Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Grecky napisał:

 

Kable dołączane fabrycznie do Horizona oraz Xboxa One S, podłączone odpowiednio do HDMI 2 oraz 3. Android chyba 6.0.1. Próbowałem wszystkiego, ale no nie chce nic wykryć. Internet również nie jest w stanie pomóc :38_worried:  Niby pierdoła, ale byłoby miło. 

 

Odnośnie samego TV napiszę więcej niedługo. Póki co jest bardzo dobrze :obama:

 

A targować się można. Warunkiem jest płatność gotówką. Bądź miły, okazuj niezdecydowanie, poproś o rozmowę z kierownikiem, w przypadku jego nieobecności poproś, by ktoś z działu do niego zadzwonił. No i pokaż, że masz wiedzę na temat telewizorów i nie dasz sobie wcisnąć byle czego (mi próbowano Philipsa, bo super, a i w Polsce składany :21ozlae:) i powiedz, że na Ceneo znalazłeś cenę niższą o tyle i tyle. 

Widzę że w MM podobnie tak jak ja miałem w Saturnie. Pytam sprzedawce jaki lepszy TV dla konsoli i sportu Sony xe9005  czy może Panasonic EX780 a ten mi wyskakuje "a może Philips" który był za 3500 tys :1_grinning: zaraz wiedziałem że nie ma sensu pytać dalej :) Jak już będę kupował TV to sprawdzę Twój sposób :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Grecky napisał:

 

Dobra, potrzebuje pomocy. Bravia Sync nie znajduje żadnych urządzeń po kablu HDMI. Ani dekodera Horizon, ani konsoli.... jak sobie z tym poradziłeś?

Zrobiłeś w ustawieniach sterowanie przez HDMI włączone? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Boomstick1983 napisał:

Zrobiłeś w ustawieniach sterowanie przez HDMI włączone? 

 

Nie mogę znaleźć takiej funkcji, a przeszukałem dosłownie każdą pozycję w menu :notbad:

 

Mogę prosić o jakieś zdjęcie podglądowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boomstick1983 Byłem na tej stronie, ale właśnie nie wiem, czy ona nie dotyczy starszej wersji systemu? Dlatego poprosiłem o jakieś zdjęcie z Waszych (+ @mataman ) ekranów, bo u mnie 

 

Cytuj

Naciśnij przycisk HOME, a następnie wybierz S_NUXs_setting.icon.png → [Wejścia zewnętrzne] → [Ustawienia HDMI] → [Sterowanie przez HDMI] → [Wł.].

 

nie istnieje. Ja mam bezpośrednio zakładkę poświęconą Bravia Sync, jest możliwość puszczenia po kablu HDMI polecenia "włącz", by urządzenia możliwe do sterowania po HDMI pojawiły się na liście, ale niestety pustka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Boomstick1983Ja mam bezpośrednio zakładkę poświęconą Bravia Sync, jest możliwość puszczenia po kablu HDMI polecenia "włącz", by urządzenia możliwe do sterowania po HDMI pojawiły się na liście, ale niestety pustka. 

 

Mam tą samą opcje co Ty, ale u mnie też nie wyszukuje urządzeń po HDMI.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W ustawieniach->zewn. wejścia

 

 

f8973e41b58c38dc5ebf9ab763edeb0b.jpg

 

 

9e2586f23bce58e1470d31de8010e888.jpg

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy dekoder Horizon wymaga zmiany ustawień? Bo u mnie jest generalnie to samo, ale niestety nie jestem w stanie znaleźć skrzynki UPC. Tak się to prezentuje u mnie

 

8dJjiM7.jpg

 

2s5hy3t.jpg

 

4Pa2xxR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz spowrotem zamienić na Samsunga :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, okoni napisał:

Chyba musisz spowrotem zamienić na Samsunga :30vm3cw:

 

Zdecydowanie.

