Skocz do zawartości
Karaluch69

Pillars of Eternity

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem na PC z DLC za 60zł. Podziękuję wersji na ps4 w cenie powyżej 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba. Oby tylko sterowanie dostosowali do pada i będzie git. Będę miał na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzje niby pozytywne:

  • RPGsite 9
  • PlayStation Lifestyle 8
  • COGconnected 9
  • God is a Geek 8
  • ZTGD 8.5
  • TheSixthAxis 8
  • PushSquare 9
  • PlayStation Universe 9
  • Hardcore Gamer 9
  • DualShockers 8.5

Jednak Unity nie zawiódł i recenzenci narzekają na długie czasy wczytywań. Czy brać za 200zł na PS4 podczas gdy na PC można ją kupić w promocjach za 60-70zł? Pytanie retoryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że to jest rzeczywiście gra z gatunku "vintage". Żadnych naszpikowanych sekwencjami akcji przerywników filmowych, animacje na podstawowym poziomie, mnóstwo czytania, wysoki poziom trudności, złożony system klas i umiejętności itd. Fabuła ciekawsza niż w Divine Divinity OS, ale system walki nieco gorszy. Mroczne cRPG w starym stylu. Absolutnie niewarte 200 zeta! Za 100-120 można brać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Grabeq napisał:

Szczególnie, że to jest rzeczywiście gra z gatunku "vintage". Żadnych naszpikowanych sekwencjami akcji przerywników filmowych, animacje na podstawowym poziomie, mnóstwo czytania, wysoki poziom trudności, złożony system klas i umiejętności itd. Fabuła ciekawsza niż w Divine Divinity OS, ale system walki nieco gorszy. Mroczne cRPG w starym stylu. Absolutnie niewarte 200 zeta! Za 100-120 można brać. 

 

Akurat przytoczyłeś same zalety tego tytułu. Problem w tym że jest to port ponad dwuletniej gry z PC w cenie nowości AAA. Cena z tyłka wzięta. W Sony chyba myślą że posiadacze PS4 nie posiadają kompów w swych domach. Taka Sega z Yakuza Kiwami (145zł) czy Ninja Theory z Hellblade (125zł) potrafią a Obsydian już nie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, malpka napisał:

 

Akurat przytoczyłeś same zalety tego tytułu. Problem w tym że jest to port ponad dwuletniej gry z PC w cenie nowości AAA. Cena z tyłka wzięta. W Sony chyba myślą że posiadacze PS4 nie posiadają kompów w swych domach. Taka Sega z Yakuza Kiwami (145zł) czy Ninja Theory z Hellblade (125zł) potrafią a Obsydian już nie.

 

mniej emocji...

 

Obsydian nie potrafi i juz... i co zrobisz. Moga sobie nawet i na 499pln gre wycenic i zareczam ze znajda sie tacy co kupia na PSS w tej cenie....

 

Co wiecej edycja na PS4 nazwana jest inaczej nizli edycje na PC co nieco utrudnia porownanie.

Czy cena na PS4 jest z kosmosu? jest!

Ale kazdy kto ma swoj rozum i przecietnego kompa (patrzac po wymaganiach sprzetowych) oraz szanuje swoja kase kupi na PC. Hardcorowi konsolowcy wyloza wiecej i im i tak nie wytlumaczysz. 

To nie pierwsza gra ktora nie dosc ze dlugo po premierze PC to jeszcze wychodzi w dosc dyskusyjnej cenie. Tak bylo, tak jest i tak bedzie.

A jak nam cena nie pasuje to mamy wybor, czekac albo zagrac na innej platformie.

 

@Grabeq przytoczyl zalety bo mu gra podeszla, ba powiedzial tez o akceptowalnym progu cenowym ktory jest gruubo ponizej tego co wisi w PSS.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodziło o to, że niewiele osób skusi się na ten tytuł, bo to gra przeznaczona dla niewielkiej grupy graczy. Szczególnie na konsolach. Dla mnie to też zalety, ale jak ktoś nie miał styczności z cRPG, to rzeczy, które wymieniłem wyżej raczej go zniechęcą niż zachęcą. Zachęcić  mogłaby niższa cena... Mi ten tytuł się bardzo podoba, chociaż gram w Pillars od czasu do czasu, bo ciężko mi ciurkiem wysiedzieć dłużej niż 1-2h. Gra jest naprawdę skomplikowana, a tutoriale niewiele wyjaśniają. Trzeba się wczytać we wszystkie opisy skilli, czarów, atrybutów, ogarnąć samouczek. Poza tym gracz w pierwszych godzinach dostaje już tak szeroki wachlarz możliwości, że ciężko ogarnąć, czego używać w danej sytuacji. Jakaś walka może wydawać się niemożliwa, a wystarczy jeden czar na początek i staje się śmiesznie prosta. Ja mam tak ograniczony czas na granie, że ciężko mi się wkręcić w coś tak złożonego...

