Skocz do zawartości
BulletPOL

Assassin's Creed: Origins

Rekomendowane odpowiedzi

@senor

 

alez nie musisz sie tlumaczyc :) ja wiem o co Tobie chodzilo chcesz to kupujesz.

 

Co do gier UBI - ogralem ich troche i bywa roznie, choc te co ogralem to chyba zadna nie dostala oceny nizej przecietniak. 

Swietnie bawilem sie (takze w coopie) w Blacklist. 3 style gry, masterowanie kazdego, fajna mechanika sporo zabawy.

The Crew - bawilem sie dobrze bo lubie wyscigi i jak ogrywalem the crew to nie wiedzialem jeszcze co to FH3. 

AC3 byl jedymy ktory ukonczylem i byla to OK gra - troche bledow ale najgorszy ktory mialem to musialem misje restartowac.

Watch Dogs - coz no GTA to to nie jest, ale jedynka przy normalnym przejciu nie razila mnie glitchami (jak ich sam zaczalem szukac to byl smiech). Dwojka znow nie pasil mi bohater story marne, ale piaskownica fajka RC jumper + dron to byly moje ulubione zabawki 

 

Tak wiec kazdy kupuje jak chce i kiedy chce - jak pisalem w innym watku i z tym sie pewnie zgodzisz liczy sie fun z grania (subiektywnie pojety) i nic wiecej. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem, tylko wg mnie za bardzo się jeździ po serii AC i wymaga się od niej nie wiadomo czego. Od samego początku gra przechodzi ewolucję, która różnie im wychodzi, ale zawsze jest to kawałek niezłego kodu. Jestem po studiach informatycznych i wiem jak ciężko uniknąć pewnych bugów, bo w grze się zmieniają algorytmy w czasie rzeczywistym przez różne parametry i nie wszystko można idealnie sprawdzić. Zaczynałem od ps1 i wtedy nikt nie zarzekał na niedoskonałości, a było ich taaaaak wiele, że chyba ludzie przez sentyment o nich nie pamiętają, ale czy komuś to przeszkadzało? nie sądzę, bo liczył się fun z gry. Nie było głupiego zastanawiania się w co grze działa super poprawnie, a co nie. Wiadomo czasy się zmieniły i standardy, ale na przestrzeni tylu lat wyszła taka masa gier, że trudno zrobić coś przełomowego, bo każdy wszystko widział. Producenci też zdają sobie z tego sprawę, ale to nie jest takie łatwe jak się ludziom zdaje, aby wprowadzić rewolucyjny pomysł i to bez niedoróbek. Jak już się znajdzie nowy pomysł to i tak nowa rzesza odbiorców waha się przed kupnem, bo nie jest pewna i inwestuje po czasie w używki, które nie zasilą budżetu twórców i są nikłe szanse że wyjdzie kontynuacja. Sam pamiętam te czasy jak się kupowało jakąś gazetkę z demami na psx i się sprawdzało, ale w gruncie rzeczy czynnikiem decydującym przy kupnie był opis na pudełku i umieszczone na nim obrazki.  Kto pamięta ten wie o czym mówię. Teraz to internet i masa krytyków co grają od momentu wyjścia crysisa na pc... Podsumowując wg mnie seria AC zasługuje na ocenę 7-8/10 i chętnie pozwolę, aby Ubi na mnie zarobiło.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@senor

Zbaczamy z tematu - niektore indyki pokazywaly ze cos swiezego nie koniecznie z duzym budzetem moze odniesc sukces. 

Za duzo kasy poszlo w assety, grafike, wodotryski i wystryski - na kij mi piekne tech demo? owszem ogram ale gra raczej nie dostanie zbyt wysokiej oceny. 

