Skocz do zawartości
buhehe

Błąd 34878-0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Parę dni temu kupiłem PS4 Pro i już dwa razy wywaliło mi ten błąd 34878-0.

Najpierw w Uncharted, potem w Disc Jam.

Ktoś spotkał się z tym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten wątek, właśnie się inicjuje PS4, jak po tym dalej będzie wywalać to napiszę do supportu, ale chciałem się też dowiedzieć, czy ktoś miał podobny problem i co pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego donośnie Twojego postu,99% posiadaczy PS4 miało,ma lub będzie miało owy błąd ,jest to powszechnie znany błąd aplikacji.

 

od czego to zależy ??? pewnie do końca samo Sony nie wie aż do dziś bo żadna aktualizacja softu tego nie zmieniła ,czasami w jednej grze ten błąd jest w innej nie ,dla przykładu napiszę Ci kiedyś go miałem przegrałem ponad 200 h w bloodborne i nic,zagrałem raz w Wieśka i błąd się pojawił.Kiedyś na zagranicznych forach czytałem że problem polega w optymalizacjach gier ,dlatego Sony każe wykasować grę lub aktualizację i wgrać na nowo itp itd....Nie jest to wina konsoli tylko oprogramowania mam 3 konsole PS4 i PRO i na każdej w jakieś grze miałem ten błąd.Co można zrobić aby go jakoś wyeliminować na przyszłość staraj się aktualizować wszystko na bieżąco np gry i soft lub zainicjuj wszystko od nowa.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zawsze inicjalizacja pomaga. Ja miałem taki problem na pro zaraz po kupienia pod koniec grudnia. Wywalalo mnie na nba 2k17 jak tylko rozpoczynalem mecz (wszystko inne śmigalo). Parę razy próbowałem inicjalizacji i nic zawsze to samo. Zadzwoniłem do serwisu i po przedstawieniu sytuacji chcieli bym wysłał kurierem bo człowiek na infolinii uznał że konsola jest zepsuta. Ale jako że miałem 30 dni na zwrot to oddałem do sklepu i zwrócili mi kasę. Jak widać różnie z tym bywa 

Edytowane przez marcinart23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację że różnie z tym bywa .Mogłeś poczekać na patch ;) ja musiałbym wymienić konsole 3 razy :1_grinning:  .Wczoraj grając w Horizon chwilę jak wyszedłem z kręgu za bramą w początku misji dopadł mnie ten błąd gram na PRO.Tylko że od początku tej generacji zlewam na to trzeba się do tego przyzwyczaić  ze w grach potrafi wywalać .W Sony nikt Ci nie powie "Panie no tak jest i koniec my to wiemy bo oznaczyliśmy owy błąd kodem ''.Dla nich najlepiej powiedzieć konsola zepsuta albo jak Pan wymieniał dysk daj Pan stary z powrotem, inicjalizacja lub na gwarancję wszystko ładnie pięknie gdyby oni jeszcze ją naprawiali ,a tak to odeślą Ci konsole niewiadomego pochodzenia i dalej będziesz to miał .Dlatego wszystkie błędy w ps4 mają prawo się pojawić bo jest odpowiedni spis ich wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam jeszcze nigdy z gry nie wyrzucilo na mojej premierówce a mam ich sporo.

Myślę, że jeśli coś się wydarzy sporadycznie to można o tym zapomnieć ale jeśli się powtarza to gdzieś jest problem.

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SeGaL_PL napisał:

masz rację że różnie z tym bywa .Mogłeś poczekać na patch ;) ja musiałbym wymienić konsole 3 razy :1_grinning:  .Wczoraj grając w Horizon chwilę jak wyszedłem z kręgu za bramą w początku misji dopadł mnie ten błąd gram na PRO.Tylko że od początku tej generacji zlewam na to trzeba się do tego przyzwyczaić  ze w grach potrafi wywalać .W Sony nikt Ci nie powie "Panie no tak jest i koniec my to wiemy bo oznaczyliśmy owy błąd kodem ''.Dla nich najlepiej powiedzieć konsola zepsuta albo jak Pan wymieniał dysk daj Pan stary z powrotem, inicjalizacja lub na gwarancję wszystko ładnie pięknie gdyby oni jeszcze ją naprawiali ,a tak to odeślą Ci konsole niewiadomego pochodzenia i dalej będziesz to miał .Dlatego wszystkie błędy w ps4 mają prawo się pojawić bo jest odpowiedni spis ich wszystkich.

