Skocz do zawartości
Elektro

CZERWONE PRĄŻKI NA EKRANIE PS4 PRO POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ps4 pro i telewizor 4k LG55 pus6561

i zauważyłem że podczas grania pojawiają się czerwone prążki w rożnych częściach ekranu  i znikają 

niżej podaje link jak to wygląda na przekładzie mafi 3 u mnie jest tak samo dokładnie.

Spójrzcie na stronę gdzie pokazuje wersję na ps4 pro,

najbardziej widoczne między 3:00 minutą a 3:05 ale widoczne jest przez cały film tylko że właśnie na czarnym tle widać najlepiej.

na dekoderze cyfrowego Polsatu jest wszystko ok na zwykłym ps4 też ok.

Występuje to na ps4 pro i jak wyłączę konsole a zostawię slot hdmi  na którym konsola jest podłączona to też to się pokazuje, lecz gdy włączę tv przełączę na slot konsoli ale jej nie włączę to nic takiego się nie pokazuje a odpale konsole to problem się pojawia w menu konsoli problem jest mało zauważalny ale jest na tomista w grach raz bardziej raz mniej ale jest. 

Proszę o pomoc jeśli coś kiedyś ktoś miał do czynienia z czymś takim na konsoli nieważny czy ps4 ps4 sony czy microsoft ważne o zjawisko i proszę o wyrozumiałość Expertem nie jestem, przedstawiłem problem jak najjaśniej i klarownie potrawie.

wiecie wydałem 4 klocki na tv  1,7 klocka na konsole a tu takie jaja że ręce opadają. 

Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Próbowałeś uruchomić PS4 Pro na innym wejściu HDMI w TV? Przestawiałeś TV na inny tryb niż Gra (chociaż wtedy input lag wzrasta)? W komentarzach do testu można zauważyć tę kwestię. Nie wygląda to na problem tylko w jednym egzemplarzu, raczej na kwestię firware'u. Spróbuj zaktualizować TV do najnowszej wersji softu.

 

Jeśli masz opcję go zwrócić, to wtedy warto spojrzeć na Samsunga z serii KU64xx.

Edytowane przez Buhaj47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uruchamiałem na innym wejściu.

i jeśli to wina tv to czemu tylko to dzieje się tylko na ps4 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie PS4 PRO wypuszcza sygnał na 4K. Najpierw spróbuj innego wejścia HDMI w TV. Jak nie pomoże, ustaw output w opcjach PS4 PRO na 1080p i zobacz, czy jest to samo. Aktualizowałeś już w ogóle firmware w telewizorze? Widziałem w jakimś poście, że czasami rozwiązuje to kwestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem firmware w telewizorze na najnowsze ponieważ jest o tym mowa w komentarzu pod tym testem mojego tv dokładnie o tym samym zjawisku co u mnie więc chyba to wina oprogramowania tv bo gość napisał że po aktualizacji do najnowszej wersji zjawisko ustało chyba - mam nadzieję że to było to bo właśnie skończyłem testy po aktualizacji firmware tv do najnowszego pograłem trochę w gta v i wolfenstein,

trochę się po wpatrywałem w czarny ekran po wyłączeniu tv a zostawieniu odpalonego slotu hdmi z napisem brak sygnału i chyba zjawisko ustało.

Oby to było to.dzięki Buhaj47  za podesłanie tego testu czytałem go kiedyś ale komentarzy pod nim nie.

Na dobrą sprawę to gość specjalista z tego forum od testu tego napisał o tym 25 stycznia bo wtedy była dostępna już aktualizacja oprogramowanie mojego tv i napisał że pierwsze co zauważył to ustanie pojawianie się tych artefaktów podczas gry na ps4pro.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×