Skocz do zawartości
delaro

Dylemat kupującego. Slim czy Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kiedyś posiadałem ps3 jednak kilka lat temu sprzedałem sprzecior a w dniu dzisiejszym postanowiłem, że przydała by się konsola. Uncharted 2 i gow3 to moje ulubione gry i chętnie pograł bym w wspanialego u4 oraz świetnie zapowiadający się Horizon. No i tutaj rodzi się dylemat ponieważ posiadam tv full hd o zacnej nazwie Orion kupiony w tesco kilka lat temu :1_grinning: wymieniać go w najbliższym czasie nie chcę bo czekam aż hdr stanieje czyli pewnie może pod koniec nast roku jak dobrze pójdzie bym go wymienil. Cena konsoli SLIM to ok 1100 zl pro to koło 1800 zl czy warto dopłacać te 700 zl? Wszak 700zl to kilka tytułów. Zastanawia mnie też walka na cyferki bo czy kupując pro nie będzie tak że zaraz ps5 będzie na horyzoncie? Czy nowe wychodzące gry będą działać dobrze na starszym ps4 czy za każdym razem będę dostawać po ryju dużo gorsza płynnością? :1_grinning: czy stanie się sytuacja w której gry będą tylko na pro a nie na zwykłą ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gry zawsze będą działać na ps4 i ps4 pro, jednak z czasem różnica w grafice może być coraz większa. Może być tak, że za dwa lata wyjdzie ps5 ale jakbyś miał tak patrzeć to nigdy nie kupisz konsoli. Dla mnie kupowanie zwykłej plejki w ogóle mija się z celem, tym bardziej, że za jakiś czas wymienisz tv. Na zwykłym full hd również widać różnicę i gry chodzą po prostu lepiej, tak jak powinny od początku tej generacji na ps4, ale nie jest to różnica taka jak przy zmianie generacji. Także jeśli teraz nie posiadasz konsoli to doradzam PRO.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie posiadam aktualnie żadnej konsoli sony (miałem ps4 od premiery ale jakiś czas temu sprzedałem) nie zastanawiał bym się w ogóle tylko kupił w tym momencie ps4 pro. Nawet jak za te dwa lata wyjdzie jakaś nowa konsola sony to po prostu sprzedaż pro i kupisz nowa. Jeśli będziesz patrzył w ten sposób czy kupić czy nie bo co będzie za rok czy dwa to nigdy nic nie kupisz. Praktycznie każdy sprzęt RTV non stop wychodzi co chwilę. Spokojnie te dwa lata pociagniesz na pro. Ja bym poczekał na dostawy pro i kupił. Chociaż wczoraj kumpel był w Toruniu i mówi że pełno tego w MM lezalo

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość już została napisana ,takze nie bede nic więcej pisal jak to ze bierz PRO 

mimo ze droższa to zawsze nowsza konsola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli konsola będzie główną platformą do gier to brałbym oczywiście PRO, jak przedmówcy już napisali. Jednak jeśli masz już w domu dobrego peceta i konsola była by tylko uzupełnieniem (exy sony, exy konsolowe) to tak jak ja zrobiłem - brałbym Slima.

 

Sony nie wypnie się nagle na te ~45 milionów fatów/slimów. Różnica graficzna, owszem, jakaś będzie ale po Horizon: Zero Dawn nie widać nic co warte było by dopłacenia do PRO. Tryb Turbo to jednak dobry bajer i jeśli interesują Cię wszystkie gry to tutaj na pewno warto się zastanowić bo poprawa klatek w większości gier jest całkiem przyjemnym ficzerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam takiego kompa który wieska i gta5 uciąga na wysokich detalach w fhd. Głównie zależy mi na kilku tytułach uncharted4, horizon, Little big planet 3(1 i 2 uwielbiałem na ps3 :D) i z tych co wyjdą to na nowym uncharted oraz God of War ewentualnie jakiś ex remasterach z ps3. No i jakichś bijatykach typu tekken :1_grinning: do reszty gier raczej bym używał kompa. Teraz nie będę go Upgradowal i raczej myślę że następna generacja będzie moja główna do grania i wtedy z grania na pc zrezygnuję. 

Mam jeszcze pytanie od strony technicznej. Posiadam pad logitech który działa bezprzewodowo (ma nadajnik na usb),będzie działał on z konsola ps4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem że kupię pro, jednak muszę trochę do niego do zbierać i nie wiem czy się wyrobię przed 10.mam pytanie. W tej chwili jest lpb 3 w ps+. Czy mogę założyć konto ps, wykupić ps+ a później po kupnie ściągnąć sobie ją po prostu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz spokojnie przez neta dodawać gry do konta jak masz plusa. Polecam aplikacje na telefon, dość wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem konsole przed premierą PRO w poprzednim roku i wybrałem SLIM.

 

Powody to m.in.:

1. Różnice w grach sa naprawdę bardzo małe (mam FHD TV) oglądałem wiele porównań np. digital foundry i jest to 1-5 klatek albo mało zauważalne w grafice szczegóły, a kilka gier miało gorsze FPSy niż na zwykłej PS4.

