Skocz do zawartości
janki41

Pegasus/Famiclone w roku 2017?

Rekomendowane odpowiedzi

W latach '90 Pegasus to było coś. Pierwsza prawdziwa konsola z prawdziwą grafiką i dźwiękiem, a nie to co jakiś tam Atari 2600 :smart:

Praktycznie każdy w tamtych czasach go miał, lub na nim grał. Kumpel z bloku obok miał oryginalnego NES'a i każdy się z niego nabijał, że ma jakąś podróbkę Pegasusa, "bo kartridże nie pasują".

Sam miałem IQ-502 i chyba ze 3 sztuki jego "klonów".

Po ostatnich poszukiwaniach w piwnicy czegoś tam, znalazłem pudło z ponad 300 kartami do tej wspaniałej maszyny :miner:

Normalnie nostalgia i pograłbym...   ale nie mam na czym :38_worried:

Wiem, że z jednej strony "gówno-konsole" można kupić za 20PLN, ale to jest totalna padaczka.

Z drugiej strony działający i "oryginalny" IQ-502 czy MT-777 kosztuje majątek :FailFish:

A z trzeciej strony tej monety (tak, stanęła na kant :24_stuck_out_tongue:) pojawiają się coraz nowsze klony Famicom'a oferujące nawet wyjścia HDMI.

No i właśnie zastanawia się nad konsolą HAMY 8-bit HD, która posiada HDMI (720p), bezprzewodowe kontrolery (możliwość wpięcia padów od NES'a) oraz obsługuje wszelkie składanki w stylu 168in1, czy "złota czwórka".

 

Warto za dwie stówki, czy szukać "oryginału" IQ / MT ?

1067d1f74c7e9d090bcb6ce1b487.jpg

Edytowane przez janki41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz już wyrwać Nesa Mini, a wkróce Snesa Mini od Nintendo :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beardo0 napisał:

Możesz już wyrwać Nesa Mini, a wkróce Snesa Mini od Nintendo :thumbsup:

Problem w tym, że te konsole kosztują już w tej chwili majątek i nie mają slotów na karty, a oferują jedynie gry zapisane w pamięci działające na zasadzie emulatora :38_worried:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ‎15‎.‎07‎.‎2017 o 22:02, Wszebor napisał:

 

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Sprzęt wydaje się być sensowną ofertą :good:

Obsługa oryginałów NES/Famicom, jak i piratów Pegasus/Famiclone.

Cenowo już tak średnio dla mnie, bo interesuje mnie tylko i wyłącznie Pegasus, a w tej chwili ten Retron wychodzi jakieś 400-600PLN (za 200-300 można dostać "podróbkę podróbki :38_worried:).

Zdecydowałem się jednak już na zakup HAMY 8-bit HD.

Postaram się o jakąś ocenę i foto-relację po odbiorze nowej konsolki :1_grinning:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno, ale zarobiony byłem :)

Z wyglądu konsolka bardzo przypomina oryginalnego NFC i naszego Pegasusa MT-555DX oraz kanciastej wersji kultowego MT-777DX.

Jakość wykonania bez zarzutu. Plastiki twarde i dobrze spasowane.

W zestawie konsola, zasilacz 7,5V - 0,5A, 2 pady bezprzewodowe + 1 pad 7-pin, kabel HDMI oraz standardowy AV.

Posiada wbudowane 88 gier (nawet niezłych) oraz port na karty.

Czasem nie łapie i trzeba się pobawić kartem w slocie (przeważnie docisnąć mocniej po prawej / lekko wysunąć z lewej), ale czyta praktycznie wszystko włącznie ze składankami 168in1 i złota czwórka / piątka.

Obraz praktycznie idealny (na Marianie 0 rozjechanych pixeli). Dźwiękowi bym dał 8/10 (w niektórych grach zniekształcony w porównaniu do NFC).

Jedyna niezadowolona z tego zakupu jest Mara, która nie dostała do testów pudełka i zamierza o tym incydencie wspomnieć na kolejnym zjeździe kotów dachowych :1_grinning:

 

IMG_20170724_174643.jpg

IMG_20170724_174541.jpg

IMG_20170724_174036.jpg

IMG_20170211_042838.jpg

Edytowane przez janki41
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×