Skocz do zawartości
mark24

Konto zhackowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę głównie dla potomnych:

wczoraj wieczorem tuż po 19 ktoś przejął moje konto PSN. Wywaliło mnie w czasie gry, ktoś zmienił login-id, pobrał 50GBP z paypal-a. 

Telefoniczny customer service pracuje do 19 i nie mogłem się już dodzwonić.

Pomoc uzyskałem na twitterze i około godz. 22 znów maiłem konto z powrotem. 

Ktoś chciał coś kupić do NBA 2017 - jakąś wirtualną walutę. Ale w sumie nie kupił. Te 50GBP wisiało na moim koncie PSN.

W międzyczasie zgłosiłem tą operację na paypalu - oznaczając ją jako not approved. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Paypal odrzucił mój wniosek, twierdząc, że operacja była preapproved i olewając moje tłumaczenie, że ktoś przejął moje konto PSN. Szczegół.

Około 6 rano na skrzynkę mailową (przypomnę konto ma już 2-step verification) dostałem mail-a:

We would like to inform you that the account, 170319-002950@playstation.com, which was previously associated with your account has successfully graduated to Master Account status.

 

Kompletnie nie wiem co ten mail oznacza - i dlaczego do mnie przyszedł. Po włączeniu konsoli i zalogowaniu się na konto dostaję informację, że moje konto jest banned: WS-37368-7.

 

Padło podejrzenie, że włam nastąpił przez g-mail-a. Sprawdziłem ostatnie logi na moje konto (28dni wstecz) i nie znalazłem nic podejrzanego. W sumie jedynie mój PC i mój smartphone.

 

Mam nadzieję, że ban jest spowodowany przez próbę scancelowania płatnosci przez paypal. W internecie doczytałem, że może to być ban permanentny i nic już z tym nie da się zrobić.

Konsolę Sony mam od czasów wczesnej PS3, lvl27 w pucharkach, PLUS od zawsze, biblioteka kilkuset gier digital. 

 

Oczywiście customer support dzisiaj nie działa bo jest niedziela. Będę mógł zadzwonić jutro wieczorem.

Na twitterze nie mogą mi pomóc z banami. 

Mail-a wysłałem ale pewnie odpowiedzi się dzisiaj nie doczekam :/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś 2fa wcześniej? Jak obeszli ta kwestie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem. 

Ale dosłownie 2dni temu konsola poprosiła mnie o zmianę hasła co zrobiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak konsola cie poprosiła o zmianę hasła? Odkąd mam playstation nie miałem takiej prośby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba raz po grubszej aferze co gdzieś konta wyciekly przyszła wiadomość o zmianie hasla, ja włączyłem ta weryfikację konto nie ma żadnej wartości, tylko sentymentalną.

 

Huawei P8

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 2fa jest musem, szczególnie jak konto ma wartość. Tak samo polecam włączyć 2fa dla konta Google jak ktoś używa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qba6113 napisał:

Jak konsola cie poprosiła o zmianę hasła? Odkąd mam playstation nie miałem takiej prośby.

Raz było, lata temu  po słynnym padnięciu  PSN na 3 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ktos zalogowal sie na moje konto z "drugiego konca swiata", co wymusilo procedure zmiany hasla. To powinno juz dac mi do myslenia.

Haslo zmienilem mimo to w piatek wieczorem dostalem maila o zmianie loginu. 

 

Konto zostalo odzyskane po 2 godzinach. Pomogl mi support Sony przez twittera, ktory dzialal do 11pm. 

 

Ale gdy ktos przejal konto zaczal pobierac kase z paypal-a. Zablokowalem to i zglosilem te operacje jako unathorized paypalowi. Kasa zostala mi zwrocona na konto paypal nastepnego dnia rano. A moje konto PSN zbanowane przez Sony.

Ta kasa nawet nie zostala wydana - po prostu ktos doladowal nia portfel, wiec po chargebacku jest tam zero.

Nie rozumiem kompletnie tej polityki - mialem przez kilka godzin sie przygladac jak zlodzieje ogolacaja podpietego paypala a potem moze i konto bankowe? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zostawić te 50 funtów na koncie PSN i byłby spokój. Sony tak ma i trzeba z tym żyć. Koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, mark24 napisał:

Prawdopodobnie ktos zalogowal sie na moje konto z "drugiego konca swiata", co wymusilo procedure zmiany hasla. To powinno juz dac mi do myslenia.