Jeśli wywala od czasu do czasu to fakt, gorzej jeśli w grę wogóle nie możesz zagrać. Odpalalem Nba 2k17 po 10 razy i zawsze to samo, najnowszy patch pod pro był ściągnięty za każdym razem kiedy instalowałem ją na nowo. Zrobiłem chyba z 4-5 razy inicjalizację i nic to wszystko nie dawało. Miałem wtedy jeszcze starą ps4 i tam wszystko pięknie chodziło. Tak więc skoro nie dało się wogóle w grę zagrać to jednak musiało być coś nie tak. Wolałem dmuchać na zimne niż żeby później więcej gier przestało działać, zwłaszcza że mogłem oddać konsolę do sklepu. Tego dnia 3 inne osoby przede mną też oddały więc coś musiało być na rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem inicjalizację, wgrałem softa z pendrive jak napisał mi support i znowu wywaliło ten błąd.

Konsolę kupiłem tydzień temu, więc chyba pójdę do sklepu wymienić na inną sztukę. jak jeszcze mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten błąd w kilku grach. Zaczął się pojawiać po aktualizacji do 4.5. Nie jest to jakieś uciążliwe raz na jakiś czas ale się pojawia. Myślę że szybki update będzie. Dodam że mam dysk ssd. Może prosiak woli HDD dlatego się buntuje.

Edytowane przez Graba11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Fat ten błąd też jest i nie chodzi tu tylko o PRO,nic Ci nie da też zmiana dysku,ja w zwykłej PS4 miałem dysk ssdh ( hybryde ) błąd się pojawił zmieniłem na zwykły dysk też się pojawił.

 

co do tego update softu bym się tak nie napalał że coś się zmieni ,bo jak kupiłem konsole ps4 zaraz po premierze i było już wiadomo że owy błąd meczy graczy to samo myślałem i co ????? mamy rok 2017 a błąd dalej jest na topie :1_grinning: 

 

spróbujcie grać bez netu w konsolkach odfajkujcie sieć i zobaczycie ...

 

zgadzam się co do tego że jeżeli błąd ten uniemożliwia granie ( zawieszanie aplikacji ) to coś jest nie tak ,widać konsola niczym nie różni sie od PC nawet najlepszy wywala do pulpitu :1_grinning::1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam konsole w wersji premierowej. Na swoim dysku obecnie mam 38 gier, dodatkowo łącznie przewineło się blisko 70 gier i nie miałem tego problemu. I teraz tak, albo macie coś z konsolą (dysk, ram etc.) albo z połączeniem internetowym.

Tyle ode mnie 😊👍

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może to net podpięty pod konsole ( wifi-kabel ) robi te zwiechy ,bo nie może być aż taki zbieg okoliczności że ja mam 3 konsole i błąd w każdej się przewiną ,znajomi też go mieli .jest setki stron odnośnie tego błędu u zagranicznych graczy ,po prostu temat rzeka.....

 

u jednych występuje u drugich nie i nikt nie wie dlaczego tak jest .Trwa to już od premiery aż do dziś

 

coś musi w tym być bo jak kupiłem PRO moją pierwszą uruchomioną grą było Uncharted 4 . Chciałem sobie zagrać w multi więc zainstalowałem sobie i co zwiecha aplikacji :) już w tedy dało mi to do myślenia że być może to wina netu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz tego problemu po odcięciu od neta to sporo chyba wyjaśnia.

Piszesz o zagranicznych forach ale wystarczy zerknąć tutaj na nasze forum. Gdyby problem był duży to było by głośno 😊

 

HTC 10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to, odłączę net. A skojarzyłem jeszcze jeden fakt mianowicie błąd zaczął się pojawiać gdy aktywowałem grę zdalną. Sprawdzę jeszcze to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze kojarzę ten błąd to jest on stary jak PS4 :24_stuck_out_tongue: W moim przypadku pojawiał się randomowo jeśli chodzi o gry. Na ps4 od premiery pewnie ograłem coś około 100 gier, może nawet ponad, licząc te plusowe, i w sumie w paru tytułach wyskakiwał mi ten błąd jeśli dobrze kojarzę, natomiast chyba nigdy nie miałem tak że zdarzało się to notorycznie.

