Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odkupiłem od domownika konsolę PS4 FAT i jako , że była mocno eksploatowana , to zaczęła głośno pracować. Postanowiłem ją rozebrać do ostatniej śrubki , wyczyścić , zmienić pastę na procku i termopady na RAMie. Wszystko ładnie i starannie poskładałem i niby operacja zakończyła się sukcesem. Wcześniej chodziła tak głośno , że zagłuszała telewizor , a teraz prawie jej nie słychać. Lecz problem jest taki, że nie działają przyciski dotykowe włączania i wysuwania płyty. Mogę ją odpalić jedynie za pomocą pada. Zaraz po uruchomieniu wydaje trzy piknięcia i normalnie się uruchamia. Przy wyłączaniu też są trzy piknięcia i się normalnie wyłącza. Ale kolejny raz już się nie da włączyć , bo miga tylko lampka w padzie , a konsola nie reaguje. Dopiero jak odłączę ją od prądu i podłączę z powrotem , to da się ją uruchomić. Myślałem, że problem leży z metalową blaszką łączącą przycisk i płytę główną , ale naginanie jej w różne strony nie dało skutku mimo , że dotyka styku na płycie. Jutro jeszcze zdejmę dolną pokrywę i zobaczę czy poprawienie blaszki od wysuwania płyty coś da. Czy ma ktoś jakieś rady czemu tak się dzieje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie poszło przy tym czyszczeniu i rozbieraniu - dziwne tylko to, że masz problem z włączaniem konsoli, bo to się domowym naprawiaczom rzadko zdarza w porównaniu do uwalonego systemu detekcji elektrostatycznej przycisku eject. Najczęściej kończy się to wymianą elementów na sprawne - co u ciebie trzeba zrobić można jedynie na serwisie sprawdzić. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minut temu, Serwis Konsol napisał:

Coś nie poszło przy tym czyszczeniu i rozbieraniu - dziwne tylko to, że masz problem z włączaniem konsoli, bo to się domowym naprawiaczom rzadko zdarza w porównaniu do uwalonego systemu detekcji elektrostatycznej przycisku eject. Najczęściej kończy się to wymianą elementów na sprawne - co u ciebie trzeba zrobić można jedynie na serwisie sprawdzić. 

 

Znalazłem przyczynę Big Grin Główkowałem nad tym problemem i stwierdziłem , że gdzieś jakieś styki nie są złączone albo jakaś wtyczka/taśma nie jest dobrze wpięta. Dlatego, że konsola nie reagowała nawet jak dotykałem pozłacanego styku na płycie który jest od włączników. Więc styki nie miały napięcia, a jeszcze bardziej ciekawe wydało mi się to, że Blue-Ray nie chciał wciągać płyt , więc też nie miał napięcia. Wszystko stało się jasne, gdy wyjąłem zasilacz. A chochlikiem była metalowa blaszka , która nie była wsadzona na swoje miejsce i nie stykała się pod Blue-Rayem z płytą główną Wink Podaję fotki , może komuś się przyda w przyszłości:

 

Fotka:  1

 

Fotka:  2
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem niestety nie to było przyczyną - bardziej obstawiam wadliwie wpięte taśmy napędu BR, które robiły zwarcie - najprostsza metoda na sprawdzenie mojej teorii (i praktyki) to odpalenie konsoli zupełnie bez napędu BR w konsoli - powinna działać bez takich numerów :) skromnym zdaniem

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×