Skocz do zawartości
Patricko

Yakuza Kiwami 2

Rekomendowane odpowiedzi

Za rok Kiwami 3, za dwa lata Kiwami 4... Ja to już bym wolał Yakuzę 2 ogrywać na PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prawidłowo. Mam nadzieję, że pójdą za ciosem i 3,4,5 też dostaniemy w odświeżonej oprawie. Chociaż dla tych części wystarczyłby chyba remaster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera 28 sierpnia!

 

Trailer:

 


oraz piękny steelbook:

 

Kiwami2_glamshot_US.jpg

 

:obama:

Edytowane przez Bartek_Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie powtarzam. Ale po Zero jestem oczarowany. Tak wiec....

4 godziny temu, MagEllan napisał:

 

Czekam jak na swieta trzeba bedzie wykonczyc poboczne rzeczy w zero i ograc kiwami1.

 

innymi slowy jaram sie :1_grinning:

 

plonaca%20stodola%20sxc%20hu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie popełnią tego samego błędu co z demem Kiwami 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, malpka napisał:

Pewnie nie popełnią tego samego błędu co z demem Kiwami 1.

do bylo demo Y-6 a nie kiwami 1 jesli dobrze pamietam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie krótkie to demo :/ Ale zakup obowiązkowy, po ograniu Y0 i Kiwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta część zrobiła na mnie większe wrażenie niż 1. Pamiętam jak dziś, w czasie napisów końcowych siedziałem ze szczęką na ziemi. Brać i dwa razy się nie zastanawiać :good:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miliard razy się już zastanawiałem nad kupieniem którejś z gier tej serii, ale jakoś nigdy nie byłem do końca przekonany.

Czy to demo jest na tyle duże, żeby zobaczyć jak te gry wyglądają i mniej więcej (growo) o co chodzi, czy to bardziej taka zanęta dla fanów serii? 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miliard razy się już zastanawiałem nad kupieniem którejś z gier tej serii, ale jakoś nigdy nie byłem do końca przekonany.
Czy to demo jest na tyle duże, żeby zobaczyć jak te gry wyglądają i mniej więcej (growo) o co chodzi, czy to bardziej taka zanęta dla fanów serii? 

Lubisz dobrą fabułę z dobrymi twistami? Filmy i seriale wciągasz? To bierz Yakuze 0 i się nie zastanawiaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak sprawdzę najpierw to demo :p juzjuż nabyte drogą kupna za 0,00 zł, także zaraz sprawdzę z czym to się je.

 

Ok, zagrałem wczoraj w to demko. Pobiłem paru typów na ulicy, dostałem łomot od jakiegoś ulicznego bossa i oglądałem scenki, z których nic nie rozumiałem :)

Ale wyglądało to bardzo ładnie, w kwestii scenek mam oczywiście świadomość, że to był jakiś nie początkowy fragment gry z 2 w tytule, więc trudno ogarniać sytuację. Przy jakiejś niskiej cenie w sumie używkę jakąś można sprawdzić, tylko ciągle mam problem z tym, od której gry zacząć.

Zawsze byłem zwolennikiem przechodzenia gier w kolejności ich wydawania a nie w kolejności opowiadanej w nich historii, ale tych gier yakuzowych jest kurde tyle co metal gearów i chyba nie da się zacząć od początkowego początku :) A z tego co ktoś mi już kiedyś pisał, zaczynając od Y0 traci się wiele smaczków związanych z wydanymi wcześniej częściami.

Jak żyć?

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

Grac panie grac. 

Od 4 i 5 z plusa sie odbilem bolesnie. 

Y-0 nie bylem przekonany. Ale postanowilem ze trzeba gdzies zaczac i zaczalem od zero - nie zaluje. 

Co prawda do kiwami jeszcze nie usiadlem ale po Zero bylem kupiony.

 

Szkoda ze 3-5 nie zrobia choc na poziomie zero. Przeca z tego co wiem to ten sam silnik, materialy maja gotowe. A ja jednak wole remaster w ktorym widac ze cos sie zmienilo a nie port wieksza rodzialka + podbity frame rate (a i to nie zawsze) i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że Y0 można brać bez obawień? Gładko się wchodzi w historię i grę samą w sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w podobnym położeniu co Ty ;) Ograłem 0, potem Kiwami, ostatnio 6. I zdecydowanie możesz zacząć od 0, próg wejścia nie jest wysoki, jest to idealna część na rozpoczęcie przygody z Yakuzą. Z racji, iż jest to prequel, fabularnie będziesz na samym początku, więc ok. Contentu jest bardzo dużo, więc szykuj się na minimum kilkadziesiąt godzin grania.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, xavris napisał:

Czyli mówisz, że Y0 można brać bez obawień? Gładko się wchodzi w historię i grę samą w sobie?