W tej chwili do głowy przychodzi mi np akcja z Rainbow Six Siege. Z 2-3 miesiące temu grałem w tą grę dość intensywnie, wcześniej okazjonalnie i w zasadzie zawsze wszystko chodziło ok, na ile ok chodzą serwery Ubisoftu, no ale jednego dnia dwa razy wywaliło mi grę z omawianym przez was błędem. Co prawda w grę już później nie grałem zbyt intensywnie bo zmęczyły mnie problemy z połączeniem do serwerów Ubi ale ów błąd już mnie nie nawiedził ani razu. Błąd jak wspomniałem wcześniej pojawił się zupełnie losowo, ponieważ żadnych zmian z internetem, dyskiem, czymkolwiek związanym z konsolą w tym czasie nie było.

Jeśli pamięć mnie nie myli w przypadku paru innych gier też błąd mi się pojawiał ale po resecie gry już chyba nie wyskakiwał, a nie robiłem nic żeby coś z tym zrobić bo jakiegoś złotego rozwiązania nie ma, te proponowane przez Sony można zawsze sprawdzić, no ale nie oszukujmy się, rzadko kiedy te ich rady pomagają rozwiązać jakikolwiek problem. Na YT też są jakieś filmiki ale tam też raczej nie ma rozwiązań które działałyby u każdego.

Ja nigdy nie miałem tego błędu na stałe więc u mnie zazwyczaj wystarczyło odpalić grę raz jeszcze zaraz po wywaleniu albo później. Przypuszczam że za tym kodem błędu kryje się wiele przyczyn, stąd pewnie brak dobrego, jednego rozwiązania.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten błąd nigdy nie pojawiał do czas aż zagrałem w Hitmana. Na początku też mi się nie pojawiał ale zaczął od pierwszej większej oszarowo misji - paryż i teraz w sapienzie też. Na forach zagranicznych jest masa postów z hitmanem i tym błedem, duzo ludzi pisze, że to częściej wystąpi jak dużo ludzi się ubije i wczoraj ich rzeczywiście sporo utłukłem zanim zwiesiło.

Wcześniej w żadnej grze to nie wystąpiło, a grałem z wymienionych tutaj przez Was np. Uncharted 4. Ogólnie to padaczka jeżeli to jest częste, po to przeszedłem z PC żeby mieć stałe granie i brak problemów... Na starszych konsolach tego nie ma.

 

Czy to na pewno nie jest coś ze sprzętem np. może dysk mi siada? Jak sprawdzić dysk w PS4 - można wyjąć z konsoli i sprawdzić na PC np. Hd tune programem na errory?

 

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Można, ale Hd tune nie jest dobry do tego - najlepszy MHDD.

 

 

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Dla przykładu miałem dysk w PS3 w którym podczas aktualizacji oprogramowania zatrzymywał się na 99% i tak w kółko. Hd tune podczas pełnego skanowania twierdził, że dysk jest sprawny - zero bad sektorów a za to na MHDD 20% błędów i czasy dostępu powyżej 1000 ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę sobie ten dysk, może i być MHDD też mam. Ale dziwne , że na żadnej grze wcześniej  mi się nie pojawiał no może raz przez pół roku grania... może rzeczywiście hitman łapie zwiechy tak jak pisza zagraniczni jak dużo jest ciał i to w jednej lokacji. Wczoraj w sapienzie w labolatorium miałem tych ciał z 20-cia:D  Jak grałem tak że zabijałem tylko cele to razcej się nie wieszało. Czasami grałem tydzień i nic, a wczoraj było. SONY radzi reinstall/sprawdzenie bazy danych konsoli albo reinicjacja od nowa.

Co do rady kogoś wyżej odnośnie internetu - akurat w Hitman jak bym się odpiął to tracę właściwie cała grę, wszystkie osiągnięcia znikaja bonusowe levele itd.

