monitorze będą lepsze. :siara:

Jeśli komuś wystarczą taki stan rzeczy to niech gra na tv. Ja staram się w miarę możliwości dążyć do coraz lepszych wyników niezależnie od dziedziny, taki mam charakter. Postarajcie się to zrozumieć.

Ale granie to niedzielna rozrywka. Chyba za zarabiasz na tym kasę, w co wątpię. Wiec sorry ale pisanie o marnowaniu potencjału itp to po prostu zwykły BS. Jak się lubisz katować na taborecie, śmiało.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może sobie kupić gejmingowy fotel za trzy tysie i powiedzieć że siedzenie na gejmingowym fotelu to nie to samo co siedzenie na zwykłym fotelu, ratio mi urosło o 0,3 :30vm3cw:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowanie na taborecie... Kolejny mit. Fotel biurowy z szerokim siedziskiem i odchyłem to najbardziej komfortowe rozwiązanie jak dla mnie. Biureczko, wszystko pod reką.

Kanapa i oglądanie filmów jak najbardziej ale granie w gry multi? just forget about it... To się nie sprawdza na dłuższą metę, wiem bo tak grałem i mam porównanie. Kilkugodzinne sesje na 50cali+ przez kilka dni kończą się bólem głowy i zmęczeniem oczu. Monitor to nieporównywalny komfort na dłuższe sesje

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to jak rozumiem istnieje jakieś odgórne ustalenie, że przy fotelu nie można sobie biureczka/stolika z monitorem postawić? Zarezerwowane tylko dla TV? Co kto lubi, wydaje mi się, że

Godzinę temu, okoni napisał:

Pełna zgoda, każdy ma definicję wygody w innym miejscu ;)

 

powinno zakończyć zbędną dyskusję, idealne podsumowanie.

Edytowane przez Adiqs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciągnięty rozmową znów postanowiłem odblokować posty banego, aby mieć pełen obraz konwersacji. Hm, kiedyś było( w sporym skrócie): jedynym wyjściem na granie, jest granie na konsoli pro, tak twierdzę ponieważ sobie ją kupiłem. Teraz jest: jedynym wyjściem grania w multi jest monitor, tak twierdzę ponieważ sobie go kupiłem. 

Jezus jest jedynym bogiem,  ponieważ ja w niego wierzę :30vm3cw:

Chyba znowu z tym odblokowaniem postów muszę dać sobie na wstrzymanie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktyka okonia: 

1. Odblokować banego

2. Zastosować oderwany od rzeczywistości szybki tani trolling

3. Zablokować banego

4. Śmiechnąć pod nosem

 

Ile on ma latek ten okoni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież ma racje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym niby? Przecież to jest największy konfabulant i populista na forum :kwach:. Jakim jedynym wyjściem. To że uważam że gracz grający na pro czy monitorze ma przewagę nie znaczy że niedzielny nie może sobie grać na vanilce i telewizorku. Mi to jest jak najbardziej na rękę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum ty tez jesteś niedzielnym graczem. Chyba ze grasz pro w teamie i zarabiasz tym na zycie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale że nie! :misio: zresztą zależy co rozumiesz pod pojęciem gracza niedzielnego :messi: wg mnie gracz niedzielny to taki który odpala gierkę od czasu do czasu (tv,kanapa) i nie zależy mu zbytnio na jakimś progresie, nie analizuje i ogólnie ma wyebane. Ratio 0.5 - hooj tam to tylko gierką dla dziec i w ogóle jak oni ogarniają celowanie na tym padzie, pewnie grają na myszkach... To jest moja definicja gracza niedzielnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem ze to gracz amator, który nie czerpie z ratio żadnych wymiernych korzyści. Wysokie ratio łechta tylko twoje ego i nikogo innego. Niedzielny gracz gra dla przyjemności. Dla ciebie przyjemnością jest siedzieć przy biurku i gapić się w monitor i mieć wysokie ratio. Dla mnie to męczarnia bo w pracy siedzę i się gapie w dwa czasem trzy monitory. I to nie znaczy ze nie analizuje i nie interesuje się graniem a dalsza cześć o grach dla dzieci w ogóle jest bez sensu. Sam mam dzieci i gram w zasadzie od początków tej branży wiec już dawno przestałem się napinać jaki to jestem zajebisty bo mam ratio powyżej 1. A mam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoją opinie ja grałem długi okres na monitorze ale konsole wole mieć pod tv i siedzieć wywalony na fotelu a jak wpadnie znajomy na sesje w fife to nie wyobrażam sobie ze dusimy się na monitorze we dwóch jak to bywało w latach 90 i nie oszukując się pro gracze znajdziemy na pececie a nie konsoli.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponował bym zakończyć temat bo każdy ma indywidualne podejście do tego w jaki sposób gra i użytkuje konsole. Są aspekty które niezaprzeczalnie ukazują wyższość jednego wyświetlacza nad innym i wygodę korzystania z niego i cieszę się że zostały tu przedstawione. :KappaPride:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany4KHDR napisał:

Katowanie na taborecie... Kolejny mit. Fotel biurowy z szerokim siedziskiem i odchyłem to najbardziej komfortowe rozwiązanie jak dla mnie. Biureczko, wszystko pod reką.

