Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Qba6113 napisał:

Panowie, wrzuci ktos swoje ustawienia obrazu w tym 55XE90? Wiem ze to raczej sprawa indywidualna i na kazdym egzemplarzu moze byc inaczej ale chcialem porownac bo siedze drugi dzien i juz sam nie wiem jak to poustawiac. Glownie chodzi o ustawienia pod ogladanie telewizji bo tutaj mam najwiekszy problem. Dzieki.

Lepsze niż kalibracja przez internet 

51FMBadQJeL._AC_SY400_.jpg

Edytowane przez korwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Bykovsky napisał:

Już niebawem zakupuję TV i mam dylemat. Byłem nastawiony na MU7000 ale poczytałem i zauważyłem jeszcze w sprzedaży model KS7000. Wiem, że jest starszy, ale w specyfikacjach wypada lepiej niż MU7000.

 

Co do specyfikacji obu telewizorów:

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/687317c03

 

KS7000 ma rzekomo lepszą jasność: 1200 cd/m^2 w porównaniu do 600 cd/m^2 w MU7000 - nie wiem jak ma się to w rzeczywistości. MU7000 jest nowszy - czy to ma znaczenie?

 

To na czym mi zależy najbardziej, czyli VA 120 Hz, oraz niski input lag, mają oba telewizory.

Co wybrać?

Podbijamy. Ktoś się orientuje w tych dwóch modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Bykovsky napisał:

Podbijamy. Ktoś się orientuje w tych dwóch modelach?

Z tego co pamietam to w modelu KS byl problem z rozklejajaca cie obudowa chyba w prawie kazdym egzemplarzu oraz czesto wystepujacymi bad pixelami. A tegoroczu MU nie grzeszy jakoscia obrazu. Kazdy tutaj poleca sonego 55xe90. Lepsze wykonanie a takze obraz.

Edytowane przez Qba6113

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przeszkadza ci słabszy HDR to jeszcze panasonic


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale który Panasonic...? Jak ma 60 Hz to odpada, nie wspominając o IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex780 w sumie nie wiem jaka częstotliwość ale matryca VA.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Bykovsky napisał:

Podbijamy. Ktoś się orientuje w tych dwóch modelach?

 

KS7000? Bardzo ciekawy model pod względem obrazu, ale niestety cała reszta to śmiech na sali. Obudowa na klej to fantastyczny pomysł w zabawkach za 25 zł, a nie w TV za 5 tysięcy. To co obecnie zostało w sklepach to odpady po osobach takich jak ja, które swój egzemplarz wpizdu oddały na gwarancji, napluły do kartonu i zrzuciły na Samsunga klątwę. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Panasonic fajny, ale niestety nie na mój budżet :38_worried:


Zatem wybór pada na EU55MU7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja powoli przymierzam się do wymiany tv w salonie i zanim zacznę wybierać między konkretnymi modelami to najpierw muszę wybrać rozmiar i w sumie to sam nie wiem. Sofę oddalona od TV mam o jakieś 3,5m i obecny odbiornik o przekątnej 42 cale. Do oglądania filmów jest nawet ok, ale do grania już padaka i muszę podsuwac sobie fotel żeby to miało ręce i nogi. Czy myślicie, że 55 cali będzie wystarczające na taką odległość? Ktoś może ma podobny dystans do tv i wie jak to się sprawdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od kondycji oka. Radziłbym zrobić test na zakres widzenia np. znany test z długopisem:

 

Ważne: to badanie należy wykonać bez okularów.


Zakryj lewe oko wolną ręką. Patrz przed siebie i nie odrywając wzroku przesuwaj wyprostowaną rękę z długopisem po łuku w prawo.


Zatrzymaj się w miejscu, w którym długopis zniknie z pola widzenia.
Jeśli Twoje pole widzenia jest prawidłowe, Twoje ramię powinno wykonać łuk o promieniu 90 stopni od miejsca rozpoczęcia ruchu.