 

Nie bede polemizowal z @korwin, @One Post Man  @Patricko i @zdun bo to weterani yakuzy. Skoro ktorys z nich mowil ze przy zero stracisz iles tam smaczkow - to je stracisz.

Opcje masz dwie:

- zaczynac od zero i kontynuowac pozniej z kolejnymi cyferkami. 

- zaczac od Kiwami1 i 2 potem czekac kij wie ile na 3-5 nastepnie ograc 6 i Zero (lub Zero i 6 jesli w kolejnosci wydania). 

 

Ja do japonszczyzny podchodze jak pies do jeza. od 4 i 5 na PS3 (nie grajac wczesniej sie mocno obilem). Z Zero zaryzykowalem pudelko (nowka sztuka folia 80pln). Wesslalo mnie najpierw jak mocny wir morski a potem wciagnelo i przemielilo jak tornado. 

 

Z tego co czytalem opinie niektorych fanow (choc chyba nikogo z wyzej wymienionych) byly takie ze po rozbudowanym dlugim Zero, kiwami1 jawi sie troche jak taki mlodszy, slabszy brat. Z drugiej strony trzeba brac pod uwage ze Zero to od postaw pisany pre-quel gdzie kiwami1 to remake (na tym samym silniku co Zero) gry ktora wyszla na PS2 i nie jest az tak dluga, przez co niektorzy wracajacy do Kiwami po Zero jak i nowi mieli poczucie ze zero bylo lepsze. 

 

Prog wejscia - balem sie tego, bo jednak Y-Zero ma swoje nazwijmy to dziwactwa - roznej jakosci cut scenki od pieknych renderow, przez in-game engine rendery po prawie statyczne obrazki. Ma zapis tylko w budkach telefonicznych bo tak (choc do tego przywyklem dosc szybko i nawet mi sie to sposobalo), ma miejsca gdzie masz voice over i miejsca gdzie masz jakies dziwne pomruki i tone tekstu do przeklikania. O technicznych mniejszych i wiekszych problemach nie wspomne bo te olalem kompletnie (mimo iz zazwyczaj czepiam sie okropnie) bo wsiaklem a gra wygranadzala z nawiazka te niedociagniecia (glownie wynikajace z silnika ktory byl ciut leciwy)

 

Ale ja skupilem sie na kreacji swiata, od pierwszych scianek tekstu ktore czytalem dokladnie urzekl mnie specyficzny humor, specificzny i jakze intrygujacy swiat. 

 

Tak wiec zalezy kogo spytasz jeden powie ze grac 1,2,3,4,5,zero,6 drugi ze graj od zero i sie nie przejmuj. 

 

EDIT: @xavris i jeszcze jedno to co pisal Bartek powyzej - zero to masa zawartosci od Ciebie tylko zalezy ile godzin z nia spedzisz, ja spedzilem 150h i zdecydowanie nie jestem zwolennikiem przeliczania cena za godzine grania, to ujme to inaczej nawet jesli tylko przebiegniesz przez fabule to gra jest zdecydowanie warta swojej ceny (nie wiem po ile teraz chodzi ale zakladam ze 100 pudlo a ostania promocja w PSS to 59pln)

 

 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

Szkoda ze 3-5 nie zrobia choc na poziomie zero. Przeca z tego co wiem to ten sam silnik, materialy maja gotowe. A ja jednak wole remaster w ktorym widac ze cos sie zmienilo a nie port wieksza rodzialka + podbity frame rate (a i to nie zawsze) i gotowe.

 

Dodaj jeszcze szybsze wczytywanie lokacji a coś takiego robi różnicę co widać chociażby w remasterze FarCry 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malpka napisał:

 

Dodaj jeszcze szybsze wczytywanie lokacji a coś takiego robi różnicę co widać chociażby w remasterze FarCry 3.

remaster FC3 to pikus. Podam tobie przyklad odwrotny gdzie szybsze ekrany wczytywania zabieraja z doswiadczenia:

- Bayonetta - na PS3 miales ekran na ktorym mogles cwiczyc kombosy - wersja PC loading ledwie sie pojawi B. i juz zaladowane. 

- Deus Ex HR Directors Cut - W czasie loadingow mogles poczytac streszczenie tego co juz sie wydarzylo - no teraz to chyba na slabym piecu moze cos poczytasz z dyskiem co sie ledwie kreci. 

:D

Tak zgodze sie ze loadingi w zaleznosci od tego jak zrobione moga faktycznie wplynac pozytywnie. Niestety na PS3 gralem tak krotko w 4 i 5 (odrzucilo mnie) ze nie moge przypomniec sobie jak dlugie te byly i czy mnie to denerwowalo. 