 

Na marginesie. Jakieś kozackie filmowe przerywniki zawsze się przydają i sprawiają, że fabuła bardzoiejwkręca. Mamy 2017 r., a nie 1998 r. Jeśli przerywniki na silniku gry są niemożliwe, to mogliby chociaż między aktami dać coś kinowego...Ta gra jest produkcją budżetową i to czuć. 200 PLN po kilku latach od premiery na PC, to po prostu za dużo. Warto zaczekać na promo.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest to że Westeland 2 i Torment szybko staniały. Z PoE może być podobnie. Poniżej 100zł warto kupić zwłaszcza gdy ktoś, jak np ja, z różnych powodów nie gra na PC.

Gdy włączyłem PoE na moim PC pierwsze wrażenie było takie:

- O rany, trzecie Baldursy.

 

Większej zachęty chyba nie trzeba.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, malpka napisał:

Pocieszające jest to że Westeland 2 i Torment szybko staniały. Z PoE może być podobnie.

 

No wlasnie i to jest klucz. Mozesz byc zly na cene, ale gry maja do siebie to ze tanieja. Cena spadnie do poziomu ktory bedzie Tobie pasowal kupisz i pewnie bedziesz sie dobrze bawil.

W takim wypadku zycze aby tytul szybko wyladowal na promocji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, to Wasteland najniżej stał za 49pln - cena akceptowalna (ale nadal za wysoka); więc podejrzewam, że prędzej czy później PoE również będzie do wyrwania w tej cenie.

Tak dla kontrastu - jeszcze niedawno Pillars był na PC do wyrwania za 12$ (w HumbleMonthly w paczce z innymi grami...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 2.5h gameplayu po polsku.

 

 

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Temat ożył tylko dlatego, że cena jest za wysoka :blink:

 

Wasteland, Torment czy Divinity na starcie wszystkie kosztowały w granicach 160-170zł. Nie wiem czemu akurat Pillarsy tak wysoko wycenili, ale raczej się przejadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś wersja pudełkowa w Polsce do kupienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Mnie PoE strasznie jara! Kreator postaci to jest to, co w rpgach lubię. Zastanawiam się poważnie nad zakupem -  tytuł może okazać się niezłą odtrutką od wysokobudżetowych produkcji w które ostatnio ciągle gram (Mass Effect: Andromeda, W_2). Trochę odstrasza mnie ten system walki, bo szczerze to jakoś nigdy nie przepadałem za turowym, więc jakby się ktoś mógł wypowiedzieć, czy ów system jest jakiś mocno staroszkolny, bo dodam jeszcze ze ani w Baldur Gate czy tam Westland nigdy nie grałem xD

 

Jak będzie w store tak  za 150 ziko, to chyba kupię xD 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest stricte turowy system walki, tylko real time z aktywną pauzą czyli to co było w Baldursach. Kiedyś dawał radę a jak teraz to nie wiem. Sprawdzę dopiero za jakiś czas jak gra trochę zjedzie z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i kupiłem. Pograłem 3h i na razie jest dobrze. Wieje nostalgią z ekranu na każdym kroku także stare dupy lubujące w klasycznych RPGach "tamtych" lat będą wniebowzięci. Sterowanie na padzie średnie, ale idzie się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kus, nie kus bo marzy mi sie zeby pograc w cos Baldursowatego na konsoli.

Cena jednak mnie odrzucila (tym bardziej ze ostatnio w Biedronce widzialem wersje na PC za 59zl - tyle ze ja nei gram na PC).

Nie mam cisnienia. Zaczekam na obnizke (o ile bedzie). Za stowke wezme, ale nie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybki zjazd z ceną bym nie liczył. PoE na PC bardzo długo trzymało cenę. Podstawka chodzi za ok 50zł, z DLC 70zł. I o ile na PS4 Wasteland 2 i Torment szybko spadły z ceną tak z PoE możemy sobie długo poczekać. Są sklepy, nawet nasze rodzime, które mają w ofercie za 160zł plus wysyłka. Nie wiem tylko czy są to wersje Pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mierniczek napisał:

Nie kus, nie kus bo marzy mi sie zeby pograc w cos Baldursowatego na konsoli.

Cena jednak mnie odrzucila (tym bardziej ze ostatnio w Biedronce widzialem wersje na PC za 59zl - tyle ze ja nei gram na PC).

Nie mam cisnienia. Zaczekam na obnizke (o ile bedzie). Za stowke wezme, ale nie wiecej.

Nie kuszę i polecam zaczekać z kupnem na sporą obniżkę. Gra jest tak "oldschoolowa", że i za 2 lata możesz spokojnie ograć i nic nie stracisz. Ja kupiłem bo Destiny 2 umęczyło mnie szybciej niż się spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki na Allegro pięknie tracą na wartości. Można kupić już za 140zł z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która klasą grało Wam się najfajniej?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fredi_Bobik napisał:

Która klasą grało Wam się najfajniej?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Ja swoją postać standardowo zrobiłem magiem, typowy glass cannon, ale w zasadzie każda klasa jest ciekawa. No i przecież jednostka niewiele znaczy bez dobrze skomponowanej drużyny. Ja osobiście mam żelazna piątkę (wojownik, palladyn, łowca, kapłan i mag) i szósty rotuje między pozostałymi klasami. 

Ogólnie na razie oprócz loadingow cała reszta jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×