Skocz do zawartości
Krosek

Pro Evolution Soccer 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Często gęsto podczas tej zmiany szczególnie przy trójkątach ten kursor zamarza i nim się przezucisz to mija chwila, nieraz trzeba wcisnąć 3-4 razy nim zatrybi. Lekarstwem jest prawa gałka ale tutaj znowu po zmianie zawodnik idzie często w złym kierunku niż mu każemy. Dodatkowo podczas podań gdy chcesz przejać piłkę a idzie wręcz ono koło twojej stopy, wręcz się ociera to choćbyś nie wiem co zrobił nie przejmiesz jej. Istny random. Co lepsze taktyka niewiele daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rozluźnienie brameczka po tym jak udało się Messim wkręcić w ziemie trzech obrońców i puścić szczura na długi słupek :1_grinning: każda brameczka to radość :1_grinning:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bułka, ta bramka to przy bardzo pasywnej postawie obrony, koleś nawet nie próbował podwajać. Ale po długim ładny strzał :)

 

Pisałem już w pierwszych wrażeniach, że coś jest nie tak z przełączaniem zawodników w obronie. W 2017 działało to lepiej. Tu często nie przełącza na właściwego, a także kwadrat (podwajanie) też nie zawsze działa poprawnie, tzn nie zbiegają do napastnika tak jak powinni, lub tak jak w 2017. 

 

Poza tym reszta bardzo mi się podoba. Fajna walka ciałem, dobre strzały, lepsza fizyka piłki odczuwalna przy każdym kontakcie. Online zagrałem ze 20 meczy i w żadnym nie było nawet śladu laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płaczesz od roku na '17, pograleś kwadrans w demo i dalej płaczesz...
Tak z czystej ciekawości zapytam; co Cię tak ciągnie do PESA skoro tak bardzo ta gra Cię drażni?
Identyczna sytuacja z Tobą jak przed rokiem.
Gdybym był młodszy i chciało mi się iść na studia to wybrałbym psychologię, a Twoje zaburzenia posłużyłyby mi do skrobnięcia ciekawej pracy dyplomowej.

P.S. naprawili powiadomienia tapatalk?
Nagle po roku dostaję.

Nie gram w PESa.
Wypowiedziałem się nie o PES 2018, tylko o Konami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwajanie już nie jest skuteczne w tej części to fakt, trzeba odzwyczaić się od ciągłego presingu.Poprzednie pesy rozleniwiły jeżeli chodzi o obrone bo wystarczyło biec w kierunku rywala i trzymać kwadrat aby odebrać piłkę. Czasami lepiej piłkarzem którym się steruje lepiej zamiast biec w kierunku rywala to pokryć piłkarza do którego może on podać i wtedy wcisnąć kwadrat aby wywrzeć na nim presje i poda piłkę którą się uda przejąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie gram w PESa.
Wypowiedziałem się nie o PES 2018, tylko o Konami.
Więc stwórz sobie w dziale 'offtopic' temat 'ujadanie na Konami' i tam sobie wypisuj te wszystkie żale.
Albo wyślij im swoje CV i pokaż wszystkim programistom co robią źle.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,nie chcę się mądrzyć,ale gdyby ktoś dał filmik z tak badziewną bramką , wstawioną kilka postów wyżej ,ale z Fify to założę się że przeważały by komentarze w stylu "Fifa to arcade ,doskonale to widać na tym filmiku"

A że to jest PES to jest świetna bramka po wspaniałej akcji.

 

Edytowane przez Lewy69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Druga sprawa, która sprawia mi sporo problemu to obrona, czy można samemu wpływać na taktykę tak aby zmienić założenie np wysunięcia obrony do przodu na nieco cofniętą? Kupiłem sobie trenera a konkretnie J. Mourinho i on ma w statach wysuniętą obronę, niestety w grze działa to idealnie a ja nie potrafię zapanować nad długimi piłkami do przodu za plecy mojej obrony właśnie z powodu tak dalekiego jej wysunięcia, zacząłem bawić się tymi taktykami w czasie meczu L2 + kierunek ale niezbyt mi to pomaga. Czy są jakieś triki na ręczne obniżenie obrony ale nie kosztem cofnięcia atakujących, czy jest szansa wpłynąć na założenia taktyczne trenera w tej grze? Mówię o MyClub.

