Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Btw. Ale odnośnie wyboru tv odnośnie firmy i parametrów, ostatnio rozmawiałem z klientem na jakimś firmowym party, no i mówi mi że pić nie może, bo jutro jakieś wyjazdy i spotkania, ale jak znajdzie czas i żonę z dziećmi pogoni, to spotkamy się u niego i mi barek i nowego 75calowego soniacza pokaże. Na pytanie, czemu akurat taki sprzęt kupił, odpowiedział :

Bo większego w tym momencie w sklepie nie było. 

Także, ludzie różnie reagują na impulsy marketingowo-techniczne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Ja pitole, panicz Okoni się ze mną zgadza, kurfaaaa.... Czas otworzyć szampana :24_stuck_out_tongue: Będzie gruba biba....

 

@Scooby-Doo paniczu 23 a 33 to w sumie 0,02 sekundy lub 0,03 sekundy.... I ty chcesz zobaczyć różnicę??? (chyba tylko na papierze :P).... A no i takie różnice to wyłapuje tylko Bany na swym 22" monitorku....


@DigitalMan_PL Wiesz, przeciwnik zdąży już mrugnąć okiem, a miał nie widzieć co go zabiło :1_grinning:

Wezmę Soniaczka, tym bardziej że mają nawet raty 0% i teraz nawet na takie rozwiązanie się  zapewne skuszę, przedzwonię sobie jutro (w zasadzie to już dzisiaj) do Sony Center w Gda żeby się dowiedzieć na kiedy udałoby się taki TV skołować, bo miałem problem z sfinalizowaniem zamówienia poprzez ich stronę www.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scooby-Doo tak, XE90 to porządny sprzęt. Bardzo dobre nasycenie kolorów, solidna czerń i konkretny juz HDR. Jedyne co musisz zrobić po wyjęciu z pudełka (poza dostosowaniem obrazu pod siebie) to ograniczenie ilości procesów w tle, co by Android czkawki nie dostawał. 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Grecky
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w XE90 czerń jest naprawdę piękna. Tu cloudingu tak naprawdę nie doświadczymy. Niby ma mało stref wygaszania (ok.50) , ale w praktyce sprawdza się wyśmienicie! :antonio:

HDR bajka. Np. w BF1 słońce potrafi zupełnie oślepić, coś pięknego :banderas:

Ten XD80 co miałem poprzednio... :yao:

 

 

P.S. Nie wiecie może, kto robi w dobrej cenie kalibrację przez maila ? :jaro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, haobao_PRO napisał:

P.S. Nie wiecie może, kto robi w dobrej cenie kalibrację przez maila ? :jaro:

 

Witam

 

Proszę wysłać na adres grecky@greckykalibrujenaodlegloscpoland24.com model telewizora, ilość cali oraz napięcie w gniazdku. W przeciągu 14 dni roboczych otrzyma Pan szczegółową kalibrację w pliku .jpg. 

 

Pozdrawiam 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, TV zakupiony to teraz pojawiło się nowe pytanie :)

Jaki kabel HDMI, mam info że mój kabel obsługuje HDCP 1.4 a wg konsoli potrzeba 2.2, z tego co widzę u nas dostępne są kable w wersji 2.0, w wersji 2.1 chyba w Polsce jeszcze nie dostanę, wiecie coś więcej na ten temat bo ja nie ogarniam, jaki kabel najlepiej wybrać, bo nie wiem czy brać jakiś 2.0 za 20 zł żeby zobaczyć czy coś to zmieni :1_grinning:

Generalnie u mnie setup jest taki że konsola jest wpięta do amplitunera i amplituner do TV i chyba z konsoli do ampka idzie kable wersji 2.0 a z ampka do tv taki jak Sony daje do konsoli. Trochę nie chce mi się już dłubać żeby podpiąć konsolę bezpośrednio do TV żeby zobaczyć bo musiałbym się ciut nagimnastykować niestety.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Scooby-Doo napisał:

Dobra, TV zakupiony to teraz pojawiło się nowe pytanie :)

Jaki kabel HDMI, mam info że mój kabel obsługuje HDCP 1.4 a wg konsoli potrzeba 2.2, z tego co widzę u nas dostępne są kable w wersji 2.0, w wersji 2.1 chyba w Polsce jeszcze nie dostanę, wiecie coś więcej na ten temat bo ja nie ogarniam, jaki kabel najlepiej wybrać, bo nie wiem czy brać jakiś 2.0 za 20 zł żeby zobaczyć czy coś to zmieni :1_grinning:

 

Jaką masz konsolę ? PRO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Grecky napisał:

 

 

 

 

 

 

@Scooby-Doo obejrzyj filmik i jak coś polecam te zmiany, aczkolwiek ja polecam jeszcze wyłączyć te rekomendacje wyświetlane w 1 belce od góry...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Scooby-Doo napisał:

Tak, PRO.

