Skocz do zawartości
Krosek

Pro Evolution Soccer 2018

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Zajczak napisał:

 

a ja mam ten sam problem co kolega a Option File wgrałem na każdym z tych kont, które używam, nie mam pomysłu co jest nie tak...

 

Wracając do samej gry, spędzając z nią już więcej czasu zauważyłem kilka podobnych cech, negatywnych z FIFĄ, a mianowicie mam wylewy w obronie, są momenty gdy prowadzę np 2:0 to nagle mam problem ze sterownością, nie ma to znaczenia czy gram z komputerem czy online. No cóż przeboleje bo nie jest to aż tak wkurwiające jak w FIFIE, kolejna rzecz która mnie zaczyna irytować to podania górą na dobieg od przeciwnika, mimo że wiem że to zrobi nie jestem w stanie na czas przełączyć się i dogonić przeciwnika, macie na to jakiś sposób? jeszcze jedna rzecz to np przeciwnik atakuje skrzydłem to pierwszy etap biegu mojego zawodnika wykonuje sam komputer, biegnie po linii prostej a ja nie mogę nim sterować, czy to gdzieś idzie ustawić abym miał pełną kontrolę nad moimi zawodnikami? Niestety często moi obrońcy nie nadążają za szybkimi skrzydłami przeciwnika i wolałbym sam ich ustawić aniżeli bezsensowy bieg wykonany przez komputer.

 

No i na koniec prośba, jest gdzieś jakiś tutorial abym poznał wszystkie kombinacje przycisków co można nimi wykonać w grze? Chodzi mi o zastawianie ciałem, przepuszczenie podania, body feint, przekładanie piłki pod nogami, do tyłu i do przodu, jak wykonać poprawnie główkowanie (mase główek przegrywam). Do czego w ogóle służy L1? Czasem coś jakbym przekładał piłkę z nogi na nogę ale zasady użytkowej do końca nie rozumiem.

 

Z góry dzięki Pany za pomoc. Jak macie jakieś filmiki itp. to również chętnie obejrze.

Zajączek na stronie KONAMI (najciemniej pod latarnią), jest instrukcja odnośnie zastosowania sterowania do różnych sytuacji - bardzo fajnie wszystko opisane. Nie wiem czy o to mniej więcej Ci chodzi, ale tutaj mamy same podstawy, na youtubie natomiast głownie znajdziemy filmiki z trickami, których nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem no ale co  kto lubi :)

 

Podstawy od KONAMI:

https://www.konami.com/wepes/2018/manual/xbox-one/pl/control_player.html

 

Triczki :

 

 

 

Edytowane przez kramar
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zajczak napisał:

 

jeszcze jedna rzecz to np przeciwnik atakuje skrzydłem to pierwszy etap biegu mojego zawodnika wykonuje sam komputer, biegnie po linii prostej a ja nie mogę nim sterować, czy to gdzieś idzie ustawić abym miał pełną kontrolę nad moimi zawodnikami? Niestety często moi obrońcy nie nadążają za szybkimi skrzydłami przeciwnika i wolałbym sam ich ustawić aniżeli bezsensowy bieg wykonany przez komputer.

 

 

Super cancel R1 + R2 i masz kontrolę nad swoim zawodnikiem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładne super cancel to podstawa PESa.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomozcie podczas wypakowywania 2 róznych patchy wyskakuje mi "winrar komunikaty dignostyczne: blad sumy kontrolnej w WEPES i nieoczekiwany koniec w archiwum " obojetnie co klikne przerywa wypakowywanie :/ co to moze byc ? moze ktos podac jakis link do sprawnego dzialajacego patcha najlepiej z bundesliga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skąd brać stamine w myclub ? Żeby zregenerować po kilku meczach cały zespół potrzeba 11 sztuk, przecież to nierealne żeby kupować za monety  bo się skończą a za GP nie można jej kupić . Wiec skąd ja brać jak już wszystkie monety stracę ?? Dziwne ze nie można za GP tego kupić ... jedyne wyjście to ciagle rotowanie składem czy jak ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graj drugim skladem, mozesz ustawic, ze szukasz tylko takiego przeciwnika co ma tyle gwiazdek co twoja druzyna. Ewentualnie tryb sim ale tylko jak masz cos innego do roboty.