 

Spojrz takie niezalezne studio jak Frictional - mialo pare produktow ale dopiero Amnezja - wirusowo sie rozeszla, SOMA (moim zdaniem bez rewelacji) tez szybko na siebie zarobila. Mozna? Mozna - nie trzeba robic super uber hiper produkcji - wystarczy nisza i byc w tym dobrym. Spojrz ile terez polskich studiow pracuje nad horrorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam prawie wszystko jak leci z głównych gier AAA i te ciekawsze indyki (Amnezje ograłem kiedyś na pc i przepraszam, ale dla mnie ona nic szczególnego nie wnosiła i nie rozumiałem zachwytu nad tą grą, somę na ps4 również i tak jak mówisz była taka sobie. Produkcje się jakoś odbiły mimo tego że były średnie, więc w sumie nie wiem jaki z tego wniosek chyba tylko taki, że trafili z dobrym okresem na takie gry). Nie chodzi mi o to, że teraz takie nowości wcale się nie pojawiają, a o fakt, że kiedyś o wiele więcej niezależnych producentów wydawało swoje gry z oryginalnymi pomysłami. Teraz jest to o wiele trudniejsze, bo standardy się podniosły i do stworzenia gry jest potrzebna spora grupa ludzi oraz większy budżet. Większość osób nie patrzy na niszowe produkcje, a na znaną markę która się wypromowała na przestrzeni lat i taki jest też klient docelowy. Sam jestem sentymentalnie związany z seriami, z którymi byłem od początku i nie zawracam sobie głowy opiniami, bo swoje zdanie na temat serii mam już wyrobione. Czy to takie GTA, FC, COD, BF, NFS, AC niezależnie od recenzji ja kupię prosto ze sklepu aby dać im zarobić bo się na ich grach wychowałem. Stąd też rozumiem, że niektórzy grają od niedawna i chcą zaliczać tylko perełki, aby nie marnować czasu... a ja gry uwielbiam choć obecnie gram mniej i boli mnie właśnie to, że gry takie jak dead space, condemned, fear i sporo innych nie mają kontynuacji przez to, że mimo swojej przystępności nie trafiły na duże grono odbiorców. Wystarczy spojrzeć na temat wątku z nowym preyem, zero opinii a gra jest na prawdę dobra. To tylko moje zdanie, zboczyliśmy z tematu to fakt dlatego napiszę jeszcze jedno zdanie odnośnie AC. Gdyby ta seria miała dopiero teraz swój początek i zaprezentowałaby taki materiał z egiptu ludzie by skakali z zachwytu i by błędy wybaczali... a seria postawiła wysoko poprzeczkę już w drugiej odsłonie, dlatego mimo iż gra jest coraz lepsza dla ludzi jest coraz gorsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Banan91PL napisał:

Ja to bym chciał żeby kiedyś powstała cześć w starożytnej Grecji to byłby dopiero klimat 

 

Za quest na wyspie Lesbos dałbym się pokroić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie cisza to może coś na zachętę?

 

i tutaj moje odczucia po zobaczeniu filmiku są bardzo mieszane, jak dla mnie średnio to widzę, kupić? pewnie jak zawsze jak cena będzie atrakcyjna i gra połatana.

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny oficjalny gameplay. Gorąco polecam bug z 17:07 i kilka sekund później jak zachowują się snopki zboża gdy postać przez nie przeskakuje.

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główny bohater ma ruski akcent w ogóle nie jest za sympatyczny...

 

miał ktoś doświadczenie z ubi store online? Mieszkam w uk i chciałem co prawda na xboxa zasponsorowac sobie wersje gods tylko sklep na jakaś blokadę i mogę tylko z sklepu na uk zamawiać wiem ze kiedyś jakaś Promka była i ludzie zamawiali jakaś grę i była po polsku. Orientuje się ktoś czy z ubi store wersja gods bd miała polskie napisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra moze byc lepsza nizli wczesniej a to mechaniki z WD a to z FC primal, a to zwierzeta wracaja (bo skorkowanie ich bylo juz w AC3).

Mnie jakos assanyn nie krecil zbytnio. I mowie pass.

 

W spoilerze dwa screeny, jesli wierzyc pewnemu YT ktory to w Londku zdroju ogrywal to nie bedzie detekcji kolizji z truchlem zwierzat (no chyba ze ta oskorkowane wtedy juz jest...)