2. To co mi się nie podoba w pro to też opcje w niektórych grach - wybór miedzy 60fps/gorsza grafa lub 30fps/ lepsza , ja chcę konsolę a nie PCta żebym dłubał w opcjach.

3. No i ostatnia rzecz - ja gram dużo wieczorami gdzie żona śpi obok więc zależało mi żeby konsola była cicha, a pro jest dość głośna...

4. Do tego obecnie cena pro w PL jest mocno wysoka - ja kupiłem za 1199 zł SLIMke z 2x DS4 bo na jednym to ciągle by trzeba z kablem grać...

 

Jak masz mocnego PC i zwykły TV to zdecydowanie bierz SLIM. Gry multiplatformowe zaliczysz na PC kupując je pol niższej cenie i będą wyglądały/chodziły lepiej, a exclusivy na zwykłej PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1. Różnice są widoczne, na YouTube to mogłeś sobie oglądać :))) jeszcze sobie odpal youtube na telefonie to już w ogóle napiszesz, że różnice między mocnym pc a twoim slimem są znikome. Pomijam fakt turbo w grach z Ps4.

 

2). Dla mnie taka opcja powinna być w każdej grze, wolę gorsza grafikę w 60fps niż lepsza w 30, ale są gracze którym 30fps w zupełności wystarcza do szczęścia. Jak masz problem z wejściem w opcje gry, i zmianę płynności to zostaw i graj na default. Rozumiem, że w FPS nie ustawiasz czułości drążków bo to też takie pecetowe...

 

3). Pro z 3m jest praktycznie nie słyszalne (przynajmniej moje) więc dopóki żona nie będzie używać konsoli jako poduszki to raczej nie sądzę aby jej przeszkadzało. (mojej żonie i 2 letniemu dziecku nie przeszkadza).

 

Jak masz parę stówek więcej, to kup pro, bo grając na mocnym pc, może być ciężko grać w 25 klatkach będąc przyzwyczajonym do 60+

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Gregor_TSK napisał:

 

 

1. Różnice są widoczne, na YouTube to mogłeś sobie oglądać :))) jeszcze sobie odpal youtube na telefonie to już w ogóle napiszesz, że różnice między mocnym pc a twoim slimem są znikome. Pomijam fakt turbo w grach z Ps4.

To Twoje zdanie dla mnie te różnice są niewielkie. Oprócz porównań wizualnych czytałem też tekstowe, a poza tym grałem w niektóre te same gry jak miałem PC i teraz na PS4 - owszem różnica jest ale nie kolosalna, a co dopiero miedzy PRO, a zwykła PS4 - ale każdy może mieć inne zdanie i wymagania.

 

2). Dla mnie taka opcja powinna być w każdej grze, wolę gorsza grafikę w 60fps niż lepsza w 30, ale są gracze którym 30fps w zupełności wystarcza do szczęścia. Jak masz problem z wejściem w opcje gry, i zmianę płynności to zostaw i graj na default. Rozumiem, że w FPS nie ustawiasz czułości drążków bo to też takie pecetowe...

A dla mnie nie powinno być takiej opcji w KONSOLI, do grzebania w opcjach miałem PC z GTX 1060, którego sie pozbyłem :)

 

3). Pro z 3m jest praktycznie nie słyszalne (przynajmniej moje) więc dopóki żona nie będzie używać konsoli jako poduszki to raczej nie sądzę aby jej przeszkadzało. (mojej żonie i 2 letniemu dziecku nie przeszkadza).

Słyszałem na żywo u kolegi - dla mnie to kombajn.

 

Jak masz parę stówek więcej, to kup pro, bo grając na mocnym pc, może być ciężko grać w 25 klatkach będąc przyzwyczajonym do 60+

Nieprawda, sam sie przesiadłem z PC i na TV jest zupełnie inaczej jak na PC, 30fps starcza spokojnie to nie monitor gdzie odświeżanie jest na innym poziomie.

 

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak ty, ale ja odświeżanie w swoim tv mam 60hz (to tyle co 80 procent monitorów od pc pomijając 120/144 których używają pro gracze).no ale ok przyjmijmy że 30 klatek w konsoli to jak 60 w pc :)

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Gregor_TSK napisał:

 

 

1. Różnice są widoczne, na YouTube to mogłeś sobie oglądać :))) jeszcze sobie odpal youtube na telefonie to już w ogóle napiszesz, że różnice między mocnym pc a twoim slimem są znikome. Pomijam fakt turbo w grach z Ps4.

 

 

2). Dla mnie taka opcja powinna być w każdej grze, wolę gorsza grafikę w 60fps niż lepsza w 30, ale są gracze którym 30fps w zupełności wystarcza do szczęścia. Jak masz problem z wejściem w opcje gry, i zmianę płynności to zostaw i graj na default. Rozumiem, że w FPS nie ustawiasz czułości drążków bo to też takie pecetowe...

 

 

3). Pro z 3m jest praktycznie nie słyszalne (przynajmniej moje) więc dopóki żona nie będzie używać konsoli jako poduszki to raczej nie sądzę aby jej przeszkadzało. (mojej żonie i 2 letniemu dziecku nie przeszkadza).

