Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, czacha79 napisał:

Ale black friday jest za 2 tygodnie :24_stuck_out_tongue:

I nie wiem gdzie ty chcesz go kupic, ale obecna cena w sklepach to 5699 .. a ty go bierzesz w PROMOCJI za stowke wiecej? :jaro:

Obczaj .. https://www.ceneo.pl/50217722

 

Zaczekaj te dwa tygodnie do czarnego piątku i wtedy kup z promocja TANIEJ .. ;)

W euroagd jest teraz promocja i do tego raty 0% dlatego własnie zdecydowałem się na taki zakup a nie z jakichś nieznanych mi stron.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Qba6113 napisał:

W euroagd jest teraz promocja i do tego raty 0% dlatego własnie zdecydowałem się na taki zakup a nie z jakichś nieznanych mi stron.

No tak w koncu MediaMarkt, MediaExpert, Sony Center (wiesz, taki oficjalny sklep Sony, firmowy.. Sony by Sony), Morele, Saturn to firmy krzaki :rofl:  No nic, jesli uwazasz ze w promocji kupujesz cos co jest o stówe drozej niz wszedzie indziej no to grunt ze ty sie dobrze z tym czujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sto zł to nie jest różnica a raty 0% tylko tam gdzie pisałem bo za gotówkę nie mogłem sobie pozwolić... Ale widzę, że tutaj u was zawsze źle jak ktoś ma trochę inne zdanie.

Edytowane przez Qba6113
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, ja staram ci sie pomoc - w Saturnie masz soundbar za tysiaka w cenie ... nizszej o stowke od tego co masz w Euro AGD. Nie wiem jak wygladaja raty, ale przeciez oni podobnie jak MM i inni prawie non stop oferuja 0%. Wystarczy sprawdzic.

 

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-55xe9005

 

I raz jeszcze - zaczekaj na czarny piatek, a nie pseudo promocje w Euro-AGD ktora i tak jest drozsza niz u wszedzie indziej bez promocji ;)

 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz pomóc ale dla mnie najkorzystniejsza oferta była akurat w euro. Nigdzie teraz nie ma rat 0%, a biorąc w innym sklepie na raty przepłaciłbym w sumie nie 100 zł a tysiąc.

Edytowane przez Qba6113
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nigdzie nie ma rat 0% to faktycznie ta stowka drozej i tak bedzie taniej ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, czacha79 napisał:

No tak w koncu MediaMarkt, MediaExpert, Sony Center (wiesz, taki oficjalny sklep Sony, firmowy.. Sony by Sony), Morele, Saturn to firmy krzaki :rofl:  No nic, jesli uwazasz ze w promocji kupujesz cos co jest o stówe drozej niz wszedzie indziej no to grunt ze ty sie dobrze z tym czujesz ;)

Z tego co jest na strony Sony, to u nich telewzor kosztuje 5999. Wiec to nie to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony centre zawsze daje cenę najniższą jaka jest na rynku. Dodatkowo można wydebić dłuższą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zaktualizowali cene i jest po 5699. Tylko, ze chyba nie maja rat 0%, czyli dla kogos kto chce kupić na raty opcja Euro RTV jest korzystniejsza. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem borem lasem 65XE9005 spadlo ponizej magicznej granicy 8tys w Morele ;) Pomimo tego zaczekam do przyszlego roku az wypuszcza model z Dolby Vision w takiej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wrzuci ktos swoje ustawienia obrazu w tym 55XE90? Wiem ze to raczej sprawa indywidualna i na kazdym egzemplarzu moze byc inaczej ale chcialem porownac bo siedze drugi dzien i juz sam nie wiem jak to poustawiac. Glownie chodzi o ustawienia pod ogladanie telewizji bo tutaj mam najwiekszy problem. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Qba6113 napisał:

Panowie, wrzuci ktos swoje ustawienia obrazu w tym 55XE90? Wiem ze to raczej sprawa indywidualna i na kazdym egzemplarzu moze byc inaczej ale chcialem porownac bo siedze drugi dzien i juz sam nie wiem jak to poustawiac. Glownie chodzi o ustawienia pod ogladanie telewizji bo tutaj mam najwiekszy problem. Dzieki.

 

Ja w sumie wzorowałem się tym:

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

 

+ wprowadziłem swoje poprawki bo dla mnie obraz był "za mdły" w zwykłym trybie... Bo TV ma ustawienia z których korzysta gdy wykrywa obraz HDR, a inne gdy działa bez tego trybu...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Ja w sumie wzorowałem się tym:

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

 

+ wprowadziłem swoje poprawki bo dla mnie obraz był "za mdły" w zwykłym trybie... Bo TV ma ustawienia z których korzysta gdy wykrywa obraz HDR, a inne gdy działa bez tego trybu...

Dzieki. Zrobilem dokladnie tak samo bo tylko ten poradnik znalazlem. Ale do ogladania telwwizji pozostawialem wszystmo na auto bo nie dalo sie ogladac na off bez ulepszaczy.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Ja w sumie wzorowałem się tym:

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900e/settings

 

+ wprowadziłem swoje poprawki bo dla mnie obraz był "za mdły" w zwykłym trybie... Bo TV ma ustawienia z których korzysta gdy wykrywa obraz HDR, a inne gdy działa bez tego trybu...

