Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bry

 

Ja się jeszcze nie wypowiem bo dopiero 46h nabite i jeszcze gram...

 

Coś jest na rzeczy, zauważcie nawet po forumku (taka micro skala tego zjawiska :P), grą są zachwyceni/zauroczeni czy ogólnie daje fun i chcą grać osoby które NIE TRAWIĄ japońszczyzny!! (tak tak to JA :P), a tu pomimo wysokiego moim zdaniem poziomu abstrakcji tym bardziej takie dżapan nooby jak Ja się nie , że nie odbiły a wręcz wsiąkły w grę i to po jajca same :)

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Coś jest na rzeczy, zauważcie nawet po forumku (taka micro skala tego zjawiska :P), grą są zachwyceni/zauroczeni czy ogólnie daje fun i chcą grać osoby które NIE TRAWIĄ japońszczyzny!! (tak tak to JA :P), a tu pomimo wysokiego moim zdaniem poziomu abstrakcji tym bardziej takie dżapan nooby jak Ja się nie , że nie odbiły a wręcz wsiąkły w grę i to po jajca same :)

A dałeś kiedyś szansę jakieś dobrej japońskiej grze? Też dawniej omijałem tego typu tytuły z daleka, a teraz im dziwniej tym lepiej. Podobnie z wieloma innymi gatunkami gier. Kiedyś w ogóle nie trawiłem fantasy, grałem głównie w FPS'y, a teraz Wiedźmin to jedna z moich ulubionych gier, a w Battlefield nudzi mi się po 10 minutach.

Persona zawsze utrzymywała wysoki poziom, ale dopiero piątka odniosła światowy sukces i teraz ludzie tacy jak Ty odkrywają nowe doświadczenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to jestem wielkim fanem "japońszczyzny" i gram przede wszystkim w gry z Kraju Kwitnącej Wiśni, ale od gry z uniwersum Persona/SMT po raz kolejny odbijam się jak od muru. P5 ma dziesiątki zalet, obiektywnie to wielki hicior, ale po prostu nie mój klimat, nic na to nie poradzę. Po 20h żegnam się z tym tytułem. Bardziej zmuszałem się przez ostatnie godziny do grania, z uwagi na super opinie w necie, niż sprawiało mi to przyjemność.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał jednak szansę, 20 godzin to jest dopiero początek, a może akurat Ci się wkręci :24_stuck_out_tongue: Ja na początku też miałem wątpliwości co do wielu aspektów tej gry i oceniłem ją na 8.5/10, a obecnie to jest dla mnie prawdziwy hit, gra która uzależnia jak narkotyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej z ciekawości zapytam :)

 

Grając na etapie FUTABA PALACE, też mieliście problemy?? Każdy ten mini boss ciura mnie jak wieprz od nich wszystko z moich person się albo odbija, albo zadaje mały DMG, a jak na złość nie mam nic sensownego (lub wogóle nic z PSI itp.)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, owerfull napisał:

Ja bym dał jednak szansę, 20 godzin to jest dopiero początek, a może akurat Ci się wkręci :24_stuck_out_tongue: Ja na początku też miałem wątpliwości co do wielu aspektów tej gry i oceniłem ją na 8.5/10, a obecnie to jest dla mnie prawdziwy hit, gra która uzależnia jak narkotyki.

 

Nie. Temat zamknięty. Fabuła jest dla mnie absurdalna. Licealny klimat mnie odrzuca. Pomimo tego, że gracz jest konfrontowany z bardzo trudnymi problemami, to sposób ich rozwiązywania, podejście bohaterów, jest dość infantylne. Czytałem szczegółowe podsumowanie całości i cieszę się, że skasowałem save'y. Zdecydowała moja zupełnie subiektywna ocena, nie czuję tej gry, to nie moja bajka. Jej zalety nie są w stanie tej niechęci przezwyciężyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta Persona 5 nie jest taka "najbardziej" nobo zachęcająca?? 

 

Najbardziej przystępna ze wszystkich??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest, bo gierki na Ps4 i inne konsole, czy pc takie są, żebyś czasem nie odstawił. 

