Skocz do zawartości
Flowou

Problem z konsolą PS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z konsolą PS4. Czytałem już masę wątków dotyczącą tego problemu, ale nie znalazłem rozwiązania, dzięki któremu będę w stanie pozbyć się problemu.

Pożyczyłem od kolegi konsolę (u niego działała bez zarzutów). Podłączam konsolę poprzez adapter HDMI VGA i nie widzę obrazu. Wyczytałem, że należy włączyć "Tryb bezpieczny" i z jego poziomu dostosować ustawienia obrazu, lecz nie jestem w stanie dostać się do owego trybu. Najzwyczajniej w świecie nie wyświetla się po przytrzymaniu przycisku zasilania przez 7 sekund. Po wielu próbach odłączyłem konsolę i spróbowałem podłączyć ją przez kabel HDMI do telewizoru w salonie, ale i tam nie jestem w stanie nawet dostać się do trybu bezpiecznego, a co dopiero mówić o menu konsoli. Czy jest mi w stanie ktoś pomóc? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie widać obrazu na monitorze ani w salonie na TV to widocznie kabel HDMI jest uszkodzony albo wyjście z konsoli. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że możesz mieć uszkodzony generator HDMI lub samo złącze - różne przypadki się trafiają. 

Jeżeli podstawowe kroki czyli zmiana kabla/tv/wejścia w tv nie pomaga to czeka cię wizyta na serwisie bo sam nic mądrego więcej nie poradzisz a zepsuć można baaardzo dużo.

Edytowane przez Serwis Konsol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Flowou napisał:

Pożyczyłem od kolegi konsolę (u niego działała bez zarzutów).

 

Powiadomiłeś kolegę o awarii? Na pewno będzie bardzo szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało mi się podłączyć konsolę w salonie. Kabel HDMI był wadliwy. Użyłem drugiego. Wczoraj nie mogłem, bo było już późno, ale dziś załatwiłem zastępczy. Pozostaje kwestia podłączenia do monitora. Czytałem, że przyczyną nie działającego obrazu może być VGA. Czy jest szansa, że jeśli załatwię adapter na DVI, to czy załatwi to sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Flowou napisał:

Dobra, udało mi się podłączyć konsolę w salonie. Kabel HDMI był wadliwy. Użyłem drugiego. Wczoraj nie mogłem, bo było już późno, ale dziś załatwiłem zastępczy. Pozostaje kwestia podłączenia do monitora. Czytałem, że przyczyną nie działającego obrazu może być VGA. Czy jest szansa, że jeśli załatwię adapter na DVI, to czy załatwi to sprawę?

 

A jak chcesz rozwiązać kwestię dźwięku? Przez DVI dźwięk nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, malpka napisał:

 

A jak chcesz rozwiązać kwestię dźwięku? Przez DVI dźwięk nie pójdzie.

 

Jakieś sugestie może? :24_stuck_out_tongue:

 

Zależy mi na tym, by nie kupować póki co nowego monitora/TV

A co z Dualshockiem? Podłączam słuchawki i po sprawie?

Edytowane przez Flowou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego masz cudaka ale moja 9 letnia 26" iiyama ma VGA, DVI i HDMI. Problem się pojawił razem z PS4 ponieważ mój monitor ma fatalne głośniki a sama konsola ma tylko wyjście optyczne. Z kolei Slim w ogóle nie ma żadnego wyjścia adźwięk leci przez HDMI. By móc podłączyć PS4 pod zwykłe głośniki potrzebujesz adapter optyczno analogowy. Są trochę drogie. Swój kupiłem na OLX za 100zł. Dwa lata temu to była okazja bo w sklepie taki sam chodził za prawie 200zł.

No chyba że masz sprzęt audio z wejściem optycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jakiego masz cudaka ale moja 9 letnia 26" iiyama ma VGA, DVI i HDMI. Problem się pojawił razem z PS4 ponieważ mój monitor ma fatalne głośniki a sama konsola ma tylko wyjście optyczne. Z kolei Slim w ogóle nie ma żadnego wyjścia adźwięk leci przez HDMI. By móc podłączyć PS4 pod zwykłe głośniki potrzebujesz adapter optyczno analogowy. Są trochę drogie. Swój kupiłem na OLX za 100zł. Dwa lata temu to była okazja bo w sklepie taki sam chodził za prawie 200zł.

No chyba że masz sprzęt audio z wejściem optycznym.

Tylko po co kombinować z adapterami za 200 zł jak dźwięk można puścić najtańszą kartą dźwiękową USB 7.1 za 8 zł z allegro, podłącza się pod konsolę i ma wtedy wejście mikrofonowe i wyjście analogowe na głośniki.

 

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, servisco2 napisał:

Tylko po co kombinować z adapterami za 200 zł jak dźwięk można puścić najtańszą kartą dźwiękową USB 7.1 za 8 zł z allegro, podłącza się pod konsolę i ma wtedy wejście mikrofonowe i wyjście analogowe na głośniki.

 

 

Taka karta świetnie się sprawdza jako zatyczka analna w przypadku ostrej biegunki. Skoro taki wynalazek kosztuje 8zł a Stoperan jest droższy to po co przepłacać?

 

Edytowane przez malpka
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Konsola poszła przez DVI i działa bez zarzutów. Dźwięk działa przez zwykłe słuchawki z telefonu podłączone do Dualshocka. Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim za pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×