Skocz do zawartości
tprudzic

Mała Liga LTE - Mercedes-Benz AMG C-Coupe DTM (start 19.02.2017)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak cisnąłem za tobą Pela na Brno to widziałem, że za wcześnie hamujesz i doganiałem cię na lewych zwłaszcza. 

Ty masz load cell w hamulcu. Musisz trochę inaczej podejść do hamowania więc. Odpal podczas jazdy PcarsDash. Jest tam ekran(taki z układem napędowym auta) co pokazuje które i na ile sekund koło zblokowałeś podczas hamowania. Przydatna rzecz.

No i od czasu zamonyowania load cell zauważam ostatnio, że moc hamulców mogę sporo obniżyć i jest nadal ok.

Edytowane przez Yarek
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem już dawno temu że najszysi kierowcy dobierają punkt hamowania sporo później niż ja.

 

 

Zakładałem (i oczywiście słusznie) że mając lepiej odjechane tory lepiej czują optymalny punkt hamowania. Vice versa, ja nie chcąc stracić więcej niż to potrzebne poprzez wpadniecie z toru, hamuje nieco wcześniej. Minimaluzujac ryzyko.

Tyle co ja mogę podpowiedzieć o sobie i moim podejściu to nie przepadam za mocnym hamulcem i hamowaniem najpóźniej jak się da i często rozpoczynam trochę wcześniej ten proces niż inni.

 

Tyle że ja ustawiam trochę mniejszą siłe hamowania badz hamuje lżej w poczatkowej fazie, aby wcześniejsze hamowanie nie wytracało od razu tak mocno prędkości jakby to było mozliwe majac mocne heble i opozniajac na maxa.

Co mi to daje? W polaczeniu z pozostalymi ustawieniami auto po walnieciu w hamulec jest nadal skore to skretu. Mocny hebel czesto spina auto tak mocno ze trzeba odpuscic aby sie zlozyc. Ja tego nie lubie. Wole mniejsza sila hamowac i móc wchodzic w zakret w tym samym czasie.

Bywa ze ustawiam celowo auto lekko nadsterowne aby ulatwic sobie wejscie w zakret w czasie hamowania i gdyby zaczelo mi uciekac w tym skrecie gdy wciaz hamuje, dodaje lekko gazu aby go wyprostowac. To sie chyba z angielskiego "trail braking" nazywa ale nie mam pewnosci.

Kwestia to jest jednak bardzo indywidualna bo dopasowana pod wlasny styl jazdy. Przyklad tego byl na BMW i Sonoma gdzie auto mi szło jak po sznurku, bylem bardzo szybki, wrzucilem ludziom setup do wykorzystania i pisali ze sie na tym nie da jechac

Musisz znalezc swoja recepte. Moze powyzsze Cie na cos naprowadzi

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nieśmiało zgłaszam. Co prawda szanse u mnie to 50/50 ale i tak przy pokoju (pewnie) C różnicy to wielkiej nie robi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się nieśmiało zgłaszam. Co prawda szanse u mnie to 50/50 ale i tak przy pokoju (pewnie) C różnicy to wielkiej nie robi

Jak sie wynudziles na przerwie od jazdy to dołącz na wyscig dlugodystansowy po Nordschleife w BMW M1 Procar a nie tym zlomem DTM bedziesz sie meczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to dopiero w piątek za tydzień chyba? Coś czytałem i się mocno zastanawiałem :) Dzięki za przypominajkę :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie miejsce ponoc zostalo wiec sie nie zastanawiaj tylko decyduj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jednak out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyrzucilo w r2 na p5 na 28 lapie super normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli bedziesz klasyfikowany ;-),

a Mateya na ktorym okrazeniu wywalilo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie dość fajne ściganie. Szczególnie podobało mi się w R1. Walka z Gustaw / topru. Dzięki Gustaw za czysta walkę. Jechałem z pomocnikiem (crew chief) wiec miałem dużo lepsze rozeznanie gdzie jesteś. Przepraszam za uderzenie w tył na jednym z dohamowan. Mam nadzieję że nic tobie nie uszkodzilem ;(. Było by mega gdybym nie popełnił błędu pod koniec. Straciłem 2 pozycje na korzyść sieniu i martusia.

