Skocz do zawartości
okoni

Kącik szczupłego piwosza

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, DeX napisał:

We Wrocławiu bylem rok temu, ale moze kiedyś jeszcze wpadne, zapodaj tutaj w temacie ciekawe miejscówki może ktoś jeszcze skorzysta. Z góry dzięki.

 

4hops -  niedaleko pl.Dominikańskiego. Miła obsługa, sporo ciekawych pozycji pojawiających się rotacyjnie. Jeszcze do niedawna działali wspólnie z meksykańskim tapas barem, ale obecnie po rozstaniu mają swój bufet, tez całkiem niezły. 

Kontynuacja  - blisko Rynku, duży wybór, ciekawe browary. Dosyć popularne miejsce stąd bywa tłoczno

Marynka - dużo mniejszy wybór, ale zawsze coś się znajdzie, miejsce bardziej kameralne,  na plus można zaliczyć całkiem dobrą pizze z food trucka, poza sezonem serwowana bezpośrednio przez okno do lokalu. 

Targowa - ładny wystrój, sporo różnych piw, tylko klimat bardziej restauracyjny niż w powyższych

Browar Stu Mostów - knajpka przy browarze, można posiedzieć na antresoli nad warkami, napić się dobrego piwa oraz ewentualnie skosztować kuchni. 

 

To tak z grubsza, pewnie sporo ciekawych miejsc pominąłem, ale jest tego dużo i co chwilę coś się otwiera :kwach:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To grodziskie biale i zielone czesto w tesco bywa w takiej samej cenie.  APA niezła, ale mnie bardziej podchodzi to drugie White IPA. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grodziskie APA jest już któryś tydzień w Lidlu, razem z White IPA, te drugie zdecydowanie lepsze.

Ogólnie obydwa piwka bardzo dobre w świetnej cenie, godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę psuć miłego nastroju ale z czego ten lager jest robiony, że 7 pln to dobra cena? Ile to kosztuje bez promo?

 

Już znalazłem, we Frisco 5,29.

Nie dajcie nabijać się w butelkę :smart:

No chyba że wypierdala z butów :pazura:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę psuć miłego nastroju ale z czego ten lager jest robiony, że 7 pln to dobra cena? Ile to kosztuje bez promo?
 
Już znalazłem, we Frisco 5,29.
Nie dajcie nabijać się w butelkę :smart:
No chyba że wypierdala z butów :pazura:
Dokładnie, niedługo 10 zika to będzie świetna cena. Bez brawury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@korwin wiadomo, ze te promocje za 6,99 w lidlu to raczej symboliczne sa. Wiekszosc z tych piw mozna dostac wlasnie w okolicach 7zl. Tu nie chodzi az tak bardzo o cene, tylko jest okazja zeby sprobowac czegos ciekawego  :kwach:

Co do frisco to wiadomo, ze w internecie taniej, tylko kto kupuje browary przez neta:xzibit:

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w indyjskiej knajpie Tulsi na Ursynowie zasmakowałem Primatora IPA - byłem pewien, że max na co będę mógł liczyć to Tyskie.

maxresdefault.jpg

Idealnie się komponował z tym ichniejszym ostrym żarciem :)

 

A w weekend ostatnie w tym roku (dla mnie) targi :1_grinning:

PTP_SFS_BANER-3000-X-938-4.jpeg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alert dla smakoszy BSZ, dziś w Kerfie wszystkie ich browary po 5,99. Wziąłem tyle że zawał, próchnica czy załamanie nerwowe nie grozi mi przez najbliższe dwa tygodnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2017 o 07:42, sLk napisał:

@korwin wiadomo, ze te promocje za 6,99 w lidlu to raczej symboliczne sa. Wiekszosc z tych piw mozna dostac wlasnie w okolicach 7zl. Tu nie chodzi az tak bardzo o cene, tylko jest okazja zeby sprobowac czegos ciekawego  :kwach:

Co do frisco to wiadomo, ze w internecie taniej, tylko kto kupuje browary przez neta:xzibit:

 

Spoko, 7 zł to można płacić za szesnastkową ipę a nie jedenastkowego lagera c'mon:smart:

 No ale wziąłem na próbę. Zobaczę jak smakuje, na razie fail z chmielem. Na stronie browaru co innego, na etykiecie co innego. A to właśnie chmiele zwróciły moją uwagę na to piwo. Jak browar zaczyna kombinować to trochę słabo.