Gdy w obronie - dwa razy krzyżak w kierunku swojej bramki i przytrzymaj aż pojawi się ruszająca kreska na radarze


Sent from my D5803 using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc stwórz sobie w dziale 'offtopic' temat 'ujadanie na Konami' i tam sobie wypisuj te wszystkie żale.
Albo wyślij im swoje CV i pokaż wszystkim programistom co robią źle.
Przypominam, że gra jest stworzona przez firmę Konami.
O Konami wspomniałem w kontekście PES 2018. To ty offttoujesz 3 rok z rzędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, TrueGrand napisał:

Nie gram w PESa.
Wypowiedziałem się nie o PES 2018, tylko o Konami.

Skoro nie grasz mam nadzieje, ze nie bedziesz tu smęcił jak na forum PE, gdzie stałes sie na tyle uprzykrzenie ze nikt z toba mowic nie chciał juz?

 

Co do lagów w przelaczenia zawodnikow to ich nie mam. Daje conection filtr 5 i naprawde dziala super, lepiej niz Fifa. A czy offline jest jak online? Nie i oczywiscie lata jeszcze nie bedzie. Roznice sa male ale ja je czuje a moj kumpel grajacy u, mnie juz nie. W Fifie jest tak samo, z  tym ze ea ma latwiej boudzi wiecej, maja jak ukladac matchmakimg

 

Czemu lata jeszcze tak bedzie? Ot przyklad z zycia: moj kolega ma Orange 20 Mbs, ktory robi pingi do mnie ok 40 ms, ja mam lokalnego providera 150 z pingiem3-6 ms. On nie ma takiej opcji. I tak jest wszedzie. 

 

I tv. Jeden ma z input lagiem malutkim, drugi z duzym. A online sie to sumuje i wcale nie idzie wielce na lepsze bo ekrany byki 4k czy potem 8k nie maja raczej ultra niskich il. 

 

Tak ze daj 5 kresek polaczenia, zaopatrz sie w,dobry net. Lepiej nie bedzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie będę wypowiadać się na temat tegorocznej wersji. Cya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Białko napisał:

 

Co do lagów w przelaczenia zawodnikow to ich nie mam. Daje conection filtr 5 i naprawde dziala super, lepiej niz Fifa.

 

filtr 5 to rozumiem, że mówisz o sile połączenia gdzie Konami zrobiło "levele"? Domyślnie chyba jest ustawiony na lv 3. W takim razie pytanko - jak długo (średnio) czekasz na przeciwnika, jeszcze pytanie poboczne - masz NAT otwarty? U mnie jest umiarkowany i zastanawiam się jak bardzo może to przeszkadzać w wyszukiwaniu przeciwnika, raz mam dosłownie od strzała, a czasem czekam 1-3 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czeka sie dluzej niz w Fifie i to o wiele. Ok 2 min. Zazwyczaj losuje Polaka. NAT 2. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja losuję z lvl4- 3/4 rodaków losuje. Zagrałem wczoraj jeden meczyk 3vs3 . Przyznam bardzo fajnie się grało o ile team gra zespołowo i nie ciśnie każdy byle sobie strzelić. Może ktoś chętny do tego trybu? Jak widzę jakie niektórzy już mają składy to masakra, ile coinsów musieli w to zainwestować by tak polosować ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to w menu konsoli usunąć plik Edit Data, a potem jeszcze wejść w grze w edit mode i usunąć ręcznie obrazy związane z grą, takie jak zdjęcia menadżerów, loga rozgrywek i wszystko co tam znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2017 o 13:16, BułkazSzynką napisał:

na rozluźnienie brameczka po tym jak udało się Messim wkręcić w ziemie trzech obrońców i puścić szczura na długi słupek :1_grinning: każda brameczka to radość :1_grinning:

