Skocz do zawartości
Ata15

Gry na poprzednią generację konsol - opłaca się jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taką zagwozdkę. Jakiś czas temu pozbyłem się wszystkich sprzętów do grania (mocnego kompa i konsoli), ponieważ nie miałem najmniejszej chęci na granie (przez około pół roku się to tak ciągnęło). W grudniu jednak zatęskniłem za graniem (zachciało mi się przejść znowu Wiedźmina 3) więc kupiłem PS 4 Slim, którą ostatnio sprzedałem i zakupiłem wersję PRO. Mój pomysł jest taki żeby tym razem to PS 4 PRO było moją główną platformą do grania a nie komputer. Zawsze byłem zwolennikiem PC, na PS 3 ogrywałem tylko gry których nie było na kompie, lecz gdy zakupiłem pierwszy raz PS 4 to zdecydowanie przyjemniej zaczęło mi się grać na niej w nowości.

Kończąc powoli mój wywód, mam do Was takie pytanie jak w temacie. Opłaca się jeszcze kupić jakiś słabszy komp lub PS 3 do swoich ulubionych starszych gier? Dodam, że w wersji na kompa mam dość dużo gier, a PS 3 poszły razem z konsolą. Najbardziej chodzi mi o trylogię Mass Effect, Dragon Age I i II, pierwsze Wiedźminy. Również jak na złość nie ma na PS 4 czterech części Assassin's Creed.

Nie wiem czy się opłaca inwestować w ograne już dość dużo razy gry czy raczej skupić się na nowszych grach gdzie blisko od premiery PS 4 mam duże zaległości?



Dziękuję każdemu kto dobrnął do końca postu i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

pytanie czy opłaca się grać w gry które już grałeś i kupisz za grosze razem z konsolą czy grać w nowości na ps4? no to żeś poleciał :1_grinning:

rób co chcesz :1_grinning: kup nawet ps1 i graj jak chcesz... temat z pupy... ale odpowiem... tak opłaca się jeśli chcesz wrócić do tych gier albo grać w coś co nie grałeś jeszcze... anyway wieśka pierwszego na ps nie ma z tego co pamiętam. drugi chyba tylko na x360 nie licząc pc oczywiście.

ja się zastanawiam czy założyć rano dwie białe skarpetki a może jedną szarą? czarnych nie lubię :1_grinning:

Edytowane przez Traws

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam taką zagwozdkę. Jakiś czas temu pozbyłem się wszystkich sprzętów do grania (mocnego kompa i konsoli), ponieważ nie miałem najmniejszej chęci na granie (przez około pół roku się to tak ciągnęło). W grudniu jednak zatęskniłem za graniem (zachciało mi się przejść znowu Wiedźmina 3) więc kupiłem PS 4 Slim, którą ostatnio sprzedałem i zakupiłem wersję PRO. Mój pomysł jest taki żeby tym razem to PS 4 PRO było moją główną platformą do grania a nie komputer. Zawsze byłem zwolennikiem PC, na PS 3 ogrywałem tylko gry których nie było na kompie, lecz gdy zakupiłem pierwszy raz PS 4 to zdecydowanie przyjemniej zaczęło mi się grać na niej w nowości.

Kończąc powoli mój wywód, mam do Was takie pytanie jak w temacie. Opłaca się jeszcze kupić jakiś słabszy komp lub PS 3 do swoich ulubionych starszych gier? Dodam, że w wersji na kompa mam dość dużo gier, a PS 3 poszły razem z konsolą. Najbardziej chodzi mi o trylogię Mass Effect, Dragon Age I i II, pierwsze Wiedźminy. Również jak na złość nie ma na PS 4 czterech części Assassin's Creed.

Nie wiem czy się opłaca inwestować w ograne już dość dużo razy gry czy raczej skupić się na nowszych grach gdzie blisko od premiery PS 4 mam duże zaległości?

Dziękuję każdemu kto dobrnął do końca postu i pozdrawiam

No to miałeś ostry kryzys skoro sprzedałes sprzęty.

Moim zdaniem kupno ps3 jesli nie masz na nią biblioteki gier (pudełka, cyfraki) to średni posmyl, nowe sa drogie, używane to zawsze na dwoje babka wróżyła....

Jesli masz bibliotekę gier na PC to chyba najlepszym rozwiązaniem było by posiadać tandem PC plus ps4. Choć piszesz ze miałeś takowy i tak skłaniałes sie w kierunku konsol.

Do starszych gier a pare sam testowałem na ps3 i PC jesli zależy tobie na płynności i grafice to jednak PC. Taki NFS shift na ps3 wypada blado przy PC, ciut mniejsza dysproporcja jest w wypadku pierwszego dead space ale różnice mimo wszystko widać gołym okiem.

Nie bede ironizował jak pan powyżej, ale cieżko doradzać komuś na czym i jak ma grać.

Znam takich ktorzy wybrali by ps3 ponad PC bo tak, bo wrzucają płytkę i nie bawią sie w ustawienia graficzne.... tutaj sam musisz dokonać wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mag z tą ceną gier na PS3 to bym nie demonizował. Na storze jest sporo promocji gier na starą generację i za śmieszne pieniądze można dorwać gry, w które nie zagra się nigdzie indziej (tak na szybko nasuwają mi się Demons Souls, Catherine, oba można było dostać za ok 20 zł).

Z drugiej strony takich tytułów jest niewiele, zdecydowania większość to tytuły multiplatformowe, które na PC można wyrwać za śmieszne pieniądze (a czasami za darmo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HarDy

Przepraszam nie wyjasnielem dokladnie "nowe sa drogie, uzywane to loteria" tyczylo sie sprzetu konsoli a nie gier. 

Gry owszem mozna wyrwac na promkach cyfraki za 20-30pln co jest moim zdaniem OK cena. Ale autor watku mowil  o grach ktore juz posiada na PC. A i nie oszukujmy sie czasami na PC w bundlach szczegolnie gry sa za grosze. 

 

@Ata15

Jesli wiesiek 1 i 2 to tylko PC bo tego na PS3 nie ma. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×