 

Btw, od 2018 akcyza dla browarów rzemieślniczych -50% :kanalie:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, korwin napisał:

Spoko, 7 zł to można płacić za szesnastkową ipę a nie jedenastkowego lagera c'mon:smart:

 No ale wziąłem na próbę. Zobaczę jak smakuje, na razie fail z chmielem. Na stronie browaru co innego, na etykiecie co innego. A to właśnie chmiele zwróciły moją uwagę na to piwo. Jak browar zaczyna kombinować to trochę słabo.

 

Btw, od 2018 akcyza dla browarów rzemieślniczych -50% :kanalie:

 

Wbrew pozorom w domowych warunkach łatwiej zrobić ape niż dobrego lagera.  Ale nieistotne.

Akcyza mniejsza o 50%,  świetne info :kwach:

Dobra zmiana... :duda:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy browarnie obniżą cenę? :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, okoni napisał:

Ciekawe czy browarnie obniżą cenę? :30vm3cw:

 

Jak kilkanaście lat temu państwo obniżyło akcyzę na wodke, to ta potaniała :kwach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2017 o 18:32, sLk napisał:

 

Wbrew pozorom w domowych warunkach łatwiej zrobić ape niż dobrego lagera.

Stałe okolice 10 st :thumbsup:

Zarówno w warunkach domowych jak i przemysłowych lager jest tańszy w produkcji.

 

Skosztowałem tego Miami. Piwko popawne, bez szału. Do Pierwszej Pomocy nie ma podejścia.

 

Kolejny kwiatek czekający na leszczy

 

 

IMG_20171120_111021.jpg

Edytowane przez korwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, najprawdopodobniej będę miał jutro jakieś 2-3h w oczekiwaniu na pociąg w Wawie. Czy ktoś ze stołecznych forumowiczów ma do polecenia jakąś ciekawą miejscówkę w okolicach Dworca Centralnego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mega blisko 

http://ceska.pl

 

 

Przy samym dworcu jest wielkie centrum handlowe, jeśli nie chce ci się łazić po mieście możesz się poszwędać po sklepach i poszukać galerianek ;)

 

A zjeść i wypić też tam się da. 

Edytowane przez okoni
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jungle IPA, nic specjalnego za tą cenę, było już ostatnio.

Ten Sołtys z Gościszewa, jeszcze nie wiem nie próbowałem, ale Szeryf z tego browaru który pojawił się jakiś czas temu był całkiem poprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Stella Artois warte coś? Ogarnia ktoś?

 

3,99 zł  - 330 ml

 

 

5513178.jpg

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, beardo0 napisał:

A Stella Artois warte coś? Ogarnia ktoś?

 

3,99 zł  - 330 ml

 

 

5513178.jpg

Ostatni raz piłem Stellę jakieś 7 lat temu na wyspach. Tam ten wyborny trunek ma nieoficjalną nazwę "wife beater". Taki odpowiednik polskich koncerniaków, ale nie wiem jak ten w Lydlu teraz. Ja mam refluks na sam widok, ale może Tobie podejdzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to totalny sikacz. Ma specyficzną goryczkę, ale jakościowo stawiam go na półce obok Lecha czy Tyskacza. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zwykły koncerniak gorszy nawet od naszych Tyskaczy, tylko cena x2 bo zagramaniczny.

W tej cenie można kupić Piwa Grodziskie z które są w Lidlu praktycznie cały czas, nawet w Polomarkecie się pojawiły.

Ogólnie piwo do zaorania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Sołtysa, właśnie obaliłem butlę, piwo na początku lekko słodkawe, wyczuwalny goździk, finisz średnia goryczka. Imo, jak ktoś nie trawi przyprawy piernikowej, powinien poszukać coś innego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.11.2017 o 14:30, okoni napisał:

Jakoś nie mega blisko 

http://ceska.pl

 

 

Przy samym dworcu jest wielkie centrum handlowe, jeśli nie chce ci się łazić po mieście możesz się poszwędać po sklepach i poszukać galerianek ;)

 

A zjeść i wypić też tam się da. 

 

Ta Ceska to sieciówka, we Wrocławiu tez jest. Pilsner z tanka ok, ale żarcie paskudne. BTW można u nich kupić kufel samej piany za 8 zeta    :seriously:

Natomiast znalazłem kawałek dalej na Chmielnej lokal, który się nazywa Hoppiness.  Klika kranów, wybór nawet niezły. Minus to brak wydajnej wentylacji, w knajpie serwują tez burgery i w całym lokalu dosyć intensywnie czuć przypalanym mięsem :smile:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×