Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Położenie na komodzie konsoli PS4 Pro

Nie cały miesiąc temu zakupiłem PS4 Pro. Wszystko fajnie, ale zauważyłem, że kiedy gram (głównie wieczorem jak już jest cisza w domu) dość mocno włącza się chłodzenie w konsoli. A dziś pierwszy raz podczas grania w Horizon Zero Down (po godzinie grania) konsola sama się wyłączyła. W czym może tkwić problem?

Edytowane przez Mareczek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś napisać w temacie serwis/gwarancja.

Jak jeszcze raz tak Ci się przydarzy to reklamuj. Ja ostatnio reklamowalem na podstawie rękojmi, może też pomyśl nad tą opcją.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to może jakiś moderator przerzuci :)?

Rękojmia? Konsola dopiero kupiona więc gwarancja jest normalnie:)

 

Edytowane przez Mareczek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz skorzystać z domniemania niezgodności towaru z umową i zażądać zwrotu gotówki. Do 6 miesięcy od zakupu to sprzedawca musi udowodnić kupującemu że konsola była sprawna w trakcie zakupu co jest praktycznie niemożliwe. Jeżeli nie chcesz się w to bawić, to zostaje gwarancja i naprawa prawie nowej konsoli w serwisie.

 

Jak widać pojawia się coraz więcej przegrzewających się PRO konsol  :listek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko była brana w części na raty to może być niezłe zamieszanie.

Wysyłanie prawie nowej konsoli do serwisu - cóż, jak innego wyjścia nie będzie.

Wyłączę tryb turbo i sprawdzę chociaż w HZD nie powinno to zrobić różnicy.

 

Nie wiem zainwestować w jakąś podkładkę chłodzącą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety zbliża się lato, konsole sony zaczną pracować na pełnej mocy wentylatorów.

@Mareczek:) żeby tylko nie odesłali z serwisu z dopiskiem że wszystko jest w porządku, podkładka chłodząca ? nie ma sensu się w to bawić.

mam wersje premierową przez te lata 2 razy sama się wyłączyła i 3-4 włączyła, a co do głośności to chodzi bardzo cicho jak na te modele, dalej nie wiem dlaczego tak się stało, może miałeś jednorazową sytuacje oby.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka chłodząca niewiele tutaj zdziała. Jeżeli konsola jest bardzo głośna i wyłącza się podczas grania to najwidoczniej się przegrzewa. Najlepiej będzie oddać ją do serwisu. Możesz to zrobić w sklepie w którym zakupiłeś konsole lub bezpośrednio u producenta zgłaszając ten fakt przez infolinię Sony (223978924 pon - pią 10:30 - 18:30).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyła się jeden raz wczoraj, a wcześniej przy graniu odpalił się wentylator pewnie na pełną moc bo był dość głośny gdzieś na 1-2 minutę.

Więc może poczekam jeszcze i zobaczę jak będzie się zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie graj i obserwuj, jeżeli sytuacja się potworzy wtedy zgłaszaj do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na takim starym Darksiders PS4pro buczało jak cholera, nie zawsze, ale często wchodziło na bardzo wysokie obroty, ale to nie z tego powodu ją reklamowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że konsola wchodzi na bardzo wysokie obroty oznacza jednie tyle że czujniki wykryły bardzo wysoką temperaturę na rdzeniu. Aby schłodzić układ do bezpiecznej temperatury konsola musi zwiększyć obroty wentylatorów, co objawia się głośną pracą urządzenia. Natomiast jeżeli konsola samoczynnie się wyłącza oznacza to że najprawdopodobniej układ się przegrzewa a to już jest dość poważny problem. Najwidoczniej układ chłodzenia w takiej sytuacji nie radzi sobie z tak wysoką temperaturą. Jeżeli problem z samoczynnym wyłączaniem konsoli się powtarza to trzeba będzie wysłać konsole na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak co roku od powstania forum o tej porze te same tematy  niezależnie czy to PS2 cy PS4 PRO

 

Wczoraj było 30 w cieniu, w zależności od nasłonecznienia w pomieszczeniu może być podobnie.

 

Przy takich temperaturach konsola zawsze będzie wyła nawet gdy jest to nowe PRO

 

Najlepiej sprawdzić po jakiejś burzy gdy temperatura spadnie do kilkunastu, wywietrzyć pokój  i wtedy przetestować

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mareczek:) napisał:

A myślicie, że mam źle ustawioną konsolę?

https://images82.fotosik.pl/648/f43c2299ed74ced9.jpg

 

Takie umiejscowienie konsoli nie powinno mieć wpływu na jej działanie.

 

16 minut temu, pablos_PRO napisał:

Wczoraj było 30 w cieniu, w zależności od nasłonecznienia w pomieszczeniu może być podobnie.

Przy takich temperaturach konsola zawsze będzie wyła nawet gdy jest to nowe PRO

Najlepiej sprawdzić po jakiejś burzy gdy temperatura spadnie do kilkunastu, wywietrzyć pokój  i wtedy przetestować

 

Ale co ma sprawdzić?

 

To że konsola jest głośna to całkiem normalne, średnica wentylatora zamontowanego w PS4 jest zbyt mała aby dobrze schłodził układ i był przy tym bezgłośny. Jeżeli temperatura otoczenia się zwiększa to i układ bardziej się nagrzewa. Natomiast jeżeli konsola się nagminnie wyłącza to znaczy że chłodzenie nie daje rady a konsola się przegrzewa. Proste jak budowa cepa.