 

No to do PRO dołączony jest właściwy kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, haobao_PRO napisał:

 

No to do PRO dołączony jest właściwy kabel.


A to dzięki za podpowiedź,  może coś pokombinuję aczkolwiek o ile dobrze pamiętam to ten kabel od PS4 Pro mam teraz podpięty od amplitunera to TV a nie od konsoli do amplitunera, ponieważ był za krótki żeby podłączyć nim bezpośrednio konsolę i amplituner. Będę musiał pokombinować coś, bo jakiś kabel HDMI w wersji 2.0 kupiłem i on chyba jest teraz wpięty w konsolę, ale skoro konsola odczytuje go jako 1.4 HDCP to chyba takiej jest jakości właśnie. Nic może jutro będę miał więcej czasu to coś pokombinuje nawet żeby zobaczyć czy coś się pozmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach testowania XE9005 pooglądałem sobie trochę filmików 4k z youtube. Jakość bije po oczach , nie byłem przekonany do zakupu tv za taką kasę, ale widać że było warto. Już nie chcę oglądać niczego w 1080p

 

We wszystkich filmikach porównawczych Digital Foundry w koncu widać różnicę. Przy XOX ,PS4 pro wygląda jak upośledzony kuzyn. 

Jeszcze 15 dni i sam doznam tej wzrokowej ekstazy :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuję się ktoś może jaka matryca jest w Sonym 55 '' 4K UHD Smart TV KD-55XE7096? IPS czy VA? Z tego o czytałem, 55 powinna mieć VA natomiast wg. źródeł internetowych znalazłem dwie różne rozbieżne informacje, jedno mówiące o IPS a drugie o VA... Ewentualnie, czy istnieje możliwość aby to w fizyczny sposób w sklepie sprawdzić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ShadowHunter napisał:

Orientuję się ktoś może jaka matryca jest w Sonym 55 '' 4K UHD Smart TV KD-55XE7096? IPS czy VA? Z tego o czytałem, 55 powinna mieć VA natomiast wg. źródeł internetowych znalazłem dwie różne rozbieżne informacje, jedno mówiące o IPS a drugie o VA... Ewentualnie, czy istnieje możliwość aby to w fizyczny sposób w sklepie sprawdzić?

 

Pozdrawiam

 

wg. hdtvpolska rozmiar 55 cali ma VA

 

Cytuj

W 43″ wersji telewizora zastosowanie znalazła matryca IPS. Większe przekątne tego telewizora jak 55″ posiadają matrycę VA (lepsza czerń). Matryca została wyprodukowana przez LG Displays i ma 60Hz częstotliwość odświeżania.
Źródło: https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pablos_PRO napisał:

W ramach testowania XE9005 pooglądałem sobie trochę filmików 4k z youtube. Jakość bije po oczach , nie byłem przekonany do zakupu tv za taką kasę, ale widać że było warto. Już nie chcę oglądać niczego w 1080p

 

We wszystkich filmikach porównawczych Digital Foundry w koncu widać różnicę. Przy XOX ,PS4 pro wygląda jak upośledzony kuzyn. 

Jeszcze 15 dni i sam doznam tej wzrokowej ekstazy :)

 

No miałem tak samo, zastanawiałem się czy warto model XE90 brać... ale tak samo po kilku filmikach już wiedziałem, że to był dobry wybór :):)

Można wiele powiedzieć o @Grecky, że noob, że ratio jak Bany to on tylko w Photoszopie zobaczy ;), że marudzi... ale co do TV racje miał...

 

Teraz tylko czekać na XOX i fap festiwal czas zacząć... A zwolennicy PS4 i tak stwierdzą pewnie, że to na XOX hooyowo wygląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Można wiele powiedzieć o @Grecky, że noob, że ratio jak Bany to on tylko w Photoszopie zobaczy ;), że marudzi...

 

:seriously:  Gdzie ja marudzę? Jak ktoś jest wyznawcą jedynej słusznej religii, czyli Xboxa to ja nic nie marudzę :smart:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie Panowie i Panie NAJWAŻNIEJSZE!!

