Skocz do zawartości
BulletPOL

Assassin's Creed: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

ACorigin.jpg.3f529c109e390e40fce87ac4d40a7686.jpg

 

Producent: Ubisoft

Wydawca: Ubisoft

Data premiery: 27 października 2017 roku

 

Kilkanaście godzin przed E3 doszło do wielkiego wycieku informacji o Assassin's Creed: Origin. Ujawnił je nowy numer magazynu Game Informer, który trafił już do pierwszych abonentów. Nowy Assassin's Creed ma być najważniejszą produkcją prezentowaną na poniedziałkowej konferencji Ubisoftu.

 

Czego możemy się spodziewać i co już wiemy?

 

  • data premiery to 27 października 2017 roku
  • gracz może nurkować i szukać podwodnych ruin, skarbów czy zatopionych statków, a także jeździć na wielbłądach
  • gra posiada 20 rozbudowanych, pełnych zagadek i skarbów grobowców, które możemy splądrować
  • w grze nie ma mini-mapy istnieje za to kompas w stylu tego ze Skyrima
  • akcję umieszczono za czasów panowania Kleopatry
  • w grze można wdrapać się na każdy budynek
  • w świecie gry znajdują się mniejsze i większe miasta, np. Aleksandria i Memfis
  • nasz bohater może kontrolować orła służącego do odkrywania miejsc na mapie
  • w grze istnieje cykl dnia/nocy, a postacie niezależne zachowują się wg własnego harmonogramu (praca, spanie, itp.)
  • całkowicie przerobiono system walki i zachowanie AI; np. komputerowi wrogowie nie atakują już gracza po kolei
  • ataki przypisane są pod prawego triggera i shoulder buttona; w czasie walki generujemy adrenalinę, którą możemy wykorzystać do wyprowadzenia potężnego ataku; nasza postać może też używać tarczy do odbijania strzał
  • w świecie gry możemy znaleźć potężny legendarny ekwipunek, a przedmioty mają różne stopnie rzadkości (magiczne, epickie, itd.)
  • zagadki mają stanowić większe wyzwanie
  • swoją postać rozwijamy w trzech drzewkach umiejętności: Seer, Warrior, Hunter
  • w grze odbywają się walki gladiatorów na arenach (zakładam, że możemy wziąć w nich udział)
  • Bayek to nie jedyna grywalna postać, ale drugiego bohatera (a może bohaterkę?) Ubisoft trzyma na razie w tajemnicy (zapewne chodzi tu o postać w czasach teraźniejszych - przyp. red) źródło: tutaj

 

Skany z Game Informera - KLIK TUTAJ!

 

Mimo iż nie byłem nigdy ogromnym fanem tej gry to nowy Assassin's Creed zapowiada się naprawdę ciekawie.

Edytowane przez BulletPOL
zmiany w tekście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer mi urobił, dwuletnia pauza była konieczna i przyniosła powiew świeżości, Starożytność wygląda zacnie, Piramidy na gładko pokryte płytami lśnią w słońcu, sfinks wymalowany, posągi ramzesa anubisa i hieroglify na złocenia, żar piasku niewolnicy jadą na bambusach w pocie czoła, i serio dla oka bardzo realistycznie oddane realia, obszary są ogromne ... widać jaki mieli rozmach starożytni, fajnie że jest obecna dzika zwierzyna i ekosystem, npc statyści ale wrażenie że se żyją trafione, przekrój klas społecznych, różnorodne kultury i taka myśl kurde jakie to wielkie będzie, podróże konno albo łodzią jak wiedźmienie ... zauważyłem mocne nawiązania do kina sandałowego, ogromna kobra w świątyni jak w Conanie Barbarian, wyścigi rydwanów Ben Hur, arena koloseum Gladiator, słonie Hannibal, strzelanie 4 strzałami Robin Hood faceci w rajtuzach :1_grinning: ... zjazd slidem z Piramid podjarałem się!