Wykonaj ten sam ruch po drugiej stronie, aż długopis zniknie z pola widzenia. Kąt powinien być nieco mniejszy, około 60 stopni, ponieważ Twój nos ogranicza pole widzenia po tej stronie.

 

Analiza
Jeśli masz wrażenie, że nie udało Ci się osiągnąć wymaganej wartości stopni, powinieneś koniecznie zwrócić się o poradę do okulisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Karaluch69 napisał:

Sofę oddalona od TV mam o jakieś 3,5m i obecny odbiornik o przekątnej 42 cale. Do oglądania filmów jest nawet ok, ale do grania już padaka i muszę podsuwac sobie fotel żeby to miało ręce i nogi. Czy myślicie, że 55 cali będzie wystarczające na taką odległość? Ktoś może ma podobny dystans do tv i wie jak to się sprawdza?

Nie masz czym się przejmować. Mam sofę ustawioną w podobnej odległości, a nawet minimalnie bliżej i jest w sam raz przy 75'. Chociaż z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że 65' by wystarczyło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja majac telewizor 50'' i odleglosc 2.5m od glowy do ekranu stwierdzam ze to malo. Niestety ale niektore detale w grach sa zbyt male zeby sprawnie grac z takiej odleglosci.. nawet jak zaloze okulary ;)  Dlatego tez gram na projektorze i tutaj 95'' przy takiej odleglosci jest idealne :good: 95'' wzgledem 50'' to o 260% wieksza powierzchnia wyswietlania.

 

Niestety telewizor o przekatnej okolo 100'' to jakis kosmos finansowy, wiec jestem zdania ze powyzej 2m 65'' to minimum. 65'' wzgledem 42'' ktore masz to o 140% wieksza powierzchnia wyswietlania. To robi roznice :)

65-inch-16x9-vs-42-inch-16x9.png

 

Przesiadka na 55'' da ci jedynie polowe tego.

55-inch-16x9-vs-42-inch-16x9.png

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Laptok napisał:

Nie masz czym się przejmować. Mam sofę ustawioną w podobnej odległości, a nawet minimalnie bliżej i jest w sam raz przy 75'. Chociaż z perspektywy czasu dochodzę do wniosku, że 65' by wystarczyło ;)

Wiadomo, że im więcej tym lepiej, ale zapomniałem dodać, że stolik pod TV ma 150cm szerokości więc 65 cali to absolutny max żeby całość nie wyglądała pociesznie.

 

24 minuty temu, czacha79 napisał:

Ja majac telewizor 50'' i odleglosc 2.5m od glowy do ekranu stwierdzam ze to malo. Niestety ale niektore detale w grach sa zbyt male zeby sprawnie grac z takiej odleglosci.. nawet jak zaloze okulary ;)  Dlatego tez gram na projektorze i tutaj 95'' przy takiej odleglosci jest idealne :good: 95'' wzgledem 50'' to o 260% wieksza powierzchnia wyswietlania.

 

Niestety telewizor o przekatnej okolo 100'' to jakis kosmos finansowy, wiec jestem zdania ze powyzej 2m 65'' to minimum. 65'' wzgledem 42'' ktore masz to o 140% wieksza powierzchnia wyswietlania. To robi roznice :)

65-inch-16x9-vs-42-inch-16x9.png

 

Przesiadka na 55'' da ci jedynie polowe tego.

55-inch-16x9-vs-42-inch-16x9.png

100 cali panie to już lekka przesada, ale dzięki za pomoc. Ewidentnie 55 to za mało więc już jeden dylemat z głowy.

 

54 minuty temu, bany® napisał:

wszystko zależy od kondycji oka. Radziłbym zrobić test na zakres widzenia np. znany test z długopisem:

 

Ważne: to badanie należy wykonać bez okularów.


Zakryj lewe oko wolną ręką. Patrz przed siebie i nie odrywając wzroku przesuwaj wyprostowaną rękę z długopisem po łuku w prawo.


