Skocz do zawartości
StaryKoniu

Splitter czy switch do PS4 i 2x TV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Posiadam ps4 pro oraz PS TV.

Konsola jest w głównym pokoju, u córki PSTV, połączone kablem.

Wiadomo, jak ja gram to córka nie gra, ew. Ogląda telewizje.

Chciałbym zrezygnować z PSTV i rozdzielic sygnał z konsoli na 2 telewizory (odleglosc ok 13m).

Czy zeykly rozgaleznik hdmi da rade ? Nie chce mieć na 2 telewizorach jednocześnie obrazu z konsoli. Jak córka będzie grać to ja chce np. Oglądać w tym czasie telewizje.

Potrzebuje switcha czy splittera ?

Co polecacie ?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć? Córka w swoim pokoju ma grać na konsoli w twoim pokoju? Pad jeśli dobrze pamietam działa na BT.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz -może źle się wyraziłęm.

Jeszcze raz:

 

- obecnie mam konsolę połączoną z głównym telewizorem za pomocą HDMI

- chcę użyć jakiegoś rozgałęziacza HDMI - i stamtąd HDMI do głównego TV oraz HDMI do pokoju córki.

Nie zależy mi, żęby obraz z TV był w jednym czasie na obu telewizorach, tylko na jednym (ale zaznaczam, żę oba TV mogą być włączone w jednym czasie - córa gra a ja oglądam TV).

W związku z powyższym co potrzebuję? Zwykły rozgałęźnik HDMI da radę (takie jak są na allegro po 15-20pln) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie splittery z allegro nie zadziałają. Potrzebujesz dobrego splittera z kopiowaniem tablic EDID. Niestety jest to dość spory wydatek. Tutaj masz jeden z najbardziej polecanych i niezawodnych splitterów:

http://www.hollex.pl/akcesoria-hdmi/rozdzielacze-hdmi/1578-nsplitter-pro-1x2-mk-ii-qs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem co chcesz zrobić ale jak corka będzie grała w swoim pokoju na konsoli znajdującej się w twoim? Bo tego nie rozumiem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, CePeeN napisał:

Ok rozumiem co chcesz zrobić ale jak corka będzie grała w swoim pokoju na konsoli znajdującej się w twoim? Bo tego nie rozumiem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

jak córka będzie grała na konsoli w swoim pokoju (osobny telewizor rzecz jasna) ja np. chcę oglądać telewizor w swoim pokoju (dekoder satelitarny).

Poważnie ten rozgałęźnik co podałem nie zda egaminu ? Mhmm...
Obraz z konsoli na TV będzie wysyłąny albo na 1-en lub 2-gi telewizor, nigdy na oba jednocześnie.

 

Córka ma swój telewizor w pokoju, chcę przeciągnąć 15m kabel HDMI od mojego pokoju do córki (z czego zamiast przełączać HDMI w PS4 z mojego TV na córki chciałbym użyć takiego rozgałęźnika).
HDCP mogę wyłączyć z menu konsoli PS4 co nie ?

Edytowane przez StaryKoniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Pytanie może nie na temat.

Jak konsola będzie stała u Ciebie w pokoju a młoda będzie grała u siebie to pad będzie miał zasięg i złapie u córy w pokoju?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Pytanie może nie na temat.

Jak konsola będzie stała u Ciebie w pokoju a młoda będzie grała u siebie to pad będzie miał zasięg i złapie u córy w pokoju?

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

No właśnie tego się próbuje dowiedzieć. Może jest jakaś opcja na to.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, psajtex napisał:

Ok. Pytanie może nie na temat.

Jak konsola będzie stała u Ciebie w pokoju a młoda będzie grała u siebie to pad będzie miał zasięg i złapie u córy w pokoju?

 

Ludzie, czytajcie posty ze zrozumieniem. Córka gra u siebie w pokoju na PSTV które jest kompatybilne z DS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, CePeeN napisał:

No właśnie tego się próbuje dowiedzieć. Może jest jakaś opcja na to.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak, zasięg łapie bez problemu

23 minut temu, malpka napisał:

Ludzie, czytajcie posty ze zrozumieniem. Córka gra u siebie w pokoju na PSTV które jest kompatybilne z DS4.


Tak, na chwilę obecną tak jest zrobione (mamy 2 pady, jeden podlaczony do PS4 a drugi do PSTV) ale chciałbym zregygnować z PSTV na rzecz przeciąnięcia kabla HDMI od konsoli PS4 do córki telewizora, drugi HDMI będzie od konsoli do mojego telewizora.

W związku z powyższym potrzebuję jakiś rozgałęźnik HDMI.. nie chcę za każdym razem przełączać kabla HDMI w konsoli - w końcu uwalę gniazdo HDMI w PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak sięga to git.@malpka: busted! Czytaj ze zrozumieniem :24_stuck_out_tongue:

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pad będzie rozłączał połączenie, to razem z kablem HDMI pociągnij USB. Najwyżej będzie działał po kablu. Of cuz musi to być nowa wersja pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×