Skocz do zawartości
delaro

Problem z wybudzaniem prosiaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę tutaj z nadzieją o jakieś rady. Posiadam ps4 pro od ok 3miesiecy i ten problem wcześniej zdarzył mi się tylko raz (na 4.50). Kiedy konsola jest w trybie czuwania i naciskam ps na padzie to pad się podświetla a konsola nie wybudza się. Po update na 4.70 jest jeszcze gorzej bo to robi mi się średnio raz na 3 wybudzenia. Ostatnio zauważyłem że konsola jak przechodzi długo w tryb uśpienia zaczyna 3razy pikać a następnie występuje wyżej wymieniony problem. Ma ktoś coś takiego? Jakieś rady? Kilka lat temu posiadałem ps3 i byłem bardzo zadowolony... Zero awaryjności. Nabyłem ps4 pro i 3miesiace a ja by wybudzić konsolę muszę z gniazdka wyjąć kabel.... Da się to jakoś obejść? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość standardowa rada ale spróbuj przebudować bazę danych. Wyłączasz konsole potem przy włączaniu przytrzymujesz przycisk power aż usłyszysz kilka sygnałów dźwiękowych, wchodzisz wtedy w tryb awaryjny i tam wybierasz coś związane z naprawa bazy danych. Jak nie pomoże to ewentualnie inicjalizacja całej konsoli ale wtedy wróci ci do ustawień fabrycznych.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymałem przycisk power i teraz nic się nie włącza tylko są 3 pikniecia i nic nie zaskakuje

Dodam jeszcze ze teraz świeci się aby biała dioda i nic się nie dzieje... No nic chyba zostaje mi tylko oddanie na gwarancji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w sieci jak wejść w tryb awaryjny, musi się udać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos czytalem że po najnowszym updejcie FW zdarzaja sie takie kwiatki, poszperaj na reddicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się ją odpalić... Za któryms razem zaskoczyła. Jednak czy stabilnie działa? Właśnie mi się zawiessila przy Stardew Valley.... Sam nie wiem czy to wina tego patcha 4.7 czy po prostu Sony takie konsolę robi.... Poczekam na jakiś patch, jak się nic nie poprawi to sprzedam prosiaka i przestanę się w to babrać.... Żeby 3 miesięczny sprzęt miał takie problemy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@delaro może to wina oprogramowania, staraj się nie aktywować uśpienia, raz tak w życiu miałem przez 3 lata mając zwykłe ps4 ale samo się naprawiło, więc ciężko stwierdzić, ale stawiam na soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś tego database rebuild? Wg reddita powinno pomoc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A database rebuild to nie jest jak hard reset i mi wsio wywali? Trochę się tego boję bo jeśli tak to nie chcę tracić tego co mam na ściągane ze względu na moje internetowe łączę które jest mobilne... :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Udało mi się ją odpalić... Za któryms razem zaskoczyła. Jednak czy stabilnie działa? Właśnie mi się zawiessila przy Stardew Valley.... Sam nie wiem czy to wina tego patcha 4.7 czy po prostu Sony takie konsolę robi.... Poczekam na jakiś patch, jak się nic nie poprawi to sprzedam prosiaka i przestanę się w to babrać.... Żeby 3 miesięczny sprzęt miał takie problemy? 

 

HOLA HOLA

STARDEW VALLEY? wlasnie ta gra powoduje te problemy, ja mialem to samo i nie jest to odosobniony przypadek, tworca gry wie o tym ale zwala wine na sony, sony zwala wine na niego i nimt z tym nic nie robi. W gruncie rzeczy chodzi o jakis proces, ktorego stardew uzywa i ktory po uspieniu wykrzacza konsole. Mi Rebuild Database pomogl ale przez dwa tygodnie od razu po instalacji stardew tak mialem. Zreszta nawet napisalem o tym w watku Stardew Valley tu na forum.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A database rebuild to nie jest jak hard reset i mi wsio wywali? Trochę się tego boję bo jeśli tak to nie chcę tracić tego co mam na ściągane ze względu na moje internetowe łączę które jest mobilne... :1_grinning:

Nie. Database rebuild to tylko sprawdzenie systemu plików i ich uprawnień bajprawdopodobniej. Inicjalizacja to hard reset.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wykrzaczyla mi konsolę później na Stardew Valley ale problem leżał wtedy jak sv było wyłączone. Mam nadzieję że nie będzie mi się wyje zacząć bo chcę to zplatynowac :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wykrzaczyla mi konsolę później na Stardew Valley ale problem leżał wtedy jak sv było wyłączone. Mam nadzieję że nie będzie mi się wyje zacząć bo chcę to zplatynowac :1_grinning:

 

Nie ma wielkiego znaczenia czy gra jest wlaczona, wykrzacza sie jak masz Stardew zainstalowane, jest to bezposredim powodem Twoich problemow. Mi to ustalo po jakims czasie ale na poczatku, po zainstalowaniu dzialy sie z konsola cuda.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×