 

Natomiast gameplay sprowadził mnie troche na ziemie, niby nowa mechanika walki i jakaś kosmetyka animacji ale szybko wróciło wrażenie de javu, dziwne kiedy bohater sam do siebie mówi troche jak tutorial dla gracza głupka, sokół się zatrzymuje w powietrzu gdy namierzamy tam cel mało to realistyczne rozwiązanie ale rozumiem że to dron z wildlands, brak krwi w walkach tłumaczę sobie wyłączeniem jej opcjach, zrzucamy chłopa z metrowej półki i zgon, i znowu czuje że przeciwnicy nie grzeszą inteligencją, nie pokazali za dużo parkura, strzał z łuku podczas skoku jak z Shadow of War a sterowanie strzałą jak z Heavenly Sword. Kupię dla turystyki, klimatu i historii, natomiast wiem że gra będzie miała bugi,  jest zbyt duża no i UBi, ale mam cichą nadzieje że przerwa w serii dała im więcej czasu na dopracowanie. Zapowiada się najwiekszy AC w którym gramy wyznawcą SETA ...

 

 

Edytowane przez Malakay
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orzeł i zaznaczanie wrogów - FC Primal.

Reszta to zwykłe odbijanie strażnicy w dowolnym FarCry.

Stare dobre Ubi. Zagrać w ich jedną grę to tak jak zagrać we wszystkie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gra się spodobała. Oglądałem konferencje xboxa w HDR i muszę przyznać że gra wyglądała świetnie. Nie spodziewałem się że kolejny assassyn zrobi na mnie wrażenie a tu proszę :) Kupili mnie, biorę na premierę :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, helganin napisał:

Mi gra się spodobała. Oglądałem konferencje xboxa w HDR i muszę przyznać że gra wyglądała świetnie. Nie spodziewałem się że kolejny assassyn zrobi na mnie wrażenie a tu proszę :) Kupili mnie, biorę na premierę :24_stuck_out_tongue:

 

Tylko że kompletnie brak klimatu starożytnego Egiptu.

W wiekowym Faraonie od Sierry można go było kroić nożem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malpka ten utwór w tle podczas gameplayu to lekko podrasowany kawałek z AC Revelations.

A co do samej gry to dno i wodorosty. Już widać, że jedyne co się zmieniło to czasy (czytaj podmieniono skórki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Przemek_07 napisał:

Już widać, że jedyne co się zmieniło to czasy (czytaj podmieniono skórki).

Tu się akurat nie zgodzę, bo widać zmiany na pewno w systemie walki, widać nowe umiejętności, jak chociażby strzelanie z łuku, loot z przeciwników, staty na broni, które chyba będą miały większe znaczenie w tej części i to na razie tyle :24_stuck_out_tongue: Ale na pewno kilka zmian jest i to raczej na plus, zobaczymy co dalej z tego wyniknie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądając gameplay nie spadłem z krzesła, chyba tylko długa przerwa jaką miałem nie ograłem unity/syndicate powoduję chęć zobaczenia gry na żywo, jest jeszcze sporo czasu do premiery i będą nas zalewać informacjami,  orzeł z funkcją drona to ciekawe, oczywiście zakup po premierze jak gra będzie w miarę grywalna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem ciekawy cięć na ps4 i xone, czy tylko rozdzielczość? czy również płynność (będzie 30fpsów?) co z draw distance, jak detale i resza ... na nagraniach gracze mówili że parkur jest wykastrowany, został tylko pod X czyli jeszcze bardziej automat, walka jest rozbudowana mamy silny słaby cios R2 L2, blok L1, odskok kółko, odpalanie ciosu specjalnego jak się nagrzeje, fajnie wygląda łuk, jest dużo broni dzidy maczugi itd, natomiast jak walczymy hit boxy nie siadają na przeciwnikach tylko nieraz obok, denerwuje brak krwi, głupie SI przeciwników i wszystkie zacinki glicze typu schodzimy z drabiny wchodzi chłop przenikamy.

W grze podoba mi się epoka, skala mapy, detal graficzny, ekosystem, fajny sokół można zobaczyć okolice z góry, walki na arenach, klimat grafika i mocarny ost. Misje poboczne będą uproszczone jak zwykle coś w stylu  idz zabij, przynieś, natomisat Ubi nie odkryło wielu kart, nie wiemy co z fabułą, nie wiemy jakie będą nawiązania historyczne Faraoni itd, czy będą jakieś większe bitwy, wyścigi rydwanów, plądrowanie świątyń, czego strzeże gigantyczna kobra itd itd ... gra może bardzo miło zaskoczyć. Liczę że zrobią z tego przynajmniej taką trylogię jak z Ezio tylko antyczną. 

