Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja użytkuję KS7000 od prawie roku i nic złego się z nim nie dzieje (obudowa). Kwestia dobrej karmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeci już prawie pół roku i jak na razie jest cacy.Ale to fakt. Z serią KS to loteria,albo trafisz dobry albo ujowy.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam problem ustawieniami HDR na PS4 Pro pod moim telewizorem SONY LED KD-55XE7096BAEP

 

W ustawieniach konsoli pokazuje mi że obecnie obraz jest ustawiony na 2k ale trzeba zmienic opcje w Telewizorze, niestety nie widzę żadnych dodatkowych opcji w menu TV które pozwoliły by na taką zmianę. 

Z góry dziękuję za pomoc i rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie zakupilem telewizor https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizory.samsung?filter[48][0]=808447 gdy ustawiam na ps4 wlacz hdr wyskakuje mi komunikat telewizor nie obsluguje hdr o co chodzi?

Mamy zgadywać który?
Pewnie gdzieś w opcjach obrazu musisz ustawić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde sorka xD mu8002t pytanko czy na zwykłym ps4 tym najstarszym odpali sie hdr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola dostała aktualizacje do obsługi HDR ale było głośno że konsola nie obsługuje odpowiedniej wersji hdmi. Zmień kabel na nowszy, pogrzeb w ustawieniach telewizora nic innego nie wymyślisz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebalem w tv odpalilem funkcje HDR + ,ale w konsoli nadal to samo, wiec pozostaje wymiana na pro bądź czekanie na ps5. A i jeszcze jedno grajac w far cry 4 gdy obracam sie postacia widze braki płynności ktorych nie bylo bądź nie zauwazylem ich grajac na moim starym 26 calowym philipsie. Czy to wynika z tego ze moja ps4 nie daje rady na wysokiej rozdzielczości czy to wina tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że to wszystko wina twojego tv :-P Dokładnie jego ustawień.

HDR+ na samsungu to będzie sztuczne HDR które jest konwertowane ze zwykłego SDR.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Antek napisał:

Jak go bralem mowili ze pod ps4 jak najbardziej sie nadaje. https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue49mu8002t

Kup nowy kabel hdmi, tzw. Hdmi 2.0, miałem podobny problem ale w innym telewizorze, mowiłem sprzedawcy w mediaexpert o swoim problemie i o pomyśle zakupu kabla hdmi 2.0 to mnie wyśmiał, że nie ma takich kabli. Kupiłem kabel na allegro i hdr śmiga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaco4a napisał:

Kup nowy kabel hdmi, tzw. Hdmi 2.0, miałem podobny problem ale w innym telewizorze, mowiłem sprzedawcy w mediaexpert o swoim problemie i o pomyśle zakupu kabla hdmi 2.0 to mnie wyśmiał, że nie ma takich kabli. Kupiłem kabel na allegro i hdr śmiga. 

A jaka masz ps4? Slim, pro czy grubsa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Antek napisał:

A jaka masz ps4? Slim, pro czy grubsa?

 

Prosiaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tv mam włączoną opcje HDR+ wchodze w konsole wlaczam hdr i pojawia sie napis Telewizor nie obsługuje Hdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Antek napisał:

W tv mam włączoną opcje HDR+ wchodze w konsole wlaczam hdr i pojawia sie napis Telewizor nie obsługuje Hdr

Spróbuj inne gniazdo hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Jak krew w piach.

Panie kochany! Wyłącz HDR+ bo to nie jest natywne HDR tylko zwykła sztuczna konwersja z obrazu SDR. 

Teraz obejrzyj filmik który wrzucałem od Digital Foundry jak poprawnie skonfigurować telewizor. Zauważ, że opcja HDR+ jest cały czas wyłączona.

Na zapas wrzucę linka jak poprawnie skonfigurować/skalibrować twój tv z rtings.  Przeczytaj wszystko co jest w HDR SETTINGS, GAMING SETTINGS i HDR GAMING SETTINGS. Masz tam wszystko opisane.