Zatrzymaj się w miejscu, w którym długopis zniknie z pola widzenia.
Jeśli Twoje pole widzenia jest prawidłowe, Twoje ramię powinno wykonać łuk o promieniu 90 stopni od miejsca rozpoczęcia ruchu.


Wykonaj ten sam ruch po drugiej stronie, aż długopis zniknie z pola widzenia. Kąt powinien być nieco mniejszy, około 60 stopni, ponieważ Twój nos ogranicza pole widzenia po tej stronie.

 

Analiza
Jeśli masz wrażenie, że nie udało Ci się osiągnąć wymaganej wartości stopni, powinieneś koniecznie zwrócić się o poradę do okulisty.

Yyy... tak. O ile się nie mylę to jesteś specem od monitorków i taboretów z oparciami :ExHPnhn: , ale miło, że próbowałeś kogoś tym zainteresować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Karaluch69 napisał:

Yyy... tak. O ile się nie mylę to jesteś specem od monitorków i taboretów z oparciami :ExHPnhn: , ale miło, że próbowałeś kogoś tym zainteresować.

 

Mam jakieś 10 lat doświadczenia na telewizorkach, kiedyś człowiek musi powiedzieć sobie dość. Ale rozumiem że lubicie prześcigać się z tym kto ma dłuższą przekątną, to przecież takie męskie :KappaPride:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa to przepraszam :fsg:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne, trzeba brać maxa. Jeśli w Twoim przypadku to 65, to nie ma co się zastanawiać nad mniejszą przekątną. 

Ps. "Naukowe" podejście to min 3m przy 60 calach FHD, a przy 4k jeszcze mniej. A od siebie dodam, że czasem warto zrezygnować z bajerów i duperszmitów na rzecz rozmiaru. Jak dla mnie 60FHD > 42 4K HDR. Standardy, jakieś cuda na kiju, za rok lub 2 może nie być po nich śladu, albo zostaną zastąpione nowszymi.

 

Chyba, że kogoś stać na wymianę TV co 2 lata.

Edytowane przez Laptok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karaluch69 napisał:

Wiadomo, że im więcej tym lepiej, ale zapomniałem dodać, że stolik pod TV ma 150cm szerokości więc 65 cali to absolutny max żeby całość nie wyglądała pociesznie.

100 cali panie to już lekka przesada, ale dzięki za pomoc. Ewidentnie 55 to za mało więc już jeden dylemat z głowy.

 

Zawsze mozna zmienic stolik :rofl: A tak serio - mysle ze 65'' na dzien dzisiejszy daje w miare przyzwoita cene do rozmiaru. Wiadomo, ze za polecany tu Sony 65XE9005 ktory jest wypasem trzeba zaplacic 8tys. Ale jakies tam podstawowe TLC jest juz za 4tys, podobnie jak proste Samsungi. Ale biorac pod uwage ze taki TV kupujesz raczej na kilka lat to szarpnalbym sie na tego 65XE9005 :) Ma najbardziej stałe parametry i bardzo dobre HDR

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak ktoś ma tv 65` 4k i siedzi od niego dalej niż 2,75m to nie ma to wiekszego sensu i w zasadzie wystarczyłby mu FHD? Dobrze wiedzieć :zygmunt: Ja mam chyba ponad 3m od kanapy do TV.  Nawet do sypialni byłoby mi cieżko taki 65` 4K ustawić sensownie żeby było max 2,75m do głowy, chyba że na suficie

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulatory były w dupie i gowno widzialy - ja gram na 95'' z 2.5m i mogloby byc wiecej cali :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kalkulatory były w dupie i gowno widzialy - ja gram na 95'' z 2.5m i mogloby byc wiecej cali :rofl:
Paniczu, burzuj po całości...

No i powiedz to Banemu z jego monitorkiem...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy może ktoś  polecić tv full hd  nie do grania tylko do filmów i pod dekoder nc i polsatu?Cena do 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×