 

Wyścig R2 miałem problem z koncentracja. Jechałem wolno i chaotycznie tracąc kolejne pozycje. Na 16 okr zjechalem do pit i... zalałem za mało paliwa. Od tego momentu jechało się lepiej. Tempo wzrosło. Fajna walka z sieniu i Marta i gelunio chyba. No ale musiałem zjechać dotankowac.

 

Dzieki wszystkim. Do zobaczenia za tydzień.

 

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sukcesem jest, że w ogóle udało mi się wystartować i nie miałem disconnecta.
Na kilkanaście minut przed startem walczyłem z netem.

 

Kwali możemy pominąć tak jak się spodziewałem, Last place :) !
Chwilę walczyłem ale bez skutecznie.

 

R1

Dobry start mimo strzała w bok od Caravana... 

Potem kilka błędów i zamykanie stawki.

Moim osobistym sukcesem w tym wyścigu było przejechanie R1 bez Pit Stop'a.

Udało mi się to pierwszy raz od początku mojej kariery tutaj.

Suma sumarum #9 :)

 

 

R2

Tu niestety po raz kolejny nie wytrzymałem ciśnienia i błąd na pierwszym kółku po okrążeniu formującym.

Także znowu zamykam stawkę.

Troszkę znowu lagów, trochę walki, niektórzy zjechali do Pit Lane przede mną i udało mi się podgonić, 

niestety sytuacja z Caravan... (chłopak się chyba na mnie uwziął) i znowu zamykam stawkę.

Potem deszcz szyba zmiana opon i znowu udało się znowu zakończyć na #9.

 

 

Wpadło kilka dużych punktów, także tego, weekend uważam za udany :)

 

 

Edytowane przez Yasiek.B
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nürburgring...well that was something :1_grinning:

 

r1

lost positions at the start, one of the fast ones was a jumpstart again (tomaszan i think), took a sharp first turn to avoid people on the outside, blocking kupczyk a bit on the inside - sorry for that! there was some very adventurous lag from tomaszan (around the 1min mark), distracting me a little bit. but despite all that, i had marcin behind me aaaaall the time, he was within a second of me for almost the whole race. i was constantly defending, had to close inside gaps, was trying to not give him any chance to pass. so far so good...it wasnt until the last lap that i made a mistake and made it possible for him to get to p2 (around 19min). grrrr :1_grinning: awesome race, nonstop pressure..liked it a lot!

 

 

r2

once again, race control wasnt happy with our first formation lap, so we started in lap 2. sylwester sneaked his way through in turn 1 already, i tried to get a position back (around 1min) but couldnt make the maneuvre stick..or, in other words, there just wasnt enough room :1_grinning: luckily we could avoid the worst. i went on to follow sylwester as good as i could, worked for a few laps. hairy moment at 5:50, when marcin wanted to overtake in the fast slight righthander, i still had my drs open, lost traction a little bit. didnt touch anyone in my view but marcin and martusia both got off track there..i guess it was due to open drs and too much direction change on their part. but marcin and i would meet again eventually :)

after 3 weeks of not raining, i was betting on rain this time, my plan was to stay out on mediums until the rain starts...but that didnt work out. didnt rain again :38_worried: (at least not in the actual race, the replay had rain/thunderstorm). due to me staying out on mediums for so long, my laptimes weren't that good at the end of my first stint, lost a bit of time, that made it possible for marcin to catch up again. i got in in lap21 after checking the weather in the pause menu (~17:15) and when i got out i was close behind marcin. at that point i was actually lucky to get out ahead of gabrielos and kupczyk. tbh i expected to have marcin in the bag in no time, but he didnt make it easy for me. finally got him in lap25 (~22:30) but despite me being on soft tyres, i couldnt get away from him. so he fought back..big mistake from me in the "sprint corner" (~26:00) which gave him an opportunity. of course he tried, but we made contact in next corner, i got a slow down penalty, marcin waited for me..but then kupczyk came flying in, caused a slowdown for marcin and well, that was it for me, 2nd place secured. very sorry for marcin to have lost a podium spot the way he did, but who knows, there might be a chance to get that back on the green table..? ;)

