Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od kilku dni jestem posiadaczem  tv 55XE9005. Obraz poustawiałem sobie wg swoich preferencji jednak mam problem przy odtwarzaniu filmów HD z dysku zewnętrznego po podłączeniu do portu USB (podłączałem do każdego portu). Dokładniej chodzi o płynność a raczej jej brak. Podczas zmieniania ustawienia w sekcji Motionflow na płynny czy jakikolwiek inny w filmie jest brak efektu. Podczas zmieniania tych ustawień czy to przy oglądaniu telewizji czy netflixa wszystko działa poprawnie czyli tryb "płynny" jest płynny itd. Tak jakby ta opcja nie działała podczas podłączenia dysku na USB. Efekt jest taki, że obraz na tych filmach smuży i aż oczy bolą od niepłynności. Może jest coś wyłączone w opcjach, że  motionflow nie działa czy coś? Filmy te odpalam w kodi czy innych playerach, efekt jest ten sam.

Udało mi się też ustalić, że upłynniacze działają na filmach, które zajmują całą powierzchnię ekranu (nie mają czarnych pasów u góry i dołu). Natomiast te z pasami nie działają płynnie. Co ciekawe, gdy rozciągnę je na całą powierzchnię (wtedy nie zachowane są odpowiednie proporcje) nagle upłynnienie wskakuje. Ewidentnie jest coś skopane w aplikacjach wideo albo systemie tv. Mógłby ktoś sprawdzić  u siebie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

Pisałem o SAMBIE po aktualizacji właśnie już z 2 tygodnie temu musiałeś przegapić :24_stuck_out_tongue:

 

Wywala monit który musisz potwierdzić pilotem (co wkur... niesamowicie) i tak co chwilę... Więc podpowiem co musisz zrobić ;)

 

MUSISZ wejść w apki, odszukać wspomnianą usługę Samby (menadżera czy jak tam się zwie :P) i koniecznie WŁĄCZYĆ!!! Przy wyłączonej usłudze (właśnie po aktualizacji) wywala ten monit: "Usługa Samba TV przestała działać. Zamknij aplikację".

Też mnie irytowało, że wymusili włączenie usługi ale hooy im w oko... I tak sobie podkręciłem TV, w opcjach programistycznych i jest lepiej niż było :)

Kurde to nie wiem co z tą sambą, ja mam wyłączoną i mi żaden komunikat nie wychodzi.

 

20 godzin temu, medmaxx napisał:

Witam,

Mam taki problem z IPLĄ na TV z androidem.

Zainstaluj sobie kodi i do tego wtyczkę SD-XBMC i po problemie, nawet reklam nie będziesz miał :)

4 minuty temu, Qba6113 napisał:

Panowie od kilku dni jestem posiadaczem  tv 55XE9005. Obraz poustawiałem sobie wg swoich preferencji jednak mam problem przy odtwarzaniu filmów HD z dysku zewnętrznego po podłączeniu do portu USB (podłączałem do każdego portu). Dokładniej chodzi o płynność a raczej jej brak. Podczas zmieniania ustawienia w sekcji Motionflow na płynny czy jakikolwiek inny w filmie jest brak efektu. Podczas zmieniania tych ustawień czy to przy oglądaniu telewizji czy netflixa wszystko działa poprawnie czyli tryb "płynny" jest płynny itd. Tak jakby ta opcja nie działała podczas podłączenia dysku na USB. Efekt jest taki, że obraz na tych filmach smuży i aż oczy bolą od niepłynności. Może jest coś wyłączone w opcjach, że  motionflow nie działa czy coś? Filmy te odpalam w kodi czy innych playerach, efekt jest ten sam.

Udało mi się też ustalić, że upłynniacze działają na filmach, które zajmują całą powierzchnię ekranu (nie mają czarnych pasów u góry i dołu). Natomiast te z pasami nie działają płynnie. Co ciekawe, gdy rozciągnę je na całą powierzchnię (wtedy nie zachowane są odpowiednie proporcje) nagle upłynnienie wskakuje. Ewidentnie jest coś skopane w aplikacjach wideo albo systemie tv. Mógłby ktoś sprawdzić  u siebie?