 

===============

edit:

@xavris

Nie znam do konca Twojego gustu i wiem ze ja jako noob w swiecie jakuzy (ogralem tylko zero poki co) jarajac sie ta gra jak stodola i wyglaszajac peany na jej czesc moge wyrzadzic Tobie jak i innym gracza krzywde jesli stwierdza to tylko dobra gra (jak tak mialem z TLOU - ogralem dopiero remaster i no dobre to nawet z plusem, ale czapki z glowy nie zerwalo nie mowiac juz o wyrwaniu z butow). Niemniej probujac stonowac nieco moje wypowiedzi dotyczace (w mojej opinii tego rewelacyjnego tytulu - pisze o Zero oczywiscie) napisze ze to jedna z tych gier ktorym zwyczajnie warto dac szanse i samemu sprobowac. Nawet jesli dla samej fabuly.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem recenzję jednego jutubera, którego znam ale nie oglądam w ogóle (nie że go nie lubię czy coś, po prostu nie miałem jakoś potrzeby/okazji) i on generalnie te gry z serii zna chyba dość dobrze. No i powiedział ten człek tam, że to zdecydowanie nie jest gra dla każdego, ale jak się komuś spodoba to wsiąknie mocno. Mogę mu zaufać o tyle, że to facet po 30, który nie robi z siebie debila :P

Określił ją jako grę dla dorosłego gracza, dla którego opowiadana historia ma większe znaczenie niż akcja (tu padł przykład ze strzelaniem z łuku do mechanicznych dinozaurów, który mnie uraził po dwakroć, bo raz że to gurwa nie są mechaniczne dinozaury, a dwa że bardzo mi się horizon podobał :P ). Także przejadę się do sklepów, zobaczę czy jest i podejmę decyzję. Jak będzie w cenie akceptowalnej dla podjęcia ryzyka to może wejdzie :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

hahahah alez to w bawelne owinal - NrGeek - taki fan yakuzy (ktory np przy rozpakowaniu kolekcjonerki 6ki nie poznal czyj tatuaz widnial na steelbooku), ta sama osoba ktora powiedziala ze kiwami w porownaniu do zero to niedosyt. 

Ta sama osoba ktora do H:ZD od samego poczatku nie byla przekonana i to jej negatywne nastawienie wydac tez w recce horizona. 

Choc patrzac na oceny znanych i wielkich portali tez Zero bylo o pol do oczka wyzej. 

NrGeek - tez ostro w tej swojej recce przesadzil jesli dobrze pamietam byl tam taki piekny moment w ktorym mowi o realizmie w Y. a na ekranie masz walke w ktorej nasz bohater dostaje piekna niebieska poswiate i wykonuje takie cioso-combosy ktore no z realizmem nie maja duzo wspolnego. 

 

Powtorze sie i to w duzym skrocie:

- Fabularnie bardzo dobrze z plusem

- budowa i kreacja swiata rewelacja

- roznorodnosc - od powagi wrecz smiertelnej po salwy smiechu (w pobocznych misjach). 

- calosc dobrze sklejona.

Warto samemu sie przekonac zeby wyrobic opinie - podejdzie bedziemy mieli jeszcze jednego apostola Yakuzy wsrod noobow w serii, nie podejdzie pogonisz. 

 

Kupujac pudlo ryzykujesz mniej bo mozesz probowac pogonic, jesli chodzi o cyfre jesli masz w co grac mozesz poczekac (59pln boli mniej nizli 249pln :P) jesli gra nie siadzie. 

Na plus Yakuzy przemiawia to (jak spojrzysz na watek o Zero) ze masa nowych graczy ktorych seria ominela sie wciagnela. Czyli jednak grupa docelowa moze byc szersza nizli wydawac by sie moglo. 

 

Co do YT wiekszosc krytykuje grajkow (w sensie graczy) co sie biora za opowiadanie o grach - dla mnie do kolacji (jesli jem sam) mozna odpalic i posluchac co pitola. Wole to od masy innego badziewia w TV. 

;)

 

niestety o kazdej grze mozna powiedziec ze nie dla kazdego - bo kazda gra (nawet celujaca w szeroka publicznosc) ma jednak jakas tam grupe docelowa - ja np nie tykam gier sportowych, nie sa dla mnie i pewnie znajdzie sie jeszcze paru graczy takich jak ja ale czy to powod zeby mowic ze fifa nie jest dla kazdego? :P

 

Dobra dosc bo zadalem wlasnie sobie pytanie:

 

image.png.b9ee3c25433b102d2819937d435374e1.png

 

A o Y-Zero to ja moge pisac i gadac pewnie dluzej nizli niejeden YT-ber :P:P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta gra nie cieszy się za duża popularnością u nas, albo wręcz odwrotnie, schodzi jak tylko się pojawi...

Byłem w 3sklepach, w których się zwykle zaopatruję i nie ma śladu po żadnej yakuzie. Nie byłem w największym sklepie, ale mi nie po drodze :p

nie ma co, to znak - skończ dziadu to co masz a nie ciągle kupujesz nowe xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×