Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj już odpaliłem na chwilkę ale byłem zbyt zmęczony, a że początek jest tradycyjnie dosyć zakręcony, to postanowiłem po pierwszym zapisie iść spać i wrócić do gry dzisiaj, żeby wszystko zrozumieć. :22_stuck_out_tongue_winking_eye:  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no zaginął, zaznaczyłem posty do usunięcia i kliknąłem usuń temat :). Może to i lepiej... W każdym razie bez offtopu już poproszę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na przesylke ciezkie to miesiace dla gracza hzd, nier,mea,zelda, teraz persona na poczatku dawalem rade obecnie hzd i nier skonczone mea w polowie, a zelda lekko liznieta i jeszcze p5 ma sie dzisiah u mnie pojawic.Jak zyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś przybliżyć rozgrywkę w Personie 5 ? Bo akurat Persona to jedna z tych gier w które nigdy nie miałem okazję zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biegasz za dnia do szkoły i jest słodko pięknie, kręcisz do lasek i wychodzisz z kumplami pograć w piłkę a wieczorem wchodzisz do dungeonu rozwiązywać trudne sprawy i klepać potworki jak w innych jRPGach. ogólnie to gra trwa jeden rok szkolny i zbierasz prawie pokemony które dostają lvle itd.

wiem że opis wybitny ale tak to mniej więcej wygląda ale trzeba zagrać żeby się wkręcić :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobrazuję ci serię jednym obrazkiem, ten akurat z Persony 4 Golden:

 

Spoiler

2013-05-08-202419.jpg

 

Spoiler

5d50937ec82f992ff35761bd7ea4e445d9e2bf5b22c94154e8bfe0ae15d6f106_1.jpg

 

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle chłopaki można na was liczyć:krysia: Najbardziej liczę na zduna bo ma najlepszą wczutę w gry tego typu z całego forum a nie lubię się sugerować recenzjami nie znając poprzednich części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi britfagi z zavvi dostarczą moją kopię kolekcjonerską za 10 dni także zduna muszę omijać bo tak.

Edytowane przez Madrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wroblos napisał:

jak zwykle chłopaki można na was liczyć:krysia: Najbardziej liczę na zduna bo ma najlepszą wczutę w gry tego typu z całego forum a nie lubię się sugerować recenzjami nie znając poprzednich części :)

 

Cooo?? pojmin odwieczną prawdę tego forumka ;) Ze zdaniem ZDUNA nikt tu się nie liczy :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Cooo?? pojmin odwieczną prawdę tego forumka ;) Ze zdaniem ZDUNA nikt tu się nie liczy :24_stuck_out_tongue:

 

Wróć pamięcią do Zeldy bo ja sam przez niego nie mając ochoty kupować switcha go kupiłem i zacząłem pogrywać w Zeldę i nie żałuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale klimacik wykręcili w tej części.  Walka wygląda przecudnie. Pomimo, że turowa bo jakże by inaczej, ogląda się ten spektakl z niedowierzaniem tak świetnie to wygląda. 

 

A głos głównemu bohaterowi w JAP wersji podkłada Luluś z Code Geass :darthvaderplz:

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Wroblos napisał:

jak zwykle chłopaki można na was liczyć:krysia: Najbardziej liczę na zduna bo ma najlepszą wczutę w gry tego typu z całego forum a nie lubię się sugerować recenzjami nie znając poprzednich części :)

 

W poprzednim temacie, który przez kłótnię grupy osób o politykę został usunięty rozpisałem się jak głupi próbując "w skrócie" na chłopski język opisać o czym jest ta gra/seria. Drugi raz niestety nie chce mi się już pisać. :38_worried:

 

Po paru godzinach spędzonych z grą jestem na chwilę obecną spełniony. Czuję się dokładnie tak samo jak 8 lat temu kiedy zagrywałem się w Persona 4, z tym że tutaj wszystko jest jeszcze lepsze. Bardzo podoba mi się oprawa wizualna i ten komiksowy styl. Dużo wstawek filmowych już na samym początku, mam nadzieję że przez resztę gry będzie to wyglądać tak samo i dostaniemy materiał na dobre ANIME. Krótka przerwa na szybką, spóźnioną kolację bo tak mnie gra wciągnęła że o jedzeniu zapomniałem. Zaraz później wracam do świata Persony. Dopiero teraz zdaję sobie sprawę jak bardzo mi brakowało tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zakochałem się dziś w tej grze, obejrzałem dziś kawałek i czekam tylko na na kodzik od Sony! Jak ja kocham japońskie klimaty. Persona jest zupełnym przeciwieństwem współczesnych gier!

 

 

Dobrze słyszałem, że można ustawić japońskie dialogi? 😁👍

 

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Frost Prime napisał:

Kusicie diabły...oj kusicie. Czy ja dobrze widzę...100h na wątek główny?

Pytanie...jeśli to prawda to czy po jakimś czasie nie wkracza znużenie?

 

Jeszcze nie wiem jak w tej części ale w P4 znużenie odczułem po około 60h ale tylko wykonując "zadania poboczne" jak rozmowy z postaciami które mnie nie interesowały. Główny wątek fabularny trzymał poziom do samego końca. 

 

Po 7h mogę spokojnie stwierdzić 120% persony w personie. 

 

Lepsza ścieżka dźwiękowa która zawsze stała na wysokim poziomie. Angielski dubbing zrobiony dobrze a nie na odwal się. Dla tych co nie chcą po japońsku.