Miałem podobnie u siebie we wcześniejszym modelu XD93, reset TV do ustawień fabrycznych pomógł, to może u Ciebie też pomoże.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kamillo Ok dzięki, będę musiał sprawdzić ale co z ustawieniami obrazu, które robiłem przez 3 dni na każdym źródle inne? Można je jakoś zapisać czy pozostaje kartka i długopis? Mówisz w ogóle o resecie ustawień obrazu (jest chyba coś takiego jak opcja "zeruj" w ustawieniach obrazu) czy jakimś całkowitym resecie tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Qba6113 napisał:

@Kamillo Ok dzięki, będę musiał sprawdzić ale co z ustawieniami obrazu, które robiłem przez 3 dni na każdym źródle inne? Można je jakoś zapisać czy pozostaje kartka i długopis? Mówisz w ogóle o resecie ustawień obrazu (jest chyba coś takiego jak opcja "zeruj" w ustawieniach obrazu) czy jakimś całkowitym resecie tv?

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/72534/~/jak-przywrócić-ustawienia-fabryczne-w-telewizorze-sony-z-systemem-android-tv%3F

 

Wszystko się resetuje, ustawienia obrazu też, nagraj sobie może jakiś filmik telefonem lub zrób zdjęcia ustawień obrazu i potem sobie jeszcze raz ustawisz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czacha79 napisał:

 

A jak sadzisz, w jaki sposob docieraja do sklepow? Podpowiem, ze raczej nie przez teleportacje ;) 

 

Jesli nie chcesz patrzec jak kurier leci na pysk niosac twoja drogocenna paczke wazaca 30-40kg, to moze po prostu pomoz mu ja wniesc... ? 

 

Wiem ze takich rzeczy ucza dopiero gdy sie zaczynasz doktoryzowac z matematyki, ale moze zwyczajnie podziel cene na ilosc rat i... i bedziesz wiedzial :24_stuck_out_tongue: Tylko sprawdz najpierw cene tego samego przedmiotu w innych sklepach poza allegro bo zapewne gdzie indziej bedzie taniej ;) 

Widzę że normalna odpowiedź dla ciebie to wyczyn intelektualny.

Istnieje też drugie przypuszczenie, że dla ciebie sprzęt w cenie 4500 zł nie ma aż takiej wartości - nie wiem czy to kwestia wychowania, braku szacunku do pieniędzy?

Może też jesteś szczęściarzem i zawsze przesyłka od kuriera przychodzi w idealnym stanie :)

Być może ja niejasno sprecyzowałem pytania - bo to że samemu trzeba wnieść TV to wiadomo sprawa, ale może dla ciebie trzeba podać szczegółową informację, bo masz problem z domyśleniem się, czy kurier oferuje pomoc przy wniesieniu czy nie lezy to w kwestii jego obowiązków przy przesyłkach wielkogabarytowych.

 

Ale reasumując, mam wyjebane w takie odpowiedzi jak twoja, a liczę na rzetelną dyskusję z pozostałymi użytkownikami forum.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Bykovsky napisał:

Kupowaliście telewizor przez internet?

Nurtują mnie pytania:

 

1) Jak to jest z dostawą 55 calowego TV? Czy transport jest bezpieczny? Są dodatkowe zabezpieczenia, oznaczenia?

1.1.) Nawet jeśli będzie uszkodzony, to zanim się go rozpakuje, postawi, odpali, to minie sporo czasu - jak spisać protokół z kurierem?

1.2.) Może to dziwne pytanie, ale...przyjedzie kurier, wystawimy 55 calowy TV z dostawczego auta na chodnik i co dalej...? Sam wnoszę? :1_grinning: W końcu to dostawa do domu, a nie pod dom :1_grinning:

 

2) Czy kupowaliście na Allegro? Mówię oczywiście o "dobrych sprzedawcach" z odpowiednią ikoną, 100% pozytywnych komentarzy, kilkanaście-dziesiąt osób kupiło - zapewne są to sklepy które mają swoją sprzedaż na Allegro. Wszystko gra w takich transakcjach?

2.2.) Czy raty Payu 0% to naprawdę 0%?

