Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam telewizora do PS4 i potrzebuje pomocy ekspertów, chodzi o 40 cali, full HD, niski input lag, całkiem dobre kolory, znalazłem parę modeli lecz nie ma ich już na rynku lub nie jestem pewien. Wiec budżet jaki mogę przeznaczyć jest to około 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kudu napisał:

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem konsoli, dzisiaj przyszła mi paczka z adapterem HDMI - DVI. Podłączyłem więc kablem hdmi przez adapter konsole do monitora, lecz na ekranie monitora jest widoczny szary ekran. Adapter działa na komputerze bez problemu. Monitor to Samsung S22C300 , który ma wejścia dvi i vga, obsługuje rozdzielczość 1080p. https://www.morele.net/adapter-av-gembird-adapter-hdmi-f-dvi-m-pozlacane-koncowki-a-hdmi-dvi-2-325838/ - adapter.
Próbowałem różnych rzeczy: podłączałem ps4 do tv i wyłączałem HDCP, zmieniałem rozdzielczosc przez tryb awaryjny (przy uzyciu tv, monitor przekazywał caly czas szary ekran). Sprawdzałem też cały ten HDCP przez panel Nvidii na pc i pisało, że monitor wspiera HDCP.
Liczę na Waszą pomoc ;)  

Możliwe że PS4 wysyła do monitora sygnał w nieobsługiwanej przez niego rozdzielczości, w takim przypadku przy użyciu adaptera obrazu nie będzie.

Najlepiej jakbyś podłączył konsolę do TV kablem HDMI i ustawił na sztywno 1920x1080 i wtedy dopiero podłączył do monitora przez adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w komputroniku i kupiłem po prostu cały kabel hdmi - dvi za 30zł i działa. Najwidoczniej adapter zawinił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2017 o 15:34, Wszebor napisał:

 

 

Panowie gram na zwyklej ps4 jak moge zmienic rozdzielczość na 3840x2160 bo w ustawieniach nic takiego nie mam a gram na 1980x1080-60hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obiło mi sie o uszy ze Samsung ue49mu8002 ma matryce 60hz a nigdzie nie moge tego potwierdzic. Jak tak to ide go zwrocic. Pytałem sie w rtv czy ma setke to powiedzieli ze tak oczywoscie -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś chyba brałbym KD55XE9005 ale mam jeszcze 2,5 miecha może będą jakieś promocje albo nowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do samsunga zapytać się o matryce to mi powiedzieli ze nie udzielaja informacji jakie matryce sa montowane. To skad mam sie tego dowiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba by go rozebrać i sprawdzić oznaczenia, ale to już by trzeba poczytać na jakimś sensownym forum gdzie te oznaczenie dokładnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie obiło mi sie o uszy ze Samsung ue49mu8002 ma matryce 60hz a nigdzie nie moge tego potwierdzic. Jak tak to ide go zwrocic. Pytałem sie w rtv czy ma setke to powiedzieli ze tak oczywoscie -.-



Oglądasz dużo sportu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam nasza super ekstraklase :24_stuck_out_tongue: wiec większość czasu ogladam tylko sport, czasem jakis film z dziewczyna. A co do kalibracji obrazu grając w farcry 4 gdy sie obracam z łukiem widze podwojnie strzale i nie wiem jak to zmienic. Wlaczajac tryb gry jest lepiej ale jakosc obrazu jest slabiutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Antek napisał:

Wlasnie obiło mi sie o uszy ze Samsung ue49mu8002 ma matryce 60hz a nigdzie nie moge tego potwierdzic. Jak tak to ide go zwrocic. Pytałem sie w rtv czy ma setke to powiedzieli ze tak oczywoscie -.-

 

Matryca 60Hz, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, toreso napisał:

 

Matryca 60Hz, pozdrawiam.

Moglbys mi podeslac jakiegos linka gdzie taka informacja jest potwierdzona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Antek napisał:

Ciekawe czy mi go wymienia.

