Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

 

 

Dzięki Janko.

 

 

 

Mam na liczniku nabite około 20 godzin gry i jestem na drugim pałacu. Została mi już tylko walka z bossem i 16 dni do wykorzystania. Wszędzie czytałem o tylu pobocznych zajęciach, a kot mi na nic nie pozwala. Jedyne co mogę robić to spać, chodzić po sklepach i pracować. Czasami jeszcze mogę coś porobić z Ryuji, ale na tyle godzin gry nie mogłem jeszcze ani razu umówić się np z Anną. Co do umiejętności typu wiedza itp co chwile dostaje punkty ale jeszcze nic nie poszło w górę, wszystkie statystyki mam na 1.

 

Robię coś źle, czy na wszystko przyjdzie pora? Pytam bo gra mi się rewelacyjnie i nie chce czegoś pominąć, a na drugie podejście z tak długą grą na pewni nie znajdę czasu.

 

 

I jeszcze pytanie co do mementos, z nowymi kontraktami sami się bedą odzywać czy muszę chodzić i ich szukać np rozmawiając z napotkanymi osobami?

 

 

Z góry dzięki! ;)

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sulivein napisał:

Co do umiejętności typu wiedza itp co chwile dostaje punkty ale jeszcze nic nie poszło w górę, wszystkie statystyki mam na 1.

 

 

Robię coś źle, czy na wszystko przyjdzie pora? Pytam bo gra mi się rewelacyjnie i nie chce czegoś pominąć, a na drugie podejście z tak długą grą na pewni nie znajdę czasu.

 

 

Podbijam bo u mnie tak samo :24_stuck_out_tongue:

 

A ja mam pytanie a propo Kamoshido ;) Jakieś rady przed walką, bo mój problem to bezczelnie notoryczny brak eliksirów na SP :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dobrze sie zachowywac w szkole i poprawnie odpowiadac, ja juz wiedze i chyba dwie inne rzeczy mam podbite, a jestem w polowie drugiego palacu. Czasem ciezko sie wstrzelic w te poboczne aktywnosci trzeba patrzec i probowac (np nie odpowiadac od razu na sms od Ruiyego). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może gdzieś mi umknęło, mogę zaprosić: "Confidants" sam z siebie na wypad w celu budowania więzi? 

 

Pytam bo z ciekawości kliknąłem touchpad na padzie i mam w podpowiedziach, że XX procent graczy spędziło czas np. z RYUJI , a ja za hooy nie wiem jak to zrobili, bo sam nie chciał się spotkać, zaproszenia nie dostałem i nie za bardzo wiem jak go zaprosić (jestem dopiero na 5/9 ale wiem, że ma tam swoje ulubione miejsce)...

 

Pytam z ciekawości ;) Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak masz wolny dzień/popołudnie to szukasz ich w miejscach w których się przeważnie znajdują, podchodzisz i zapraszasz/gadasz z nim co chcesz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, mikelsgrom1 napisał:

Po prostu jak masz wolny dzień/popołudnie to szukasz ich w miejscach w których się przeważnie znajdują, podchodzisz i zapraszasz/gadasz z nim co chcesz robić.

 

A skąd ja mam wiedzieć gdzie RYUJI się włóczy ;) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Once you have those requirements out of the way, you can usually find Ryuji standing by the stairs outside your classroom. If Ryuji is available for the day, he’ll have a card icon above her head. If he’s not in the classroom, you can usually find him in the arcade building in Shibuya as well. Occasionally, he might send you an invitation to hang out, so be sure to check your text messages regularly.

Zresztą spokojnie. Musiałbyś się nieźle postarać, żeby akurat więź z Ryuji nie wymasterować. 

Edytowane przez mikelsgrom1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

A skąd ja mam wiedzieć gdzie RYUJI się włóczy ;) ??

 

Masz na mapie miasta wykrzykniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Once you have those requirements out of the way, you can usually find Ryuji standing by the stairs outside your classroom. If Ryuji is available for the day, he’ll have a card icon above her head. If he’s not in the classroom, you can usually find him in the arcade building in Shibuya as well. Occasionally, he might send you an invitation to hang out, so be sure to check your text messages regularly.

Zresztą spokojnie. Musiałbyś się nieźle postarać, żeby akurat więź z Ryuji nie wymasterować. 

 

Spoko dzięki, właśnie sam znalazłem to samo :24_stuck_out_tongue: I już po sprawie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 4 pałacu i strasznie ta gra wciąga, nie mogę siedzieć przy tym krócej niż parę godzin. 9.5/10, bo to narkotyk, ostatnio tak mnie wciągnął Wiedźmin 3.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ze 2 czy 3 tygodnie temu i leży :1_grinning: boje się odpalić aby nie wsiąknąć na 2 tygodnie :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, owerfull napisał:

Jestem po 4 pałacu i strasznie ta gra wciąga, nie mogę siedzieć przy tym krócej niż parę godzin. 9.5/10, bo to narkotyk, ostatnio tak mnie wciągnął Wiedźmin 3.