 

 

Czesto wpada ci z daleka? Mi online nic. Napisz jak to robic jesli rozkminiasz a jakbys filmik zrobil to juz w ogole. Mowa o online lub offline ale z bramkar@zami na min top player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest zależne od pozycji wyjściowej do strzału, tempa, właściwej nogi i odpowiedniej siły... nie da się tego wytłumaczyć na filmikach itp. Trzeba to wyczuć i w zależności od sytuacji na boisku odpowiednio "wcisnąć". Żeby nie było sam dopiero tego się uczę ale po rozegraniu paru miesięcy w fife stwierdzam, że tam wystarczy odpowiednia kompilacja kierunków plus przycisków i prawie zawsze wpadnie.. W pesie jest to bardziej złożona układanka, aczkolwiek jak gram z kozakami to widać, że się da:1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam kupować coinsów, wiadomo że kasa, ale ważniejsze że nie chcę mieć za szybko mega składu, bo stracę motywację do gry i losowań piłek. W 2017 jakoś tak w maju miałem Messiego, Ronaldo i całą pakę , właściwie dwie 11 świetnych typów. Straciłem  wtedy trochę motywację do gry.

 

Wrzucę moje dwie ostatnie brameczki :). Kroos z 18 metrów i fajny wolej Tello.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mgwawpl napisał:

wszystko jest zależne od pozycji wyjściowej do strzału, tempa, właściwej nogi i odpowiedniej siły... nie da się tego wytłumaczyć na filmikach itp. Trzeba to wyczuć i w zależności od sytuacji na boisku odpowiednio "wcisnąć". Żeby nie było sam dopiero tego się uczę ale po rozegraniu paru miesięcy w fife stwierdzam, że tam wystarczy odpowiednia kompilacja kierunków plus przycisków i prawie zawsze wpadnie.. W pesie jest to bardziej złożona układanka, aczkolwiek jak gram z kozakami to widać, że się da:1_grinning:

Dokladnie, tutaj jest duzo czynnikow ale najlepsze jest to, ze jak nabiegasz na pilke z danej strony to juz czujesz czy jest szansa czy nie i to pes jest piekne:) wczoraj ladna bombke z 20 metrow z pierwszej pilki strzelilem nelsonem semedo i nozyce icardi tylko zapomnialem zapisac:( kocham strzelac te brameczki w pesie!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, podpisuje się pod tym każda bramka strzelona daje kupę frajdy, nie jest łatwo wpakować piłkę do siatki, wszystko musi być przemyślane i dlatego to tak fajnie smakuje. Brak wyników hokejowych mecze zacięte miejmy nadzieje ze tak zostanie . Ma w sobie ta piłka coś czego szukałem, spokojna gra bez szarpania, mega. Wiele lat grałem we fife w sumie z 6-7 , próbowałem wcześniejsze wersje od Konami, jednak żadna mi nie podeszła w tym roku nie wyobrażam sobie zmienić na Fife :)) Myśle ze poprawili stabilność w online i to tez dzięki temu jest moc !!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie podpisuje odnosnie strzalow z daleka bo na 60 meczy w sieci strzelilem 3 takie, ale ok, ja moge nie ogarniac. Tyle, ze mi rywale strzelili RAZ w ten sposob. Wiec chyba nie halo.

 

Jedyna wada pesa 18 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie jedyna:

1. zmiana kursora/zawodników nie działa idealnie,

2. brak rzutów wolnych, są mecze online gdzie liczba fauli po obu stronach to 0 i 0, jak nie wejdziesz na ostro sankami to nie gwizdnie,

3. połączenie online, zdarzają się mecze gdzie nic nie można zrobić, sieczka (mam internet 50/25 gdzie w innych grach jak ktoś specjalnie nie laguje lub nie gram z przeciwnikami zza oceanu to jest ok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×