2.3.) Jak z gwarancją? Producenta?

 

Prosiłbym o odpowiedzi ze względu nie tylko na mnie, ale też na przyszłych kupujących, którzy będą czytać ten temat, a informacje te mogą być bardzo przydatne.

 

1. Transport jest bezpieczny jak będziesz miał TV u siebie w domu, tyle w temacie, nigdy nie możesz przewidzieć tego co się stanie lub nie przy transporcie kurierem.

Ja osobiście takich rzeczy jak TV nie zamawiam kurierami. Nikt Ci tego nie zagwarantuje, przesyłka prawdopodobnie będzie ubezpieczona, ale zdarzyć się może wszystko.

 

1.1 Jak spisać protokół z kurierem? Nie rozumiem pytania, bierzesz długopis i piszesz na zleceniu lub protokole reklamacyjnym co i jak i tyle, towar i tak musisz odebrać, chyba że uszkodzenie widać od razu to wtedy możesz nie przyjmować paczki np.

 

1.2 Nie wiem gdzie zamawiałeś i w jaki sposób, czy wykupywałeś jakieś dodatkowe usługi, także wróżenie z fusów, jeden kurier Ci pomoże drugi zostawi Ci paczkę pod dzwiami, to zależy.

 

2. Myślę że sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

 

2.2 Przeczytaj regulamin, będziesz wiedział.

 

2.3 Jakiego producenta, na co konkretnie? Teraz jak coś Ci się stanie w TV to olewasz sklep i kontaktujesz się bez prośrednio z producentem, chyba że chcesz bujać się ze sklepem i tracić czas zanim oni rozpatrzą twoją reklamacje, a potem to samo będzie musiał zrobić producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bykovsky napisał:

Widzę że normalna odpowiedź dla ciebie to wyczyn intelektualny.

Istnieje też drugie przypuszczenie, że dla ciebie sprzęt w cenie 4500 zł nie ma aż takiej wartości - nie wiem czy to kwestia wychowania, braku szacunku do pieniędzy?

Może też jesteś szczęściarzem i zawsze przesyłka od kuriera przychodzi w idealnym stanie :)

Być może ja niejasno sprecyzowałem pytania - bo to że samemu trzeba wnieść TV to wiadomo sprawa, ale może dla ciebie trzeba podać szczegółową informację, bo masz problem z domyśleniem się, czy kurier oferuje pomoc przy wniesieniu czy nie lezy to w kwestii jego obowiązków przy przesyłkach wielkogabarytowych.

 

Ale reasumując, mam wyjebane w takie odpowiedzi jak twoja, a liczę na rzetelną dyskusję z pozostałymi użytkownikami forum.

 

Zadales pytania z tak zwanej dupy, a ja odpowiedzialem najlepiej jak umiem. Rozumiem ze nie takich odpowiedzi oczekiwales, wybacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że w tym temacie górują telewizory jednak czy ktoś mimo wszystko gra na monitorze :1_grinning: ?  Pytam bo black friday za rogiem i planuję kupno PROsiaka a co za tym idzie jakiegoś odbiornika 4K. Celuje w monitor głównie dlatego, ponieważ od zawsze grałem na monitorze i zawsze do tego monitora był podpięty PC. Czy jest sens kupować monitor 4K w rozmiarze 27" do ps4 pro? Celuje w model https://www.x-kom.pl/p/367530-monitor-led-27-289-lg-27ud69p-w-4k.html

Mało opinii jednak jak coś się znajdzie w temacie LG 27UD69P + PS4 PRO to ludzie są zadowoleni. Może ktoś poleca inny monitor?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Kamillo napisał:

http://sony-eur-eu-pl-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/72534/~/jak-przywrócić-ustawienia-fabryczne-w-telewizorze-sony-z-systemem-android-tv%3F

 

Wszystko się resetuje, ustawienia obrazu też, nagraj sobie może jakiś filmik telefonem lub zrób zdjęcia ustawień obrazu i potem sobie jeszcze raz ustawisz.

