Skocz do zawartości
lackoPL

Aktualizacja PS4 do 4.5 problem z dyskiem zewnętrznym!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

po zaktualizowaniu ps4 do wersji 4.5 podpiąłem dysk zewnętrzny firmy ADATA model HD710

( https://www.x-kom.pl/p/122467-dysk-zewnetrzny-przenosny-adata-1tb-hd710-25-czarny-usb-30.html )

i gdy przechodzę do formatowania wyskakuje mi błąd: 

17200696_1476439869040875_1894872718_o.thumb.jpg.fdba93e3cf528596b06a211bc49d1ee6.jpg

 

Z tego co się dowiedziałem dysk spełnia wymienione warunki więc nie wiem w czym problem....

Błagam o pomoc bo opcja z zewnętrznym dyskiem dla mojej marnej wewnętrznej 500 jest zbawienna..:D 

 

Z góry dzięki za pomoc:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dysk jest nowy sformatuj go na PC, niektóre dyski mają partycję i jakiś oprogramowanie zainstalowane i PS4 głupieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bardzo szybko problem powraca:) Wystarczy ze konsola przejdzie w stan czuwania i dysk na nowo jest nie rozpoznawalny:(

Edytowane przez darenty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dorzucę swoje 3 grosze jak by komuś wywalało hdd podczas podłączenia poprzez usb 3.0 , niektóre dyski z tego co widzę nie są przystosowane do tak szybkiej transmisji danych i konsola je wywala ,  przynajmniej ja do boxa 3.0 włożyłem dysk 400gb , niby ok ale podczas przenoszenia danych pierwszy  babol dysk rozłączył się , po odpaleniu ps4 wszystko działało ale problem po około 5 min pojawiał się podobnie , dysk całkowicie sprawny ponieważ po chwili wkurzyłem się zrobiłem na nim backup po 2.0 i wszystko było ok , widać faktycznie niektóre dyski mogą nie współpracować poprawnie lub wina leży tu pos tronie kontrolera dysku. Test był na Boksie Unitec i dysku Toshiba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podłączyłem tego Segeta http://www.ceneo.pl/37588133 i zero problemów wszystko śmiga jak należy, w końcu problem z brakiem miejsca rozwiązany.

 

wytapane z mojej S_piątki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Gidyja napisał:

U mnie podłączyłem tego Segeta http://www.ceneo.pl/37588133 i zero problemów wszystko śmiga jak należy, w końcu problem z brakiem miejsca rozwiązany.

 

wytapane z mojej S_piątki

 

 

 

Seagate (a wlasciwie samsung ktory sprzedal odzial dyskow seagatetowi) Expansion dziala dobrze z konsola, ja wrzucilem 2TB jako wewnetrzny, zewnetrzne tez dzialaja. 

 

Z tego co pamietam to PS nie lubilo sie z dyskami WD

 

A montowane fabrycznie sa Hitachi. 

 

Milego uzytkowania. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam dysk ADATA 650 1TB i dział normalnie.

 

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z dyskiem WD usb 3.0 również nie mogę go używać jako pamięć. Nie pomaga format pod Windows.

 

Pozdrowienia

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Romanesku napisał:

Ja też mam problem z dyskiem WD usb 3.0 również nie mogę go używać jako pamięć. Nie pomaga format pod Windows.

 

Pozdrowienia

 

 

 

Więc jeżeli macie problem z dyskiem (zdjęcie w 1 poście, ja tak miałem) to:

 

Zamiast podpinać do PC, to podepnijta pod konsolę i gdy wyskoczy ten komunikat zignorujcie go wejdzie w USTAWIENIA, w zakładkę PAMIĘCI MASOWEJ i tam będzie opcja FORMATOWANIA (nawet jak wyskakiwał ten komunikat jak zrobicie taki format samemu z poziomu konsoli to dysk śmiga)...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W zakładce pamięci masowej nie widać dysku zewnętrznego

 

 

Pozdrowienia

 

 

 

d92405acecc7eb2592596cb31ac3e712.jpgc434b4bb871e818f4ac39aee8aeec4fb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Romanesku napisał:

W zakładce pamięci masowej nie widać dysku zewnętrznego

 

Pozdrowienia

 

 

 

Kup inny dysk :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam dysk ADATA HV620 niby ma 3.00 usb i 1 TB, niestety przy próbie formatowania z poziomu konsoli wyświetla mi komunikat jak innym powyżej. Dysk sformatowany wcześniej na pc na format exfat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie jeszcze tak: dać w window's zarządzanie komputerem - zarządzanie dyskami wybrać dysk USB i usunąć wolumin (dysk zostanie cały zaznaczony kolorem czarnym jako nieprzydzielone) i teraz podłączyć dysk do konsoli i na niej sformatować.

 

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk powinien być widoczny nie w zakładce pamięci masowej, ale w: Ustawienia -> Urządzenia -> Urządzenia pamięci masowej USB. Format w tym miejscu powinien zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w opcjach oszczędzania energi zasilanie portów USB mam ustawione na 3 godziny czy ma to jakiś wpływ na zasilanie dysku czy dotyczy tylko ładowania pada bo dwa razy miałem że dysk został źle odłączony po uruchomieniu konsoli z trybu spoczynku.

 

wytapane z mojej S_piątki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dalej nie działa dysk. Dysk nie jest widoczny jako rozszerzona pamięć masowa a jedynie jako pamięć masowa USB. Mogę zapisywać zrzuty, filmiki ale nie aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dokupić dysk zewnętrzny 1GB powinienien wystarczyć ale czytając ten wątek obowiam się podobnych problemów co panowie tutaj.

 

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup dysk który jest wspierany i nie będzie kłopotów, ja polecam Seagate

 

wytapane z mojej S_piątki

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A listę mogę prosić do wglądu jakie dyski współpracują? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Verbatim 1.75 TB i działa bez problemu.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także mam problem z dyskiem WD. W poprzedniej konsoli służył mi jako dysk wewnętrzny. Teraz kupiłem PROsiaka i chciałem dołożyć to 1TB jako dodatków miejsce, kupiłem odpowiedni case 3.0 i nie da rady...

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×