 

 

anyway, awesome racing once again, thx everyone! now bring on zolder! :1_grinning: ..or actually nordschleife ^^

Edytowane przez mixjah
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Co to sie dzieje ze sie ustawic nie potraficie juz 2 wyscig z rzedu?? Bylo czytane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie. Co to sie dzieje ze sie ustawic nie potraficie juz 2 wyscig z rzedu?? Bylo czytane? 

Było czytane,było pisane

To jest DTM przez DRS ludzie głupieją

 

 

Wysłane z mojego Fiata 126p

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uspokoj sie. Bedzie jak zrobie.


Kary za GP Nurburgring 

Yasiek vs Caravanas15

Caravanas -4 :

nierozwaga przy wyjezdzie z boxu i nierozgladanie sie na boki co sie dzieje na torze.

 

Siieniu vs Gabriel 

Gabriel  - 4 :

Taranowanie i przyczynienie sie do sklejki oraz nie oddanie pozycji

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R2 w pokoju B, Ale dramaturgia. Zajebista strategia i P5 jak zaczelo padać, zjazd do pitu w idealnym momencie, a tui pisze "obecnie nie ma miejsca" :) no i dupa skończyło sie paliwo po nastepnych trzech zakrętach. No w pizdu !!! ;)

 

Tomek, jeszcze raz sorry za wjazd w kuper w R1. Akurat jesteś ostatnim, ktoremu chcialbym to zrobic :) sorka jeszcze raz

Edytowane przez SMokey76er
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem kiedys to, ze pitstop zajety, tez sie wkurzylem.

u mnie za to w pokoju A w R2 strategia mi "pyknala";-) juz kiedys tak probowalem, ale nie wyszlo, teraz sie udalo, czyli start na srednich i jeden zjazd do boksu po deszczowki. P3 najlepszy wynik w tym sezonie.

 

obejrzalem sobie tez tak na szybko powtorki, bo ten tor jest dobry do "przycinek". tak na szybko to dla mnie popiolek przeginal, na szybko naliczylem spokojnie ponad 10 wyjazdow. obejrzalem czesc R1 i R2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl festiwal scinek na szykanach do pożygu. Juz wiem gdzie 2 sek moglem odrobic. Uwaga na tych 2 szykanach. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z grupy B.

Wyścig wypadł nadspodziewanie dobrze. W R1 najniższe miejsce na podium. Chyba głównie po błędach innych. Ale super walka i ucieczka przed catani.

 

R2 zaczął się słabo. Najpierw kontakt z caravanas15. W wyścigu wydawało mi się że ewidentny faul. Na powtorce widzę że ja pojechałem asekuracujnie bo był tłok przede mną a caravanas15 zaatakował. Doszło do kontaktu po którym spałem o 2 miejsca ale nie widzę tam nikogo winy.

 

Chwile później mam kontakt z Tomaszan. Załączam film. Moim zdaniem popełniłeś błąd Tomaszan. Zaciesniasz zakręt. Na filmie widać jak wykonujesz gwałtowny ruch do wew. Chyba nie wiedziałeś że ja tam jestem. Nie składam wniosku. Choć straciłem znów dystans i kolejne miejsca.

 

 

 

 

Potem już było mega. Fajna jazda i ostatecznie niezle miejsce szczególnie biorąc pod uwagę dwie sytuację na początku. Dziękuję wszystkim za wyścig.

 

Ps. Mała uwaga do Danek. Jak jedzie za tobą ktoś kto jest szara kropka to znaczy że jesteś dublowany (najczęściej). Powinieneś szybciej się orientować. Ot mała uwaga. Dzieki za to że mnie potem posciłeś ale przez blisko okr mnie przytrzymales.

 

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×