Niestety reset ustawień nie przyniósł efektu. Pozostają mi półśrodki czyli podłączenie dysku do ps4 bo tam te same filmy działają ok... Specjalnie sformatowałem dysk na exFAT. Jeden mankament jest taki, że plej nie odtwarza filmów 4k w formacie mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.11.2017 o 07:43, Qba6113 napisał:

Niestety reset ustawień nie przyniósł efektu. Pozostają mi półśrodki czyli podłączenie dysku do ps4 bo tam te same filmy działają ok... Specjalnie sformatowałem dysk na exFAT. Jeden mankament jest taki, że plej nie odtwarza filmów 4k w formacie mkv.

W takim razie to ja bym na Twoim miejscu poszedł lub zadzwonił do Sony i przedstawił problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kamillo napisał:

W takim razie to ja bym na Twoim miejscu poszedł lub zadzwonił do Sony i przedstawił problem.

A mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić u siebie jakiś film HD z dysku, który ma czarne pasy u góry i dołu? Czy to tylko problem w moim tv czy wszystkich? Zwyczajnie wystarczy przestawić motionflow na "płynny" wtedy najlepiej zauważalny jest tzw. efekt teatru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Qba6113 napisał:

A mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić u siebie jakiś film HD z dysku, który ma czarne pasy u góry i dołu? Czy to tylko problem w moim tv czy wszystkich? Zwyczajnie wystarczy przestawić motionflow na "płynny" wtedy najlepiej zauważalny jest tzw. efekt teatru.

Ale tylko w filmach HD tak się dzieje?, w jakości UHD masz wszystko dobrze ?, oglądałem już dużo filmów z pasami w 1080p i nie mam takiego efektu jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kamillo napisał:

Ale tylko w filmach HD tak się dzieje?, w jakości UHD masz wszystko dobrze ?, oglądałem już dużo filmów z pasami w 1080p i nie mam takiego efektu jak Ty.

Tak, w filmie UHD, tylko jeden mam na dysku, działa ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zdecydowany już na Samsunga MU7000, ale zauważyłem Sony XE8505 niewiele droższy - i mam dylemat...

bo jednak SONY to SONY, jakość którą kojarzę w telewizorach od zawsze.

 

Ale na papierze nie wygląda gorzej?

-ma mniejszą jasność o 200 jednostek niż Samsung: SONY 400 cd/m^2 / Samsung 600 cd/m^2

- większy (choć dalej znośny) input lag o 12 ms: SONY 32 ms / Samsung 20 ms

 

Na co jeszcze zwrócić uwagę w tym porównaniu? Jak wygląda nagłośnienie w obu telewizorach?

 

Zależy mi na matrycy VA 120 Hz i oba telewizory to mają - nie wiem jak działa HDR na obu z nich...

 

Porównanie specyfikacji:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/31aa1abb4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem zdecydowany już na Samsunga MU7000, ale zauważyłem Sony XE8505 niewiele droższy - i mam dylemat...
bo jednak SONY to SONY, jakość którą kojarzę w telewizorach od zawsze.
 
Ale na papierze nie wygląda gorzej?
-ma mniejszą jasność o 200 jednostek niż Samsung: SONY 400 cd/m^2 / Samsung 600 cd/m^2
- większy (choć dalej znośny) input lag o 12 ms: SONY 32 ms / Samsung 20 ms
 
Na co jeszcze zwrócić uwagę w tym porównaniu? Jak wygląda nagłośnienie w obu telewizorach?
 
Zależy mi na matrycy VA 120 Hz i oba telewizory to mają - nie wiem jak działa HDR na obu z nich...
 
Porównanie specyfikacji:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/31aa1abb4
Stary ja na szybkiego dam radę, na razie bez wydawania się w analizę techniczną (obiecuję zerknę na porównanie i też coś od siebie dodam)...

Kupujesz za gotówkę? To cała kwotę na model Sonego zrób jako pierwszą wpłatę i resztę na raty i bierz Sony XE 9005...