 

Tak w ogóle to sprawdź sobie jeszcze ustawienia samego dekodera, nie wiem jak jest w UPC ale w dekoderze z NC+ opcję sterowania i znajdowania poprzez HDMI też musiałem sam włączyć. Na 200% nie jest to wina TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung? Nie znam typa :30vm3cw:

 

Żeby nie było, jestem z TV bardzo zadowolony. Te sterowanie przez HDMI to mnie to rybka, bo dla mnie telewizja mogłaby nie istnieć, ale zostaje jeszcze dziewczyna, która co prawda już się przyzwyczaiła do żonglowania pilotami, ale jeżeli widzę możliwość ogarnięcia tego, to chcę wypróbować wszystkie opcje. 

 

Dzisiaj w nocy odpaliłem Andromedę i HDR autentycznie zmuszał mnie do mrużenia oczu :banderas:  ten Samsungowy HDR przy obecnym to był istny wypierdek, głównie ze względu na pulsowanie światła. W Sony wszystko świeci jak pan jezus przykazał i w zasadzie na każdym kroku widać, jak bardzo krawędziowe podświetlenie u Koreańczyka odstawało. Jak zwykle blisko tydzień spędziłem przy zabawie z suwaczkami, by uzyskać zadowalający mnie efekt. Wiadomo, nie jest to profesjonalna kalibracja, ale i na nią przyjdzie kiedyś czas, może na święta. 

 

Na ten moment jedyna istotna przewaga Samsunga to system operacyjny. Jaki Android jest, każdy wie. Owszem, daje nieograniczone możliwości, tysiące aplikacji (chociaż mnie interesuje tylko YT i Netflix), ale ma to swoją cenę. Tizen jest systemem zamkniętym i wszystko działało ekspresowo i bez zająknięcia. Mam w związku z tym pytanie do posiadaczy Android TV. Czy z czasem system znacząco zwalnia i muli, niczym na telefonach? Zapewne co jakiś czas przyda się czyszczenie go ze śmieci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mi muli tylko po włączeniu tv, przez ok 30s jest meeeeega wolny.

Co do pilotów to spróbuj zrobić odwrotnie. Pilotem od Horizona obsluguj tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 12.05.2017 o 09:25, Grecky napisał:

Jak zwykle blisko tydzień spędziłem przy zabawie z suwaczkami, by uzyskać zadowalający mnie efekt.

 

https://www.cnet.com/forums/discussions/sony-xbr-65x850d-picture-settings-and-hdr-notes/

 

Co prawda mam model KD-49XD8005 ale obraz igła jak dla mnie na tej konfiguracji. Live color tylko na maxa dałem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauwzylem taki problem w swoim ks 7000 , ze czasami ekran traci jakby plynnosc. Mowie tutaj o opcji motion plus. Wyglada to tak jakby spadaly chwilowo klatki stad chwiloey brak plynnosci. Myslalem ze na poczatku to problem tylko z modolu cam lecz ogladalem teraz film z dysku i rowniez to zaobserwowalem. Czy jest to.jakis defekt panela czy przy opcji moyion plus na auto moze sie tak dziac?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@nikkor Na problemy z KS7000 polecam oddanie go bezdomnym i kupno innego TV :notbad:

No to żeś zablysnal kolego.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, na tym u góry wygląda to zdecydowanie lepiej :1_grinning:

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu był tu  BUM na 4k i czy dalej polecacie KU6000 40'? nie chce HDR tylko 4k do pspro i dobre 2k do netu.Wiem że kilku użytkowników kupiło ten TV więc ciekawym opinii.Jakby co budget 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 16.05.2017 o 12:19, PS4-wioskaGuy napisał:

Swego czasu był tu  BUM na 4k i czy dalej polecacie KU6000 40'? nie chce HDR tylko 4k do pspro i dobre 2k do netu.Wiem że kilku użytkowników kupiło ten TV więc ciekawym opinii.Jakby co budget 2k

Według mnie w tej cenie to lepiej jak byś zainwestował w dobry TV FullHD, 4K to minimum 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to niby dlaczego? Wszystko zależy od odległości z jakiej się ogląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam dokładnie 2,7m do 60" i wiem już że kolejny tv będzie większy, bo kanapy nie będę przysuwał :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to niby dlaczego? Wszystko zależy od odległości z jakiej się ogląda.

Podejrzewam, że kolega ogląda TV góra z 4m, a w takim przypadku kupno TV 4k 40cali to bezsens.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×