Przebrania głównych bohaterów, super. 

 

Tu nawet ekran nagród jest zrobiony z jajem.

 

Główny wątek na razie ekstremalnie japoński. Zobaczymy co będzie dalej.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kolos28 napisał:

Dobrze słyszałem, że można ustawić japońskie dialogi?

 

Dobrze słyszałeś. Ściągasz paczkę z japońskimi głosami z PS Store i później przełączasz w opcjach z ENG na JPN.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Wam się gra w P5?

Nie zależnie od etapu gry jest ten sam poziom?

Płyty z grą praktycznie nie można dostać w sieciowkach. Kod od Sony mam więc chyba się skuszę 😊👍

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się mega podoba. Tradycyjnie dla tej serii, wstęp jest dosyć długi i przez około pierwsze 6 godzin gry przechodzisz taki jakby samouczek. Normalnie poznajesz historię, poszczególne aktywności dostępne w ciągu dnia i jaki mają wpływ na rozwój twojej postaci, do tego odkrywasz kolejne umiejętności/moce głównego bohatera itp. i dopiero po tych ok. 6 godzinach możesz zacząć sam decydować o tym jak spędzisz dzień. Przez ten czas ani razu nie czułem się znużony, mimo iż znam to już z poprzedniej części. Rzeczy które stopniowo poznajemy jest naprawdę dużo, także sporo informacji trzeba przyswoić ale jest to na tyle dobrze rozłożone że spokojnie wszystkiego się można nauczyć. Nie jest to też taka ilość żeby przytłaczała. :) Skoro wstęp trwa 6h to ile musi zająć przejście całej gry!

 

Fajnie wymyślili też z tym klubem online, umożliwiającym po wciśnięciu Touch Pada sprawdzenie co za aktywności danego dnia wybierali inni gracze, rozłożone w procentach. Niby głupota, a sprawdzam codziennie. Do tego będąc połączonym online można podczas wojaży w labiryntach uzyskać jakąś specjalną pomoc od innych graczy, w wyjątkowych sytuacjach. Na każdą wizytę w labiryncie przysługują chyba 3 takie pomoce. Grając offline tej możliwości nie ma. Nie miałem jeszcze okazji sprawdzić co to konkretnie robi. :24_stuck_out_tongue: 

 

Gram na poziomie HARD, i faktycznie można powiedzieć że jest trudno. Wielu przeciwników na tym samym levelu co moje postacie, jednym hitem potrafią zabrać 3/4 hp, a czasem nawet od razu zabić. Trzeba cały czas trafiać w słabości przeciwników żeby pokonać ich jeszcze zanim zdążą oddać jakikolwiek atak.

Aż strach pomyśleć jak wygląda gra na najtrudniejszym poziomie MERCILESS, który można za darmo pobrać z PsStore.

 

Już chcę żeby było jutro po pracy, żebym mógł grać dalej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Nóżka napisał:

 

Gram na poziomie HARD, i faktycznie można powiedzieć że jest trudno. Wielu przeciwników na tym samym levelu co moje postacie, jednym hitem potrafią zabrać 3/4 hp, a czasem nawet od razu zabić. Trzeba cały czas trafiać w słabości przeciwników żeby pokonać ich jeszcze zanim zdążą oddać jakikolwiek atak.

Aż strach pomyśleć jak wygląda gra na najtrudniejszym poziomie MERCILESS, który można za darmo pobrać z PsStore.

 

Już chcę żeby było jutro po pracy, żebym mógł grać dalej.

 

To jak na normalu w sumie. Jeden błąd i ledwo cała drużyna przeżywa.  

 

Kiedyż sobie może odpalę to merciless, dla "zabawy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam wrażenia po dłuższej grze?

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będę żałował jak wydam 289zł na psstore? Nigdzie pudełka nie mogę znaleźć, a chcę wiedzieć czy fabuła jest wyjebista, bo po Yakuzie 0 chciałbym zagrać w coś co równie trzyma wysoki poziom fabularny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikelsgrom1 napisał:

Czy nie będę żałował jak wydam 289zł na psstore? Nigdzie pudełka nie mogę znaleźć, a chcę wiedzieć czy fabuła jest wyjebista, bo po Yakuzie 0 chciałbym zagrać w coś co równie trzyma wysoki poziom fabularny.

 

Jeśli grałeś w jakąkolwiek personę w życiu i wiesz z czym to się je. To nie nie będziesz żałował. Bo 5 jest absurdalnie długa, ma najlepiej zaprojektowane misje ze wszystkich części, świetny projekt postaci i ogólnie wszystkiego. Jako Persona jest to najlepsza cześć według mnie.

 

Co do samej fabuły to raczej ciężko porównywać fabułę P do Yakuzy. 

 

Yakuza na pewno przebija fabularnie Personę. Yakuza to poważne tematy, Persona jest bardziej lekka choć historie w niej opowiedziane do lekkich nie należą, ale podejście jest mniej mocne.

 

Ja wydanych 289 zł nie żałuję, ale widziałem czego oczekiwać i to dostałem X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Cię niby ma przytłoczyć? Początkowo możesz być trochę zagubiony, ale tak jest w każdym porządnym RPG, w którego się nigdy nie grało. W grze są tutoriale, a fabuła nie jest powiązana z poprzednimi częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×