Skocz do zawartości
kloose

What Remains of Edith Finch

Rekomendowane odpowiedzi

finch_logo_large.jpg.81bcbc07dbed6dfd80370dde9150691a.jpg

 

Kolejny symulator chodzenia, tym razem od Giant Sparrow - autorów "The Unfinished Swan".

 

Cytuj

Gra opowiada o kobiecie, która postanowiła zbadać historię swojej rodziny i odkrywa tajemnice kolejnych osób. To właśnie poznawanie opowieści jest podobno najmocniejszym elementem produkcji, bo twórcom udało się przygotować nieszablonowe i ciekawe przygody.

 

Podczas rozgrywki podróżujemy po pokojach obładowanych szczegółami, szukamy tajemnic, informacji i w taki sposób otrzymujemy niezbędne szczegóły dotyczące Finchów. Główną bohaterką została Edith, która stara się zrozumieć, dlaczego jest ostatnią przedstawicielką rodu.

 

ppe.pl

 

 

Gierka nie jest długa - całość zajęła mi około 3 godzin.

 

Na plus przede wszystkim sposób przedstawienia opowieści - mimo, że jest to tylko symulator chodzenia/zwiedzania, to autorom udało się przemycić kilka naprawdę ciekawych pomysłów n jej przedstawienie - zagramy chociażby jako bohaterka interaktywnego komiksu. Do tego parę świetnych easter eggów, bardzo przyjemna muzyka i całkiem fajny klimat. Całość lawiruje gdzieś między Ethanem Carterem, a Everybody’s Gone to the Rapture. I jeszcze jedna rzecz która bardzo mi się spodobała - napisy (są i polskie) są znakomicie wkomponowane w grę - chociaż czasami czcionka bywa niezbyt czytelna. Z minusów, to można się przyczepić do warstwy graficzno-technicznej - o ile desing jest jak najbardziej na plus, to gra lubi chrupnąć i niestety widać, że czasami brakuje jej klatek...

 

Niemniej, dałbym jej 8/10, o ile ktoś lubi tego rodzaju rozgrywkę...

 

Parę moich screenów... 

 

1.jpg.103bd33b5b9a0d3580fd59127f9a5b08.jpg

 

5.jpg.2367ac7eda36af97c66e45afc03e56b6.jpg

 

8.jpg.31bb1ec9ee5ee9ba6a8ef81d47d686ef.jpg

 

2.jpg.28652b9d9cf09a87d36e61244329ecd1.jpg

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bedzie necro posting 

ogralem wczaraj i dla mnie pozycja bardzo dobra 8/10

Krotka (moje podejscie trwalo 2h45m) ale to dobrze jest skondensowana, nie jest przeciagana (jak np. Blair Witch). 

Historia jest dobrze podana - moim zdaniem duuuuuuzo lepiej nizli w Everybody gone to the rapture. 

Dla ludzi lubiacych doswiadczenia opowiadajace historie jak znalazl. 

Mimo iz jest to walking sim ktory z poczatku (pierwsze 10 minut) potrafi troche sie wlec (tempo chodzenia postaci) pozniej probuje urozmaicic ja i robi to dosc dobrze nie nachalnie. 

Wszystko odkrywamy sami. 

Przekazywanie informacji tez korzysta z roznych srodkow i to oczywiscie na plus. 

 

milego grania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×