Ale Cię wydymali :vxoAZzf: Jak można wierzyć na słowo jakiemuś amatorowi/pseudo sprzedawcy, który leci po 12h za najniższą krajową... :smart:

Wracając do meritum - pewnie NIE. Odbiją Cię jak pingponga :30vm3cw:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 50EX700E i mam problem przy korzystaniu z PS4 na nim. Po niedługim czasie występuje jakby zmęczenie oczu/stają się lekko czerwone, wystarczy 1-2h, a na starym TV mogłem grać i 5-10h i nic. Mam włączony tryb gra, w ps4 ustawienia obrazu w tym rgb wszystko na auto. Tv ma wtedy ustawienia defaultowe:  podświetlenie 60/100, kontrast 100/100, jasność:0, ostrość 50/100. (przy grze HDR TV podbija jasność do 100/100)

 

O dziwo jak grałem na tym tv na Switchu lub ps3 to nie pamiętam żeby ten problem mnie dręczył. W pracy przy monitorze też siedzę pół dnia i nic... Miał ktoś podobny problem z jakimkolwiek TV i może coś poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2017 o 09:10, luki99 napisał:

Mam 50EX700E i mam problem przy korzystaniu z PS4 na nim. Po niedługim czasie występuje jakby zmęczenie oczu/stają się lekko czerwone, wystarczy 1-2h, a na starym TV mogłem grać i 5-10h i nic. Mam włączony tryb gra, w ps4 ustawienia obrazu w tym rgb wszystko na auto. Tv ma wtedy ustawienia defaultowe:  podświetlenie 60/100, kontrast 100/100, jasność:0, ostrość 50/100. (przy grze HDR TV podbija jasność do 100/100)

 

O dziwo jak grałem na tym tv na Switchu lub ps3 to nie pamiętam żeby ten problem mnie dręczył. W pracy przy monitorze też siedzę pół dnia i nic... Miał ktoś podobny problem z jakimkolwiek TV i może coś poradzić?

Mam dokładnie ten model TV ale nie zauwazyłem takich problemów, spróbuj sobie dobrać odpowiednie ustawienia obrazu , w trybie gra pomimo  iż tv ma ustawienia deaultowe można je korygować i dopasowac pod siebie. 

Edytowane przez Lekki28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lekki28 napisał:

Mam dokładnie ten model TV ale nie zauwazyłem takich problemów, spróbuj sobie dobrać odpowiednie ustawienia obrazu , w trybie gra pomimo  iż tv ma ustawienia deaultowe można je korygować i dopasowac pod siebie. 

 

Próbuje właśnie ale nie jest to takie proste bo nie wiem co konkretnie może powodować takie objawy/co wpływa na zmęczenie wzroku. Obniżałem podświetlenie i kontrast oraz ostrość ale problemem może być też któraś z funkcji typu adaptacyjne sterowanie podświetlenia/kontrastu, czujnik otoczenia itd - a trochę tego jest...

 

Cały czas nie mogę skumać czemu z ps4 jest ten problem , a np. na Switchu jak kończyłem Zeldę to przed urlopem grałem 2 dni praktycznie całe (oczywiście z przerwami) i nic mi nie było a to gra, która jest mega kolorowa. Po powrocie kilka dni jeszcze w nia grałem i skończyłem. Potem zachciało mi się wrócić do PS3 i ograłem killzona 3 kampanię. A następnie była PS4 - Crash, Diablo III, horizon głównie i zaczeły sie problemy, a ustawienia TV wtedy nic nie zmieniałem. Grałem dla testów na PS4 na monitorze przez 3h w diablo III i oczy jak najbardziej ok, a przy tym TV czuje jakby się musiały wysilać i to w krótkim czasie, a potem robią się zmęczone/czerwone.

 

A z ciekawości - Ty pomijając , że tryb gra masz włączony to na jakim ustawieniu obrazu grasz - normalny / kinowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Żona wyrzuca mnie z salonu z moim ps4 pro i szukam jakiegoś nie drogiego dobrego tv do małego pokoju.
Rozmiar jaki wybrałem to 55 cali, gdyż taki obecnie posiadam w salonie i jak gram na kierownicy ze stojakiem to jest ok.
TV tylko do ps4 - budżet najlepiej do 3000 zł - 3500 zł.
Mam Philipsa 55pus6561 i jest ok, ale znalazłem nowy model TCL 55C70 i nie wiem, czy warto.
Jakby ktoś coś to będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam Michał

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupić sobie ps4 pro.

 

Zastanawiam się między dwoma telewizorami:

KD55XE9305 lub KD65XE9005 chyba, że jest coś lepszego w tym przedziale cenowym?

 

Różnica w cenie to 1000 zł na rzecz większego i tu moje pytanie czy lepiej wziąć mniejszy wyższy model czy większy i niższy. TV będzie mi służył do netflixa ps4 pro i oglądania meczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9305 ma bardzo dużego laga w stosunku do konkurencji.  Trochę się tym sam dyskwalifikuje jako tv do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×