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000/settings

 

 

Dnia 14.08.2017 o 11:19, keczu78 napisał:

Cześć wszystkim,

Mam problem ustawieniami HDR na PS4 Pro pod moim telewizorem SONY LED KD-55XE7096BAEP

 

W ustawieniach konsoli pokazuje mi że obecnie obraz jest ustawiony na 2k ale trzeba zmienic opcje w Telewizorze, niestety nie widzę żadnych dodatkowych opcji w menu TV które pozwoliły by na taką zmianę. 

Z góry dziękuję za pomoc i rady

U kolegi podobnie wygląda sprawa. Źle skonfigurowany telewizor. Polecam to obejrzeć ;)

https://www.youtube.com/watch?v=O5ohhVRnuHg

Pamiętaj jeszcze, że XE70 daje max 370 nitów. Radzę nie spodziewać niewiadomo jakich efektów.

Recenzja tv - https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

 

Edytowane przez Wszebor
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomeczku wielkie dzieki bardzo mi pomogles. Teraz trybi hdr i nie widze spadków plynnosci poprzez zmiane korekty drgań. Naprawde jeszcze raz wielkie dzieki

Edytowane przez Antek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Zakupiłem telewizor Samsung KS8000 i konsole PS4 PRO, od wczoraj testuje i jest naprawdę dobrze, ale może powinno być lepiej - dlatego postanowiłem zapytać.

Jak wchodzę na konsoli w Informacje o wyjściu wideo dostaję takie informacje (również widoczne w załączniku)

 

- Rozdzielczość: 3840 x 2160-60 Hz
- Format koloru: YUV422 (HDR)


Ze względu na ograniczenia standardu HDMI 2.0 co do szybkości przesyłania sygnału wyświetlania zawartości 4k HDR przy częstotliwości 60 Hz zamiast formatu koloru RGB zostanie użyty format YUV422 lub YUV420


- HDR w Twoim TV: Obsługa 2k/4k
- HDCP: 2.2

 

I teraz nie wiem o jakie ograniczenia chodzi, oraz czy mam się tym przejmować czy nie. Użyłem kabel HDMI dołączonego do konsoli PS4 PRO, ale nie wiem czy to kabel 2.0 czy 2.2. Tak samo w telewizorze dołączony mam taki zewnętrzny panel do którego wpinam HDMI i też nie mam pewności jakie ten panel i telewizor obsługują HDMI tj. 2.0 czy 2.2.

 

Dlatego z góry dziękuje za pomoc, sugestie które przydadzą mi się zanim wydam kolejne 100zł na kabel HDMI którego i tak może nie potrzebuje.

 

20945400_1645705485461022_1957363890_o.jpg

Edytowane przez mastek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ograniczenia przepustowości kabla hdmi. W skrócie wszystko jest ok.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma więcej kasy polecam kupić KS9500 :) Miałem kupić oleda ale zdecydowałem się na flagowca od samsunga z 2016r :) 65cali + hdr robi robote :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem konsoli, dzisiaj przyszła mi paczka z adapterem HDMI - DVI. Podłączyłem więc kablem hdmi przez adapter konsole do monitora, lecz na ekranie monitora jest widoczny szary ekran. Adapter działa na komputerze bez problemu. Monitor to Samsung S22C300 , który ma wejścia dvi i vga, obsługuje rozdzielczość 1080p. https://www.morele.net/adapter-av-gembird-adapter-hdmi-f-dvi-m-pozlacane-koncowki-a-hdmi-dvi-2-325838/ - adapter.
Próbowałem różnych rzeczy: podłączałem ps4 do tv i wyłączałem HDCP, zmieniałem rozdzielczosc przez tryb awaryjny (przy uzyciu tv, monitor przekazywał caly czas szary ekran). Sprawdzałem też cały ten HDCP przez panel Nvidii na pc i pisało, że monitor wspiera HDCP.
Liczę na Waszą pomoc ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×