Kanapa i oglądanie filmów jak najbardziej ale granie w gry multi? just forget about it... To się nie sprawdza na dłuższą metę, wiem bo tak grałem i mam porównanie. Kilkugodzinne sesje na 50cali+ przez kilka dni kończą się bólem głowy i zmęczeniem oczu. Monitor to nieporównywalny komfort na dłuższe sesje

To idąc tym tropem  można stwierdzić,że konsola i gry multi to nieporozumienie. Jak multi to pecet, monitor i mysz a nie pad. Na padzie i tak nie osiągniesz takiego potencjału jaką daje mysz plus monitor.  Ja gdybym miał taką sytuację jak Bany to oczywiście monitor ale i dobry pecet. Koniec kropka;-)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To idąc tym tropem  można stwierdzić,że konsola i gry multi to nieporozumienie. Jak multi to pecet, monitor i mysz a nie pad. Na padzie i tak nie osiągniesz takiego potencjału jaką daje mysz plus monitor.  Ja gdybym miał taką sytuację jak Bany to oczywiście monitor ale i dobry pecet. Koniec kropka;-)

Dlatego właśnie napisałem ze bany to taki kryptopiec bo wszystko co pisze wskazuje ze go ciągnie do blaszaka a konsole ma chyba tylko po to żeby się umartwiać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama dała na monitor i na pc już nie starczyło :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do esportu po lanie, jak i ogólnie do potyczek multi ( oczywiście jeśli ktoś gra o coś lub patrzy na wyniki) trzeba dobrego pieca i monitor, o czym już wspomnieliście, ale przede wszystkim trzeba mieć porządne słuchawki. Nie jakieś wypierdy za kilka stówek, tylko profesjonalny sprzęt gdzie można sobie spersonalizować dźwięki  (wyciszenie własnych kroków, podgłośnienie rywala itp). W takie rzeczy można się bawić jak ktoś ma dar mega refleksu, czas i kasę. Zabawa pokroju banego, to zwykła iluzja, to tak jakby kupić sobie Dacie Duster i twierdzić że ma się terenówkę.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

myslalem ze juz sie pogodziles z faktem ze wiecej fps i nizszy lag pozwala na lepsze wyniki w grach multi u wiekszosci graczy ale widze ze dalej ciagniesz temat w swoim warna-godnym stylu :ExHPnhn: 

Edytowane przez bany4KHDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast robić beznadziejny offtop to ruszcie dupy z tych kanap i obrotowych foteli, bo ładna dziś pogoda i szkoda czasu na granie i pisanie głupot na forum.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panwie, planuję zakup TV 65" cena max do 7200PLN. Chciałem kupić 65KS7000S, ale czy jest coś lepszego w tej cenie i rozmiarze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 21.05.2017 o 15:36, SharkGT napisał:

Panwie, planuję zakup TV 65" cena max do 7200PLN. Chciałem kupić 65KS7000S, ale czy jest coś lepszego w tej cenie i rozmiarze ?

 

W tej cenie jest lepszy Sony XE9005 tylko 55` :/ TV z tego roku z dobrym HDR + niski input lag.Sam w okolicach wrzesnia pewnie go kupie.

 KS7000 jest fatalnie wykonany ponieważ ludzie mają problem z odstającymi ramkami wiec moim zdaniem nie jest wart tych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zupełnie wypadłem z obiegu jeśli chodzi o TV, coś godnego polecenia w granicach 5000zł (55''), 4k + HDR10 i najlepiej Sony/Samsung.

 

Pogrzebałem i wyszło że Samsung KS7000 lub Sony XD85, na razie skłaniam się ku Samsungowi lepsza matryca no i najniższy w klasie input lag.

Widziałem że ludzie mają problemy z ramkami jest to powszechne czy to pojedyncze przypadki?

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

KS7000 to loteria, ale biorąc pod uwagę niedobitki, które już zostały w sklepach, to bym nie ryzykował. Do tego dochodzi bekowy serwis, który zabiera TV i zostawia Cie z kwitkiem (dosłownie), żebyś sam sobie nowy egzemplarz wziął ze sklepu. Co w tej sytuacji mają zrobić ludzie niepełnosprawni albo emeryci? To ich już nie interesuje. Na poprzedniej stronie (albo dwie strony wcześniej) opisałem jak to wygląda ze szczegółami. Sony XD85 to ułom z IPS. 

 

Z całego serca polecam Sony XE90. W tej klasie cenowej bezkonkurencyjny. W ogóle nie żałuję ani złotówki, którą dopłaciłem w sklepie (zapłaciłem 6500 zł w sumie, KS7000 wyniósł mnie wcześniej 4500). Jakość wykonania, wyświetlanego obrazu to bajka. Jedynie system operacyjny jest dyskusyjny (jak to Android) i pilot rodem z lat 90 (Samsungowy bardziej przypadł mi do gustu). 

Edytowane przez Grecky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasu jeszcze trochę mam bo będę kupował bliżej końcówki roku (najpierw Prosiak), obejrzę jeszcze ten XE90 (recenzje rewelacyjne) ale obiecałem sobie że nie wydam więcej niż 5k na TV :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×