 

 

Jak masz parę stówek więcej, to kup pro, bo grając na mocnym pc, może być ciężko grać w 25 klatkach będąc przyzwyczajonym do 60+

 

 

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Popieram, oglądanie filmików na jutub mija się z celem... wkońcu są to marnie zrenderowane filmiki, a 4k na jutub to nie jest prawdziwe 4k jak na realnym tv, a full hd na jutub to też szit :) 

Co do punktu drugiego... nie ma co się rozpisywać bo szkoda czasu, Polaki Cebulaki będą bronić slimki /fata bo : albo ich nie stać na pro, albo się wstydzą powiedzieć że lepsze, albo kolega kolegi powiedział że nie ma różnicy i uwierzą zamiast sprawdzić i zobaczyć na własne oczy :) A jeżeli chodzi o kupno pro, owszem masz słabe pc i nie masz wgl konsoli to pro jest najlepszym wyborem, chyba że masz wypasione pc to kup sobie fata na exy i tyle ;)

Co do punktu trzeciego, potwierdzam że jest ciche, bynajmniej u mnie pracuje cichutko, oczywiście czasami wejdzie na większe obroty, ale określenia typu że działa jak kombajn to wyjęte z pod kapelusza xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam premierowe ps4 i nie wstydzę się tego, martwi mnie jakiś podział który co raz bardziej jest widoczny, wychodzi na to że tylko dzięki pro będziesz szanowany, co to się porobiło.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez manoszek
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie, ze ten podział pro vs std jest sztuczny i raczej ma charakter smieszkowania. @ckast nagraj swoją pro z odpalonym Horizon. :>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Foxter napisał:

Ja odnoszę wrażenie, ze ten podział pro vs std jest sztuczny i raczej ma charakter smieszkowania. @ckast nagraj swoją pro z odpalonym Horizon. :>

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kupuj Prosiaka. Też mam TV FHD. Też miałem przez 3 lata fatkę premierówkę. Różnica w grafie jest i pewnie będzie większa.

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, manoszek napisał:

Mam premierowe ps4 i nie wstydzę się tego, martwi mnie jakiś podział który co raz bardziej jest widoczny, wychodzi na to że tylko dzięki pro będziesz szanowany, co to się porobiło.

 

 

 

 

 

 

HAAHHAHAHAHAH, gracze zwykłej plejki zaczeli wojne, płakali żeby gry na pro nie miały więcej fps bo będą poszkodowani, przykład dark souls 3, from nie dało patcha 60 fps tylko dlatego ze gracze zwykłej plejki dostali by w pizde w pvp :) i tak z większością gier :) Więc zamiast się pogodzić ze macie gorszy sprzęt to wkrwiacie innych i jeszcze wstrzymujecie rozwój przez co mocniejsza konsola nie może użyć pełnej mocy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam premierowe ps4 i nie wstydzę się tego, martwi mnie jakiś podział który co raz bardziej jest widoczny, wychodzi na to że tylko dzięki pro będziesz szanowany, co to się porobiło.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale czego tu się wstydzić? Głupiej konsoli dla grzecznych dzieci, no proszę cię. Chciałbym mieć w życiu takie problemy i móc się martwić tym, że ktoś ma lepszą konsole Większość moich znajomych z którymi gram online ma fata i nikt z tego powodu nie płacze, dobrze się na nim bawiąc. Ludzi się szanuje za to, jakimi są, a nie za wersja konsoli jaka posiadają, także graj i baw się dobrze a nie wszczynaj wojenek na forum pisząc o szacunku, podziału graczy itp. To nie gimnazjum

 

 

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Ja po 2-3h miałem wrażenie, ze na moich meblach jest pas startowy dla myśliwców. Reklamował nie bede, bo mi się nie chce oraz słuchawki tłumią wszystko (może sama się spali i wymienia na gwarancji :)). Ale, gdyby ktoś spał za plecami, to byłby spory problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój brat siedzi po nocach i ciśnie u mnie na plejce a ja w tym czasie śpię bo to noc xD Konsola jest naprawde blisko a bratu też czasem wymknie się jakaś kurfa z ust, ale śpię jak zabity... a wam wszystko przeszkadza... dziewczynie też gadacie że podczas miłości za bardzo sapie ? :vxoAZzf:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, bany4KHDR napisał:

 

nie ma ale wiesz nie kazdy ma taka limytowana edycje , :) ja mysle ze twoj kot zadbal o lepsza wentylacje stad nie ma tragedii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem prosiaka w środę w media expert. Był dostepny, dziś jest piątek...dzwoniac do nich mówią mi że jest nie dostępny i nie wiadomo czy go dostanę. To po jakiego ciula był dostępny???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 2.03.2017 o 16:08, bany4KHDR napisał:

 

Hmm, fakt tragedii nie ma, ale słychać wyraźnie. Poczekam na kolejna rewizję Pro gdyz przyzwyczaiłem się do całkowitego braku slyszalnosci mojego fata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×