 

Sony potwierdziło, że po podłączeniu modeli XE90 i 93 do konsoli konkurencji (czyt. M$ :P), wartość jasności maksymalnej w trybie zwykłym i HDR zostaje z automatu pomniejszona o 50%... Natomiast po podłączeniu do konsoli Sony wartośc ta pozostaje na poziomie 100% ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wprowadził całkowity zakaz kompatybilności :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

A właśnie Panowie i Panie NAJWAŻNIEJSZE!!

 

Sony potwierdziło, że po podłączeniu modeli XE90 i 93 do konsoli konkurencji (czyt. M$ :P), wartość jasności maksymalnej w trybie zwykłym i HDR zostaje z automatu pomniejszona o 50%... Natomiast po podłączeniu do konsoli Sony wartośc ta pozostaje na poziomie 100% ;);)

 

Dokładnie, dodatkowo obraz ma być skalowany do maksymalnej rozdzielczości 720p. Gdyby była możliwość kupiłbym telewizor od Microsoftu!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grecky napisał:

 

Dokładnie, dodatkowo obraz ma być skalowany do maksymalnej rozdzielczości 720p. Gdyby była możliwość kupiłbym telewizor od Microsoftu!!! 

 

Microsoft wszedł w komitywę z Szajsungiem, na steonie M$ co jest polecane do XboxOne X ?? Of koz Szajsung ;) (jakiś tam konkretny model :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Microsoft wszedł w komitywę z Szajsungiem, na steonie M$ co jest polecane do XboxOne X ?? Of koz Szajsung ;) (jakiś tam konkretny model :P)

 

Pakt z diabłem i polecanie Qleda, którym tyłka bym nie podtarł. Albo inaczej. To nie są złe telewizory, ale Samsung je przecenił o dobre 2-3 tysiące złotych. O ich flagowym Q9 nie wspomnę z litości, bo jest droższy niż OLED, a to zwykły krawędziak, który może buty czyścić dwukrotnie tańszemu XE93. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grecky napisał:

 

Pakt z diabłem i polecanie Qleda, którym tyłka bym nie podtarł. Albo inaczej. To nie są złe telewizory, ale Samsung je przecenił o dobre 2-3 tysiące złotych. O ich flagowym Q9 nie wspomnę z litości, bo jest droższy niż OLED, a to zwykły krawędziak, który może buty czyścić dwukrotnie tańszemu XE93. 

 

Kończąc offtop polityki MS i paktów z Szajsungiem :24_stuck_out_tongue: Stawiam na to, że Samsung wietrząc sukces XOX, dogadał się z M$ i ten za "drobną opłatą, co łaska ;)" od nich, teraz na siłę promuje te ich gówno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grecky napisał:

 

wg. hdtvpolska rozmiar 55 cali ma VA

 

 

 

 

Dziękuję za odpowiedź, źródło, które mówi, o tym, że jest to IPS to duński odpowiednik naszych większych sklepów, z elektroniką, spójrzcie https://www.elgiganten.dk/product/tv-radio/fladskarms-tv/KD55XE7096BAE/sony-55-4k-uhd-smart-tv-kd-55xe7096 stąd moje wątpliwości. Ewentualnie coś w podobym przedziale pod PS4 PRO godne polecenia? Zależy mi na wykorzystaniu potencjału tej konsoli, rozmiar 55 cali, Ze względu na ograniczony budżet moje typy to: TCL55P6046 lub Sony 55"KD-55XE7096, co sądzicie? Ewentualnie jakiś inny model godny polecenia? Bądź, który lepszy spośród wyżej wymienionych?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, poradziłem sobie z moim "dramatem" hdmi. Okazało się że mój amplituner Onkyo na 8 wejść HDMI ma 3 które obsługują 2.2 czyli 4k i HDR, więc wystarczyło przepiąć kabelek a ten który kupiłem ze 2 miesiące temu w Saturnie za jakieś 30-40 zł okazał się wystarczająco dobry i teraz konsola pokazuje mi że HDR jest obsługiwany, także eureka! :1_grinning:

Edit:

Przy okazji dopytam, czy na XE90 w opcji "Zewnętrzne wejścia" i później "Format sygnału HDMI" ustawiacie "Ulepszony format" czy zostawiacie na "Standardowym"?

Zauważyłem że jak odpalam i zamykam grę która obsługuję 4k to TV chyba dostosowuje sobie rozdzielczość i przez chwilkę robi się ciemny ekran, zauważam to szczególnie przy zamykaniu aplikacji. Nie wiem czy może ja coś sobie nie poustawiałem albo poustawiałem że tak się dzieje, chyba że tak ma być bo menu konsoli działa w innej rozdziałce?

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×