Monety zostaw na zmiane trenera.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, a mogę ustawic dwa składy ? Tak jak we fifie ?? Czy trzeba cały skład zmieniać za każdym razem ? Kontrakty tez sporo kosztują utrzymać teraz dwa składy :) skąd brać na czarne piłki hehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić dwa składy w tym głównym menu gdzie piłkarzy wybierasz klikasz trójkąt-> składy-> creat New skład czy jakoś tak:p jak złożysz drugi skład ze srebrnych plus dwie trzy złote to nie będzie tak drogo bo za pierwszy wygrany mecz każdego dnia masz 5k gp. Ja w 2017 grałem głównie trzygwiazdkowym zespołem. Czarne piłki z losowań lub zbierasz scoutow z aukcji ale tam jest to malo opłacalne i maks złotych zatrudnialem ale w tej czesci w sumie się nie bawiłem. Zbieram gp chyba aż jakieś legendy wpadną:) warto też grać turnieje online jak i z com bo tam też za wygrany turniej dostajesz piłki. Na koniec każdego sezonu wpada darmowy kontrakt dobry na pilkarzy z czarnych piłek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wam tez nie działa option file jak gracie z kimś na jednej konsoli ?, od razu mówię ze jest wrzucone na dwa profile .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, trzeba ten temat ogarnąć, wpakowałem w wersje cyfrowa 289 zł, także nie ma odwrotu. Może i dobrze od 3 dni ta gra mnie ani razu nie wyprowadziła z równowagi tak jak kochana fifa w ciągu 2-3h. Nie wiem jak u was, ale ja nie miałem w żadnym meczu laga, oby tak zostało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie wam tez nie działa option file jak gracie z kimś na jednej konsoli ?, od razu mówię ze jest wrzucone na dwa profile .
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
U mnie option file działa przy grze we dwóch na jednej konsoli a co najlepsze wgralem go tylko na jeden profil. Nie mam pojęcia jak to działa

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem na dwóch graczy nowego OF jaki jest dostępny z Bundesligą, ale na początku nie działały mi składy w niemieckich zespołach i wystarczyło podczas wybierania drużyn wcisnąć R3 aby przełączyć na składy online (czy jakoś tak) i wydaje mi się, że to może też być klucz do działania OF na 2 graczy. Jak ktoś jest aktualnie w domu i ma możliwość niech sprawdzi, u mnie też OF nie działał na dwóch graczy ale sprawdzę to dopiero wieczorem.

Panowie, pytanie jak wykonać ten prosty trik w grze? Chodzi mi o moment przed strzeleniem bramki w 2:27 gdzie zawodnik robi przełożenie piłki, nie potrafię nigdzie znaleźć tego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez nie dziala jak chce grac w 2 osoby :/ w 17stce wlasnie po wcisnieciu R3 sklady sie zmienialy tu nie... i dlaczego jak zaprosilem znajomego na meczyka przez funkce SHARE tez to niedziala (w porzedniej czesci dzialalo) ? moze ktos pomoc bo dostaje  k.... ogolnie gra sama w sobie fajna lepsza niż 17stka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie czy można jakoś "lepiej" wykonywać rzuty rożne, żeby piłka nabierała rotacji? Cały czas lecą takie balony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz kwadrat nastepnie galka wybierasz rotacje(trzymasz kierunek) i dobijasz kwadratrm do mocy. Kwadrat  jeszcze mi zostal z ustawien fifowskich bo domyslnie dosrodkowanie to kolko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BułkazSzynką napisał:

Klikasz kwadrat nastepnie galka wybierasz rotacje(trzymasz kierunek) i dobijasz kwadratrm do mocy. Kwadrat  jeszcze mi zostal z ustawien fifowskich bo domyslnie dosrodkowanie to kolko:)

Dzięki. Przetestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Mam pytanie czy można jakoś "lepiej" wykonywać rzuty rożne, żeby piłka nabierała rotacji? Cały czas lecą takie balony...
Zależnie od tego jak chcesz wykończyć.
Kółko - wiadomo, moc. Ale nie dawaj więcej niż połowa paska.
I teraz wszystko w rękach Twojego lewego kciuka (w rękach kciuka lol).
Kierując gałkę w dół masz właśnie mega balonik. Czasem się przyda jeśli masz bardzo wysokiego gościa w polu karnym. Ale taka piłka to i tak raczej nie na strzał, a na strącenie do kogoś.
Gałka w pozycji zerowej (w osi Y) to też raczej balon, ale już można z tego uderzyć.
No i gałka w górę to mocne wstrzelenie z niższą parabolą. Przy dobrym nabiegnięciu wystarczy dołożyć głowę do mocnego strzału.
Jeszcze kwestia podkręcenia, piłki dochodzącej/odchodzącej.
Ja preferuję niekonwencjonalnie, bo zewnętrzną nogą piłki odchodzące od bramki tak na 7metr.
Mocno bite. A czasem jak widzę przestrzeń przed polem karnym, to tam posyłam mocną płaską piłkę na strzał z pierwszej z 20metra.
Od 19 lat próbuję też w PESach strzelić bezpośrednio z rożnego, póki co bezskutecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz zapytam, czy ktoś może wytłumaczyć jak robić przełożenie piłki tak jak opisałem to powyżej, będę wdzięczny. 

