Skocz do zawartości
Wlodek

Problem z netflixem/odtwarzaczem multimedialnym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dziwny problem z moim PS4. W aplikacji netflix konsola wyświetla obraz z prędkością ok 1fps lub w ogóle aplikacja się zawiesza, to samo w odtwarzaczu multimedialnym. Czasem po restarcie konsoli netflix uruchomi się normalnie ale w momencie gdy chcę uruchomić jakiś film od razu się zawiesza lub zacina się tak, że nie da się nic obejrzeć. Czasem miewałem też podobne problemy w ps store w momencie gdy otwierałem opis jakiejś gry i uruchamiał się video trailer. Gdy próbuję wyłączyć taką aplikacje nie da się jej zakończyć normalnie tylko zawsze wyskakuje błąd. Próbowałem przywrócić konsolę do fabrycznych ustawień przez inicjację PS4 ale to nic nie dało.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej tego typu problemy występują przy wadliwym HDD, rzadziej przy problemach wokół kości pamięci na płycie głównej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko podmieniłem dysk na inny i nic się nie zmieniło. Na czym polega problem z kośćmi pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na ty, że są albo wadliwie wlutowane albo uszkodzone - bardzo niewdzięczna robota przy ich diagnostyce/wymianie zwłaszcza w starszych modelach jak 1004 bo jest ich 16 sztuk i jeśli nie widać czegoś fizycznie to pozostaje wymiana kości po kolei = koszty.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model konsoli to 1116 jaki byłby mniej więcej koszt diagnostyki + ewentualnej naprawy? Dodam, że w grach nie ma żadnych problemów. Tylko podczas odtwarzania filmów (netflix zawiesza się przy pierwszej próbie uruchomienia filmu, odtwarzacz multimediów działa w tempie 1fps, czasami zawieszanie się ps store przy uruchomieniu trailera).
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×