 

W każdym razie Persona to nie moje klimaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Persona 3, 4 i 5 opierają się na tych samych schematach. Każda opowiada nową historię i każda zaczyna od tutorialu. Piątka ma co najwyżej najdłuższy tutorial, a jej przystępność polega na tym, że jest łatwo dostępna w porównaniu do innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem grze szanse i powiem, że jest genialna.

 

A jeżeli chodzi o długość, to niezły masakrator, ze 2h chyba dzisiaj same dialogi leciały. W każdym razie próbuję ogarnąć początki drugiego zamku.

 

Komiksowa oprawa jest elegancka. Persona 4 Golden mi nie podeszła, ale ta rzeczywiście jest bardzo przystępna, jakby skrojona na hand helda.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beardo0 napisał:

Dałem grze szanse i powiem, że jest genialna.

 

A jeżeli chodzi o długość, to niezły masakrator, ze 2h chyba dzisiaj same dialogi leciały. W każdym razie próbuję ogarnąć początki drugiego zamku.

 

Komiksowa oprawa jest elegancka. Persona 4 Golden mi nie podeszła, ale ta rzeczywiście jest bardzo przystępna, jakby skrojona na hand helda.  

 

Sony to się teraz przewraca z wrażenia :24_stuck_out_tongue: ale Ja gram w Personę 5 (ostatnimi czasy) na PC głównie :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ok 20h nie podobają mi się tanie chwyty np gdy przeczesujesz te zamki to czujesz się jakbyś był w burdelu/klubie dla swingersów - te maski, lateksowe stroje, potwory etc i trochę napięta atmosfera połączona z cięższymi tematami. Dodatkowo randkowanie też trochę dziwnie stroi, jak myślisz, że mógłbyś czas na nie przeznaczyć nie na konsoli

 

Życie szkolne na początku może wydawać się spoko, ale później już jest nudne. Wiadomo, że gorące licealistki czy studentki etc, ale bez jaj. W czasach szkoły średniej może można by się zidentifikować z jakimiś problemami, ale teraz trochę dziwnie się w to gra.

 

Lubię bardzo dobrą oprawę komiksową & graffiti, ogólny wykręcony design gry i system walki też jest dość strategiczny i daje radochę  

 

Btw jak kogoś jara persona, to Trials of the Cold Steel jest dość podobne - turowa walka, relacje z postaciami, szkolna atmosfera i chula na laptokach z Intel HD :good:

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba  ukończyć mementos by dowiedzieć się kim jet morgana czy podczas wątku głównego sie tego dowiem bo ten caly mementos mnie nie bawi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Początek gry. Kilka godzin za mną...jestem bardzo zadowolony. Oby było jeszcze lepiej.
Lepiej? Stary przecież gra wgniata, z każdą godziną... Problemy i tematyka które poruszają mega :)

To nie jest jakieś sielskie pierdolenie...
Zobaczysz sam zresztą :) ubij 1 bossa, dalej będzie w hooy lepiej...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Lepiej? Stary przecież gra wgniata, z każdą godziną... Problemy i tematyka które poruszają mega :)

To nie jest jakieś sielskie pierdolenie...
Zobaczysz sam zresztą :) ubij 1 bossa, dalej będzie w hooy lepiej...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Zastanawiałem się czy to aby dobry pomysł teraz się za to brać bo dopiero co skończyłem Wiedźmina z dodatkami, ale hooy. Kolejna długa gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu przyszedł czas na P5. Jakieś porady dla kogoś kto w żadną poprzednia część nie grał?

Na razie jakieś 6-7h pograne i jeszcze się zaczynam przyzwyczajać, ale stylizowana grafika robi robotę i przyjemnie się na to zerka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Karaluch69 napisał:

No i w końcu przyszedł czas na P5. Jakieś porady dla kogoś kto w żadną poprzednia część nie grał?

Na razie jakieś 6-7h pograne i jeszcze się zaczynam przyzwyczajać, ale stylizowana grafika robi robotę i przyjemnie się na to zerka.

O Panie...dzisiaj skończyłem. 

