Skocz do zawartości
okoni

Kącik szczupłego piwosza

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wywalilo na glownej a u siebie na kanale jakos sie nie chwalil. Kazdy kto sie interesuje lepszymi trunkami Kopyra powinien znac (zwlaszcza ma dobra serie na yt jak masakruje koncerniaki, mozna sie posmiac). Janusze so w szoku! dobrze, ze tam leszka, vipa, harnasia i taterke nie polali :1_grinning: Ogolnie Tomka juz ogladam hoho szmat czasu, przyjemnie sie slucha jego recenzji i jak mowi, ze cos jest smaczne to za wszelka cene probuje tez dorwac butelke o ile jest to mozliwe :24_stuck_out_tongue: 

 

To bylo dobre :1_grinning: a pozniej komentarz
Właśnie dostałem telefon od kumpla:  -- Ten twój Kopera, Kopura czy jak mu tam, no ten, co o nim gadasz przy piwie, wystąpił w reklamie piwa z Lidla. Jeśli to międzynarodowy sędzia i koneser, kupię kilka tych piw. Zobaczę, co to warte. Może to nie AIPA, ale skoro on poleca...

 
Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie odbierając ale te piwa można rozpoznać już po zapachu. Nie potrzeba próbować. Klasyki w swoich stylach. Z moimi mógłby mieć problem, bo nie zawsze wychodzą w stylu. No może poza RISem, bo to piwo ciężko spieprzyć

Należy oczywiście docenić jego wkład w popularyzację piwa i dużą wiedzę:good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0db409a3008921e3c8aad24cd5f121c3.jpg

 

Namiar na sklep podam jak wieczorem wykupię cały zapas na magazynie :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedają przed końcem terminu przydatności. Kto normalny kupuje pinte piwa za 9 zeta czy cuś. :Gmoch:

To już wolałbym zainwestować 100 zeta i kupić zestaw do robienia piwa w domu. A propo! Może ktoś się w to bawił i ma jakieś spostrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, okoni napisał:

0db409a3008921e3c8aad24cd5f121c3.jpg

 

Namiar na sklep podam jak wieczorem wykupię cały zapas na magazynie :1_grinning:

Już namierzylem po NIPie :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś Belgijskie piwo(?) dzisiaj zakupiłem w Lidlu. Czteropak, 3,99/szt.

 

Bardzo serdecznie nie polecam.

 

Smakuje jak Tyskacz, ino zagraniczne.

 

ee76b8e3d83b2531b0c3b088806889b9.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@toreso

Nie dziwota, już po pianie widać, że to sikacz.

Poniżej, prawidłowy wzór ;)

2017-05-16 08.42.57.jpg

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś małe te łyki miałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Perleny w Lidlu po 1.7zł przy zakupie 18szt :listek: Dziś tam wpadam i biorę dwa zestawy :ronnie:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, okoni napisał:

Jakieś małe te łyki miałeś ;)

Zdjęcie poglądowe, internetowe. U mnie góra 3 paski się odkładają ;)

 

A teraz z innej beki.

W długi czerwcowy weekend wybieram się do mekki piwa, znaczy się do Pragi. Mógłby ktoś, coś polecić, chodzi o dobre knajpy z klimatem, wybitnym browarem i żarciem :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Laptok napisał:

Zdjęcie poglądowe, internetowe. U mnie góra 3 paski się odkładają ;)

 

A teraz z innej beki.

W długi czerwcowy weekend wybieram się do mekki piwa, znaczy się do Pragi. Mógłby ktoś, coś polecić, chodzi o dobre knajpy z klimatem, wybitnym browarem i żarciem :)

 

No jak w Pradze to możesz podejść do gościńca U Kalicha, napić się piwa i  zobaczyć portret arcyksięcia Ferdynanda, który obsrały muchy :wink:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Laptok,  jak dotyczysz się w okolice ichniej starówki oraz Hradczany, wbijaj do każdej knajpy gdzie wali browarem. W droższych restauracjach króluje Pilsner, ale w pijalniach piwa wybór jest spory. Ja, nawet łoiłem browar,  czekając na przystanku tramwajowym, w budzie przypominającej kiosk. Nazwy piwa nie spotkałem później w całej Pradze. 

Luknij na linka,  ja chyba wlasnie nim się posiłkowałem

https://piwnapraha.wordpress.com

Edytowane przez okoni
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Prawie codziennie w robocie jadac autem mijalem bude "alkohole swiata" no to mowie w pyte trzeba tam kiedys zajrzec. Dzis byl taki skwar, ze czlowiek mial ochote po robocie jebnac sobie jakies dobre piwo i przypomnial mi sie FarmHouse z Pinty (idealny na upaly). Znalazlem go i dokupilem Jumbo (imperial black ipa 83 IBU) ktore jest pijalne (przynajmniej dla mnie) jak cholera. Ile dalem za te 2 butelki? kurna 18,40... a byly nawet 0,33 po 25 zl. Co oni tak doja? jakies nowe podatki weszly? macie farta, ze Pinte za piataka mozecie kupic.