 

@Banan91PL tez mam wrazenie ze bohater do sympatycznych nie nalezy a jego akcent mi wybitnie nie pasuje. Ja rozumiem ze ciezko zeby mowil piekna agielszczyzna ale faktycznie zbytnio leci ruskim akcentem.
 

Spoiler

 

Przechwytywanie.png

 

 

Przechwytywanie1.png

 

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, MagEllan napisał:

Gra moze byc lepsza nizli wczesniej a to mechaniki z WD a to z FC primal, a to zwierzeta wracaja (bo skorkowanie ich bylo juz w AC3).

Mnie jakos assanyn nie krecil zbytnio. I mowie pass.

 

W spoilerze dwa screeny, jesli wierzyc pewnemu YT ktory to w Londku zdroju ogrywal to nie bedzie detekcji kolizji z truchlem zwierzat (no chyba ze ta oskorkowane wtedy juz jest...)

 

@Banan91PL tez mam wrazenie ze bohater do sympatycznych nie nalezy a jego akcent mi wybitnie nie pasuje. Ja rozumiem ze ciezko zeby mowil piekna agielszczyzna ale faktycznie zbytnio leci ruskim akcentem.
 

  Odkryj ukrytą treść

 

Przechwytywanie.png

 

 

Przechwytywanie1.png

 

 

 

 

A hahahhahahahaaha.... Dobre skriny paniczu ;) żem się uśmiał... I powiedź mi teraz która gra oferuje takie ficzery??? Tylko AC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak można wchodzić w trupy zwierząt może to naprawi łatka a może nie, mapa ma być 10x większa niż w GTAV i będzie to największy sanbox jaki kiedykolwiek powstał, odpowiada za to studio co robiło Black Flaga. Graficznie wszyscy co grali jednogłośnie mówią że detal wykonanie świata urywa dude,  jest dużo zmian mechanicznych ... będzie możliwość zmiany poziomu trudności, kraftowanie, ktoś mówił że jest tresowanie tego orła, walki z bossami ...  studiowałem historię sztuki i lubie starożytność, ta gra zapowiada się rewelacyjnie! ... liczę się z tym że będą błędy downgrade grafczny bo pokazywali wersje na xoneX, mimo to biore na premiere za 229 w MM. 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Malakay napisał:

studiowałem historię sztuki i lubie starożytność, ta gra zapowiada się rewelacyjnie! ...

 

Studiowałeś czy ukończyłeś? Bo to robi różnicę.

I co z tego że mapa ma być ogromna skoro trzeba ją jeszcze czymś zapełnić? A UBI jest w tym w cholerę słabe.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, malpka napisał:

 

Studiowałeś czy ukończyłeś? Bo to robi różnicę.

I co z tego że mapa ma być ogromna skoro trzeba ją jeszcze czymś zapełnić? A UBI jest w tym w cholerę słabe.

historia sztuki była jednym z przedmiotów kierunku który ukończyłem, dlatego pisze że studiowałem ... Ubi ma tendencje do szablonowych rozwiązań w grach z otwartych światem, potrafią zasypać mapę ikonkami że aż głowa boli i dają wszystko na tacy (odbierają graczowi przyjemność odkrywania) dlatego ja zawsze w AC wyłączam interfejs, i wiem że seria ma wiele mechanicznych uproszczeń i wad, natomiast podróż po wielkich miastach przez epoki, oddanie kultur w danych regionach, fikcyjny bohater wplątany w prawdziwe wydarzenia historyczne niby stara jak świat sztuczka pisarska, a jednak Ubi jako pierwsze studio przenosi to na język gier. I za to trzeba im oddać szacunek, mam nadzieje że tym razem dwuletni okres pozwolił im bardziej dopracowac tytuł od strony mechanicznej, bo o warstwę fabularną i wizualną się nie boje. 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malakay

Juz sie tak nie denerwuj. Sreeny wkleilem dla beki, gry nie oceniam. Jak pisalem Assanyn mi szczegolnie nigdy nie lezal. 