A jak bierzesz na raty od razu to weź na kilka więcej i w to miejsce XE9005

Malo uniwersalny może jestem, ale jak nie zmieniasz TV jak burżuj Grecky po 4 w roku, a chcesz sprzęt na kilka lat, to odżałuj do tego modelu i ciesz się jakością :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zamówi ktoś u mnie robotę na jakieś sześć tysięcy netto? :kwach:

 

Btw. 

https://m.ceneo.pl/50217722#tab=reviews

Luknijcie w opiniach jak jadą ten tv za czerń, clouding i hdr. Normalnie dwa światy w komentarzach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde, zamówi ktoś u mnie robotę na jakieś sześć tysięcy netto? :kwach:
 
Btw. 
https://m.ceneo.pl/50217722#tab=reviews
Luknijcie w opiniach jak jadą ten tv za czerń, clouding i hdr. Normalnie dwa światy w komentarzach. 
Ok po screena tutaj widziałem ten tzw. Clouding, choć trafiłem,ze u mnie jest spoko (nie tak źle).
A prawda taka że większość tym opinii to ludzie nie mający tego tv, albo tacy którzy naczytajo się testów w netach i clouding widzą wszędzie od CRT po OLED

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że lepiej jak byś poczytał recenzje o obu tych modelach na jakimś fachowym portalu o telewizorach, bo jak nikt nie ma tych TV tutaj na forum to nikt Ci nie doradzi co lepiej wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja matka kupiła sobie 2 tygodnie temu Sony XE85, chyba w Media Expert. Rozmiar 55 cali kosztował ją 4,5 albo 4,6 tysiąca złotych. Typiarka mogła napisać do mnie, to bym jej za tę kwotę sprzedał mojego XE90 i dołożył do OLEDa :30vm3cw: No, ale mniejsza z tym. 

 

W każdym razie chwilę się nim pobawiłem parę dni temu i niestety szału nie robi. HDR jest w tym modelu umowny, co zresztą widać po testach na rtings. Niecałe 400 nitów nie sprawi, że kopara opadnie. Dodatkowo brak funkcji lokalnego wygaszania (mocno mnie to zdziwiło. wchodzę w opcji, a tu pusto), więc czerń pod wieczór jest czernią tylko z nazwy, ale jednocześnie tragedii nie ma. Kontrast na poziomie 4500 to solidny wynik, szczególnie w dzień. Na plus na pewno matryca VA i jakość wykonania. Z racji podświetlenia edge jest też dosyć smukły. Z kolei pilot w porównaniu do modelu XE90 jest pozbawiony gumy, więc w dotyku sprawia wrażenie taniej, plastikowej zabawki. 

 

Nie mam porównania do Samsunga MU7000 czy Panasonica, ale za kwotę bliską 5 tysięcy złotych raczej bym XE85 nie brał. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób albo bardziej gdzie sprwadzic sobie mozliwosci HDR bo na youtubie chyba nie działa, netflixowe HDR w marvelowskich produkcjach szału nie robi bo duże ziarno jakies dziwne jest... Macie jakies filmiki pokazowe czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, na razie zostańmy przy dwóch TV wspomnianych przeze mnie.
Co do MU7000 to pamiętaj matryca 120Hz jest w rozmiarze 55 cali i wzwyż.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Qba6113 napisał:

W jaki sposób albo bardziej gdzie sprwadzic sobie mozliwosci HDR bo na youtubie chyba nie działa, netflixowe HDR w marvelowskich produkcjach szału nie robi bo duże ziarno jakies dziwne jest... Macie jakies filmiki pokazowe czy cos?

http://4kmedia.org/

Znajdziesz tam pliki w lepszej jakości niż ich odpowiedniki na youtube.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Qba6113 napisał:

W jaki sposób albo bardziej gdzie sprwadzic sobie mozliwosci HDR bo na youtubie chyba nie działa, netflixowe HDR w marvelowskich produkcjach szału nie robi bo duże ziarno jakies dziwne jest... Macie jakies filmiki pokazowe czy cos?

U mnie na szajsungu mu7000 w serialu Punisher też mam ziarno,  a na starszym LG FHD nie :) W innych serialach nie mam ziarna, tak musi być xD

PS. Z tym ziarnem przypomniała mi się gra Dying Light- tam takie coś występowało, ale można było w opcjach wyłączyć jakiś filtr i obraz był już normalny.

 

PS. Jakby ktoś się zdecydował na MU7000 to w X-KOM jest za 4149zł.

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×