Dokładnie to samo miałem. Po W3 dopiero P5 tak mnie wciągnęła:D

3 minuty temu, helganin napisał:

Kupiłem ze 2 czy 3 tygodnie temu i leży :1_grinning: boje się odpalić aby nie wsiąknąć na 2 tygodnie :1_grinning:

Odpalaj odpalaj, gra miód malina. Sam się przymierzam już powoli do kolejnego przejścia:D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mikelsgrom1 napisał:

Dokładnie to samo miałem. Po W3 dopiero P5 tak mnie wciągnęła:D

Odpalaj odpalaj, gra miód malina. Sam się przymierzam już powoli do kolejnego przejścia:D

 

Pany no wypisz wymaluj to samo!!

W3 wessał jak bagno, po tym długo nic (of koz porwało mnie Horizon Zero Dawn ale bez takiego szału jak W3 :P, w coś tam grywam ogólnie), ALE PERSONA 5 to masakra!!

Tego nie da się odpalić "na chwilkę"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Frost Prime napisał:

Czy poziom wciągnięcia podobny do Soulsowego? 

Teraz akurat jaram się MGS 5 i mam dopiero 30% gry, ale powoli rozglądam się za tym co by tu przytulić kolejnego.

Soulsy obciągają za pierwszym razem na góra 15-20h, a Persona 5 na 70-100 za pierwszym razem.

Edytowane przez mikelsgrom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mikelsgrom1 napisał:

Soulsy obciągają za pierwszym razem

Kurde, a mi wcale :38_worried:

Żeby nie offtopowac :24_stuck_out_tongue: podobna ta persona do genialnej 4, dla której kupiłem vite? Tak bez szczegółów, to samo tylko bardziej i więcej czy są jakieś znaczące różnice w rozgrywce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To samo, ale bardziej i więcej". Kilka dodatkowych mechanik, S. Linki dodają sporo przydatnych bonusów i oczywiście o wiele lepsza grafika. Czwórka miała ciekawsze postacie, ale poza tym piątka to upgrade pod każdym względem.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mikelsgrom1 napisał:

Soulsy obciągają za pierwszym razem na góra 15-20h, a Persona 5 na 70-100 za pierwszym razem.

Mi nigdy za pierwszym razem mniej niż 40-50 godzin soulsy nie zabrały. Wystarczy wejść na HLTB. Nawet najkrótszy Demon's zajmuje średnio 32 godziny.

 

Persona polega na tym, że tutaj człowiek się tak nie frustruje, tutaj nie ma powtarzania tego samego etapu wielokrotnie, podobnie jak np w Wiedźminie, tak więc idziemy do przodu i nie ma od tego odstępstw ( chyba, że coś spieprzymy ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem na etapie infiltracji: MADARAME PALACE, moje spostrzeżenie jest takie, że jest łatwy w porównaniu do 1 pałacu: KAMOSHIDA...

 

W 1 pałacu brakowało notorycznie SP, natomiast tutaj jadę na 100% Ambush + KAŻDY wróg dostaje strzała w WEAK spota po prostu idzie jak w masło :)

Oczywiście dalej Persona 5 w walce, karze dotkliwie za błędy w walce, ale jest według mnie o wiele prościej (TO NIE ZNACZY, że jest od razu banalnie prosto)...

 

Też wam się tak zdawało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, ale tez już znasz mniej więcej mechanikę. Ja kończę właśnie infiltrację i się będę przymierzał do bossa. Jak ci się podobał kot w Mementos? Ja prychlem srogo.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, CePeeN napisał:

Trochę tak, ale tez już znasz mniej więcej mechanikę. Ja kończę właśnie infiltrację i się będę przymierzał do bossa. Jak ci się podobał kot w Mementos? Ja prychlem srogo.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja jakoś nie trawię japońszczyzny (i raczej słabo jrpg znoszę), ale PERSONA 5 mnie urzekła i wessała, jednak to co odyebała MORGANA w mementos nooo doprowadziło mnie na skraj tolerancji japońskich twistów :24_stuck_out_tongue: No to było grubo pokręcone :24_stuck_out_tongue:

 

Natomiast sama gra git git... I upolowałem 1 treasure demona :1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po "transformacji" kocura w Mementos musiałem odłożyć grę na tydzień. Są pewne granice absurdu. Odpocząłem, wróciłem i gram znowu. Niemniej jednak uważam, że to była akcja, która zdecydowanie bardziej pasuje do Kingdom Hearts niż do SMT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez omijam japonszczyzne jak mogę, ale persona ma coś w sobie. Mam tylko nadzieje ze faktycznie kolejne pałace to będzie większe wyzwanie. W sumie to mam może 20 godzin a ludzie piszą ze minimum 80 na przejście potrzeba wiec można powiedzieć ze dopiero tutorial skończyłem:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CePeeN napisał:

Ja tez omijam japonszczyzne jak mogę, ale persona ma coś w sobie. Mam tylko nadzieje ze faktycznie kolejne pałace to będzie większe wyzwanie. W sumie to mam może 20 godzin a ludzie piszą ze minimum 80 na przejście potrzeba wiec można powiedzieć ze dopiero tutorial skończyłem:)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Zawsze możesz zwiększyć poziom trudności ;)

 

No Dark Souls to to nie jest, ale jednak walki (może nie tyle, że nie wybaczają błędów bo to za mocne stwierdzenie) mocno karzą za błędy (z reguły mocniejszym wpier... niż zwykle)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×