Haslo zmienilem mimo to w piatek wieczorem dostalem maila o zmianie loginu. 

 

Konto zostalo odzyskane po 2 godzinach. Pomogl mi support Sony przez twittera, ktory dzialal do 11pm. 

 

Ale gdy ktos przejal konto zaczal pobierac kase z paypal-a. Zablokowalem to i zglosilem te operacje jako unathorized paypalowi. Kasa zostala mi zwrocona na konto paypal nastepnego dnia rano. A moje konto PSN zbanowane przez Sony.

Ta kasa nawet nie zostala wydana - po prostu ktos doladowal nia portfel, wiec po chargebacku jest tam zero.

Nie rozumiem kompletnie tej polityki - mialem przez kilka godzin sie przygladac jak zlodzieje ogolacaja podpietego paypala a potem moze i konto bankowe? 

 

Wejdz na PLATI.RU masz tam konta z PLUSEM, konta z grami po 3-5$ ;) To właśnie konta takich jak ty A:P

Kupujący dostaje login i hasło i twoje konto zakłada na swojej konsoli i juz ma twoje gry :24_stuck_out_tongue: A jak ma jeszcze jakiś hajs na koncie albo podpiętą kartę to już wogóle bajka :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płacił twoją kartą to całkiem możliwe że Sony zbanowało jego PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malpka napisał:

Jeśli płacił twoją kartą to całkiem możliwe że Sony zbanowało jego PS4.

 

Jeśli ktoś "jego" konto miał ustawione jako podstawowe dla swojej konsoli, i z tego skradzionego konta coś kupił, to po zgłoszeniu do Sony i chargebacku, z automatu idzie ban na to konto i na podstawową konsolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

22 godzin temu, mark24 napisał:

Nie miałem. 

Ale dosłownie 2dni temu konsola poprosiła mnie o zmianę hasła co zrobiłem. 

 

Czyli nie był to email tylko na konsoli wymusiło tą zmianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, malpka napisał:

Trzeba było zostawić te 50 funtów na koncie PSN i byłby spokój. Sony tak ma i trzeba z tym żyć. Koniec kropka.

 

Nawet gdybym o tym wiedział, to i tak bym zgłosił te płatności jako unathorized i zablokował paypal-a. Nie będę przecież się przyglądał jak mi kasa z konta ucieka...

 

7 godzin temu, cwir napisał:

 

 

Czyli nie był to email tylko na konsoli wymusiło tą zmianę?

 

Po właczeniu konsoli pokazała sie prośba o zmianę hasła. Na email-a przyszedł link do zmiany. Zmieniłem hasło.


Zresztą dokładnie tak jak dzisiaj. Nie mam już informacji iż konto jest zbanowane, po włączeniu konsoli pokazuje się prośba o zmianę hasła. Przychodzi link - jednak hasła zmienić nie mogę - wyskakuje error.

Dzwoniłem na infolinię - konto jest w dalszym ciągu zbanowe - stąd ten error. Mam czekać na kontakt z ich strony (co może zająć kilka dni - zostałem uprzedzony) odnośnie tej wycofanej płatności.

W sumie to odetchnąłem z ulgą - chyba wszystko skończy się OK. Ale jestem trochę zawiedziony, że konta nie udało mi się dzisiaj odzyskać.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem komunikat na konsoli o zmianę hasła mimo że mam włączona weryfikację dwuetapowa,wiec nie ma raczej możliwości, ktoś mi się włamał na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dostaliście te info? Jako powiadomienie systemu? Czy wiadomość od użytkownika? Pytam bo jakoś nie kojarzę takiej sytuacji?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypisało mnie z PSN i przy próbie logowania było powiadomienie, że zaloguje się tylko gdy hasło zostanie zmienione. Link został wysłany na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Po właczeniu konsoli pokazała sie prośba o zmianę hasła. Na email-a przyszedł link do zmiany. Zmieniłem hasło.

 

 

 

 

 

a masz tego maila co przyszedł? możesz wrzucić screena? (zamaż co trzeba)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×