Po moim ukochanym Bloodborne to najlepsza gra tej generacji. Napiszę coś więcej w trakcie weekendu jak będę miał trochę luzu, ale mogę powiedzieć, że ukończenie gry zajęło mi 71h i nie nudziłem się ani trochę. Arcydzieło.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zaczynając od historii - wszystko ma sens i trzyma się kupy. Nie ma sytuacji typu wtf? Cały rozwój jest zrównoważony choć czasami irytują momenty gdzie dni zwyczajnie mijają, a my nie możemy przeprowadzić żadnej aktywności w tym czasie. Nie ma tego wiele, ale zapamiętałem.

Relacje - są dobrze umotywowane, mają solidne podstawy i do czegoś prowadzą.  Wiadomo spotkania ze znajomymi takie czysto rozrywkowe czy randki, dawanie prezentów panienkom - ma to wszystko sens w realiach w grze.

Persony - designersko ciekawe, szczególnie ta ze zlecenia odnośnie typa rekrutującego w branży mody...można się pośmiać. Persony głównych postaci wyglądają super i znacznie się od siebie różnią przez co nie ma wrażenia, że robimy to samo tylko pokemonem w innej skórce.

Grafika - nie miałem żadnych wymagań czy oczekiwań, ale po ograniu powiem tyle - jest bardzo bardzo dobrze. Styl graficzny jest mistrzowski. Przerywniki anime piękne. 

Coś co może niektóre osoby odrzucić to ilość tekstu - wiem na tym ta gra się opiera, ale nie brakuje rozmów które są o niczym i po przeczytaniu tego okazało się, że spokojnie mogłem to pominąć. 

Na początku czyli tak do drugiego pałacu gra potrafi przytłoczyć informacjami - kombinacje, ruchy, karty, relacje, aktywności...jest tego trochę i trzeba sobie to samemu spokojnie w głowie poukładać bo można wiele rzeczy pominąć.

Gra jest stworzona w taki sposób by grać NG+ bo nie da się wymaksować wszystkich relacji w jednym przejściu. Mi się udało zrobić - 4 bo pozostałe kilka idzie samo zgodnie z fabułą. Tak samo nie da się wymaksować wszystkich skilli społecznych. 

Nie wiem co jeszcze mógłbym dodać. Jak ktoś ma jakieś pytania to o ile będę znał odpowiedź to z przyjemnością napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frost Prime

 

Zrobiłeś mi smaka na persona. Mam tą grę już tak długo i chyba czas zagrać na poważnie. Wcześniej coś szybko mnie odciągnęło od tej gry i nie dałem jej szans... Mam nadzieję, że drugie podejście do gry będzie bardziej udane, choć boję się o brak czasu a ta gierka wymaga chyba systematyczności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kolos28 napisał:

@Frost Prime

 

Zrobiłeś mi smaka na persona. Mam tą grę już tak długo i chyba czas zagrać na poważnie. Wcześniej coś szybko mnie odciągnęło od tej gry i nie dałem jej szans... Mam nadzieję, że drugie podejście do gry będzie bardziej udane, choć boję się o brak czasu a ta gierka wymaga chyba systematyczności?

Przysiądź przy grze bo jak wspomniałem...te początki mogą być ciężkie bo jest straszny nawał informacji, ale w trakcie drugiego pałacu czy zaraz po nim już ten nawał ustępuje i gramy na spokojnie.

Po doskonałych wrażeniach z Personą 5 kupiłem na Vitę Persone 4 Golden...za 40zł to nawet się nie zastanawiałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2019 o 17:17, Frost Prime napisał:

Po moim ukochanym Bloodborne to najlepsza gra tej generacji. Napiszę coś więcej w trakcie weekendu jak będę miał trochę luzu, ale mogę powiedzieć, że ukończenie gry zajęło mi 71h i nie nudziłem się ani trochę. Arcydzieło. 

Muszę przyznać, że i tak bardzo szybko skończyłeś. Mi gra zajęła 95h a przechodziłem całkowicie normalnie, bez jakichś większych postojów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×