Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, nie bawta się w półśrodki. Jak TV to tylko 75' lub więcej. Zostawcie te szmery, bajery, po prostu wielkość ma znaczenie, ciach temat  i proszę, żeby nie biadolić, że brak miejsca. Odległość 2.5m i jest git ... no dobra, przy klitce 2x2 to i 65 cali ujdzie :1_grinning:

Chciałeś być śmieszny, nie wyszło. 75 cali jak najbardziej ma sens tak samo jak 50. Wszystko zależy od pomieszczenia i uwierz nie wszyscy się cisną w "apartamentach" z pokoikami 2x2. Cala dualisms dotyczy tego ze na konsoli dużo fajniej się gra na dobrze dobranym tv a nie na taborecie przy monitorze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nie trafiłem w Twój wyrafinowany gust ;) Ja tylko chciałem podkreślić, że nie ma za dużych tv. Widziałem, jak gość 75 cali instalował na biurku pod kompa, co kto lubi. Moim zdaniem, powyżej 3.5m od ściany, to już można pomyśleć o projektorze.  Oczywiście mowa o pokoju stricte rozrywkowym, uwierz, nie wszyscy wykorzystują do tych celów salonu, czy największego pokoju :)

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wyrafinowanego gustu. Myślałem ze reprezentujesz punkt widzenia krypto złomiarzy na temat grania na monitorkach, widocznie złe cię zrozumiałem. Tez uważam ze nie ma za dużego tv (ale dobrze jest dobrać rozsądnie, jeden rozmiar więcej niż się wydaje odpowiedni)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy grają na monitorach ze względy na prędkość odswieżania/input lag.

Ostatnio miałem okazję grać w Destiny na monitorze i byłem zdziwiony różnicą, pisałem o tym kilka postów wyżej.

Do Destiny 2 kupuję na pewno monitor dobry splitter HDMI i będę miał dwie opcje do wyboru.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy grają na monitorach ze względy na prędkość odswieżania/input lag.

Ostatnio miałem okazję grać w Destiny na monitorze i byłem zdziwiony różnicą, pisałem o tym kilka postów wyżej.

Do Destiny 2 kupuję na pewno monitor dobry splitter HDMI i będę miał dwie opcje do wyboru.

I te kilkanaście ms stracisz na spliterze, nie rozumiem tej dyskusji i wmawianie każdemu co lepsze, każdy ma swoje upodobania i tyle w temacie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Veezo napisał:

I te kilkanaście ms stracisz na spliterze, nie rozumiem tej dyskusji i wmawianie każdemu co lepsze, każdy ma swoje upodobania i tyle w temacie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aktywny splitter nie dodaje nic do input lag, splitter nie zmienia/konweruje obrazu tylko przekierowuje go.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tak mam podłączone ps4 do tv i za ścianą do monitora.

I w gry multiplayer na których się skupiam lepiej mi się gra na monitorze. Jest mocno zauważalny mniejszy IL

W single na luzie gram na kanapie na tv

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Byłem zwolennikiem teorii "nie istnieje zbyt duży telewizor". Życie skorygowało - istnieją. 

Mam tv 50 cali, odległość od ekranu to 2,20 m. Źle mi się grało, np w Dark Souls 3 nie ogarniałem wzrokiem całego ekranu, aby zobaczyć pasek zdrowia (u góry ekranu po lewej) musiałem tam kierować spojrzenie, tracąc na ułamek sekundy akcję w centrum. A kto grał w DS3 multi ten wie, że ułamek sekundy to sporo czasu :)

Przemeblowałem pokoj, teraz mam do ekranu około 3 - 3.30 m. Jest dobrze, ogarniam wzrokiem cały ekran, gra się lepiej. 

Telewizor trzeba dobierać do własnych preferencji i warunków, bo może się okazać i za duży, i za maly. 

PS: noszę okulary, to tez na pewno ma znaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam tu pytanie od siebie.

Co byście bardziej polecili:
1)Samsung UE50KU6000

matryca VA, 8bits, 60hz, mały lag (jak to w samsungach) cena ok 2500zł

2)Panasonic TX-50EX700E cena 3500 zł

jest to model Panasonica na 2017 rok, więc jeszcze nie ma o nim dużo informacji, ale wiadomo, że:

matryca VA, 8bits +FRC, 60 Hz,

3)coś innego? do ceny 3500zł, ok.50 cali.

Jeśli chodzi o panasoniki to poprzednie modele mają raczej pochlebne opinie na forach, zarówno DX700 na 2016 rok, jak i CX700 na 2015. Ich mankamentem był tylko lag na poziomie 50-60ms. Wersja EX ma już podobno 21 ms (przy 4k + HDR). HDR to wiadomo, nie są najwyższe loty, ale to nie ta półka cenowa.

Telewizor w 90% będzie służył tylko do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem wczoraj w x-komie PS4 Pro, lecz mój telewizor nie zasługuje na podłączenie do niego konsoli :) szukam ciekawego telewizora do 4000 zł. Na rynku jest tych telewizorów od groma i nie mam pojęcia, który wybrać. Dlatego zwracam się z prośbą do Was, pomóżcie znaleźć coś odpowiedniego, zależy mi na małym imput lagu, hdr, bardzo dobra jakość kolorów, 49-55 cali itp itd. Pozdro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj w Samsunga KS9000 lub w Sony XE8005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sibas napisał:

Celuj w Samsunga KS9000 lub w Sony XE8005

Obydwa telewizory przekraczają mój budżet. Proszę o inne propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować TV z Matryca 50Hz w tych czasach to śmiech na sali, chyba że tylko do konsoli to okej. Ale mimo wszystko nie dałbym tyle kasy za taki badziew. Ale robta co chceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, toreso napisał:

Kupować TV z Matryca 50Hz w tych czasach to śmiech na sali, chyba że tylko do konsoli to okej. Ale mimo wszystko nie dałbym tyle kasy za taki badziew. Ale robta co chceta.

Na ceneo jest napisane że ten Sony ma 400Hz. Jeżeli rzeczywiście ma 50Hz to nie ma sensu sie nad nim zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 Hz to on ma uplynniacza, czyli Motionflow. Matryca 50Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, toreso napisał:

400 Hz to on ma uplynniacza, czyli Motionflow. Matryca 50Hz

Nigdzie tego nie napisali więc nie wiedziałem. Jest jakiś telewizor, topowych marek, w tej cenie z rozsądnymi parametrami? Zależy mi na waszej pomocy :) nie chcę wpakować kasy w takiś badziew.

Edytowane przez Jaco4a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego oczekujesz, jaki budżet, i tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, toreso napisał:

Wszystko zależy czego oczekujesz, jaki budżet, i tak dalej.

Wszystko starałem się ująć w pierwszym poście, zależy mi na bardzo dobrym obrazie przy graniu na PS4 Pro, przy filmach na YT, netflixie, rozdzielczość 4k, hdr, niski input lag. Budżet do 4000zł. Myśle że za tą cenę można już coś znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że może być ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4100 Samsung KS7500 dostaniesz ale 49 cali

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toreso napisał:

Ja myślę że może być ciężko.

Myślisz że da się coś wymyśleć? Mógłbym z czegoś zrezygnować, jakie modele mógłbyś mi polecić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecilbym tego TV nawet najwiekszemu wrogowi :Gmoch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×