Edytowane przez luki99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dysk, potem zdejmij pastę z Procesora, przedmuchaj całą konsolę i wstaw ją do akwarium -.- 

 

A tak na serio sprawdzanie dysku z konsoli na PC to zboczenie. Ten błąd jest stary jak świat, fora anglojęzyczne możesz dosłownie orać i przekopywać jak ziemniaki a sam problem nie ma nic wspólnego z samą konsolą tylko z softem, zauważyłem że pojawia się w części gier które mają jakiś ułamek usług online, jeżeli nie poczekasz aż twoja gra i konto ,,Połączą" się.

 

Piszesz że nie pojawia ci się w innej grze tylko w Hitmanie to Fuck logic, rozkręcamy konsolę dla jednej gry. Czasami na prawdę lepiej uruchomić myślenie i skojarzyć że skoro nigdzie indziej ci się to nie działo a tutaj tak, to może pewnie coś z samym softem albo grą ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno się nie udzielałem na forum :) dołączę się do rozmowy na temat tego nieszczęsnego błędu, dopadł mnie Ce-34878-0. Zacząłem walkę i niestety skończyły mi się opcje. Problem pojawił się najpierw w Fifie 17, za każdym razem po strzelonej bramce, jak zaczynała się powtórka gra się wyłączała. Potem problem pojawił się w Watch Dogs 2 , po około 5 godzinach grania wyskoczył błąd i potem za każdym odpaleniem gry wyrzucało po chwili grania. Teraz próbowałem odpalić Life is Strange, po 30 min grania błąd i juz nie mogłem wczytać save nawet. A więc zacząłem walkę z problemem. Odbudowa bazy danych, inicjalizacja PS4, inicjalizacja z pen driva, wymiana dysku twardego, próby z podłączonym internetem i bez, z zalogowanym kontem psn i bez i nic nie pomogło. Jak zrobię inicjalizację, nie podłączam konsoli do neta, na czystej konsoli, nowym dysku odpalam watch dogs 2 i po pierwszej misji od razu błąd podczas wczytywania. Support Playstation mowi zeby przesłac do nich konsole i za 650zl albo naprawia albo dadzą nową... i tyle. Moja konsola to PS4 CUH-1116A. I teraz pytanie drodzy forumowicze gdzie dalej szukać problemu? twardy dysk wykluczyłem, gry sprawdzałem na innych konsolach i działały,  czytnik bluray wykluczyłem bo na grach z psn tez wywala, podłączenie do neta wykluczyłem, nawet jak bym miał rozebrać konsole to nie wiem gdzie szukać problemu. Czekanie na następny update systemu mnie totalnie nie zadowala ... 

Edytowane przez jozio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

650 zł? Trochę dużo...

Skontaktuj się z użytkownikiem serwis konsol na naszym forum, bo ewidentnie wygląda to na problem z hardwarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jozio - udało się naprawić? Ja miałem z poprzednią konsolą identyczną sytuację jak Ty i nawet serwisy we Wrocławiu się poddały, sprzedałem jako uszkodzoną i kupiłem PROsiaka.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, napisałem do serwisu konsol to dostałem tylko propozycję wymiany na konsole po regeneracji za 600zł. Przyczyny problemu dalej szukam. Dziwne jest to, że wczoraj spróbowałem [pograć w life is strange i gra za 2 razem nie wywaliła błędu, pograłem ze 2 godziny i problemu nie było. Konsolę rozebrałem i złożyłem z powrotem, na jednej z pamięci pasek termoprzewodzący był krzywo położony, poprawiłem go ale odpaliłem watch dogs i cały czas problem się pojawia. Będę musiał zrobić tak samo, tą sprzedać jako uszkodzoną i kupic PROsiaka, już kompletnie zbrakło mi pomysłów :24_stuck_out_tongue: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mnie bardzo drażni ten ce 34878. Ostatnio pojawił mi się w ratchet & clank, która niby jest stabilną grą. Niby tylko raz bo potem grałem skończyłem cała ale jednak to wkur... Padaczka, że sony nie potrafi tego rozwiązać przez tyle lat. A mam teraz drugą konsolę. zależy to od gry bo np. MGS V nigdy mi się nie zawiesił, a to gra dobrze zoptymalizowana a spędziłem przy niej z 250h łącznie. Bedę próbował grać z odpiętym kablem od neta ponoć to pomaga ale np. taki hitman bez neta traci dużo zawartości...

 

Czy ktoś wie czy xbox one też ma takie softwarowe zwiechy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×