Według mnie to te ustawienia są bez sensu, bo praktycznie wszystko jest na OFF. 

 

17 minut temu, Qba6113 napisał:

Panowie, wrzuci ktos swoje ustawienia obrazu w tym 55XE90? Wiem ze to raczej sprawa indywidualna i na kazdym egzemplarzu moze byc inaczej ale chcialem porownac bo siedze drugi dzien i juz sam nie wiem jak to poustawiac. Glownie chodzi o ustawienia pod ogladanie telewizji bo tutaj mam najwiekszy problem. Dzieki.

Jak będę miał chwilę to wyślę Ci screeny z moich ustawień, tylko ja mam model XE93, ale to sobie zobaczysz, może Ci spasują.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi żeby wyłączyć wszystko co się da i doprowadzić do najnaturalniejszego odzwzorowania chyba ze ktoś lubi takie oczojebne, upłynnionej ustawienia :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kamillo napisał:

Według mnie to te ustawienia są bez sensu, bo praktycznie wszystko jest na OFF. 

 

Jak będę miał chwilę to wyślę Ci screeny z moich ustawień, tylko ja mam model XE93, ale to sobie zobaczysz, może Ci spasują.

To ja tez bym prosił bardzo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, CePeeN napisał:

No właśnie o to chodzi żeby wyłączyć wszystko co się da i doprowadzić do najnaturalniejszego odzwzorowania chyba ze ktoś lubi takie oczojebne, upłynnionej ustawienia :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jesli mowimy o zrodle 4k hdr to racja. Jednak podczas ogladania kablowki obraz bez tych uplynniaczy jest fatalny, rwie i rozne inne rzeczy sie dzieja. Chyba ze u mnie jest cos nie tak.

Nie wiem jakie mieliscie wczesniej telewizory ale u mnie nie ma narazie duzej zmiany i efektu wow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia 

 

4 minuty temu, Qba6113 napisał:

Jesli mowimy o zrodle 4k hdr to racja. Jednak podczas ogladania kablowki obraz bez tych uplynniaczy jest fatalny, rwie i rozne inne rzeczy sie dzieja. Chyba ze u mnie jest cos nie tak.

Nie wiem jakie mieliscie wczesniej telewizory ale u mnie nie ma narazie duzej zmiany i efektu wow.

Od jakiego operatora masz kablówkę?, ja mam z Multimedia, też musiałem sobie ustawić TV, bo na domyślnych ustawieniach nie dało się oglądać.

Daj znać czy moje ustawienia coś pomogły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wklejenie swoich ustawień, porównam do swoich. Dajesz radę z podświetleniem 25? Czytałem, że XE93 b. mocno świeci. AV Forums poleca identyczną wartość podświetlenia tzn. 25. Z kolei ci z Rtings bardzo niską 2-4.

 

Jak wy macie u siebie ustawione podświetlenie w XE90?

 

Zauważyłem, że obraz przy włączonym X-tended Dynamic Range strasznie wali po oczach. Po jego wyłączeniu wszystko staje się automatycznie przygaszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomisior napisał:

Dajesz radę z podświetleniem 25?

Zależy jak jasno mam w mieszkaniu, w dzień daję na 25, a jak jest już ciemno w pokoju i zarzucam jakiś film to mam ustawione na 15, a jak film jest z HDR wiadomo na 100 :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie o tym że XE9305 ma większą jasność maksymalną w związku z czym np. na 25 w modelu 93 będzie lepiej niż w modelu XE90 (tam przydała by się większą jasność aby osiągnąć ten sam poziom)....

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Zauważcie że tv ma tak jak by 2 tryby... Zwykły sygnał oraz w trybie HDR...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Digi a jak ustawiłeś u siebie podświetlenie tryb dzienny i tryb nocny? Ja 90% używam tv wieczorem, w nocy przy zgaszonym świetle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamillo napisał:

Moje ustawienia 

 

Od jakiego operatora masz kablówkę?, ja mam z Multimedia, też musiałem sobie ustawić TV, bo na domyślnych ustawieniach nie dało się oglądać.

Daj znać czy moje ustawienia coś pomogły :)

Dzieki za filmik. Niestety na tych ustawieniach obraz jest szarozielony. A ustawienie motionflow na true cinema sprawia ze obraz nie jest plynny. Jedynie zmiana na "plynny" daje rade ale wtedy pojawia sie efekt opery mydlanej czego nie lubie. 

Kablowke mam od lokalengo operatora o to raczej nie problem bo na starym tv jest lepiej.

Oczywiscie mowa jest tutaj o problemach przy ogladaniu telewizjo bo w gierkach i netflix nest gitara.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niebawem zakupuję TV i mam dylemat. Byłem nastawiony na MU7000 ale poczytałem i zauważyłem jeszcze w sprzedaży model KS7000. Wiem, że jest starszy, ale w specyfikacjach wypada lepiej niż MU7000.

 

Co do specyfikacji obu telewizorów:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/687317c03

 

KS7000 ma rzekomo lepszą jasność: 1200 cd/m^2 w porównaniu do 600 cd/m^2 w MU7000 - nie wiem jak ma się to w rzeczywistości. MU7000 jest nowszy - czy to ma znaczenie?

 

To na czym mi zależy najbardziej, czyli VA 120 Hz, oraz niski input lag, mają oba telewizory.

Co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×