 

 

Edytowane przez Malakay
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma się z czego śmiać, gra będzie naszpikowana bugami jak szwajcarski ser, na taką skalę i najwięcej gadów i innych losowych dupereli to będzie rekord, mało tego to się sprzeda najlepiej od lat dla Ubi, tak się robi dila uzależniasz narkomanów, odstawiasz im draga a potem wciskasz. Ale ten rok będzie już do końca tylko i wyłącznie gównianym doświadczeniem dla graczy, więc z braku potencjalnej konkurencji ludzie kupią ... koło sylwestra gra będzie za 120 zeta w psn, jak jej poprzedniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem za bardzo uwag, że gra ma podobne elementy jak w far cry. Jeśli coś mają sprawdzone, wiedzą jak to zrobić i w miarę to się trzyma kupy, to czemu nie?

"Zagrać w jedną grę ubi to jak zagrać we wszystkie" - tak samo na moje jest z From Software (dupa gotowa na atak fanbojów). Grałem w DS3, 1 i 2 tylko jakieś fragmenty ogrywałem na jutubie, oprócz grafiki i detali to jedna gra. Bloodborne, które kocham, był totalnie inny, ale jednak wiele elementów było podobnych. To nie jest atak, po prostu nie dziwi mnie ani nie burzy robienie podobnych gier. Jest miliard serii, gdzie każda następna gra jest podobna do poprzedniej, tylko delikatnie ewoluując i ja nie widzę w tym nic złego.

Nie jestem fanbojem ubisoftu. W ogóle nie zwykłem patrzyć kto robi grę, tylko jaka ona jest. Czasami mam wrażenie, że gdyby ubisoft zrobił wiedźmina (identycznego jak cdp, tylko inne logo na pudełko) to byłby objeżdżany, że w sumie to samo co jedynka i dwójka tylko trochę większy świat...

 

Kończę obecnie AC Syndicate, podzielę się wrażeniami w stosownym wątku. Powiem tylko, że bawię się przy nim świetnie. Nie grałem w unity, a z wcześniejszych tylko 2 i black flag. Przypuszczam, że gdybym grał w każdą jedną po kolei to bym miał odruchy wymiotne. Nie zmienia to faktu, że jak dla mnie syndicate to solidna gra, podobna do wcześniejszych. Może i takie gry trzeba lubić, a może po prostu ludzie mają za duże oczekiwania i liczyliby na assassyna w kosmosie, albo w kopalniach, żeby się nie wdrapywać :24_stuck_out_tongue:

 

Edit. Chyba jednak muszę być kryptofanbojem, bo watch dogs pierwsze też mi się podobało, a E3 zdecydowanie wygrało Beyond Good and Evil... :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem od 1, ograłem wszystkie części łącznie z Rouge... kocham tą serię i jest to taki cod, robi się to samo, a i tak jest masa frajdy bo akcja rozgrywa się w różnych czasach. Nie ma nic nowego? Porównajcie 1 (coś innowacyjnego, ludzie się zakochali pomimo monotonności, nie znałem nikogo podczas premiery kto by się nie zachwycał grafiką i ogólnie miodnością gry) do przełomowej 2, która korygowała niedociągnięcia 1 i ostatnie Syndicate, które jest na prawdę bardzo dobrą grą i zobaczycie przeskok... albo się to kocha albo nienawidzi, ale oczekiwanie że muszą coś przełomowego robić i zmieniać wszystko, bo jakaś grupa graczy chce nowości od tej samej serii wydaje mi się szalenie głupie... W najnowszej odsłonie zmieniają się czasy na Egipt, dla mnie bomba i biorę pewnie na premierkę, bo nie jestem bieda cebulą co czeka aż cena gry spadnie do szalenie niskiego pułapu. Chcecie innowacji to zmieńcie grę, a nie wymagacie nowej gry od tej samej serii, a potem się dziwicie że jest podobna do poprzedniczki i nic się nie zmieniło, bo biegamy i skaczemy hahahahhahhahahah. Tyle w temacie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, senor napisał:

Jestem fanem od 1, ograłem wszystkie części łącznie z Rouge... kocham tą serię i jest to taki cod, robi się to samo, a i tak jest masa frajdy bo akcja rozgrywa się w różnych czasach. Nie ma nic nowego? Porównajcie 1 (coś innowacyjnego, ludzie się zakochali pomimo monotonności, nie znałem nikogo podczas premiery kto by się nie zachwycał grafiką i ogólnie miodnością gry) do przełomowej 2, która korygowała niedociągnięcia 1 i ostatnie Syndicate, które jest na prawdę bardzo dobrą grą i zobaczycie przeskok... albo się to kocha albo nienawidzi, ale oczekiwanie że muszą coś przełomowego robić i zmieniać wszystko, bo jakaś grupa graczy chce nowości od tej samej serii wydaje mi się szalenie głupie... W najnowszej odsłonie zmieniają się czasy na Egipt, dla mnie bomba i biorę pewnie na premierkę, bo nie jestem bieda cebulą co czeka aż cena gry spadnie do szalenie niskiego pułapu. Chcecie innowacji to zmieńcie grę, a nie wymagacie nowej gry od tej samej serii, a potem się dziwicie że jest podobna do poprzedniczki i nic się nie zmieniło, bo biegamy i skaczemy hahahahhahhahahah. Tyle w temacie...

 

Fani maja to do siebie ze wybaczaja wiecej swojej ulubionej serii. 

Mnie np AC nie porwalo, no coz - ale dzieki temu ogram co ktoras odslone i bawie sie zazwyczaj dobrze. 

 

Co do czekania - branie na premiere obecnie jest raczej ryzykownym posunieciem wiele gier lataja, naprawiaja, usprawniaja i czesto to troche trwa - ale to Twoje pieniadze panie nie Cebulo. 

Zupelnie nie bierzesz tez pod uwage ze sporo osob ma przez rozne promocje, czy produkcje kupione w szale zakupowym w co grac, i po prostu chca troche tytulow ogarniac zamiast powiekszac kupke wstydu - nie widze w tym nic niewlasciwego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie ta serie bo to jest wycieczka turystyczna po epoce, przynajmniej zachowują pozory że to ma być na poważnie, i życze innym studiom takiego podejścia, a nie ubijania smoków mieczem zrobionym z żuchwy dinozaura ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fani wybaczają, ale ja np nie jestem fanem, ale po prostu dobrze się bawię. Jest wiele babolków, jakieś głupoty w mechanice, ale reszta gry mi to rekompensuje. Myślę, że w sumie o to zawsze powinno chodzić.

A uwaga o niecebulowaniu i braniu na premierę, a najlepiej jeszcze przed i chwaleniu się na forum ( :24_stuck_out_tongue: ) to już chyba bardziej emocjonalne podejście, nie sądzę, żeby kolega @senor tu kogoś atakował. To czy ktoś bierze na premierę, dzień, tydzień rok po nie ma znaczenia, ważne żeby się dobrze bawił przy tytule, na który wydaje się kasę.

Chyba, że ktoś chodzi w stroju assassyna na codzień i uciął sobie palec, żeby nóż (taki obiadowy, od kotleta) się wysuwał właściwie. Wtedy nie ma bata, tylko premiera :24_stuck_out_tongue:

1 minutę temu, Malakay napisał:

Lubie ta serie bo to jest wycieczka turystyczna po epoce, przynajmniej zachowują pozory że to ma być na poważnie, i życze innym studiom takiego podejścia, a nie ubijania smoków mieczem zrobionym z żuchwy dinozaura ...

O, a o wycieczkach będzie za dzień czy dwa parę słów ode mnie w kontekście syndicate  :) 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xavris napisał:

@senor

Chyba, że ktoś chodzi w stroju assassyna na codzień i uciął sobie palec, żeby nóż (taki obiadowy, od kotleta) się wysuwał właściwie.

hej o co chodzi z tym obcinaniem palca? w AC2 davinci się śmiał z Ezio że mu odrabie, ale w żadnej części tego nie było? czy się myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malakay W jedynce Altair nie miał palca serdecznego :) Tamtędy wysuwało się ostrze.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xavris napisał:

To czy ktoś bierze na premierę, dzień, tydzień rok po nie ma znaczenia, ważne żeby się dobrze bawił przy tytule, na który wydaje się kasę.

