Skocz do zawartości
MatiPL

Czarny Ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem. Wczoraj z nie wiadomo jakiego powodu podczas, gdy włączyłem PS4 ekran zrobił się czarny. Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Dźwięk był chociaż tak jakby się przycinał. Dodam, że od czasu poprzedniej sesji grania nie zmieniałem nic na konsoli ani w telewizorze. Pomyślałem, że jest coś nie tak gniazdem albo kablem. Podłączyłem konsolkę pod inne gniazdo HDMI – nic, potem wymieniłem kabel HDMI, bez zmian. Odłączyłem też i podłączyłem na nowo kabel zasilający – nie pomogło. Postanowiłem więc podłączyć PS4 do innego TV. Okazało się, że inny telewizor wyświetla wszystko tak jak powinien. Grzebiąc w internecie wyczytałem, że można wyłączyć w opcjach w systemie funkcję HDCP. Jak ją wyłączyłem wszystko wróciło do normy. Jest jednak problem bo gdy ta opcja jest wyłączona nie działają niektóre aplikacje jak np. Youtube. Ja jednak chciałbym mieć tą opcję włączoną. Ktoś pisał, żeby najpierw włączać TV potem konsolę i jeśli nie ma obrazu to przy włączonym sprzęcie wyciągnąć i włożyć wtyczkę HDMI – u mnie niestety nie działa. Szukam więc innych sposobów. Próbowałem nawet robić pełną Inicjację po wcześniejszym wyeksportowaniu zapisów gry do chmury – nie pomogło. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem, pomógł mi sposób jaki znalazłem w internecie, jakby ktoś był ciekaw to powiem, że... wystarczyło odpiąć zasilanie od telewizora i konsoli na kilka minut wpiąć na nowo i zadziałało. Czasem najprostsze rozwiązania są jednak najlepsze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie pomaga powyższe to uszkodzony może być generator HDMI i bez jego wymiany problem pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×