 

Masz swoje zdanie, cieszysz sie na gre i kupujesz na premiere twoj wybor. 

 

Dla wielu gry ubi sa po prostu nieco zbyt schematyczne i samemu czasami trzeba szukac w tych piaskownicach jak sie bawic zeby bawic sie dobrze (w FC3 bawilo mnie czyszczenie mapy, w WD2 wiekszosc zadan ukonczylem przy pomocy RC zabawek, Wildlands (gralem tylko bete) widze potencjal gry w zgranej ekipie, bez huda robiac do najprostrzego zadania podejscie taktyczne - to nic ze misja na 3 minuty bedzie trwala 20 skoro bedzie fun z druzynowego grania). 

 

Ale widzisz gry od ubi zazwyczaj siegam co ktoras odslona, a i tak od niektorych sie odbijam. 

Pare bugow (a wbrew pozorom nawet w WD1 moje 40h z gra zaowocowalo paroma bledami, gdzie kompilacje pokazywaly ich conajmniej nascie), przy fajnej mechanice nie zepsuje rozgrywki. 

 

Zycze (serio, serio) dobrej zabawy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, MagEllan napisał:

@Malakay

Juz sie tak nie denerwuj. Sreeny wkleilem dla beki, gry nie oceniam. Jak pisalem Assanyn mi szczegolnie nigdy nie lezal.

 

Zycze (serio, serio) dobrej zabawy. 

 

nie denerwuje się, dla mnie najlepsze sandboxy robi Rockstar, z GTA V spędziłęm dziesiątki o ile nie setki godzin, w singlu widziałem tylko raz glicza, jak Trewor wpadł w przyczepę i nie mógł z niej wyjść ... 

 

patrzcie jak gra wygląda bez HUDa, zero pasków, lvl, numerków wylatujących z ludzi, prześwitujących przez ściany, no nic :1_grinning: ... 

 

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pograć trochę i nawet gry ocenić się nie da. Że też Ubi nie wstydziło się w ogóle zaprezentować gry publiczności w takim stanie i w ten sposób. Miały być Xboxy One X, a były jakieś laptopiki Alienware z podpiętym dziadowskimi padami. Ekranik malutki, interfejs drobny, wielkie gówno widać. Do tego trafiłem na stanowisko z takimi graficznymi artefaktami, białymi polami i rozciąganiem tekstur, że tam się chyba coś przegrzewało.

 

Demo bardzo słabe, a do tego widać było, że dano nam bardzo starą wersję gry. Otoczenie było strasznie sztywne, animacje i kolizje zbugowane w ch**, a do tego gracz zostaje rzucony w grę (czyt. podążanie za markerem) bez jakiegokolwiek wyjaśnienia co i gdzie. Sterowanie po raz kolejny się zmieniło, kompletnie nie było wiadomo, co czym się robi. Demo wyglądało tak: cutscenka ----> znalezienie dwóch itemów oddalonych dosłownie o 200 metrów ----> kolejna cutscenka i ubicie gościa, który dał zadanie. Koniec questa. Potem chciałem sobie pojeździć na koniu i popatrzeć, czy jest tam cokolwiek więcej, ale nie było. Walka to była nudna klepanka guzików, przeciwnicy w ogóle nie reagują na trafienia, po prostu robią swoje i tylko pasek HP im spada. Ponadto, jak na grę osadzoną w tak dawnych czasach, strasznie denerwują te ikonki nad głowami i wyskakujące cyferki. To w ogóle nie pasuje do klimatu. Ten jest jednak dość mocny i jeżeli te sprawy zostaną poprawione, to gra może być dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj natrafiłem na info, ze w niektórych sklepach od poniedziałku już grę można kupić. Ktoś potwierdzi? Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu da się gdzieś kupić przedpremierowo? Cały weekend w pracy, a chętnie bym pyknął jutro, strasznie się nakręciłem na ten tytuł w ciągu ostatnich paru dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×