Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz skorzystać z domniemania niezgodności towaru z umową i zażądać zwrotu gotówki. Do 6 miesięcy od zakupu to sprzedawca musi udowodnić kupującemu że konsola była sprawna w trakcie zakupu co jest praktycznie niemożliwe. Jeżeli nie chcesz się w to bawić, to zostaje gwarancja i naprawa prawie nowej konsoli w serwisie.

 

Jak widać pojawia się coraz więcej przegrzewających się PRO konsol  :listek:

 

Takie małe sprostowanie, przy rekojmi czas w którym się domniemuje istnienie wady w momencie zakupu to rok a nie 6 miesięcy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tylko co - jak mam cyfrowe gry to też muszę ich backup robić? Wtedy musiałbym mieć ogromnego pendrive.

Nie mogę po prostu potem pobrać z PS Store? Tylko właśnie pytanie co z zapisanymi stanami gier.

Oczywiście ze możesz pobrać. Jak masz PS plus to dla pewności wymus ręcznie synchro z dyskiem sieciowym (zachowają ci się save) a gry sobie ściągniesz po tym jak konsola wróci. I tak jak mówią poprzednicy, wywal hasła, dane karty kredytowej itp. A jak już wróci to pamiętaj o ustawieniu 2FA.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, CePeeN napisał:

Takie małe sprostowanie, przy rekojmi czas w którym się domniemuje istnienie wady w momencie zakupu to rok a nie 6 miesięcy.

 

Faktycznie masz racje, chyba przepisy się zmieniły po 2015 roku, tym lepiej dla kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy konsola wyłączyła się z powodu przegrzania. Moja premierowa PS4 jak miała problem z przegrzewaniem to przed wyłączeniem się wywalała komunikat na niebieskim tle (nie sposób przeoczyć) z informacją że się przegrzewa. Nie pamiętam już dokładnego tekstu tego komunikatu ale wyświetlał się. Potestowałem to parę razy i komunikat za każdym razem wyskakiwał, z tym że to była już ponad dwuletnia konsola (premierowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Scooby-Doo napisał:

Pytanie tylko czy konsola wyłączyła się z powodu przegrzania. Moja premierowa PS4 jak miała problem z przegrzewaniem to przed wyłączeniem się wywalała komunikat na niebieskim tle (nie sposób przeoczyć) z informacją że się przegrzewa. Nie pamiętam już dokładnego tekstu tego komunikatu ale wyświetlał się. Potestowałem to parę razy i komunikat za każdym razem wyskakiwał, z tym że to była już ponad dwuletnia konsola (premierowa).

 

Wczoraj na początku myślałem ogólnie że prądu zabrakło. Bo momentalnie wyłączyło ją.

9 minut temu, CePeeN napisał:

 

Takie małe sprostowanie, przy rekojmi czas w którym się domniemuje istnienie wady w momencie zakupu to rok a nie 6 miesięcy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiście ze możesz pobrać. Jak masz PS plus to dla pewności wymus ręcznie synchro z dyskiem sieciowym (zachowają ci się save) a gry sobie ściągniesz po tym jak konsola wróci. I tak jak mówią poprzednicy, wywal hasła, dane karty kredytowej itp. A jak już wróci to pamiętaj o ustawieniu 2FA.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

ustawienia 2FA?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tutaj słabej jakości materiał ale na sam koniec filmiku widać jaki jest komunikat gdy konsola się przegrzewa plus pasek na konsoli świeci się na czerwono (na mojej premierówce było dokładnie tak samo)

 

Komunikat PS4 is too hot to jest 10/10. "I'm sexy and I know it"
 

 
Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2FA, czyli Uwierzytelnienie Dwuetapowe. Dodatkowe zabezpieczenie przed utrata konta, szczególnie jeśli masz na nim wersje cyfrowe. Jak zamierzasz wysłać konsole to i tak włącz nawet bo to jest per konto a nie urządzenie. Działa to trochę jak w banku. Przy próbie logowania dostajesz SMS z kodem który podajesz. Mało wysiłku a sporo bezpieczniej.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

EDIT: zamieniłem słowo "autentykacja" (niepoprawne w j. polskim) na "uwierzytelnienie"

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pablos_PRO mam rozumieć że gdybym mieszkał w jakimś ciepłym kraju to nie mógłbym grać na konsoli bo jest za ciepło? :1_grinning:

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pablos_PRO mam rozumieć że gdybym mieszkał w jakimś ciepłym kraju to nie mógłbym grać na konsoli bo jest za ciepło? :1_grinning:

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Hehe na tym forum jest paru fachowców zaklinających rzeczywistość mitycznym nawiązaniem do praktyki vs teorii, wiec tak, nie mógłbyś.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby podsumować te 2 strony:

 

Jeżeli konsola jest w miarę nowa, nie wystaje z każdego jej zakamarka kurz a wyłącza się podczas grania (nie ważne czy z czy bez komunikatu o przegraniu), świadczy to o ewidentnie o usterce (układu chłodzenia, procesora, itp) - oddajemy na gwarancji/rękojmi.

W starszej (np rocznej lub więcej) konsoli może być nagromadzona taka ilość kurzu, że przy wysokich temperaturach na zewnątrz będzie głośno chodzić - czasem może też mieć uszkodzony (rozszczelniony z czasie) układ rurek z płynem chłodzącym - tutaj pomaga pełne czyszczenie (no i nowa pasta bo na starej nie wolno składać chłodzenia) + ewentualna wymiana układu chłodzenia jeśli nie pomaga czyszczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Grałem dziś prawie 5h w Horizon Zero Down, potem doszło po przerwie (około 3h) gra w FIFE jakieś 2h. Nie wyłączyła się...

Wczoraj po godzinie gry się wyłączyła - może przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×