 

 

Jasne ze tak - z tym sie w pelni zgadzam.

 

Kolega  @senor dosc emocjalnie napisal o braniu na premiere. To oczywiscie jego wybor. 

Niemniej, nie widze powodu aby wzywac tu warzywo na daremno bo w mysl stwierdzenia produkt jest wart tyle ile ktos jest za niego sklonny zaplacic - niektorzy po prostu stawiaja tytul A czy B nizej na liscie priorytetow i stad tez sklonni sa zwyczajnie zaplacic mniej. 

 

Co do brania na premiere czy przed - swoje juz napisalem powyzej w dzisiejszych czasach to jest niemala loteria. I ja wole w niej nie brac udzialu. 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz ciśnienie na gry i bierzesz na premiere albo nie masz, każdy już wg kieszeni teraz tak wziałem tekkena i gram okazjonalnie jak wpadną znajomi, a tak to leży i sie kurzy  ... gry od Ubi dosyć szybko tanieją miesiąc po można za 150 z drugiego obiegu. Na premiere kupuje zawsze hity od Rockstara albo Santa Monica, ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kilka gameplajów i to zwykły FarCry w ujęciu TPP. Nawet celownik łuku taki sam.

A z epoką starożytnego Egiptu gra będzie miała tyle wspólnego co McDonald's z restauracją. Jestem fanem od pierwszej części dla której kupiłem X360 ale zwyczajnie mam tej serii już dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Malakay napisał:

albo masz ciśnienie na gry i bierzesz na premiere albo nie masz, każdy już wg kieszeni teraz tak wziałem tekkena i gram okazjonalnie jak wpadną znajomi, a tak to leży i sie kurzy  ... gry od Ubi dosyć szybko tanieją miesiąc po można za 150 z drugiego obiegu. Na premiere kupuje zawsze hity od Rockstara albo Santa Monica, ..

 

Za 150 to możesz po 2 tygodniach maks wyrwać :24_stuck_out_tongue: po miesiącu jeszcze taniej... Bo gry od UBI to jednostrzałowce...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Za 150 to możesz po 2 tygodniach maks wyrwać :24_stuck_out_tongue: po miesiącu jeszcze taniej... Bo gry od UBI to jednostrzałowce...

 

Najszybciej taniejące kolekcjonerki z figurkami na rynku. Powiem więcej: gry Ubi tracą na wartości niczym akcje CI Games.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego na Ubi najrozsądniejsza opcja wstrzymać konia, poczekać aż załatają i wio :24_stuck_out_tongue: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, MagEllan napisał:

 

Jasne ze tak - z tym sie w pelni zgadzam.

 

Kolega  @senor dosc emocjalnie napisal o braniu na premiere. To oczywiscie jego wybor. 

Niemniej, nie widze powodu aby wzywac tu warzywo na daremno bo w mysl stwierdzenia produkt jest wart tyle ile ktos jest za niego sklonny zaplacic - niektorzy po prostu stawiaja tytul A czy B nizej na liscie priorytetow i stad tez sklonni sa zwyczajnie zaplacic mniej. 

 

Co do brania na premiere czy przed - swoje juz napisalem powyzej w dzisiejszych czasach to jest niemala loteria. I ja wole w niej nie brac udzialu. 

 

 

Kolego chodzi mi to, że dla mnie gry od Ubi mimo wszystko są dobre, mają jakieś bugi, ale ja na pewno nie doświadczam ich tak dużo jak większość na tym forum co ich szukają na siłę chyba. To, że napisałem że biorę na premierę jest moją decyzją, bo wszystkie AC przechodziłem w czasie premier i już tęsknię za tą mechaniką i nie mogę się doczekać, bo syndicate dawno temu ograłem. Potem grę odsprzedaję, bo nie mam sentymentu do pudełek i tracę ok 70zł, dzięki temu też wspieram twórców. Również jakąś kupkę wstydu mam i to rozumiem. Porównałem do cebuli, bo mogę się założyć że większość z forum mimo iż gra zostałaby oceniona na notę bardzo dobrą to i tak się wstrzymają z zakupem parę miesięcy, aż cena spadnie... Lubię AC, wiem że i tak zagram to wolę przetestować od razu, bo koszt ogrania dla mnie gry przy premierze nie jest duży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×