Edytowane przez BulletPOL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle, powinna mieć jak najwięcej powietrza z każdej strony. Zamiast aniołka :)

 

Powinien sprawdzić temperaturę w pokoju . Jeżeli przy 20 się wyłącza to jest coś nie tak, ale przy 27 czy więcej takie rzeczy się zdarzały w poprzednich generacjach, szczególnie że konsola nie ma odpowiedniego przepływu powietrza

Edytowane przez pablos_PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pablos_PRO napisał:

Powinien sprawdzić temperaturę w pokoju . Jeżeli przy 20 się wyłącza to jest coś nie tak, ale przy 27 czy więcej takie rzeczy się zdarzały w poprzednich generacjach, szczególnie że konsola nie ma odpowiedniego przepływu powietrza

 

To ze w poprzednich generacjach zdarzały się takie przypadki nie oznacza że jest to normalne, bo nie jest. To nie jest sprzęt sezonowy. Tak samo nie kupuje samochodu żeby jeździć nim tylko zimą. Co to za dyrdymały. Jeżeli konsola się nagminnie wyłącza to znaczy że się przegrzewa a tak być nie powinno. Być może pasta między cpu a radiatorem pod wpływem wysokiej temperatury wyparowała. Znając Sony pewnie zastosowali jakieś silikonowe badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po portu poczekam czy jeszcze raz sie wyłączy.

A powiedzcie mi - oddajcie do serwisu i oni mi ją wyczyszczają do zera. Jakieś gry czy zapisane stany gier będą mógł odzyskać? Mam PS+ więc chyba tam w chmurze się zapisują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to normalne o tej porze zawsze tak było i będzie. Konsola musi mieć odpowiednią temperaturę otoczenia by chodzić cicho, przy dużych upałach może się wyłączyć gdy system wie że nie da rady schłodzić

 

Nienormalne jest otwieranie konsoli i babranie w paście z byle powodu. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minut temu, pablos_PRO napisał:

Dla mnie to normalne o tej porze zawsze tak było i będzie. Konsola musi mieć odpowiednią temperaturę otoczenia by chodzić cicho, przy dużych upałach może się wyłączyć gdy system wie że nie da rady schłodzić. Nienormalne jest otwieranie konsoli i babranie w paście z byle powodu. 

 

 


Nadal nie rozumiesz, projektując i wypuszczając taką konsolę na rynek, producent jest obwarowany różnymi zapisami i ma obowiązek sprawdzić, czy układ chłodzenia jest sprawny i na tyle wydajny, aby schłodził rdzeń nawet w dużo wyższych temperaturach. Nie dopuszczalne jest, aby producent sprzedawał sprzęt, który jest źle zaprojektowany i nie nadaje się do użytkowania. Temperatura otoczenia nie ma tutaj nic rzeczy. Owszem może ona mieć wpływ jedynie na głośność urządzenia, ale konsola nie ma prawa się wyłączać. Konsola tak samo, jak PC czy inne urządzenia powinny być samowystarczalne, a układ chłodzenia powinien spełnić swoją zadanie. Jeżeli tego nie robi, a konsola NAGMINNIE się wyłącza, oznacza to, że coś jest nie tak i należy to sprawdzić w serwisie. To nie jest normalne, nigdy nie było i nigdy nie będzie. Babranie się poście nie należy do Twoich obowiązków tylko do serwisu.

 

Oczywiście są różne "ostateczne" zabezpieczenia powodujące wyłączanie się urządzeń przy zbyt wysokiej temperaturze ale to właśnie oznacza że układ chłodzenia nie spełnia swojej roli lub problem tkwi gdzie indziej. Jeżeli taka sytuacja nagminnie się powtarza (nie chodzi o to że raz czy dwa razy się wyłączyła w ciągu roku) to jest powód aby sprawdzić jej działanie w serwisie. To nie jest normalne zachowanie sprawnej konsoli.

Edytowane przez BulletPOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mareczek:) napisał:

A powiedzcie mi - oddajcie do serwisu i oni mi ją wyczyszczają do zera. Jakieś gry czy zapisane stany gier będą mógł odzyskać? Mam PS+ więc chyba tam w chmurze się zapisują?

 

Nie wiem czy zauważyliście moje wcześniejsze pytanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Możesz dostać nawet nie swoją konsolę

28 minut temu, BulletPOL napisał:


Nadal nie rozumiesz, projektując i wypuszczając taką konsole na rynek, producent jest obwarowany różnymi zapisami i ma obowiązek sprawdzić .....

Piękna teoria. Tylko sami wiemy jak to wychodzi w praniu. od gumek w padach które się ścierają po 2 dniach po RRoD czy inne masowe zgony całych partii konsol, na najnowszych niedziałających padzikach w Switchu kończąc . Oni też pewnie mieli obowiązek wszystko sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Mareczek:) napisał:

Po portu poczekam czy jeszcze raz sie wyłączy.

A powiedzcie mi - oddajcie do serwisu i oni mi ją wyczyszczają do zera. Jakieś gry czy zapisane stany gier będą mógł odzyskać? Mam PS+ więc chyba tam w chmurze się zapisują?

Ja przed oddaniem wolałem sobie zrobić backup wszystkiego i zresetować ją do ustawień fabrycznych, po co w serwisie mają mieć wgląd do tego co mam na konsoli.

Na pewno wywal hasła jak masz zapamiętane do logowania się do sieci playstation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co - jak mam cyfrowe gry to też muszę ich backup robić? Wtedy musiałbym mieć ogromnego pendrive.

Nie mogę po prostu potem pobrać z PS Store? Tylko właśnie pytanie co z zapisanymi stanami gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×