 

Druga sprawa, która sprawia mi sporo problemu to obrona, czy można samemu wpływać na taktykę tak aby zmienić założenie np wysunięcia obrony do przodu na nieco cofniętą? Kupiłem sobie trenera a konkretnie J. Mourinho i on ma w statach wysuniętą obronę, niestety w grze działa to idealnie a ja nie potrafię zapanować nad długimi piłkami do przodu za plecy mojej obrony właśnie z powodu tak dalekiego jej wysunięcia, zacząłem bawić się tymi taktykami w czasie meczu L2 + kierunek ale niezbyt mi to pomaga. Czy są jakieś triki na ręczne obniżenie obrony ale nie kosztem cofnięcia atakujących, czy jest szansa wpłynąć na założenia taktyczne trenera w tej grze? Mówię o MyClub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lewa gałka góra lub dół (parabola) + jednocześnie lewo/prawo do kierunku.
Czyli praktycznie zawsze wrzucając dajesz gałkę w któryś ze skosów.
Włącz sobie tryb treningu i opanujesz w 3 minuty.
Analogicznie jest z wrzucaniem z rzutów wolnych.
A strzały to to samo z gałką tylko kwadrat wduszasz.
Jeszcze do posyłania balonów trzymam R2, ale to już chyba taki nawyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zajczak napisał:

Ja jeszcze raz zapytam, czy ktoś może wytłumaczyć jak robić przełożenie piłki tak jak opisałem to powyżej, będę wdzięczny. 

 

Druga sprawa, która sprawia mi sporo problemu to obrona, czy można samemu wpływać na taktykę tak aby zmienić założenie np wysunięcia obrony do przodu na nieco cofniętą? Kupiłem sobie trenera a konkretnie J. Mourinho i on ma w statach wysuniętą obronę, niestety w grze działa to idealnie a ja nie potrafię zapanować nad długimi piłkami do przodu za plecy mojej obrony właśnie z powodu tak dalekiego jej wysunięcia, zacząłem bawić się tymi taktykami w czasie meczu L2 + kierunek ale niezbyt mi to pomaga. Czy są jakieś triki na ręczne obniżenie obrony ale nie kosztem cofnięcia atakujących, czy jest szansa wpłynąć na założenia taktyczne trenera w tej grze? Mówię o MyClub.

Czytaj przeciwnika i staraj się przełączać gałką na ostatniego obrońce (albo między obrońcami) i się cofasz ....  trzeba przewidywać. Ja tak gram w każdego pesa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Zajczak napisał:

Ja jeszcze raz zapytam, czy ktoś może wytłumaczyć jak robić przełożenie piłki tak jak opisałem to powyżej, będę wdzięczny. 

 

Druga sprawa, która sprawia mi sporo problemu to obrona, czy można samemu wpływać na taktykę tak aby zmienić założenie np wysunięcia obrony do przodu na nieco cofniętą? Kupiłem sobie trenera a konkretnie J. Mourinho i on ma w statach wysuniętą obronę, niestety w grze działa to idealnie a ja nie potrafię zapanować nad długimi piłkami do przodu za plecy mojej obrony właśnie z powodu tak dalekiego jej wysunięcia, zacząłem bawić się tymi taktykami w czasie meczu L2 + kierunek ale niezbyt mi to pomaga. Czy są jakieś triki na ręczne obniżenie obrony ale nie kosztem cofnięcia atakujących, czy jest szansa wpłynąć na założenia taktyczne trenera w tej grze? Mówię o MyClub.

Odpowiednibtrener z cofnieta taktyka plus w advenced settings cofnieta obrona i mozna ustawic defensywny styl(dwa razy krzyzak w dol) i obroncy offensiv full back, boczni czesto nastawieni sa na ofensywe(w karcie pilkarza mozna sprawdzic jego nastawienie).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy komuś jeszcze oprócz mnie grało się lepiej w becie i demku niż w finałowej wersji gry? Mam nieodparte wrażenie, że te wersje wyraźnie się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×