No i wczoraj siegnalem po Staropramena i powiem, ze takie cos za 2,70 to niebo a ziemia w porownaniu do naszych koncerniakow. Prawdziwy Czeski browar, czuc tam jakis chmiel i goryczke. Dobry Pilsner a nie jakies sikacze, ktore u nas serwuja. Oczywiscie szalu nie ma ale fajnie, ze mozna cos takiego kupic bodajze w lidlu. No i wystawiaja cale zgrzewki  :notbad: nastepnym razem sie na nia skusze.

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, sLk napisał:

 

No jak w Pradze to możesz podejść do gościńca U Kalicha, napić się piwa i  zobaczyć portret arcyksięcia Ferdynanda, który obsrały muchy :wink:

 

 

Myślę że gdzie nie wejdziesz na starówce czy okolice Hradczan napijesz się dobrego piwa, tam raczej się wstępuje na jedno/dwa i szuka następnego lukalu, tyle tego :obama:

10 godzin temu, SkibaPL napisał:

FarmHouse z Pinty

 

FarmHouse ostatnio brałem chyba po 7,70, w miarę nowy jeszcze chyba jest więc dlatego tyle kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, toreso napisał:

 

Myślę że gdzie nie wejdziesz na starówce czy okolice Hradczan napijesz się dobrego piwa, tam raczej się wstępuje na jedno/dwa i szuka następnego lukalu, tyle tego :obama:

 

 

No właśnie nie do końca. Praga stała się jak większość dużych miast w Europie bardzo kosmopolityczna i hipsterska. Wszędzie możesz zjeść sushi, pizze lub wegańskie burgery z buraka popijając to wszystko  prosecco, ale żeby się napić czeskiego piwa i zjeść gulasz z knedlikiem w typowym hostiincu to się trzeba naszukać.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

E, bez przesady, byłem rok temu i golona z piwem była w co drugim lokalu, pewnie po jakichś pedalskich ulicach chodziłeś :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

 

Co godne podkreślenia, ceny w lokalach nie odbiegają od warszawskich, po polsku dogadasz się w prawie każdym miejscu, no i jest co pozwiedzać. Może będę kontrowersyjny, ale jak w 39 roku, poddalibyśmy się tak jak pepiczki, to dziś pewnie mielibyśmy o wiele więcej miejsc do podziwiania w kraju. A tak jest bloko-komuna w każdym mieście :/

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno gazowane, polecam :listek:

 

d393ff968f30.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze te dwa szpony śmierci na kciuku i wskazującym to do otwierania tegoż wspaniałego piwa?

Fajny patent, jak się sprawuje?

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz zrobiłem zakupy w Aldi,  to chyba taka uboższa wersja Lidla, od razu poleciałem na stoisko z piwem. Kupiłem ichniejsze niemieckie sikacze, bo tylko to było dla mnie nowością,  jakiś Szultenbrau i Maternus. Powiem tak, smakowało tak chujowo że chcę je jak najszybciej wyszczać i zapomnieć :30vm3cw:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, toreso napisał:

Rozumiem ze te dwa szpony śmierci na kciuku i wskazującym to do otwierania tegoż wspaniałego piwa?

Fajny patent, jak się sprawuje?

Dowcipniś co? Lepszy szpon tego typa niż kondycja twoich zębów na profilowym :lewy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio piłem czarnego Behemota od Peruna ale mam mieszane uczucia, nie jestem specem od opisów ale pierwszy moment po łyku świetny, goryczka piękna a potem jakby smak się robi taki rozwodniony. Nie jest złe ale nie jest tez idealnie jak za ta cenę. Butelka fajna.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że również jestem miłośnikiem piwka to proszę. Bardzo fajne, chmielowe ale nie tak mocno jak legendarny Atak Chmielu. Cena w granicach 4 zł. 1e34d3769cd4cb18ea397ddff0a54f07.jpg


  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwka z browaruJagiełło widziałem i piłem,  ale tego jeszcze nie.

Doskonała okazja aby dziś to zrobić! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś na urlopie skosztowalem Izabeli... cóż, jak to bywa z kobietami. Na początku fajna goryczka, a za chwilę posmak sikacza, ehhh

 

2017-06-13 11.01.13.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 blg jak na pale ale to bardzo cieniuteńko dlatego imo wyszedł sikacz. Piwo wygląda na nisko budżetowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×